O Arante

 

Jeśli potrzebujesz produktów edukacyjnych, logopedycznych, terapeutycznych, sprzętu i programów specjalistycznych, to jesteś w odpowiednim miejscu i o odpowiednim czasie! Kupisz tu produkty, których głównym przeznaczeniem jest rozwój, terapia oraz wsparcie. Naszą ofertę kierujemy również do rodziców, którzy stawiają na edukację swoich dzieci poprzez zabawę.

Codziennie dbamy o to, abyś znalazł w naszej ofercie szeroki zakres produktów cechujących się najwyższą jakością oraz konkurencyjną ceną.

 

Kim jest nasz Klient?

 

Skoro trafiłeś na tą stronę, to w 99% jesteś - mamy taką nadzieję - obecnym lub przyszłym Klientem. Prawdopodobnie wiesz już, czego szukasz, a nawet jeśli nie, to od czego jest nasz zespół handlowców ;) Z pewnością zaproponują Ci odpowiednie rozwiązanie.

Ściślej rzecz ujmując, naszymi Klientami są:

- nauczyciele,
- pedagodzy szkolni,
- terapeuci,
- logopedzi,
- rodzice i opiekunowie osób z dysfunkcjami,
- osoby z dysfunkcjami,
- rodzice, stawiający na rozwój dziecka poprzez zabawę,
- osoby poszukujące rozwiązań specjalnych potrzeb w zakresie rozwoju, terapii czy wsparcia.

 

Co zyskujesz kupując w Arante.pl?

 

  PRODUKT, SPEŁNIAJĄCY TWOJE POTRZEBY I ROZWIĄZUJĄCY KONKRETNY PROBLEM

  SZEROKI WYBÓR PRODUKTÓW NAJWYŻSZEJ JAKOŚCI

  KONKURENCYJNE CENY

  PROMOCJE, RABATY, GRATISY (zapisz się na newsletter, a poinformujemy Cię o aktualnych akcjach)

  FACHOWĄ OBSŁUGĘ

  WSPARCIE ZESPOŁU HANDLOWEGO

  BEZPIECZNE ZAKUPY

  BŁYSKAWICZNĄ WYSYŁKĘ

 

Chcesz wiedzieć jak to się zaczęło?

Było to dawno, dawno temu, kiedy dostęp do Internetu mieliśmy przez telefony stacjonarne, a sklepów internetowych było raptem kilkadziesiąt w naszym kraju. Cała nasza firma składała się wówczas z dwóch wspólników (Wojtek i Janusz), którzy znali się od podstawówki, chodzili do tego samego liceum i kończyli tą samą politechnikę.

Podczas firmowej sesji strategicznej (wypadu na piwo ze wspólnikiem ;-) ) pojawił się pomysł założenia sklepu internetowego. Czasem ktoś dziś pyta dlaczego wybraliśmy akurat sklep z oprogramowaniem komputerowym – bo od tego wszystko się zaczęło, najpierw byliśmy sklepem z oprogramowaniem komputerowym. Pierwszy powód był taki, że nasza firma od kilku lat zajmowała się komputerami i z perspektywy wykształcenia było nam tu blisko. Ale główna przyczyna była zupełnie inna. W 2003 roku w sieci zakupy robili jedynie „zakręceni informatycznie fascynaci”. Wtedy można było sprzedawać w Internecie tylko książki lub komputery.

Wystartowaliśmy pod marką sklep-pc.pl. Przez pół roku przygotowywaliśmy po nocach opisy (oprócz prowadzenia firmy pracowaliśmy obaj na etacie). Całą grafikę tworzyliśmy i zakodowaliśmy sami. Tak to wtedy wyglądało:

 

Sprzedaż rosła, producenci sami zaczęli prosić o wystawienie ich produktów w sklepie, a my „udawaliśmy” większą firmę, niż w rzeczywistości byliśmy. Wyglądało to mniej więcej tak, że po powrocie z pracy etatowej siadało się do obsługi zamówień, żeby zdążyć wysłać paczki przed zamknięciem poczty. Później trzeba było zająć się opisami, seo, reklamami i odpowiedzią na maile.

