Drewniane bloczki z małymi zwierzętami

 • Producent: TICKIT
 • Kod producenta: 5060138829138
 • Czas realizacji: Wysyłka w 24 godziny
 • 279,00 zł z VAT

 • Cena produktu z transportem od: 279,00 zł z VAT – Paczkomat InPost (transport gratis)

  Cena produktu z transportem od:
  279,00 zł z VAT – Paczkomat InPost (transport gratis)
Dodaj do mojej listy

Dla kogo?

Poszerzanie wiedzy o zwierzętach może być fascynujące dzięki Drewnianym bloczkom z małymi zwierzętami. Zestaw jest przeznaczony dla dzieci od 12 miesiąca życia. Nadruki na każdym z elementów zachęcą do trenowania zdolności opisowych, a także do porównywania owadów i innych zwierząt między sobą.

W przedszkolu zestaw może być pomysłem na przeprowadzenie ciekawych zajęć na tematy przyrodnicze. Dzieci dzięki temu nauczą się rozpoznawać gatunki i dowiedzą się, które z nich można spotkać wokół nas. Wymiary bloczków pozwolą wygodnie brać je do ręki, odwracać oraz ustawiać na stole, gdyż każdy z nich ma płaską podstawę. Będzie to rozwijało motorykę małą, a także umiejętności koordynacyjne.

Bloczki można wykorzystać jako kanwę do wielu rozwojowych zabaw (np. każdy maluch chętnie zbuduje siedlisko będące "domkiem" dla zwierzaków). Elementy można także grupować i zabrać ze sobą do ogrodu! Do zestawu dołączone są tablice ze zdjęciami i nazwami zwierząt, dzięki którym rodzice będą mogli włączyć się w zabawę. Wiedza o przyrodzie i ćwiczenia ważnych rozwojowo funkcji to duże zalety wykorzystania bloczków w domu, ale też w sali przedszkolnej i innych placówkach edukacyjnych i terapeutycznych.

 

 

 

Dlaczego warto?

 • Poznawanie świata z poszerzaniem wiedzy o zwierzętach

Odkrywanie przyrody może być fascynujące! Aby zainteresować malucha otaczającą naturą i światem zwierząt, warto wykorzystać specjalne akcesoria. Drewniane bloczki z małymi zwierzątkami to doskonała pomoc dydaktyczna. W placówkach edukacyjnych nadruki na klockach sprawdzą się jako urozmaicenie zajęć o zwierzętach, które można napotkać w ogrodzie, lesie, parku lub na łące. Gdy przedszkolak weźmie do ręki bloczek z zarysem zwierzaka, łatwiej będzie mu przyswoić nową wiedzę. Przekazywanie maluchom biologicznych ciekawostek jest szczególnie ważne w przypadku owadów. Warto pokazać dzieciom za pomocą bloczków, które z osobników gryzą lub żądlą oraz jak zachować się widząc każde z nich. Poprawi to bezpieczeństwo w czasie zabaw w ogrodzie lub na placu zabaw. Bloczki ze zwierzętami można także zabrać ze sobą w plener, dzięki czemu mały przyrodnik łatwiej skojarzy widziany gatunek ze stworzonkiem na nadruku. 

 

 

 • Doskonalenie umiejętności opisu

Zwierzaki widoczne na drewnianych bloczkach mogą posłużyć także do ćwiczeń opisu postaci. Warto zachęcić malucha, aby opowiedział, jaki dane stworzonko ma kolor, a także ile ma odnóży lub skrzydeł (dodatkowy trening liczenia!). Dziecko może także porównywać widziane na nadrukach zwierzęta między sobą, znaleźć podobieństwa i różnice, a także pogrupować je pod względem różnych kryteriów (np. zwierzaki ze skrzydełkami i bez skrzydeł). Daje to wiele możliwości kreatywnej zabawy!

 

Drewniane figurki zwierząt to doskonała okazja do wspólnych zabaw z rówieśnikami

 

 • Usprawnianie koordynacji oko-ręka i motoryki małej

Manipulowanie bloczkami przekładając je z ręki do ręki, układając na stole i ustawiając w grupach to czynności doskonalące motorykę małą. Poszukiwanie elementu z wybranym zwierzakiem i dokładanie go do zbioru to z kolei trening koordynacji wzrokowo-ruchowej. To wszystko sprawia, że warto wykorzystać atrakcyjne bloczki z ciekawą i naturalną grafiką do łączenia zabawy z nauką i usprawnianiem wielu czynności przydatnych w nauce i w codziennych czynnościach.

 

Drewniane zwierzęta stymulują zmysł dotyku dziecka

 

Co zawiera?

 • 33 postacie małych zwierząt nadrukowane na drewnianych bloczkach

 • przewodnik do rozpoznawania zwierząt (karta ze zdjęciami oraz z nazwami gatunków)

 

Drewniane zwierzątka zachęcą najmłodszych do poznawania otaczającego świata

 

Główne informacje

Wiek: od 12 miesiąca życia

Materiał: drewno

Wymiary największego elementu: 108 x 85 x 20 mm

Certyfikaty: 2001/95/EC, 2009/48/EC, EN71, ASTM F963, CCPSA & ISO8124

Błyskawiczna dostawa

Błyskawiczna dostawa

Kupujesz bezpiecznie w sprawdzonym sklepie

Kupujesz bezpiecznie w sprawdzonym sklepie

Możliwość otrzymania Karty Stałego Klienta

Możliwość otrzymania Karty Stałego Klienta
Mimo dołożenia wszelkich możliwych starań nie możemy zagwarantować, że publikowane opisy nie zawierają uchybień lub błędów. W przypadku jakichkolwiek wątpliwości prosimy przed podjęciem decyzji o kontakt z handlowcem.
Niniejszy opis podlega ochronie w myśl Ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Zabrania się kopiowania, rozpowszechniania, publikowania bez zgody właściciela.
 • Ponad 20 lat na rynku

 • tylko legalneoprogramowanie

 • szybkie dostawy

 • możliwość negocjacji cen

 • Bezpieczne zakupy

 • Profesjonalnedoradztwo

 • Przejrzyste zakupy

Na blogu

Tablica manipulacyjna w terapii SI i logopedycznej

Tablica manipulacyjna w terapii SI i logopedycznej

09-05-2022
Tablica manipulacyjna, tablica sensoryczna czy nawet tablica edukacyjna. Trzy nazwy, pod którymi kryje się świetna pomoc, którą możesz wykorzystać w terapii integracji sensorycznej, logopedycznej czy wtedy, gdy chcesz zadbać o rozwój dziecka. Poznaj korzyści i ćwiczenia terapeutyczne...

więcej

Diagnoza: opóźniony rozwój mowy

Diagnoza: opóźniony rozwój mowy

22-04-2022
Opóźniony rozwój mowy, to informacja, że dziecko nie mówi, jak mówić powinno w danym roku życia. Co dalej? Jak wygląda terapia logopedyczna?

więcej

Autyzm a terapia logopedyczna. Studium przypadku – od diagnozy po terapię

Autyzm a terapia logopedyczna. Studium przypadku – od diagnozy po terapię

28-03-2022
Terapia logopedyczna dziecka z autyzmem może być sporym wyzwaniem. W przypadku dzieci autystycznych, opracowanie programu usprawnienia funkcji mowy i wdrożenie prawidłowej terapii, jest wyzwaniem, ale postępy, jakie widać podczas zajęć, dają bardzo dużo satysfakcji. Poznaj historię...

więcej