Zestaw startowy do zabaw świetlnych - dla przedszkolaków

 • Obserwuj produkt:
 • Producent: IXION

 • Historia ceny
  Najniższa cena 30 dni przed obniżką: 1 329,00 zł brutto
 • Czas realizacji: Wysyłka w 24 godziny
 • 1 385,00 zł

  1 316,00 zł z VAT

  CENA KATALOGOWA: 1 385,00 zł
  OSZCZĘDZASZ: 69,00 zł !

 • Cena produktu z transportem od: 1 316,00 zł z VAT – Kurier - DPD (transport gratis)

  Cena produktu z transportem od:
  1 316,00 zł z VAT – Kurier - DPD (transport gratis)

Dla kogo?

Zestaw startowy do zabaw świetlnych to połączenie nauki i zabawy. Dzięki niemu zapoznasz dziecko z nazwami barw i kształtów, zobrazujesz pojęcie liczby oraz wprowadzisz w świat podstawowych pojęć matematycznych. Wszystko w przyjemnej atmosferze zabawy i relaksu.

Elementy zestawu inspirują najmłodszych do kreatywności, wyzwalają wyobraźnię i skłaniają do ekspresji artystycznej.

Jeśli szukasz zabawki, która dodatkowo wspomoże całościowy rozwój Twojej pociechy, zestaw świetlny jest idealnym wyborem. Wpływa pozytywnie na zmysły dziecka, pozwalając na ich integrację oraz skłania do trenowania motoryki małej. Daje okazję do oddziaływań terapeutycznych, m.in. oswajania lęku przed ciemnością oraz treningu koncentracji uwagi.

W skład zestawu wchodzą m.in. Transparentne cyfry, które same w sobie niosą wiele korzyści. Jedną z nich jest na przykład kreatywny sposób nauki matematyki. W zależności od wieku i umiejętności twojej pociechy cyfry wykorzystasz na wiele sposobów. Małe kształty stymulują dłonie i zapewniają doznania sensoryczne, usprawniając motorykę rąk.

Transparentne litery pozwolą na zapoznanie z alfabetem to nie jedyna możliwość wykorzystania tej zabawki edukacyjnej. To także efektywne kształtowanie umiejętności sortowania i doświadczanie bogactwa kolorów. Zabawy z literkami to także szansa na ćwiczenie pamięci.

Transparentne klocki do budowania pozwalają na indywidualne lub grupowe zabawy konstrukcyjne o różnym poziomie trudności. Są lekkie i przyjemne w dotyku, idealnie pasują do małych rączek dzieci. Układając z dzieckiem budowle z klocków, pozytywnie wpływasz na jego kreatywność oraz stymulujesz integrację między prawą i lewą półkulą mózgu.

Panel świetlny led A2  pomoże dzieciom zrozumieć kolory oraz zjawisko przenikania barw. Przez swój duży rozmiar doskonale sprawdzi się na zajęciach grupowych

Pokrywa jest świetnym dodatkiem do Twojego panelu świetlnego A2, który rozszerzy jego funkcjonalność. Przede wszystkim zapewni lepszą ochronę, co pozwoli zachować dłuższą trwałość tablicy świetlnej. Kolejnym zastosowaniem jest wykorzystanie samej pokrywy podczas zajęć. Może posłużyć jak pudełko na dane przedmioty, które mogłyby się z niej łatwo sturlać. Pokrywę można użyć jako podkładka na farby, aby nie pobrudzić panelu.

Zestaw 24 sensorycznych klocków tęczowych to zabawka sensoryczna, która zauroczy każde dziecko. Różnokolorowe i różnokształtne elementy, wykonane z drewna kauczukowego, kryją w swoim wnętrzu transparentne kolorowe wkładki. Przezroczystość akrylu przepuszcza światło i tworzy piękne wizualne efekty, które pobudzą wyobraźnię dziecka.

Dzięki swoim właściwościom Zestaw startowy do zabaw świetlnych doskonale sprawdzi się w warunkach domowych, jak i w żłobkach, przedszkolach, w edukacji wczesnoszkolnej oraz w gabinetach specjalistów. Przy panelu zmieści się większa liczba małych obserwatorów, więc zestaw nadaje się do prac grupowych.

 

 

 

Dlaczego warto?

 • Funkcja poznawcza: kolory, obserwacja zjawisk, kształty

Wielobarwne elementy oraz panel wspomagają rozumienie świata i zaspokajają naturalną ciekawość dzieci. Dzięki transparentności elementów kolory mogą się mieszać i w przyjazny sposób pokazywać, jak powstają barwy pośrednie i ich różne odcienie.

