O Arante

 

Jeśli potrzebujesz produktów edukacyjnych, logopedycznych, terapeutycznych, sprzętu i programów specjalistycznych, to jesteś w odpowiednim miejscu i o odpowiednim czasie! Kupisz tu produkty, których głównym przeznaczeniem jest rozwój, terapia oraz wsparcie. Naszą ofertę kierujemy również do rodziców, którzy stawiają na edukację swoich dzieci poprzez zabawę.

Codziennie dbamy o to, abyś znalazł w naszej ofercie szeroki zakres produktów cechujących się najwyższą jakością oraz konkurencyjną ceną.

 

Kim jest nasz Klient?

 

Skoro trafiłeś na tą stronę, to w 99% jesteś - mamy taką nadzieję - obecnym lub przyszłym Klientem. Prawdopodobnie wiesz już, czego szukasz, a nawet jeśli nie, to od czego jest nasz zespół handlowców ;) Z pewnością zaproponują Ci odpowiednie rozwiązanie.

Ściślej rzecz ujmując, naszymi Klientami są:

- nauczyciele,
- pedagodzy szkolni,
- terapeuci,
- logopedzi,
- rodzice i opiekunowie osób z dysfunkcjami,
- osoby z dysfunkcjami,
- rodzice, stawiający na rozwój dziecka poprzez zabawę,
- osoby poszukujące rozwiązań specjalnych potrzeb w zakresie rozwoju, terapii czy wsparcia.

 

Co zyskujesz kupując w Arante.pl?

 

  PRODUKT, SPEŁNIAJĄCY TWOJE POTRZEBY I ROZWIĄZUJĄCY KONKRETNY PROBLEM

  SZEROKI WYBÓR PRODUKTÓW NAJWYŻSZEJ JAKOŚCI

  KONKURENCYJNE CENY

  PROMOCJE, RABATY, GRATISY (zapisz się na newsletter, a poinformujemy Cię o aktualnych akcjach)

  FACHOWĄ OBSŁUGĘ

  WSPARCIE ZESPOŁU HANDLOWEGO

  BEZPIECZNE ZAKUPY

  BŁYSKAWICZNĄ WYSYŁKĘ

 

Chcesz wiedzieć jak to się zaczęło?

Było to dawno, dawno temu, kiedy dostęp do Internetu mieliśmy przez telefony stacjonarne, a sklepów internetowych było raptem kilkadziesiąt w naszym kraju. Cała nasza firma składała się wówczas z dwóch wspólników (Wojtek i Janusz), którzy znali się od podstawówki, chodzili do tego samego liceum i kończyli tą samą politechnikę.

Podczas firmowej sesji strategicznej (wypadu na piwo ze wspólnikiem ;-) ) pojawił się pomysł założenia sklepu internetowego. Czasem ktoś dziś pyta dlaczego wybraliśmy akurat sklep z oprogramowaniem komputerowym – bo od tego wszystko się zaczęło, najpierw byliśmy sklepem z oprogramowaniem komputerowym. Pierwszy powód był taki, że nasza firma od kilku lat zajmowała się komputerami i z perspektywy wykształcenia było nam tu blisko. Ale główna przyczyna była zupełnie inna. W 2003 roku w sieci zakupy robili jedynie „zakręceni informatycznie fascynaci”. Wtedy można było sprzedawać w Internecie tylko książki lub komputery.

Wystartowaliśmy pod marką sklep-pc.pl. Przez pół roku przygotowywaliśmy po nocach opisy (oprócz prowadzenia firmy pracowaliśmy obaj na etacie). Całą grafikę tworzyliśmy i zakodowaliśmy sami. Tak to wtedy wyglądało:

 

Sprzedaż rosła, producenci sami zaczęli prosić o wystawienie ich produktów w sklepie, a my „udawaliśmy” większą firmę, niż w rzeczywistości byliśmy. Wyglądało to mniej więcej tak, że po powrocie z pracy etatowej siadało się do obsługi zamówień, żeby zdążyć wysłać paczki przed zamknięciem poczty. Później trzeba było zająć się opisami, seo, reklamami i odpowiedzią na maile.

