Sensoryczne kształty 5 szt. (421) + darmowy E-BOOK - 11 zabaw z piłeczkami sensorycznymi

 • Obserwuj produkt:
 • Producent: Tullo
 • Kod producenta: 5905094774217

 • Historia ceny
  Najniższa cena 30 dni przed zmianą: 25,99 zł brutto
 • Czas realizacji: Wysyłka w 24 godziny
 • 34,90 zł

  29,99 zł z VAT

  CENA KATALOGOWA: 34,90 zł
  OSZCZĘDZASZ: 4,91 zł !

 • Cena produktu z transportem od: 45,89 zł z VAT – Paczkomat InPost<br/>Bezpłatny transport już od 200,00 zł

  Cena produktu z transportem od:
  45,89 zł z VAT – Paczkomat InPost
  Bezpłatny transport już od 200,00 zł

Dla kogo?

Kształty sensoryczne firmy TULLO to zestaw 5 zabawek sensorycznych o różnych kształtach i fakturach. Produkt pozytywnie wpływa na integrację sensoryczną, angażując wszystkie zmysły dziecka. Zabawka jest ukierunkowana przede wszystkim na kształtowanie zmysłów, w szczególności na dotyk oraz wzrok. Dziecko ćwiczy prawidłowe ruchy dłoni i paluszków, co wpływa korzystnie na rozwój motoryki małej. Warto dodać, że zabawka jest na tyle uniwersalna, że towarzyszy maluchowi już od pierwszego roku życia, przy czym doskonale sprawdzi się kiedy dziecko będzie nieco starsze (do lat 3).

 

 

 

Dlaczego warto?

 • Uruchamia zmysły

Produkt angażuje wszystkie zmysły dziecka, dzięki czemu daje możliwość do efektywnego rozwoju integracji sensorycznej. Warto wyróżnić tutaj takie cechy jak: mocne kolory, różne faktury i rozmiary, które przyczyniają się do stymulacji zmysłów oraz wpływają korzystnie na ich rozwój.

 

 • Kształtuje motorykę małą

Różne kształty i rozmiary  dostarczają wrażeń dotykowych, które pozytywnie wpłyną na ćwiczenie małej motoryki. Ta cecha produktu pozwoli między innymi na usprawnienie precyzyjnych ruchów dłoni i palców, właściwe ułożenie rąk, odpowiednie napięcie mięśniowe oraz poprawę sprawności manualnej.

 

 

 • Towarzyszy dziecku przez kilka lat

Produkt jest na tyle uniwersalny, że sprawdzi się na kilku etapach dorastania dziecka. Na początku może towarzyszyć mu w okresie ząbkowania (faktury kształtów masują dziąsła), później przy raczkowaniu (turlanie zabawek), a kiedy maluch nieco podrośnie może rozpocząć przygodę z sensoryką, poznawać i rozróżniać zmysły!

 

 • Uczy rozróżniać kształty

Różnorodność zabawek pozwala na poznawanie przez dziecko kształtów. Dzięki nauce kształtów dziecko powoli poznaje otaczający go świat, a także uczy się dostrzegać różnego rodzaju podobieństwa i różnice.

 

 

 • Rekomendowany przez fizjoterapeutów

Masaż przy użyciu sensorycznych kształtów wpływa na rozluźnienie napięcia mięśniowego, pomaga w regulacji snu oraz działa wyciszająco, dzięki czemu polecany jest przez fizjoterapeutów. Oprócz tego masowanie stóp dziecka może zapobiec między innymi takim chorobom jak płaskostopie.

 

 • Odpowiedni do zabawy w wodzie

Produkt jest wodoodporny, dzięki czemu można go wykorzystać nawet podczas kąpieli! Na etapie wczesnego rozwoju dziecka każda minuta jest cenna, szczególnie kiedy możemy wykorzystać czas łącząc zabawę z nauką. Jedyne o czym należy pamiętać to usunięcie wody ze środka piłeczki po skończeniu kąpieli.

 

 • Kup teraz, a otrzymasz darmowy e-book

Kupując ten produkt otrzymasz darmowy e-book - Piłeczki sensoryczne 11 sposobów na wykorzystanie piłeczek w zabawach terapeutycznych, rozwojowych i edukacyjnych. Dzięki niemu odkryjesz nowe możliwości zabaw z ich wykorzystaniem. 

Skorzystaj z 11 propozycji zabaw, wśród których znajdziesz takie propozycje jak:

 • nauka kolorów

 • zabawa sekwencyjna

 • piłeczkowe memory

 • sensoryczne poszukiwania

 • piłeczkowa trasa

 • muzykalne piłeczki

Darmowy e-book

Główne informacje

Kształty sensoryczne zostały wykonane w Polsce. Są w pełni bezpieczne dla Twojego dziecka – nie zawierają ftalanów, BPA, metali ciężkich.

Zestaw zawiera 5 kształtów o wymiarach: 5,5cm; 6,5cm; 7cm; 7,5cm; 6cm.

Wiek: dla dzieci 0+

Błyskawiczna dostawa

Błyskawiczna dostawa

Kupujesz bezpiecznie w sprawdzonym sklepie

Kupujesz bezpiecznie w sprawdzonym sklepie
Mimo dołożenia wszelkich możliwych starań nie możemy zagwarantować, że publikowane opisy nie zawierają uchybień lub błędów. W przypadku jakichkolwiek wątpliwości prosimy przed podjęciem decyzji o kontakt z handlowcem.
Niniejszy opis podlega ochronie w myśl Ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Zabrania się kopiowania, rozpowszechniania, publikowania bez zgody właściciela.
Ikony pochodzą ze strony https://www.flaticon.com/

Na blogu

Blog

Jak uzyskać dofinansowanie z PFRON na zakup oprogramowania i sprzętu dla niepełnosprawnych w 2024?

Jak uzyskać dofinansowanie z PFRON na zakup oprogramowania i sprzętu dla niepełnosprawnych w 2024?

23-02-2024
W dzisiejszych czasach dostęp do nowoczesnych technologii i możliwość swobodnego poruszania się stanowią fundament uczestnictwa w życiu społecznym. Dla osób niepełnosprawnych te aspekty mogą jednak stanowić znaczące bariery, ograniczając ich aktywność zawodową, edukacyjną oraz... Więcej
Jak wyciszyć dziecko - 9 sposobów na wyciszenie dziecka, gdy jest przebodźcowane

Jak wyciszyć dziecko - 9 sposobów na wyciszenie dziecka, gdy jest przebodźcowane

20-12-2023
Żłóbki, przedszkola, ale i dom to miejsca: gdzie dzieci edukują się, rozwijają swoją kreatywność, poznają siebie, ale i mają styczność z innymi osobami, często dla nich początkowo obcymi. To miejsca, w których ciągle coś się dzieje, które dostarczają dzieciom różnych... Więcej
Zabawki terapeutyczne i edukacyjne – mądry pomysł na prezent dla trzylatka, dwulatka i niemowlaka. Co wybrać? Sprawdź 33 pomysły na prezent dla dziecka.

Zabawki terapeutyczne i edukacyjne – mądry pomysł na prezent dla trzylatka, dwulatka i niemowlaka. Co wybrać? Sprawdź 33 pomysły na prezent dla dziecka.

21-11-2023
Wybór zabawki dla dziecka nie jest prostą sprawą. Wie o tym każdy, kto chociaż raz zmierzył się z tym zadaniem. Trudności może przysporzyć już sam pomysł na prezent. Jeśli dodamy do tego ograniczony budżet lub specjalne potrzeby edukacyjne i rozwojowe dziecka, to stajemy przed... Więcej