VIGA Sensoryczna tablica manipulacyjna - Słoń + darmowy E-BOOK - Tablice manipulacyjne w terapii

 • Obserwuj produkt:
 • Producent: VIGA
 • Kod producenta: 6934510504724

 • Historia ceny
 • Czas realizacji: Wysyłka w 24 godziny
 • 295,00 zł z VAT

 • Cena produktu z transportem od: 318,00 zł z VAT – Kurier - DPD<br/>Bezpłatny transport już od 700,00 zł

  Cena produktu z transportem od:
  318,00 zł z VAT – Kurier - DPD
  Bezpłatny transport już od 700,00 zł

 

Dla kogo?

Dzieci uwielbiają zwierzęta, więc wykorzystanie ich w pomocach terapeutycznych takich jak sensoryczna tablica manipulacyjna, to świetne posunięcie, które gwarantuje ciekawą zabawę oraz skuteczną terapię.

Tablica manipulacyjna w kształcie słonia wprowadzi dziecko w świat dźwięków i muzyki. Trzy elementy dźwiękowe (tarka, młyńskie koło, cymbałki), umieszczone na tablicy uwrażliwią dziecko na dźwięki oraz pomogą rozwinąć percepcję słuchową. Sprawnie działający słuch to podstawa dla rozwoju mowy i poznawania otoczenia.

Sensoryczna tablica manipulacyjna - Słoń to zestaw zabawek sensorycznych i manipulacyjnych w formie panelu do zawieszenia na ścianie. Uroczy słonik sprawdzi się doskonale w domu, przedszkolu, czy też innym miejscu, gdzie często bywają dzieci – np. w poczekalni czy sali zabaw.

 

 

 

 

Dlaczego warto?

Słonik oferuje dziecku 3 rożne elementy, rozwijające zmysł słuchu:

- drewniana tarka – pocieranie drewnianej tarki patyczkiem wydaje charakterystyczne dźwięki, Twoje dziecko uwrażliwia swój narząd słuchu. Sprawnie działający słuch to podstawa dla rozwoju mowy i poznawania otoczenia.

- młyńskie koło z kuleczkami – wprawienie w ruch koła wypełnionego małymi, kolorowymi kuleczkami to nie tylko świetna zabawa. To także wiele bodźców słuchowych i wzrokowych, które zadbają o właściwy rozwój zmysłu słuchu i wzroku dziecka.

- cymbałki – to jeden z pierwszych instrumentów, które poznaje małe dziecko. Kolorowe elementy przykuwają oko dziecka, a dodatkowo uczą wygrywania i powtarzania rytmów i sekwencji dźwiękowych. Przyjemna zabawa muzyczna, która rozwija m.in. uwagę słuchową.

 

 

Zimny metal kolorowych cymbałków, szorstka i karbowana powierzchnia drewnianej tarki czy gładka i lśniąca powierzchnia młyńskiego koła. Każdy z tych elementów charakteryzuje inna faktura. Dotykanie poszczególnych elementów w trakcie zabawy dostarczy dziecku różnorodnych bodźców dotykowych. Nie ma to jak zabawa rozwijająca wiele zmysłów jednocześnie. Istna uczta sensoryczna.

 

 • Rozwój motoryki małej

Wprowadzenie w ruch młyńskiego koła, czy próby wystukania rytmu za pomocą pałeczki i cymbałków, to dobry sposób na rozwój motoryki małej.

 

 • Pozwalają na samodzielną oraz grupową kreatywną zabawę

Sensoryczne tablice manipulacyjne są wielofunkcyjne. Dzięki swoim rozmiarom umożliwiają jednoczesną zabawię kilkoro dzieci. Jest to świetne rozwiązanie dla przedszkoli czy żłobków, gdzie z jednej zabawki nie raz korzysta kilkoro dzieci. Maluchy bawią się, jednocześnie rozwijając umiejętność komunikacji z rówieśnikami i pracy w grupie.

Z tablicy można korzystać także pojedynczo. Dziecko uczy się rozwiązywania problemów i samodzielnie odkrywa mechanizm działania poszczególnych elementów.

 • Kup teraz, a otrzymasz darmowy e-book

Kupując ten produkt otrzymasz darmowy e-book - TABLICE MANIPULACYJNE W TERAPII propozycje ćwiczeń. 

Dzięki temu poradnikowi dowiesz się:

 • jakie korzyści rozwojowe mają ćwiczenia i zabawy z wykorzystaniem tablic manipulacyjnych?

 • jak wykorzystać poszczególne elementy różnych tablic manipulacyjnych w zabawie terapeutycznej?

 

Darmowy e-book

 

Główne informacje

Wymiary produktu: 91 x 32 x 4,5 cm

Waga: 4.8 kg

Materiał: drewno

Panel ścienny montowany do ściany za pomocą czterech kołków rozporowych. Kołki znajdują się w zestawie.

Produkt zgodny z normami bezpieczeństwa zabawek EN71, ASTM i GB6675. 

Błyskawiczna dostawa

Błyskawiczna dostawa

Kupujesz bezpiecznie w sprawdzonym sklepie

Kupujesz bezpiecznie w sprawdzonym sklepie
Mimo dołożenia wszelkich możliwych starań nie możemy zagwarantować, że publikowane opisy nie zawierają uchybień lub błędów. W przypadku jakichkolwiek wątpliwości prosimy przed podjęciem decyzji o kontakt z handlowcem.
Niniejszy opis podlega ochronie w myśl Ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Zabrania się kopiowania, rozpowszechniania, publikowania bez zgody właściciela.
Ikony pochodzą ze strony https://www.flaticon.com/

Na blogu

Blog

Jak uzyskać dofinansowanie z PFRON na zakup oprogramowania i sprzętu dla niepełnosprawnych w 2024?

Jak uzyskać dofinansowanie z PFRON na zakup oprogramowania i sprzętu dla niepełnosprawnych w 2024?

23-02-2024
W dzisiejszych czasach dostęp do nowoczesnych technologii i możliwość swobodnego poruszania się stanowią fundament uczestnictwa w życiu społecznym. Dla osób niepełnosprawnych te aspekty mogą jednak stanowić znaczące bariery, ograniczając ich aktywność zawodową, edukacyjną oraz... Więcej
Jak wyciszyć dziecko - 9 sposobów na wyciszenie dziecka, gdy jest przebodźcowane

Jak wyciszyć dziecko - 9 sposobów na wyciszenie dziecka, gdy jest przebodźcowane

20-12-2023
Żłóbki, przedszkola, ale i dom to miejsca: gdzie dzieci edukują się, rozwijają swoją kreatywność, poznają siebie, ale i mają styczność z innymi osobami, często dla nich początkowo obcymi. To miejsca, w których ciągle coś się dzieje, które dostarczają dzieciom różnych... Więcej
Zabawki terapeutyczne i edukacyjne – mądry pomysł na prezent dla trzylatka, dwulatka i niemowlaka. Co wybrać? Sprawdź 33 pomysły na prezent dla dziecka.

Zabawki terapeutyczne i edukacyjne – mądry pomysł na prezent dla trzylatka, dwulatka i niemowlaka. Co wybrać? Sprawdź 33 pomysły na prezent dla dziecka.

21-11-2023
Wybór zabawki dla dziecka nie jest prostą sprawą. Wie o tym każdy, kto chociaż raz zmierzył się z tym zadaniem. Trudności może przysporzyć już sam pomysł na prezent. Jeśli dodamy do tego ograniczony budżet lub specjalne potrzeby edukacyjne i rozwojowe dziecka, to stajemy przed... Więcej