Wykorzystaj zabawę zestawem do zapoznania dziecka z nazwami kolorów. Pokazuj je i nazywaj, zachęcaj dziecko do powtarzania. Poprzez takie ćwiczenia nie tylko utrwalisz poznane słownictwo, ale w pozytywny sposób wpłyniesz na spostrzegawczość dziecka oraz jego kompetencje komunikacyjne. 

Zachęć dziecko do doświadczeń z kolorami i patrzenia na świat przez tęczowe klocki sensoryczne. Wytłumacz, że kolory mogą się łączyć i przenikać. Pokaż, jak zmieniają się po podświetleniu na panelu LED. Zabawa światłem pobudza ciekawość dzieci. Panel angażuje dziecko w aktywną zabawę, dzięki czemu zdobywa ono nowe umiejętności.

Pobaw się z dziećmi w odkrywców świata przyrody z panelem LED. Podświetlaj naturalne produkty, takie jak liście czy kwiaty. Jasne światło daje okazję zobaczyć unerwienie roślin i lepiej poznać ich budowę. Motywuj dziecko do obserwacji, dzięki czemu rozwiniesz w nim funkcje poznawcze. Poprzez takie ćwiczenia dasz dziecku podstawy do rozumienia świata i rozwiniesz jego ciekawość.

Znajdujące się w zestawie klocki do budowania wprowadzają najmłodszych w bardziej zaawansowany świat kształtów. Pakiet kolorowych klocków zachęci najmłodszych do układania budowli. Klocki świetnie nadają się także do tworzenia zbiorów i segregowania.

 

 

 • Rozwój sensoryczny: dotyk, wzrok, integracja zmysłów

Dzieci lubią zabawy sensoryczne. Dzięki nim nie tylko otrzymują świadomie kierowane bodźce, ale mogę same doświadczać wrażeń zmysłowych. Jest to dla nich dobra zabawa i nauka w jednym.

Poprzez celowe pobudzanie zmysłów dziecka, wspomagasz jego rozwój sensoryczny i uczysz reagować na bodźce. Dzięki temu dziecko ma szansę na przetworzenie sygnałów docierających z zewnątrz i zorganizowanie ich. Jest spokojniejsze i chętniej uczy się świata.

Na panelu LED można tworzyć różnorodne kompozycje z kolorowych kształtów, łopatek transparentnych oraz naturalnych produktów, np. mąki i ziaren. Dziecko, bawiąc się nimi, otrzymuje różnorodne bodźce, które uczy się przetwarzać oraz organizować.

Pokaż dziecku, jak tworzyć wzory z mąki i ziaren. Zachęć do malowania palcem po rozsypanych produktach i tworzenia swoich obrazów. Podświetlaj je, by maluszek zobaczył swoje dzieło z innej perspektywy. Zmieniaj intensywność podświetlenia, by obserwować obiekty.  Dzięki temu dostarczysz dziecku wielu bodźców i usprawnisz rozwój sensoryczny.

Świadomie stymulowane dziecko lepiej się rozwija. Elementy zestawu są miłe w dotyku i lekkie, więc nadają się do zabawy dla młodszych dzieci. Niezwykle ważne jest, by dostarczać niemowlętom bodźców, które nie przeciążą ich układu nerwowego i nadmiernie go nie pobudzą. To może powodować problemy ze snem i płaczliwość. Transparentny zestaw do zabaw świetlnych ułatwia rodzicom stymulowanie dziecka bez obaw o jego bezpieczeństwo. Bawiąc się nim, najmłodsi uaktywniają receptory dotyku i wzroku, pobudzają czucie powierzchowne odpowiedzialne za prawidłową ocenę temperatury oraz konsystencji.

Łącz aktywności dziecka, np. układanie kształtów i segregowanie ich według wybranego klucza. Poprzez to pobudzisz do pracy receptory dotyku i wzroku oraz umożliwisz ich naturalną integrację. Tak bodźcowane receptory pozwalają na harmonijny rozwój sensoryczny, od którego zależy rozumienie świata i swoich emocji.

 

 

 • Matematyka: liczenie, relacje przestrzenne, sortowanie

Zestaw kształtów to doskonała okazja do nauki zagadnień matematycznych. Możesz wykorzystać klocki jako liczydło do opanowania działań dodawania i odejmowania. To zaznajomi je z pojęciem liczby i zobrazuje je, poprzez co dziecko szybciej zrozumie istotę tych działań.

Tworząc kompozycję z cyferek i literek, dziecko uczy się relacji przestrzennych między przedmiotami i trenuje wyobraźnię przestrzenną. Poprzez to może łatwiej wizualizować swoje wyobrażenia o świecie i rozumieć jego prawa.