Pierwszy poważny kryzys nastąpił, kiedy Janusz poświęcił się pracy etatowej. Trudno było ogarnąć wszystko samodzielnie. Na szczęście już od jakiegoś czasu współpracowaliśmy z Arturem, który prowadził swoją firmę. W 2008 roku połączyliśmy nasze firmy i z nowym zapałem rozwijaliśmy sklep (prowadząc oprócz tego inne projekty informatyczno-wdrożeniowe). Stworzyliśmy też nowy projekt strony, tym razem opracowany przez profesjonalistów.

 

Doszliśmy do wniosku, że nazwa sklep-pc.pl nie jest najlepszym rozwiązaniem i postanowiliśmy ją zmienić na arante.pl. Nieumiejętna wymiana domeny i w tym samym czasie zmiana algorytmu indeksującego w google spowodowały, że straciliśmy prawie cały ruch organiczny w sklepie. To był drugi, wielki kryzys. Odbudowę zaczęliśmy od razu, ale całe lata zajęło nam „odpracowanie” tego błędu.

Po drodze pojawili się pierwsi pracownicy, którzy wsparli działanie sklepu od strony handlowej oraz informatycznej. Dbali i dalej dbają o pozyskiwanie Klienta, analizę ruchu, marketing czy kreację naszej komunikacji poprzez media społecznościowe. Działania sklepu wspierane są również przez ekspertów od produktów terapeutycznych i logopedycznych oraz znawców metody prof.A.Tomatisa i C-Eye.

Ciągle zmieniamy się dla Ciebie. Poprzez ewolucję przeszliśmy drogę od sklepu z oprogramowaniem, który prowadzony był w ramach hobby, do platformy wyspecjalizowanej w dystrybucji produktów edukacyjnych, terapeutycznych i specjalistycznych. Starannie dobieramy produkty, testujemy je dla Ciebie, uczymy się ich, by móc kompetentnie pomóc każdemu Klientowi w wyborze.

Jedno się nie zmieniło. Zawsze słuchamy Klienta i staraliśmy się sprostać wymaganiom.

 

Dziękujemy, że jesteś z nami!

Na blogu

9 pomysłów na zabawy rozwijające zmysł dotyku. Te pomoce terapeutyczne wykonasz własnoręcznie.

9 pomysłów na zabawy rozwijające zmysł dotyku. Te pomoce terapeutyczne wykonasz własnoręcznie.

25-08-2023
W poprzednim artykule wspominaliśmy o tym, jak istotny jest zmysł dotyku, w prawidłowym rozwoju dziecka. Dziś nadszedł czas na propozycje codziennych czynności i zabaw, stymulujących zmysł dotyku. Mamy dla Ciebie 9 pomysłów na zabawy rozwijające zmysł dotyku. Którą z nich wybierasz?

więcej

Zmysł dotyku a rozwój dziecka

Zmysł dotyku a rozwój dziecka

24-07-2023
Twoje dziecko nie lubi przytulać się, mimo iż nie dzieje mu się żadna krzywda? Nieswojo czuje się w zatłoczonych miejscach, mimo iż jest ze znanymi mu osobami? A może denerwują go niektóre ubrania, a nie ma uczulenia na żadne materiały, lub nie lubi bawić się różnego rodzaju...

więcej

Poranny krąg – wielozmysłowe poznawanie świata

Poranny krąg – wielozmysłowe poznawanie świata

23-05-2023
Dzisiaj kilka słów o edukacji osób niepełnosprawnych intelektualnych, o sposobie wprowadzania ich w świat przyrody, pór roku. Mówiąc o edukacji, nasuwają się pytania: czy edukacja w tym zakresie powinna ograniczać się do teorii? Czy dzieci powinno usadzać się w ławkach z...

więcej