VIGA Sensoryczna tablica manipulacyjna - Miś

 • Producent: VIGA
 • Kod producenta: 6934510504717
 • Czas realizacji: Wysyłka w 24 godziny
 • 205,00 zł z VAT

 • Cena produktu z transportem od: 205,00 zł z VAT – Paczkomat InPost (transport gratis)

  Cena produktu z transportem od:
  205,00 zł z VAT – Paczkomat InPost (transport gratis)
Dodaj do mojej listy

 

Dla kogo?

Pokaż dziecku świat kreatywnej i rozwojowej zabawy. Tablica manipulacyjna pozwala dziecku na to, co najbardziej lubi – doświadczać świat wieloma zmysłami i eksperymentować różnymi elementami. Prosta zabawa, jak zakręcanie śrubki, obracanie kołami zębatymi czy prowadzenie kuleczki wzdłuż labiryntu, zamienia się w skuteczne ćwiczenie terapeutyczne.

Sensoryczna tablica manipulacyjna w kształcie misia, oferuje wiele aktywności, dzięki którym Twój maluch rozwinie logiczne myślenie, motorykę małą czy koordynację ręka-oko.

Ta zabawka została zaprojektowana aby wspierać rozwój motoryczny dziecka. Sprawdzi się nie tylko w domu, ale również jako wyposażenie gabinetu, przedszkola czy miejsc użyteczności publicznej.

 

 



Dlaczego warto?

 • Doskonali precyzję chwytu, rozwija motorykę małą i koordynację ręka-oko

Wyobraź sobie, jak Twoje dziecko bawi się samodzielnie tablicą manipulacyjną. Próbuje odkryć metodę działania każdego koła zębatego. Sprawdza różne ustawienia, manipuluje każdym kołem wprawiając cały system w ruch. Chwyta za jedną końcówkę drewnianej śrubki i kręci nią tak długo, aż pokona całą drogę na drewnianym gwincie. Przez cały czas skupia maksymalnie swoją uwagę, koncentruje się i analizuje każdy swój ruch. Zbiera i przetwarza informacje odbierane przez narząd wzroku, aby wykonać odpowiedni ruch. Każda z tych czynności rozwija koordynację ręka-oko, precyzję chwytu oraz ćwiczy motorykę małą. Wszystko po to, aby dziecko przygotowało swoje paluszki do bardziej skomplikowanych czynności, takich jak pisanie, rysowanie czy zapinanie guzików.

 

 

 • Rozwija logiczne myślenie oraz rozumienie zależności

Tablica manipulacyjna zawiera w sobie wiele edukacyjnych elementów, takich jak koła zębate czy okrągły labirynt. Dziecko obraca koło labiryntu, próbuje tak nim manewrować, by kuleczka pokonała trasę od koła do trójkąta. Koła zębate, które dziecko może dowolnie montować, zachęcają do kreatywności, szukania innych możliwości ich ustawienia. Dziecko metodą prób i błędów odkrywa zasadę ich działania. To świetna zabawa, która rozwija logiczne myślenie oraz rozumienie zależności. Dodatkowo mamy tu możliwość wprowadzenia nauki kolorów czy kształtów.

 

 • Ćwiczy spostrzegawczość i rozwija percepcję wzrokową

Ta ciekawa pomoc terapeutyczna rozwija także percepcję wzrokową oraz inteligencję emocjonalną dziecka. Wszystko to dzięki małemu lusterku, w którym nasz maluch może się przeglądać i obserwować siebie oraz otoczenie.

 

 • Pozwalają na samodzielną i kreatywną zabawę

Dziecko manipulując i eksperymentując różnymi elementami panelu aktywności, uczy się rozwiązywania problemów i samodzielnie odkrywa mechanizm ich działania. A to zwiększa satysfakcję z zabawy i buduje pewność siebie.

 

 • Pomoc terapeutyczna wykonana z drewna

Całość wykonana została z drewna lakierowanego, pomalowana bezpiecznymi dla dziecka farbami w żywe barwy, które zadowolą każdego użytkownika i dadzą mnóstwo radości z zabawy. Ta pomoc edukacyjna została zaprojektowana, aby wspierać rozwój motoryczny dziecka w przedszkolach, gabinetach lub domach.

 

 

Główne informacje

Wymiary produktu: 91 x 32 x 6 cm

Waga: 5.1 kg

Wiek: +18 miesięcy

Materiał: drewno

Produkt zgodny z normami bezpieczeństwa zabawek EN71, ASTM i GB6675. 

Błyskawiczna dostawa

Błyskawiczna dostawa

Kupujesz bezpiecznie w sprawdzonym sklepie

Kupujesz bezpiecznie w sprawdzonym sklepie

Możliwość otrzymania Karty Stałego Klienta

Możliwość otrzymania Karty Stałego Klienta
Mimo dołożenia wszelkich możliwych starań nie możemy zagwarantować, że publikowane opisy nie zawierają uchybień lub błędów. W przypadku jakichkolwiek wątpliwości prosimy przed podjęciem decyzji o kontakt z handlowcem.
Niniejszy opis podlega ochronie w myśl Ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Zabrania się kopiowania, rozpowszechniania, publikowania bez zgody właściciela.
 • Ponad 20 lat na rynku

 • tylko legalneoprogramowanie

 • szybkie dostawy

 • możliwość negocjacji cen

 • Bezpieczne zakupy

 • Profesjonalnedoradztwo

 • Przejrzyste zakupy

Na blogu

Tablica manipulacyjna w terapii SI i logopedycznej

Tablica manipulacyjna w terapii SI i logopedycznej

09-05-2022
Tablica manipulacyjna, tablica sensoryczna czy nawet tablica edukacyjna. Trzy nazwy, pod którymi kryje się świetna pomoc, którą możesz wykorzystać w terapii integracji sensorycznej, logopedycznej czy wtedy, gdy chcesz zadbać o rozwój dziecka. Poznaj korzyści i ćwiczenia terapeutyczne...

więcej

Diagnoza: opóźniony rozwój mowy

Diagnoza: opóźniony rozwój mowy

22-04-2022
Opóźniony rozwój mowy, to informacja, że dziecko nie mówi, jak mówić powinno w danym roku życia. Co dalej? Jak wygląda terapia logopedyczna?

więcej

Autyzm a terapia logopedyczna. Studium przypadku – od diagnozy po terapię

Autyzm a terapia logopedyczna. Studium przypadku – od diagnozy po terapię

28-03-2022
Terapia logopedyczna dziecka z autyzmem może być sporym wyzwaniem. W przypadku dzieci autystycznych, opracowanie programu usprawnienia funkcji mowy i wdrożenie prawidłowej terapii, jest wyzwaniem, ale postępy, jakie widać podczas zajęć, dają bardzo dużo satysfakcji. Poznaj historię...

więcej