Różnorodne kolory i kształty pozwalają na zabawę w segregowanie. Dzięki niej nie tylko utrwalisz nazwy barw i figur, ale wytłumaczysz dziecku, czym jest zbiór jako pojęcie matematyczne i pozytywnie wpłyniesz na jego spostrzegawczość oraz zdolność myślenia analitycznego.

Dzięki połączeniu nauki i zabawy, dzieci szybciej zdobywają nowe umiejętności i chętniej uczą się w przyszłości.

 

Kreatywny zestaw składający się z panelu świetlnego oraz transparentnych zabawek. Idealne rozwiązanie do rozwoju funkcji poznawczych i motoryki małej.

 

 • Rozwój fizyczny: motoryka, zręczność, precyzja

Układanie kompozycji z kształtów to jedno z lepszych ćwiczeń na stymulowanie ręki piszącej. Dziecko, dopasowując do siebie poszczególne elementy, doskonali poprawny chwyt oraz trenuje ruchy nadgarstka i palców. Możesz wykorzystać łopatki do nakładania na nie transparentnych figur lub innych przedmiotów, które ułożysz na panelu. To usprawnia motorykę i poprawia zdolności manualne dziecka. Dzięki temu szybciej uczy się operować nożyczkami i przyborami plastycznymi, ładniej pisze i wolniej się przy tym męczy.

Sprawna motoryka to łatwiejsza i szybsza samoobsługa. Gdy dziecko ma wyćwiczone ruchy palców, precyzyjny chwyt pęsetowy (palec wskazujący - kciuk) oraz dobrze rozwinięte mięśnie kończyny górnej, łatwiej uczy się samodzielnie wkładać ubrania i buty, zapinać guziki i wiązać sznurowadła. Są to umiejętności niezbędne do prawidłowego funkcjonowania w przedszkolu czy szkole.

Operowanie transparentnymi elementami, manipulowanie nimi i dopasowywanie elementów to ćwiczenia, dzięki którym Zestaw do zabaw świetlnych rozwija motorykę małą dziecka i pozytywnie wpływa na jego koordynację wzrokowo-ruchową. Polega ona na zsynchronizowaniu ruchu rąk z okiem. Dzięki temu dziecko łatwiej się uczy pisać i czytać. Ponadto jest sprawniejsze fizycznie, nie ma problemów z ćwiczeniami gimnastycznymi, grą w piłkę czy jazdą na rowerze. Jego ruchy są skoordynowane i pewniejsze, co wpływa na całościowy rozwój psychomotoryczny. 

Właściwa stymulacja motoryki przyczynia się do szybszego rozwoju mowy, gdyż części mózgu odpowiadające za artykulację i ruch dłoni, znajdują się blisko siebie. Jeśli chcesz, by Twoje dziecko sprawnie opanowało mówienie, pisanie i czytanie - trenuj jego rączkę oraz koordynację m.in. poprzez zabawę w sortowanie, nabieranie przedmiotów na łopatki lub układanie kształtów. 

Zabawa Zestawem angażuje również uwagę i wpływa na precyzję ruchów oraz zręczność. Dziecko uczy się skupiać na szczególe, przez co jest bardziej spostrzegawcze.

 

Panel świetlny dla dzieci zachęci do eksploracji i zabawy

 

 • Funkcja terapeutyczna: oswajanie z ciemnością, trening koncentracji uwagi, praca z emocjami

Panel świetlny LED uatrakcyjnia zabawę transparentnymi kształtami i łopatkami, dzięki czemu dzieci chętniej po nie sięgają. Pozwala im na lepsze zrozumienie świata i zjawisk w nim zachodzących, np. rzucania przez przedmioty cienia.

W trakcie rozwoju naturalnym etapem u dzieci jest strach przed ciemnością. Wynika to z kształtującej się wyobraźni. Zabawa panelem i kolorowymi, transparentnymi elementami daje najmłodszym szansę na oswajanie ciemności i redukuje strach przed nią.

Zachęć starsze dzieci do zabawy panelem w nieoświetlonym pomieszczeniu. Pokaż, że ich kompozycje na kolorowym blacie zyskują nowe kolory, stają się wyraźniejsze i piękniejsze. Dzięki takim zabawom pozwolisz dzieciom poczuć się dobrze w ciemności i pokonać lęk, co doda im pewności siebie.

Tworzenie kompozycji z kształtów oraz zabawa łopatkami wymagają skupienia oraz relaksują, dlatego Zestaw można wykorzystywać w gabinecie terapeutycznym do ćwiczeń rozpoczynających lub kończących spotkanie.

