Transparentne klocki do budowania

 • Producent: TICKIT
 • Kod producenta: 5060138827745
 • Czas realizacji: Wysyłka w 24 godziny
 • 199,00 zł z VAT

 • Cena produktu z transportem od:
  199,00 zł z VAT – Paczkomat InPost (transport gratis)
Dodaj do mojej listy

Dla kogo?

Transparentne klocki do budowania to zestaw 90 różnokolorowych elementów przeznczonych dla dzieci powyżej 12 miesiąca życia. Pozwalają na indywidualne lub grupowe zabawy konstrukcyjne o różnym poziomie trudności. Są lekkie i przyjemne w dotyku, idealnie pasują do małych rączek dzieci.

Układając z dzieckiem budowle z klocków, pozytywnie wpływasz na jego kreatywność oraz stymulujesz integrację między prawą i lewą półkulą mózgu. Dzięki temu powstaje więcej połączeń neuronowych, co zwiększa sprawność umysłową dziecka.

Kolorowe elementy to dobry pretekst do nauki kolorów i eksperymentowania z nimi na panelu świetlnym LED dostępnym w naszej ofercie. Mogą służyć do segregowania oraz liczenia. Dzięki transparentnym klockom dziecko trenuje spostrzegawczość oraz poznaje podstawowe zagadnienia matematyczne.

Transparentne klocki możesz wykorzystać w celach terapeutycznych, wspomagając rozwój emocjonalny dziecka oraz stymulując koordynację wzrokowo-ruchową i motorykę.

 

 

 

Dlaczego warto?

 • Są doskonałą zabawką dla każdego

Budowanie z klocków to dobra zabawa dla młodszych i starszych dzieci. Transparentne elementy przyciągają ich uwagę i pobudzają wyobraźnię. Dzięki zestawowi 90 elementów każdy ma szansę zbudować swoją konstrukcję, pojedyncze obiekty lub całe miasta.

Wykorzystaj budowanie klockami do wspólnego spędzania czasu z dzieckiem. Takie zabawy wzmacniają więzi rodzinne oraz uczą dziecko wyrażania swoich potrzeb.

Zestaw 90 transparentnych elementów pozwala na budowanie dowolnych konstrukcji. Zachęcaj dziecko do tworzenia wymyślonych przez niego obiektów, by pobudzić jego wyobraźnię i wspomóc kreatywność.

Klockami może bawić się więcej osób, dlatego wykorzystasz je np. w przedszkolu lub w zabawie rodzeństwa. Poprzez wspólne tworzenie konstrukcji, najmłodsi uczą się współdziałania oraz komunikacji.

 

Transparentne klocki do budowania

 

Manipulowanie klockami, przesuwanie ich, segregowanie i łączenie to ćwiczenia wspomagające motorykę oraz koordynację wzrokowo-ruchową odpowiedzialną za proces pisania.

Ćwiczenia motoryki usprawniają rękę piszącą i obniżają jej męczliwość w przyszłości. Dzięki temu pisanie nie będzie kojarzyło się dziecku negatywnie.

Zachęcaj najmłodszych do budowania z klocków. Zwracaj uwagę na precyzję ruchów, pozwól na samodzielną manipulację elementami. To wspomoże rozwój mięśni dłoni, wyćwiczy nadgarstek i usprawni naukę pisania oraz podniesie zdolności manualne dziecka.

 

Transparentne klocki do budowania

 

 • Łączą naukę i zabawę

W zestawie znajdują się żółte, pomarańczowe, czerwone, niebieskie, zielone i fioletowe klocki. Zabawa nimi jest dobrą okazją do zapoznania dziecka z nazwami kolorów i utrwalenia ich.

Wykorzystaj zestaw do nauki barw oraz doświadczeń z nimi, np. mieszania kolorów i uzyskiwania odcieni pobocznych.

Zachęć dziecko do sortowania klocków, np. do transparentnych wiaderek znajdujących się w naszej ofercie. Takie ćwiczenia doskonalą percepcję wzrokową i uczą dziecko spostrzegawczości.

90 klocków to również doskonała okazja do nauki liczenia starsze dzieci. Możesz zachęcać je do liczenia posortowanych kolorów lub wykorzystać jako liczydło do opanowania działań dodawania i odejmowania. To zaznajomi je z pojęciem liczby i zobrazuje je, poprzez co dziecko szybciej zrozumie istotę tych działań.

Dzięki połączeniu nauki i zabawy, dzieci szybciej zdobywają nowe umiejętności i chętniej uczą się w przyszłości.

 

Transparentne klocki do budowania

 

 • Mają właściwości terapeutyczne

Budowanie z klocków wymaga skupienia oraz relaksuje, dlatego zabawkę można wykorzystywać w gabinecie terapeutycznym jako ćwiczenie rozpoczynające lub kończące spotkanie.

Gdy dziecko jest rozbudzone emocjonalnie, zabawa zestawem pozwala mu na wyciszenie się i złagodzenie napięcia. Jest to doskonałe zajęcie przed snem, gdy rodzic nie chce nadmiernie rozbudzać dziecka wytężonym wysiłkiem ruchowym. Dzięki temu najmłodsi przygotują się do odpoczynku i wyciszą emocje zebrane w ciągu dnia.

