Sensoryczne kamienie ze wzorkami

 • Producent: YELLOWDOOR
 • Kod producenta: 5060213760493
 • Czas realizacji: Wysyłka w 24 godziny
 • 109,00 zł z VAT

 • Cena produktu z transportem od: 120,90 zł z VAT – Paczkomat InPost<br/>Bezpłatny transport już od 150,00 zł

  Cena produktu z transportem od:
  120,90 zł z VAT – Paczkomat InPost
  Bezpłatny transport już od 150,00 zł
Dodaj do mojej listy

Dla kogo?

Sensoryczne kamienie ze wzorkami od firmy Yellow Door to produkt przeznaczony dla dzieci powyżej 18 miesiąca życia. Zabawka ćwiczy sprawność dłoni i paluszków, dzięki czemu wspiera rozwój małej motoryki. Oprócz tego uczy dziecko poznawać świat za pomocą zmysłów, zatem dba również o edukację sensoryczną malucha. Sprawdzi się w ćwiczeniach na koncentrację - wymaga dużego skupienia, co sprawi, że dziecko będzie w stanie się wyciszyć i uspokoić. Wspiera również koordynację ręka-oko, co pomoże w trudnościach z synchronizacją wzroku i ruchu. Zabawka może być wykorzystana zarówno w sposób indywidualny, jak i w grupie. Dzieci mogą same decydować jak chcą się bawić, co dodatkowo pomaga w rozwoju ich wyobraźni i kreatywnego myślenia.

 

 

 

Dlaczego warto?

 • Rozwija motorykę małą

Podczas zabawy dziecko ćwiczy sprawność dłoni, uczy się właściwego ułożenia rąk oraz kontroluje odpowiednie napięcie mięśniowe. W ten sposób maluch kształtuje umiejętności związane z małą motoryką, dzięki czemu w późniejszych latach nauki szkolnej łatwiej będzie mu poradzić sobie z pisaniem, rysowaniem oraz różnego rodzaju zajęciami wymagającymi sprawności manualnej.

 

To sensoryczna zabawka idealna dla 2-latka. Zabawka, która pozwoli na rozwój motoryki małej.

 

 • Dba o edukację sensoryczną dziecka

Produkt zaprojektowany jest tak, aby pobudzać receptory czuciowe oraz stymulować w szczególności zmysł dotyku. Dzięki temu dziecko rozwija swoje umiejętności sensoryczne oraz uczy się poznawać świat za pomocą zmysłów.

 

 

 • Wspiera koordynację ręka-oko

Zabawka ćwiczy również sprawność wzrokowo-ruchową, czyli zsynchronizowanie ruchów z tym, co widzimy. Dzięki tej umiejętności dziecko nie będzie miało trudności z wykonywaniem codziennych czynności, takich jak prawidłowe chwytanie i rzucanie, utrzymanie równowagi, wykonywanie prac plastycznych, czy samodzielne ubieranie się.

 

Ta cecha produktu przyda się w wypadku dzieci, które są rozproszone, ruchliwe oraz potrzebują odpowiedniego wyciszenia. Nietypowy charakter kamieni przykuwa uwagę dziecka, co sprawia, że cała koncentracja skupia się na poznawaniu zabawki – jej specyfiki, rozmiaru, kształtu. Produkt jest na tyle intrygujący, że maluch będzie chciał go poznawać, nie ulegając przy tym zbędnemu rozproszeniu.

 

Te zabawkowe kamyczki usprawniają motorykę małą Twojego dziecka. Idealna do terapi SI.

 

 • Działa wyciszająco i uspokajająco

Zabawka sprawdzi się w sytuacjach, które wiążą się z dużym napięciem lub stresem. Ma właściwości sensoryczne, które pomagają zachować spokój umysłu i ciała, rozproszyć nadmiar emocji, odprężyć się.