Gdy dziecko jest rozbudzone emocjonalnie, zabawa zestawem pozwala mu na wyciszenie się i złagodzenie napięcia. Jest to doskonałe zajęcie przed snem, gdy rodzic nie chce nadmiernie rozbudzać dziecka wytężonym wysiłkiem ruchowym. Dzięki temu najmłodsi przygotują się do odpoczynku i wyciszą emocje zebrane w ciągu dnia.

 

Panel podświetlany sensoryczny stymuluje zmysł wzroku dziecka

 

Co zawiera?

Zestaw zawiera:

 • Panel świetlny LED A2 TickiT

 • Transparentne cyfry

 • Transparentne litery

 • Transparentne klocki do budowania

 • Pokrywa na panel świetlny LED A2 TickiT

 • Klocki sensoryczne - tęczowe (24 elementy)

 • Rentgeny zwierząt - dopasowywanie

Zestaw zabawek do kreatywnych i twórczych zabaw. Idealne wyposażenie każdego dziecięcego pokoiku, które rozwinie wiele kluczowych kompetencji.

 

Główne informacje

Wiek: 3+

Materiał wykonania: tworzywo sztuczne

Wymiary:

 • Panel świetlny LED A2 TickiT - 63,4 x 46 x 0,8 cm,

 • Transparentne cyfry - około 5 cm,
 • Transparentne litery - około 5 cm

 • Transparentne klocki do budowania - 6,5x3x2,5cm (największy klocek)

 • Pokrywa na panel świetlny LED A2 TickiT -  67 x 49 x 5,3 cm

 • Klocki sensoryczne - tęczowe (24 elementy)

Produkt odpowiada Europejskim Normom Bezpieczeństwa EN 71.

 

Jak bawić się panelem świetlnym?

Sprawdź nasz artykuł na blogu klikając w obrazek.

panel świetlny atrykuł

Błyskawiczna dostawa

Błyskawiczna dostawa

Kupujesz bezpiecznie w sprawdzonym sklepie

Kupujesz bezpiecznie w sprawdzonym sklepie
Mimo dołożenia wszelkich możliwych starań nie możemy zagwarantować, że publikowane opisy nie zawierają uchybień lub błędów. W przypadku jakichkolwiek wątpliwości prosimy przed podjęciem decyzji o kontakt z handlowcem.
Niniejszy opis podlega ochronie w myśl Ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Zabrania się kopiowania, rozpowszechniania, publikowania bez zgody właściciela.
Ikony pochodzą ze strony https://www.flaticon.com/

Na blogu

Blog

Jak uzyskać dofinansowanie z PFRON na zakup oprogramowania i sprzętu dla niepełnosprawnych w 2024?

Jak uzyskać dofinansowanie z PFRON na zakup oprogramowania i sprzętu dla niepełnosprawnych w 2024?

23-02-2024
W dzisiejszych czasach dostęp do nowoczesnych technologii i możliwość swobodnego poruszania się stanowią fundament uczestnictwa w życiu społecznym. Dla osób niepełnosprawnych te aspekty mogą jednak stanowić znaczące bariery, ograniczając ich aktywność zawodową, edukacyjną oraz... Więcej
Jak wyciszyć dziecko - 9 sposobów na wyciszenie dziecka, gdy jest przebodźcowane

Jak wyciszyć dziecko - 9 sposobów na wyciszenie dziecka, gdy jest przebodźcowane

20-12-2023
Żłóbki, przedszkola, ale i dom to miejsca: gdzie dzieci edukują się, rozwijają swoją kreatywność, poznają siebie, ale i mają styczność z innymi osobami, często dla nich początkowo obcymi. To miejsca, w których ciągle coś się dzieje, które dostarczają dzieciom różnych... Więcej
Zabawki terapeutyczne i edukacyjne – mądry pomysł na prezent dla trzylatka, dwulatka i niemowlaka. Co wybrać? Sprawdź 33 pomysły na prezent dla dziecka.

Zabawki terapeutyczne i edukacyjne – mądry pomysł na prezent dla trzylatka, dwulatka i niemowlaka. Co wybrać? Sprawdź 33 pomysły na prezent dla dziecka.

21-11-2023
Wybór zabawki dla dziecka nie jest prostą sprawą. Wie o tym każdy, kto chociaż raz zmierzył się z tym zadaniem. Trudności może przysporzyć już sam pomysł na prezent. Jeśli dodamy do tego ograniczony budżet lub specjalne potrzeby edukacyjne i rozwojowe dziecka, to stajemy przed... Więcej