Wykorzystaj klocki do spokojnej zabawy w łączenie ich na przykład według podanego wzoru lub pomysłu dziecka. Tworząc budowlę, zachęcaj dziecko do opowiadania o swoim dniu lub wybranym wydarzeniu. Dzięki temu pozwolisz mu na pozbycie się negatywnych lub emocjonujących momentów i dasz szansę na spojrzenie na nie z dystansem.

Wzmacniaj dziecko w trakcie zabawy. Pokazuj mu, że tworzenie konstrukcji to proces, który wymaga nakładu pracy oraz precyzji. Doceniaj trud i pomysłowość dziecka, dzięki czemu wzmocnisz jego samoocenę i przygotujesz do pokonywania trudności w przyszłości. Zabawa to dobry moment na celowe oddziaływanie terapeutyczne i wspomaganie kompetencji społecznych dziecka.

 

Transparentne klocki do budowania

 

 • Można je wykorzystać na panelu świetlnym LED

Panel świetlny LED uatrakcyjnia zabawę klockami, dzięki czemu dzieci chętniej się nimi bawią. Pozwala im na lepsze zrozumienie świata i zjawisk w nim zachodzących, np. rzucania przez przedmioty cienia.

W trakcie rozwoju naturalnym etapem u dzieci jest strach przed ciemnością. Wynika to z kształtującej się wyobraźni. Zabawa światłem i kolorowymi, transparentnymi klockami daje najmłodszym szansę na oswajanie ciemności i redukuje strach przed nią.

Dzięki podświetlanemu panelowi dziecko może eksperymentować z kolorami i prowadzić doświadczenia z przenikaniem światła przez klocki oraz uwydatnianiem szczegółów budowli.

Zachęcaj dziecko do tworzenia konstrukcji na panelu, pokaż, jak zmienia się perspektyw, gdy podświetlisz budowlę. Dzięki takim ćwiczeniom stymulujesz chęci poznawcze i wspomagasz rozumienie świata.

 

Transparentne klocki do budowania

 

Co zawiera?

Zestaw zawiera 90 klocków w plastikowym pudełku do przechowywania.

 

Transparentne klocki do budowania

 

Główne informacje

Wiek: 12 miesięcy+

Materiał wykonania: tworzywo sztuczne

Wymiary największego klocka: 6,5x3x2,5cm

Produkt odpowiada Europejskim Normom Bezpieczeństwa EN 71

 

Jak bawić się panelem świetlnym?

Sprawdź nasz artykuł na blogu klikając w poniższy obrazek:

panel świetlny atrykuł

Błyskawiczna dostawa

Błyskawiczna dostawa

Kupujesz bezpiecznie w sprawdzonym sklepie

Kupujesz bezpiecznie w sprawdzonym sklepie

Możliwość otrzymania Karty Stałego Klienta

Możliwość otrzymania Karty Stałego Klienta

zobacz inne zabawki do panelu

Mimo dołożenia wszelkich możliwych starań nie możemy zagwarantować, że publikowane opisy nie zawierają uchybień lub błędów. W przypadku jakichkolwiek wątpliwości prosimy przed podjęciem decyzji o kontakt z handlowcem.
Niniejszy opis podlega ochronie w myśl Ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Zabrania się kopiowania, rozpowszechniania, publikowania bez zgody właściciela.
 • Ponad 20 lat na rynku

 • tylko legalneoprogramowanie

 • szybkie dostawy

 • możliwość negocjacji cen

 • Bezpieczne zakupy

 • Profesjonalnedoradztwo

 • Przejrzyste zakupy

Na blogu

Tablica manipulacyjna w terapii SI i logopedycznej

Tablica manipulacyjna w terapii SI i logopedycznej

09-05-2022
Tablica manipulacyjna, tablica sensoryczna czy nawet tablica edukacyjna. Trzy nazwy, pod którymi kryje się świetna pomoc, którą możesz wykorzystać w terapii integracji sensorycznej, logopedycznej czy wtedy, gdy chcesz zadbać o rozwój dziecka. Poznaj korzyści i ćwiczenia terapeutyczne...

więcej

Diagnoza: opóźniony rozwój mowy

Diagnoza: opóźniony rozwój mowy

22-04-2022
Opóźniony rozwój mowy, to informacja, że dziecko nie mówi, jak mówić powinno w danym roku życia. Co dalej? Jak wygląda terapia logopedyczna?

więcej

Autyzm a terapia logopedyczna. Studium przypadku – od diagnozy po terapię

Autyzm a terapia logopedyczna. Studium przypadku – od diagnozy po terapię

28-03-2022
Terapia logopedyczna dziecka z autyzmem może być sporym wyzwaniem. W przypadku dzieci autystycznych, opracowanie programu usprawnienia funkcji mowy i wdrożenie prawidłowej terapii, jest wyzwaniem, ale postępy, jakie widać podczas zajęć, dają bardzo dużo satysfakcji. Poznaj historię...

więcej