 

 • Rozwija kreatywne myślenie i poszerza wyobraźnię

Sensoryczne kamienie to produkt, który może być wykorzystany w dowolny sposób. Dziecko samo decyduje jak chce się nim bawić. Może to być poznawanie kształtów, układanie wzorków, tworzenie odcisków (np. na piasku lub ciastolinie) i wiele innych! Jedynym ograniczeniem jest tutaj wyobraźnia.

 

 • Doskonała zabawa w grupie

Produkt może być wykorzystywany nie tylko do zabawy indywidualnej, ale także w kilkuosobowej grupie. Dzieci mogą po kolei wymieniać się pomysłami, a im więcej osób tym więcej koncepcji na wykorzystanie zabawki. Dodatkowo, dzięki wspólnej zabawie maluchy integrują się między sobą.

 

Ta sensoryczna zabawka idealnie nada się jako wyposażenie przedszkola. Rozwija motorykę małą w przyjemny sposób.

 

 • Łatwe przechowywanie

Niewielkie elementy sprzyjają łatwemu przechowywaniu. Kamyczki bez problemu schowamy do małego pojemnika lub szuflady, dzięki czemu nie zgubią się w dziecięcym pokoju.

 

Co zawiera?

8 kamyków wykonanych z mieszanki kamienia i żywicy. Zestaw zawiera:

 • 4 kamyki z wypukłym wzorkiem (kółka, kropki, faliste linie, siatka)

 • 4 kamyki z wklęsłym wzorkiem (kółka, linie, zygzaki, spirala)

 

Twoje dziecku będzie ćwiczyło dzięki nim koncentrację i motorykę małą.

 

Główne informacje

 • Wymiary: 75 mm 

 • Wiek: Powyżej 18 miesiąca życia

 • Materiał: wykonane z mieszanki kamienia i żywicy

 

Błyskawiczna dostawa

Błyskawiczna dostawa

Kupujesz bezpiecznie w sprawdzonym sklepie

Kupujesz bezpiecznie w sprawdzonym sklepie

Możliwość otrzymania Karty Stałego Klienta

Możliwość otrzymania Karty Stałego Klienta
Mimo dołożenia wszelkich możliwych starań nie możemy zagwarantować, że publikowane opisy nie zawierają uchybień lub błędów. W przypadku jakichkolwiek wątpliwości prosimy przed podjęciem decyzji o kontakt z handlowcem.
Niniejszy opis podlega ochronie w myśl Ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Zabrania się kopiowania, rozpowszechniania, publikowania bez zgody właściciela.
 • Ponad 20 lat na rynku

 • tylko legalneoprogramowanie

 • szybkie dostawy

 • możliwość negocjacji cen

 • Bezpieczne zakupy

 • Profesjonalnedoradztwo

 • Przejrzyste zakupy

Na blogu

Tablica manipulacyjna w terapii SI i logopedycznej

Tablica manipulacyjna w terapii SI i logopedycznej

09-05-2022
Tablica manipulacyjna, tablica sensoryczna czy nawet tablica edukacyjna. Trzy nazwy, pod którymi kryje się świetna pomoc, którą możesz wykorzystać w terapii integracji sensorycznej, logopedycznej czy wtedy, gdy chcesz zadbać o rozwój dziecka. Poznaj korzyści i ćwiczenia terapeutyczne...

więcej

Diagnoza: opóźniony rozwój mowy

Diagnoza: opóźniony rozwój mowy

22-04-2022
Opóźniony rozwój mowy, to informacja, że dziecko nie mówi, jak mówić powinno w danym roku życia. Co dalej? Jak wygląda terapia logopedyczna?

więcej

Autyzm a terapia logopedyczna. Studium przypadku – od diagnozy po terapię

Autyzm a terapia logopedyczna. Studium przypadku – od diagnozy po terapię

28-03-2022
Terapia logopedyczna dziecka z autyzmem może być sporym wyzwaniem. W przypadku dzieci autystycznych, opracowanie programu usprawnienia funkcji mowy i wdrożenie prawidłowej terapii, jest wyzwaniem, ale postępy, jakie widać podczas zajęć, dają bardzo dużo satysfakcji. Poznaj historię...

więcej