Sensoryczne tajemnicze lustrzane sfery

 • Obserwuj produkt:
 • Producent: TICKIT
 • Kod producenta: 5060138826953

 • Historia ceny
  Najniższa cena 30 dni przed zmianą: 183,75 zł brutto
 • Czas realizacji: Wysyłka w 24 godziny
 • 275,00 zł

  245,00 zł z VAT

  CENA KATALOGOWA: 275,00 zł
  OSZCZĘDZASZ: 30,00 zł !

 • Cena produktu z transportem od: 245,00 zł z VAT – Paczkomat InPost (transport gratis)

  Cena produktu z transportem od:
  245,00 zł z VAT – Paczkomat InPost (transport gratis)

Dla kogo?

Dziecko od urodzenia zafascynowane jest światem. Poznaje go w indywidualny sposób poprzez obserwację i doświadczenia sensoryczne. To, co dla nas wydaje się proste i mało znaczące, dla malucha będzie niezwykłym zjawiskiem!

Sensoryczne tajemnicze lustrzane sfery to zestaw 6 kul tej samej wielkości, które zawierają w swoim wnętrzu niespodziankę i tajemnicę do odkrycia. Dziecko poprzez manipulowanie kulami i angażowanie swoich zmysłów staje się prawdziwym detektywem, który musi wykonać wiele doświadczeń, zanim zrozumie działanie produktu. Sfery przeznaczone są dla dzieci w każdym wieku. Świetnie sprawdzą się w żłobkach i przedszkolach oraz jako niepowtarzalny prezent. Będą także niezrównaną pomocą w gabinetach terapeutycznych. Solidnie wykonane kule ze stali nierdzewnej posiadają różną zawartość w środku.

Dzięki temu wytwarzają rozmaite dźwięki i przyjmują nieoczekiwany tor ruchu. Błyszcząca powierzchnia lustra daje efekt zniekształconego, magicznego i zabawnego odbicia. Zapoznaj się z opisem zabawki i szeregiem korzyści, jakie niesie ze sobą manipulowanie lustrzanymi kulami.

 

 

 

Dlaczego warto?

 • Rozumienie świata - rozbudzenie ciekawości, wdrożenie do wnikliwej obserwacji, nauka przez doświadczenie

Sensoryczne tajemnicze lustrzane sfery to 6 kul tej samej wielkości. Każda z nich zawiera inną tajemnicę do odkrycia. Dzięki temu maluch z ciekawością i dziecięcą wnikliwością będzie nabywał wiedzę i umiejętności.

Kula 1: Nie zawiera niczego w środku. Potrząsanie nie powoduje dźwięku. Zachowuje się normalnie podczas turlania i odbijania.

Kula 2: Posiada 10 stalowych kulek wewnątrz (o średnicy 6 mm). Potrząsanie nią powoduje grzechotanie, a następnie dźwięk wirowania. Toczy się normalnie, ale także z wirującym dźwiękiem. Odbija się.

Kula 3: Zawiera piasek. Potrząsanie nią wytwarza delikatny dźwięk. Po rzuceniu przestaje się toczyć i staje w miejscu. Kula obraca się również po łuku i nie podskakuje.

Kula 4: W jej wnętrzu jest żwir. Potrząsanie nią wytwarza dźwięk grzechotki, podobny do kuli 2, ale bez dźwięku wirowania. Toczy się normalnie z szorstkim dźwiękiem. Odbija się.

Kula 5: Wewnątrz znajduje się duża pojedyncza stalowa kulka. Potrząsanie powoduje silny dźwięk stukania, po którym następuje odgłos toczenia. Kula porusza się po zygzakowatym torze. Odbija się normalnie, ale słychać podwójne odbicie, ponieważ o powierzchnię kuli uderza piłka w środku.

Kula 6: Zawiera ekscentryczny ciężarek wewnątrz. Potrząsanie nie powoduje dźwięku. Toczy się nieprzewidywalnie i w dowolnym kierunku. Odbija się.

