VIGA Sensoryczna tablica manipulacyjna - Słoń + darmowy E-BOOK - Tablice manipulacyjne w terapii

 • Producent: VIGA
 • Kod producenta: 6934510504724

 • Historia ceny
 • Czas realizacji: Wysyłka w 24 godziny
 • 295,00 zł z VAT

 • Cena produktu z transportem od: 295,00 zł z VAT – Paczkomat InPost (transport gratis)

  Cena produktu z transportem od:
  295,00 zł z VAT – Paczkomat InPost (transport gratis)
Dodaj do mojej listy

 

Dla kogo?

Dzieci uwielbiają zwierzęta, więc wykorzystanie ich w pomocach terapeutycznych takich jak sensoryczna tablica manipulacyjna, to świetne posunięcie, które gwarantuje ciekawą zabawę oraz skuteczną terapię.

Tablica manipulacyjna w kształcie słonia wprowadzi dziecko w świat dźwięków i muzyki. Trzy elementy dźwiękowe (tarka, młyńskie koło, cymbałki), umieszczone na tablicy uwrażliwią dziecko na dźwięki oraz pomogą rozwinąć percepcję słuchową. Sprawnie działający słuch to podstawa dla rozwoju mowy i poznawania otoczenia.

Sensoryczna tablica manipulacyjna - Słoń to zestaw zabawek sensorycznych i manipulacyjnych w formie panelu do zawieszenia na ścianie. Uroczy słonik sprawdzi się doskonale w domu, przedszkolu, czy też innym miejscu, gdzie często bywają dzieci – np. w poczekalni czy sali zabaw.

 

 

 

 

Dlaczego warto?

Słonik oferuje dziecku 3 rożne elementy, rozwijające zmysł słuchu:

- drewniana tarka – pocieranie drewnianej tarki patyczkiem wydaje charakterystyczne dźwięki, Twoje dziecko uwrażliwia swój narząd słuchu. Sprawnie działający słuch to podstawa dla rozwoju mowy i poznawania otoczenia.

- młyńskie koło z kuleczkami – wprawienie w ruch koła wypełnionego małymi, kolorowymi kuleczkami to nie tylko świetna zabawa. To także wiele bodźców słuchowych i wzrokowych, które zadbają o właściwy rozwój zmysłu słuchu i wzroku dziecka.

- cymbałki – to jeden z pierwszych instrumentów, które poznaje małe dziecko. Kolorowe elementy przykuwają oko dziecka, a dodatkowo uczą wygrywania i powtarzania rytmów i sekwencji dźwiękowych. Przyjemna zabawa muzyczna, która rozwija m.in. uwagę słuchową.

 

 

Zimny metal kolorowych cymbałków, szorstka i karbowana powierzchnia drewnianej tarki czy gładka i lśniąca powierzchnia młyńskiego koła. Każdy z tych elementów charakteryzuje inna faktura. Dotykanie poszczególnych elementów w trakcie zabawy dostarczy dziecku różnorodnych bodźców dotykowych. Nie ma to jak zabawa rozwijająca wiele zmysłów jednocześnie. Istna uczta sensoryczna.

 

 • Rozwój motoryki małej

Wprowadzenie w ruch młyńskiego koła, czy próby wystukania rytmu za pomocą pałeczki i cymbałków, to dobry sposób na rozwój motoryki małej.

 

 • Pozwalają na samodzielną oraz grupową kreatywną zabawę

Sensoryczne tablice manipulacyjne są wielofunkcyjne. Dzięki swoim rozmiarom umożliwiają jednoczesną zabawię kilkoro dzieci. Jest to świetne rozwiązanie dla przedszkoli czy żłobków, gdzie z jednej zabawki nie raz korzysta kilkoro dzieci. Maluchy bawią się, jednocześnie rozwijając umiejętność komunikacji z rówieśnikami i pracy w grupie.

Z tablicy można korzystać także pojedynczo. Dziecko uczy się rozwiązywania problemów i samodzielnie odkrywa mechanizm działania poszczególnych elementów.

 • Kup teraz, a otrzymasz darmowy e-book

Kupując ten produkt otrzymasz darmowy e-book - TABLICE MANIPULACYJNE W TERAPII propozycje ćwiczeń. 

Dzięki temu poradnikowi dowiesz się:

 • jakie korzyści rozwojowe mają ćwiczenia i zabawy z wykorzystaniem tablic manipulacyjnych?

 • jak wykorzystać poszczególne elementy różnych tablic manipulacyjnych w zabawie terapeutycznej?

 

Darmowy e-book

 

Główne informacje

Wymiary produktu: 91 x 32 x 4,5 cm

Waga: 4.8 kg

Materiał: drewno

Panel ścienny montowany do ściany za pomocą czterech kołków rozporowych. Kołki znajdują się w zestawie.

Produkt zgodny z normami bezpieczeństwa zabawek EN71, ASTM i GB6675. 

Błyskawiczna dostawa

Błyskawiczna dostawa

Kupujesz bezpiecznie w sprawdzonym sklepie

Kupujesz bezpiecznie w sprawdzonym sklepie
Mimo dołożenia wszelkich możliwych starań nie możemy zagwarantować, że publikowane opisy nie zawierają uchybień lub błędów. W przypadku jakichkolwiek wątpliwości prosimy przed podjęciem decyzji o kontakt z handlowcem.
Niniejszy opis podlega ochronie w myśl Ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Zabrania się kopiowania, rozpowszechniania, publikowania bez zgody właściciela.
Ikony pochodzą ze strony https://www.flaticon.com/
 • Ponad 20 lat na rynku

 • tylko legalneoprogramowanie

 • szybkie dostawy

 • możliwość negocjacji cen

 • Bezpieczne zakupy

 • Profesjonalnedoradztwo

 • Przejrzyste zakupy

Na blogu

Nauka cyfr w przedziale 1-10 u dzieci z zaburzeniami w spektrum autyzmu (ASD) i nie tylko

Nauka cyfr w przedziale 1-10 u dzieci z zaburzeniami w spektrum autyzmu (ASD) i nie tylko

20-03-2023
Matematyka, ze względu na swoją abstrakcyjność, jest dziedziną nauki, która sprawia trudność niejednemu dziecku. Dla dziecka z autyzmem pojęcia matematyczne, w tym cyfry są często bardzo trudne do zrozumienia i opanowania. Dlatego przy wprowadzaniu zagadnień matematycznych tak ważne...

więcej

Wykorzystanie "dmuchajek" w terapii logopedycznej

Wykorzystanie "dmuchajek" w terapii logopedycznej

03-03-2023
Oddychanie to czynność niezbędna do życia. To także czynność, która jest ściśle związana z mową. Oddychając prawidłowo nie mamy zwykle problemu z ograniczoną pojemnością płuc, ze zbyt częstymi infekcjami górnych dróg oddechowych, z płynnością mowy, czy z wadą zgryzu. W...

więcej

LICZMANY – jak wspomóc dzieci w nauce zagadnień matematycznych?

LICZMANY – jak wspomóc dzieci w nauce zagadnień matematycznych?

17-02-2023
Profesor Edyta podkreśla w swoich pracach, że ponad połowa polskich dzieci wykazuje uzdolnienia matematyczne już w przedszkolu. Niestety po ośmiu miesiącach nauki w szkole programowej już tylko co ósme dziecko przejawia wysokie zdolności matematyczne! To niezwykle smutna i zatrważająca...

więcej