Sensoryczne kształty 5 szt. (421)

 • Producent: Tullo
 • Kod producenta: 5905094774217
 • Czas realizacji: Wysyłka w 24 godziny
 • 34,90 zł

  25,99 zł z VAT

  OSZCZĘDZASZ 8,91 zł !

 • Cena produktu z transportem od:
  37,89 zł z VAT – Paczkomat InPost
  Bezpłatny transport już od 150,00 zł
Dodaj do mojej listy

 

Dla kogo?

Kształty sensoryczne firmy TULLO to zestaw 5 zabawek sensorycznych o różnych kształtach i fakturach. Produkt pozytywnie wpływa na integrację sensoryczną, angażując wszystkie zmysły dziecka. Zabawka jest ukierunkowana przede wszystkim na kształtowanie zmysłów, w szczególności na dotyk oraz wzrok. Dziecko ćwiczy prawidłowe ruchy dłoni i paluszków, co wpływa korzystnie na rozwój motoryki małej. Warto dodać, że zabawka jest na tyle uniwersalna, że towarzyszy maluchowi już od pierwszego roku życia, przy czym doskonale sprawdzi się kiedy dziecko będzie nieco starsze (do lat 3).

 

 

 

Dlaczego warto?

 • Uruchamia zmysły

Produkt angażuje wszystkie zmysły dziecka, dzięki czemu daje możliwość do efektywnego rozwoju integracji sensorycznej. Warto wyróżnić tutaj takie cechy jak: mocne kolory, różne faktury i rozmiary, które przyczyniają się do stymulacji zmysłów oraz wpływają korzystnie na ich rozwój.

 

 • Kształtuje motorykę małą

Różne kształty i rozmiary  dostarczają wrażeń dotykowych, które pozytywnie wpłyną na ćwiczenie małej motoryki. Ta cecha produktu pozwoli między innymi na usprawnienie precyzyjnych ruchów dłoni i palców, właściwe ułożenie rąk, odpowiednie napięcie mięśniowe oraz poprawę sprawności manualnej.

 

 

 • Towarzyszy dziecku przez kilka lat

Produkt jest na tyle uniwersalny, że sprawdzi się na kilku etapach dorastania dziecka. Na początku może towarzyszyć mu w okresie ząbkowania (faktury kształtów masują dziąsła), później przy raczkowaniu (turlanie zabawek), a kiedy maluch nieco podrośnie może rozpocząć przygodę z sensoryką, poznawać i rozróżniać zmysły!

 

 • Uczy rozróżniać kształty

Różnorodność zabawek pozwala na poznawanie przez dziecko kształtów. Dzięki nauce kształtów dziecko powoli poznaje otaczający go świat, a także uczy się dostrzegać różnego rodzaju podobieństwa i różnice.

 

 

 • Rekomendowany przez fizjoterapeutów

Masaż przy użyciu sensorycznych kształtów wpływa na rozluźnienie napięcia mięśniowego, pomaga w regulacji snu oraz działa wyciszająco, dzięki czemu polecany jest przez fizjoterapeutów. Oprócz tego masowanie stóp dziecka może zapobiec między innymi takim chorobom jak płaskostopie.

 

 • Odpowiedni do zabawy w wodzie

Produkt jest wodoodporny, dzięki czemu można go wykorzystać nawet podczas kąpieli! Na etapie wczesnego rozwoju dziecka każda minuta jest cenna, szczególnie kiedy możemy wykorzystać czas łącząc zabawę z nauką. Jedyne o czym należy pamiętać to usunięcie wody ze środka piłeczki po skończeniu kąpieli.

 

Główne informacje

Kształty sensoryczne zostały wykonane w Polsce. Są w pełni bezpieczne dla Twojego dziecka – nie zawierają ftalanów, BPA, metali ciężkich.

Zestaw zawiera 5 kształtów o wymiarach: 5,5cm; 6,5cm; 7cm; 7,5cm; 6cm.

Wiek: dla dzieci 0+

 

Błyskawiczna dostawa

Błyskawiczna dostawa

Kupujesz bezpiecznie w sprawdzonym sklepie

Kupujesz bezpiecznie w sprawdzonym sklepie

Możliwość otrzymania Karty Stałego Klienta

Możliwość otrzymania Karty Stałego Klienta
Mimo dołożenia wszelkich możliwych starań nie możemy zagwarantować, że publikowane opisy nie zawierają uchybień lub błędów. W przypadku jakichkolwiek wątpliwości prosimy przed podjęciem decyzji o kontakt z handlowcem.
Niniejszy opis podlega ochronie w myśl Ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Zabrania się kopiowania, rozpowszechniania, publikowania bez zgody właściciela.
 • Ponad 20 lat na rynku

 • tylko legalneoprogramowanie

 • szybkie dostawy

 • możliwość negocjacji cen

 • Bezpieczne zakupy

 • Profesjonalnedoradztwo

 • Przejrzyste zakupy

Na blogu

Tablica manipulacyjna w terapii SI i logopedycznej

Tablica manipulacyjna w terapii SI i logopedycznej

09-05-2022
Tablica manipulacyjna, tablica sensoryczna czy nawet tablica edukacyjna. Trzy nazwy, pod którymi kryje się świetna pomoc, którą możesz wykorzystać w terapii integracji sensorycznej, logopedycznej czy wtedy, gdy chcesz zadbać o rozwój dziecka. Poznaj korzyści i ćwiczenia terapeutyczne...

więcej

Diagnoza: opóźniony rozwój mowy

Diagnoza: opóźniony rozwój mowy

22-04-2022
Opóźniony rozwój mowy, to informacja, że dziecko nie mówi, jak mówić powinno w danym roku życia. Co dalej? Jak wygląda terapia logopedyczna?

więcej

Autyzm a terapia logopedyczna. Studium przypadku – od diagnozy po terapię

Autyzm a terapia logopedyczna. Studium przypadku – od diagnozy po terapię

28-03-2022
Terapia logopedyczna dziecka z autyzmem może być sporym wyzwaniem. W przypadku dzieci autystycznych, opracowanie programu usprawnienia funkcji mowy i wdrożenie prawidłowej terapii, jest wyzwaniem, ale postępy, jakie widać podczas zajęć, dają bardzo dużo satysfakcji. Poznaj historię...

więcej