 

 

Sensoryczne tajemnicze lustrzane sfery to niezwykłe kule, dzięki którym można stymulować rozwój dużych grup mięśniowych już od wieku niemowlęcego. Zobacz, w jaki sposób wspierać zdolności motoryczne swojej pociechy w przełomowych momentach jego dorastania.

 1. Sięganie i pełzanie - umieść kule obok dziecka i poza jego zasięgiem, by mogło aktywować mięśnie do osiągania celów.
 2. Siedzenie - pozwól maluchowi trzymać sensoryczne sfery, podnosić je, uderzać w nie rączkami, turlać wokół siebie, rzucać i sięgać po nie z różnych stron.
 3. Raczkowanie - nie ma lepszej zachęty do czworakowania niż uciekające zabawki! Turlaj kulami w różne strony, by Twoje dziecko mogło się za nimi poruszać.
 4. Stanie i chodzenie - poustawiaj kule w różnych miejscach pokoju, sali lub podwórka i stwórz pierwszy tor przeszkód dla swojego brzdąca. Pamiętaj, aby zadbać o jego bezpieczeństwo w trakcie zabaw.

W okresie niemowlęcym etapy rozwoju ruchowego nazywane są kamieniami milowymi. Niezwykle ważne w tym okresie są działania podejmowane przez dziecko. By mogło się ono prawidłowo rozwijać, należy zapewnić mu optymalne warunki i sprzyjające środowisko.

 

 

 • Rozumienie świata - rozwój sensoryczny, angażowanie zmysłów, niezwykła pomoc w terapii z zakresu integracji sensorycznej

Manipulowanie kulami sensorycznymi angażuje wiele zmysłów dziecka. Poprzez dostarczanie przemyślanych bodźców, wpływamy  na jego prawidłowy rozwój psychoruchowy.

 1. Zmysł wzroku - ręcznie wykończona, błyszcząca powierzchnia kul, w których można przejrzeć się jak w lustrze oraz efekt zniekształconego odbicia jak
  w soczewce typu rybie oko, to fascynujące doświadczenie wzrokowe dla każdego dziecka. Niezwykłym wrażeniem dla malucha będzie również obserwowanie różnorodnego poruszania się kul, pomimo tego, że wydają się one być identyczne.
 2. Zmysł dotyku - kule wykonane są ze stali nierdzewnej, która pod wpływem dotyku ociepla się. Dziecko podczas zabawy może porównać więc wagę sensorycznych sfer, pozna gładką fakturę przedmiotów, a także poczuje, jak zmienia się temperatura.
 3. Zmysł słuchu - każda z kul posiada inną zawartość w środku. Dzięki temu wytwarzają one różne, niepowtarzalne dźwięki. Odgłosy zmieniają się podczas potrząsania, toczenia lub rzucania nimi.

 

Sensoryczne tajemnicze lustrzane sfery

 

 • Doskonalenie koordynacji wzrokowo - ruchowej

Manipulowanie Sensorycznymi tajemniczymi lustrzanymi sferami to świetny sposób na rozwijanie koordynacji. Kule wykorzystamy na wiele sposobów i w różnych zabawach indywidualnych oraz grupowych. Może to być turlanie do celu, na odległość, w celu strącenia lekkich przedmiotów, uderzanie kul o siebie, rzucanie na różne powierzchnie i obserwowanie, jak się zachowują. Dzięki różnym zawartościom sensoryczne sfery w czasie turlania obierają nieprzewidywalne tory i poruszają się w różnym tempie i kierunku. Ta mnogość możliwości użycia kul naturalnie wpłynie na doskonalenie koordynacji wzrokowo - ruchowej.

 

Sensoryczne tajemnicze lustrzane sfery

 

 • Funkcje terapeutyczne - rozwój percepcji słuchowej

Poruszanie kulami sprawi, że dziecko nauczy się rozpoznawać, różnicować i interpretować dźwięki. Dla lepszego efektu można zasłonić bawiącym się brzdącom oczy, by w pełni skupiły się na słuchowym odbieraniu bodźców. Kule można wykorzystać także do tworzenia akompaniamentu do utworów muzycznych i nadawania im tempa.

