Okrągły panel świetlny LED TickiT + darmowy E-BOOK - 30 zabaw z panelem świetlnym LED

 • Producent: TICKIT
 • Kod producenta: 5060155731230
 • Czas realizacji: Wysyłka w 24 godziny
 • 599,00 zł z VAT

 • Cena produktu z transportem od: 599,00 zł z VAT – Paczkomat InPost (transport gratis)

  Cena produktu z transportem od:
  599,00 zł z VAT – Paczkomat InPost (transport gratis)
Dodaj do mojej listy

Dla kogo?

Okrągły panel świetlny LED TickiT to zabawka dla dzieci w każdym wieku pod opieką dorosłych. Panel jest cienki i lekki, można go łatwo przenosić. Wykonany został w technologii LED, przez co się nie nagrzewa i jest całkowicie bezpieczny dla dzieci.

Podświetlaj na panelu różne przedmioty, kolorowe folie, transparentne tabliczki i klocki oraz lusterka. Pokaż dziecku, że światło ukazuje je z innej perspektywy oraz może przez nie przenikać. Dzięki panelowi zwykła zabawa jest atrakcyjniejsza oraz pobudza ciekawość i zdolności obserwacji. Dodatkowo dziecko doskonali komunikację oraz rozwija kompetencje językowe.

Panel świetlny LED nadaje się do użytku domowego oraz w szkołach, gabinetach specjalistów czy ośrodkach rehabilitacyjnych. Pomaga usprawniać integrację sensoryczną oraz jest doskonałym urozmaiceniem zajęć przedmiotowych, wychowawczych czy integracyjnych.

 

 

 

Dlaczego warto?

 • Wspomaga rozwój sensoryczny

Na panelu LED można tworzyć różnorodne kompozycje z kolorowych klocków czy folii transparentnych oraz naturalnych produktów, np. mąki czy ziaren. Dziecko, bawiąc się nimi, otrzymuje różnorodne bodźce, które uczy się przetwarzać i organizować.

Pokaż dziecku, jak tworzyć wzory z mąki i ziaren. Zachęć do malowania palcem po rozsypanych produktach i tworzenia swoich obrazów. Podświetlaj je, by dziecko zobaczyło swoje dzieło z innej perspektywy. Zmieniaj kolory, wspólnie wybierajcie intensywność i sposób ich przechodzenia.

Wykorzystaj panel LED do przerysowania obrazków z szablonu. Wytłumacz dziecku rolę światła w tym zadaniu i zachęć do odtwarzania ulubionych kolorowanek czy cyfr i liter. Dzięki temu dostarczysz dziecku wielu bodźców i usprawnisz rozwój sensoryczny. Dodatkowo wspomożesz rozwój grafomotoryczny, koordynację wzrokowo-ruchową i zdolności manualne.

 

Zabawa światłem wpłynie pozytywnie na rozwój sensoryczny dziecka

 

 • Ciekawe rozwiązanie do przeprowadzenia zajęć plastycznych

Przenikające przez przedmioty światło umożliwia zabawę w mieszanie kolorów i uzyskiwanie nowych odcieni. Dzięki takiej aktywności dziecko zdobywa nowe umiejętności w przyjaznej atmosferze i czerpie z tego radość. Nie zraża się do nauki, lecz kojarzy ją z zabawą i przyjemnością.

Światło wzbudza w dzieciach ciekawość, zachęca do poznawania świata. Układając na panelu różne przedmioty, pokazuj dziecku, że w zależności od podświetlenia, również ich kolor ulega zmianie. Pokaż, jak nałożone na siebie barwy przenikają się. Ucz dziecko porównywania odcieni, wybierania tych, które mu się najbardziej podobają. Takie ćwiczenia wpływają pozytywnie na kompetencje społeczne dziecka, stymulują jego zmysły oraz rozwijają wyobraźnię.

 

Zabawki sensoryczne stymulują zmysły najmłodszych

 

 • Rozwija funkcje poznawcze

Zabawa światłem pobudza ciekawość dzieci. Panel LED angażuje dziecko w aktywną zabawę, dzięki czemu zdobywa ono nowe umiejętności.

Zachęć najmłodszych do podświetlania swoich rysunków czy budowli z klocków oraz układanek. Taka zabawa ma wiele wartości edukacyjnych. Stymuluje zmysł wzroku, rozwija spostrzegawczość i skupienie uwagi.

Pobaw się z dziećmi w odkrywców świata przyrody z panelem LED. Podświetlaj na panelu naturalne produkty, takie jak liście czy kwiaty. Jasne światło daje okazję zobaczyć unerwienie roślin i lepiej poznać ich budowę. Motywuj dziecko do obserwacji, dzięki czemu rozwiniesz w nim funkcje poznawcze oraz rozumienie świata.

 

Zabawa ze światłem dla dzieci pomoże oswoić lęk przed ciemnością

 

 • Pomaga oswoić strach przed ciemnością

Jednym z etapów rozwoju jest lęk dzieci przed ciemnością. Panel świetlny spełnia funkcję terapeutyczną. Uświadamia, że różne oświetlenie może uwypuklać inne cechy przedmiotu lub zmieniać jego wygląd. Pokazuje, że światło i cień się doskonale uzupełniają i mogą stanowić nieskończone źródło zabawy.