Pierwszy poważny kryzys nastąpił, kiedy Janusz poświęcił się pracy etatowej. Trudno było ogarnąć wszystko samodzielnie. Na szczęście już od jakiegoś czasu współpracowaliśmy z Arturem, który prowadził swoją firmę. W 2008 roku połączyliśmy nasze firmy i z nowym zapałem rozwijaliśmy sklep (prowadząc oprócz tego inne projekty informatyczno-wdrożeniowe). Stworzyliśmy też nowy projekt strony, tym razem opracowany przez profesjonalistów.

 

Doszliśmy do wniosku, że nazwa sklep-pc.pl nie jest najlepszym rozwiązaniem i postanowiliśmy ją zmienić na arante.pl. Nieumiejętna wymiana domeny i w tym samym czasie zmiana algorytmu indeksującego w google spowodowały, że straciliśmy prawie cały ruch organiczny w sklepie. To był drugi, wielki kryzys. Odbudowę zaczęliśmy od razu, ale całe lata zajęło nam „odpracowanie” tego błędu.

Po drodze pojawili się pierwsi pracownicy, którzy wsparli działanie sklepu od strony handlowej oraz informatycznej. Dbali i dalej dbają o pozyskiwanie Klienta, analizę ruchu, marketing czy kreację naszej komunikacji poprzez media społecznościowe. Działania sklepu wspierane są również przez ekspertów od produktów terapeutycznych i logopedycznych oraz znawców metody prof.A.Tomatisa i C-Eye.

Ciągle zmieniamy się dla Ciebie. Poprzez ewolucję przeszliśmy drogę od sklepu z oprogramowaniem, który prowadzony był w ramach hobby, do platformy wyspecjalizowanej w dystrybucji produktów edukacyjnych, terapeutycznych i specjalistycznych. Starannie dobieramy produkty, testujemy je dla Ciebie, uczymy się ich, by móc kompetentnie pomóc każdemu Klientowi w wyborze.

Jedno się nie zmieniło. Zawsze słuchamy Klienta i staraliśmy się sprostać wymaganiom.

 

Dziękujemy, że jesteś z nami!

Na blogu

Blog

Jak uzyskać dofinansowanie z PFRON na zakup oprogramowania i sprzętu dla niepełnosprawnych w 2024?

Jak uzyskać dofinansowanie z PFRON na zakup oprogramowania i sprzętu dla niepełnosprawnych w 2024?

23-02-2024
W dzisiejszych czasach dostęp do nowoczesnych technologii i możliwość swobodnego poruszania się stanowią fundament uczestnictwa w życiu społecznym. Dla osób niepełnosprawnych te aspekty mogą jednak stanowić znaczące bariery, ograniczając ich aktywność zawodową, edukacyjną oraz... Więcej
Jak wyciszyć dziecko - 9 sposobów na wyciszenie dziecka, gdy jest przebodźcowane

Jak wyciszyć dziecko - 9 sposobów na wyciszenie dziecka, gdy jest przebodźcowane

20-12-2023
Żłóbki, przedszkola, ale i dom to miejsca: gdzie dzieci edukują się, rozwijają swoją kreatywność, poznają siebie, ale i mają styczność z innymi osobami, często dla nich początkowo obcymi. To miejsca, w których ciągle coś się dzieje, które dostarczają dzieciom różnych... Więcej
Zabawki terapeutyczne i edukacyjne – mądry pomysł na prezent dla trzylatka, dwulatka i niemowlaka. Co wybrać? Sprawdź 33 pomysły na prezent dla dziecka.

Zabawki terapeutyczne i edukacyjne – mądry pomysł na prezent dla trzylatka, dwulatka i niemowlaka. Co wybrać? Sprawdź 33 pomysły na prezent dla dziecka.

21-11-2023
Wybór zabawki dla dziecka nie jest prostą sprawą. Wie o tym każdy, kto chociaż raz zmierzył się z tym zadaniem. Trudności może przysporzyć już sam pomysł na prezent. Jeśli dodamy do tego ograniczony budżet lub specjalne potrzeby edukacyjne i rozwojowe dziecka, to stajemy przed... Więcej