 

Sensoryczne tajemnicze lustrzane sfery

 

 • Bezpieczne tworzywo

Stal nierdzewna to w pełni bezpieczne tworzywo dla dzieci. Nie zawierza żadnych chemikaliów ani toksyn. Powierzchnia kul jest ręcznie wykończona,  nieporowata i naturalnie antybakteryjna, co umożliwia higieniczną zabawę. Materiał jest lekki, trwały, odporny na uszkodzenia i wysokie temperatury.

Sensoryczne tajemnicze lustrzane sfery to niepowtarzalny i jedyny w swoim rodzaju produkt, który oferuje tak wiele dla rozwoju Twojego dziecka. Wybór tej zabawki pomoże doświadczać i odkrywać tajemnice świata w bezpieczny
i radosny sposób.

 

Sensoryczne tajemnicze lustrzane sfery

 

Co zawiera?

 • 6 odblaskowych, lustrzanych kul o średnicy 100 mm

 • Każda kula posiada wewnątrz inną zawartość

 

Sensoryczne tajemnicze lustrzane sfery

 

Główne informacje

Wiek: +0 miesięcy

Skład: stal nierdzewna

Produkt  spełnia normy bezpieczeństwa i jakości, w tym EN71 klasy 1-3, CPSIA oraz ASTM

Produkt zdobył nagrodę Practical Pre-School Award  w kategorii "Opieka nad dziećmi".

Błyskawiczna dostawa

Błyskawiczna dostawa

Kupujesz bezpiecznie w sprawdzonym sklepie

Kupujesz bezpiecznie w sprawdzonym sklepie
Mimo dołożenia wszelkich możliwych starań nie możemy zagwarantować, że publikowane opisy nie zawierają uchybień lub błędów. W przypadku jakichkolwiek wątpliwości prosimy przed podjęciem decyzji o kontakt z handlowcem.
Niniejszy opis podlega ochronie w myśl Ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Zabrania się kopiowania, rozpowszechniania, publikowania bez zgody właściciela.
Ikony pochodzą ze strony https://www.flaticon.com/

Na blogu

Blog

Jak uzyskać dofinansowanie z PFRON na zakup oprogramowania i sprzętu dla niepełnosprawnych w 2024?

Jak uzyskać dofinansowanie z PFRON na zakup oprogramowania i sprzętu dla niepełnosprawnych w 2024?

23-02-2024
W dzisiejszych czasach dostęp do nowoczesnych technologii i możliwość swobodnego poruszania się stanowią fundament uczestnictwa w życiu społecznym. Dla osób niepełnosprawnych te aspekty mogą jednak stanowić znaczące bariery, ograniczając ich aktywność zawodową, edukacyjną oraz... Więcej
Jak wyciszyć dziecko - 9 sposobów na wyciszenie dziecka, gdy jest przebodźcowane

Jak wyciszyć dziecko - 9 sposobów na wyciszenie dziecka, gdy jest przebodźcowane

20-12-2023
Żłóbki, przedszkola, ale i dom to miejsca: gdzie dzieci edukują się, rozwijają swoją kreatywność, poznają siebie, ale i mają styczność z innymi osobami, często dla nich początkowo obcymi. To miejsca, w których ciągle coś się dzieje, które dostarczają dzieciom różnych... Więcej
Zabawki terapeutyczne i edukacyjne – mądry pomysł na prezent dla trzylatka, dwulatka i niemowlaka. Co wybrać? Sprawdź 33 pomysły na prezent dla dziecka.

Zabawki terapeutyczne i edukacyjne – mądry pomysł na prezent dla trzylatka, dwulatka i niemowlaka. Co wybrać? Sprawdź 33 pomysły na prezent dla dziecka.

21-11-2023
Wybór zabawki dla dziecka nie jest prostą sprawą. Wie o tym każdy, kto chociaż raz zmierzył się z tym zadaniem. Trudności może przysporzyć już sam pomysł na prezent. Jeśli dodamy do tego ograniczony budżet lub specjalne potrzeby edukacyjne i rozwojowe dziecka, to stajemy przed... Więcej