Twórz z dzieckiem kompozycje na panelu, podświetlaj je, by wydobywać różne kolory. Pozwól dziecku uruchomić wyobraźnię i układać na panelu swoje budowle z klocków, szkiełek czy innych zabawek. Dzięki temu panel nie nudzi się dziecku, a przy okazji stymuluje je i rozwija.

Zachęć starsze dzieci do zabawy panelem w nieoświetlonym pomieszczeniu. Pokaż, że ich kompozycje na blacie zyskują nowe kolory, stają się wyraźniejsze i piękniejsze. Dzięki takim zabawom pozwolisz dzieciom oswoić ciemność i zmniejszyć lęk przed nią.

 

Doskonale sprawdzi się jako wyposażenie przedszkoli zabawki

 

 • Uatrakcyjnia zabawę transparentnymi elementami

Panel świetlny to idealne narzędzie do zabawy z transparentnymi elementami, m.in. Transparentne klocki - 50 elementów (dostępne w ofercie sklepu). Dzięki podświetleniu stworzone przez dzieci budowle stają się atrakcyjniejsze i dłużej przyciągają ich uwagę.

Zachęć dziecko do układania konstrukcji z klocków czy innych transparentnych zabawek na panelu świetlnym. Pokaż, jak zmienia się ich kolor, jak odbijają lub przepuszczają światło. Taka zabawa przyciągnie uwagę dziecka, pozwalając mu na samodzielną obserwację i rozwijanie spostrzegawczości oraz funkcji poznawczych.

 

Zabawki edukacyjne dla dzieci w każdym wieku

 

 • Kup teraz, a otrzymasz darmowy e-book

Kupując ten produkt otrzymasz darmowy e-book - PANEL ŚWIETLNY 30 pomysłów na wykorzystanie paneli świetlnych w przedszkolach i szkołach. 

Skorzystaj z 30 propozycji zabaw świetlnych, podzielonych na 7 kategorii tematycznych:

 • światło i kolory

 • szczegóły

 • komunikacja i język

 • litery i słowa

 • opowiedz mi

 • liczby i liczenie

 • pierwsze kształty.

 

Darmowy e-book

 

Co zawiera?

Panel LED z instrukcją i zasilaczem.

 

Główne informacje

Wiek: nadaje się do użytku z dziećmi pod nadzorem osoby dorosłej

Materiał wykonania: tworzywo sztuczne

Wymiary:

 • ‎60 x 61 x 3 cm

 • średnica oświetlonego obszaru: 55 cm  

Waga: 3.36 kg

Produkt odpowiada Europejskim Normom Bezpieczeństwa EN 71

Wszystkie panele świetlne TickiT mają klasę energetyczną A+ i zawierają uniwersalny zasilacz (kompatybilny z UK/EU/US/AU) z niskonapięciowym zasilaczem sieciowym, instrukcję użytkowania w 8 językach oraz przewodnik po panelach świetlnych TickiT.

Cyfrowe wersje przewodnika po panelach świetlnych są dostępne w języku polskim.

 

Jak bawić się panelem świetlnym?

Sprawdź nasz artykuł na blogu klikając w obrazek.

panel świetlny atrykuł

Błyskawiczna dostawa

Błyskawiczna dostawa

Kupujesz bezpiecznie w sprawdzonym sklepie

Kupujesz bezpiecznie w sprawdzonym sklepie

Możliwość otrzymania Karty Stałego Klienta

Możliwość otrzymania Karty Stałego Klienta
Mimo dołożenia wszelkich możliwych starań nie możemy zagwarantować, że publikowane opisy nie zawierają uchybień lub błędów. W przypadku jakichkolwiek wątpliwości prosimy przed podjęciem decyzji o kontakt z handlowcem.
Niniejszy opis podlega ochronie w myśl Ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Zabrania się kopiowania, rozpowszechniania, publikowania bez zgody właściciela.
Ikony pochodzą ze strony https://www.flaticon.com/
 • Ponad 20 lat na rynku

 • tylko legalneoprogramowanie

 • szybkie dostawy

 • możliwość negocjacji cen

 • Bezpieczne zakupy

 • Profesjonalnedoradztwo

 • Przejrzyste zakupy

Na blogu

Tablica manipulacyjna w terapii SI i logopedycznej

Tablica manipulacyjna w terapii SI i logopedycznej

09-05-2022
Tablica manipulacyjna, tablica sensoryczna czy nawet tablica edukacyjna. Trzy nazwy, pod którymi kryje się świetna pomoc, którą możesz wykorzystać w terapii integracji sensorycznej, logopedycznej czy wtedy, gdy chcesz zadbać o rozwój dziecka. Poznaj korzyści i ćwiczenia terapeutyczne...

więcej

Diagnoza: opóźniony rozwój mowy

Diagnoza: opóźniony rozwój mowy

22-04-2022
Opóźniony rozwój mowy, to informacja, że dziecko nie mówi, jak mówić powinno w danym roku życia. Co dalej? Jak wygląda terapia logopedyczna?

więcej

Autyzm a terapia logopedyczna. Studium przypadku – od diagnozy po terapię

Autyzm a terapia logopedyczna. Studium przypadku – od diagnozy po terapię

28-03-2022
Terapia logopedyczna dziecka z autyzmem może być sporym wyzwaniem. W przypadku dzieci autystycznych, opracowanie programu usprawnienia funkcji mowy i wdrożenie prawidłowej terapii, jest wyzwaniem, ale postępy, jakie widać podczas zajęć, dają bardzo dużo satysfakcji. Poznaj historię...

więcej