Panel sensoryczny MINI - 10 elementów

 • 165,00 zł z VAT

 • Cena produktu z transportem od: 165,00 zł z VAT – Paczkomat InPost (transport gratis)

  Cena produktu z transportem od:
  165,00 zł z VAT – Paczkomat InPost (transport gratis)
Dodaj do mojej listy

Dla kogo?

Czy mamy wpływ na to, aby dzieci prawidłowo się rozwijały? Oczywiście! Dzisiejsza nauka jasno i wyraźnie pokazuje, jak można wspomóc nasze pociechy w przypadku pojawiających się zaburzeń.

Optymalny rozwój małej istoty jest zależny od integracji wszystkich zmysłów. Mają one wpływ na podstawowe czynności, które są niezbędne dziecku do funkcjonowania w środowisku. Proces ten rozpoczyna się już w okresie prenatalnym i trwa przez pierwsze lata życia malucha, aż do około 7 roku. Kiedy mózg źle interpretuje bodźce napływające z otoczenia i reakcja organizmu na nie jest niewłaściwa, oznacza to, że mogły pojawić się problemy z integracją sensoryczną.

Jak im zapobiegać? Mamy do zaoferowania wspaniałą pomoc edukacyjną. To Panel sensoryczny MINI, złożony z 10 kwadratowych elementów z różnorodnym, przyjaznym dziecku wypełnieniem. Podczas zabawy panelami młody organizm dostarcza swojemu mózgowi szereg bodźców odpowiedzialnych za rozwój i integrację zmysłów.

Panel sensoryczny MINI to idealne rozwiązanie do pracy z dziećmi w każdym wieku. Sprawdzi się w żłobkach, przedszkolach, szkołach - w edukacji wczesnoszkolnej, ośrodkach terapii zajęciowej, gabinetach terapeutycznych oraz w zaciszu domowym.

 

 

 

Dlaczego warto?

 • Rozumienie świata - angażowanie zmysłów, rozbudzenie ciekawości, nauka kolorów i faktur

Podczas zabawy Panelami sensorycznymi MINI, dziecko dostarcza układowi nerwowemu szeroki wachlarz bodźców czuciowych, wzrokowych i węchowych o zróżnicowanych kolorach, fakturach i rozmaitym natężeniu. Detale zawarte w produkcie mają różnorodne i bardzo ciekawe kształty. Maluch poznaje elementy miękkie, twarde, kłujące, zimne, kolorowe, płaskie i wypukłe. To niezwykle cenna pomoc edukacyjna, dzięki której mały odkrywca rozwinie wyobraźnię i ciekawość świata.

 

Ścieżka sensoryczna wpływa pozytywnie na angażowanie zmysłów, rozbudzenie ciekawości, nauka kolorów i faktur

 

 • Rozwój sensoryczny - niezwykła pomoc w terapii z zakresu integracji sensorycznej

Na proces integracji sensorycznej składa się szereg operacji związanych ze zbieraniem i przetwarzaniem, a także porządkowaniem bodźców płynących ze środowiska do mózgu. Zabawa Panelem sensorycznym MINI pomaga w rozwoju umiejętności związanych z przetwarzaniem bodźców dotykowych, niwelując problem nadwrażliwości lub podwrażliwości dotykowej. Objawami tych nieprawidłowości są m.in.: odczuwanie przez dziecko dyskomfortu podczas przytulania lub dotyku, nietolerancja wybranych pokarmów lub rodzajów materiałów, nadpobudliwość emocjonalna i ruchowa lub poszukiwanie intensywnych doznań sensorycznych.

Poprzez manipulowanie Panelami sensorycznymi MINI, maluch ma styczność z różnorodnymi fakturami, co pozwala mu na przełamywanie obronności dotykowej. Dziecko rozwija umiejętność regulacji odbioru bodźców nie tylko czuciowych, ale także wzrokowych i węchowych. Oferowany przez nas produkt zawiera bowiem 10 różnych składników, które wspaniale angażują zmysł wzroku i węchu. Zabawa pięknie wykonanymi panelami to uczta dla małych oczu i pomysł na zapewnienie cudownych wrażeń.

 

Ścieżka sensoryczna dla dzieci to niezwykła pomoc w terapii z zakresu integracji sensorycznej

 

 • Rozwój funkcji poznawczych, doskonalenie koordynacji wzrokowo - ruchowej, koncentracji uwagi i pamięci oraz umiejętności matematycznych.

Polecany przez nas produkt to niezwykła pomoc dydaktyczna. Korzystanie z niej wywiera pozytywny wpływ na rozwój wielu funkcji poznawczych, niezbędnych do nauki na dalszym etapie życia dziecka. Z pomocą Paneli sensorycznych MINI możemy wymyślać szereg zabaw i ćwiczeń, które będą doskonalić koncentrację uwagi i pamięć, koordynację wzrokowo - ruchową, a także umiejętności matematyczne. Oto przykłady:

1. Podziel panele tak, aby w jednej grupie znalazły się elementy miękkie a w drugiej twarde, zimne i ciepłe, ostre i delikatne.

2. Zgadnij, co się zmieniło? Rozłóż dziecku wybrane panele, następnie poproś, by zamknęło oczy i wymień jeden. Zapytaj, który z nich nie pasuje.

3. Ułóż w odpowiedniej kolejności! Poukładaj panele w jednej linii, następnie, gdy dziecko nie patrzy, przełóż je w inne miejsca. Zadaniem malucha jest ułożyć kwadraty z wypełnieniem tak, jak było to na początku zabawy.

4. Wykorzystaj panele do rozbudzania ciekawości. Zadawaj pytania i szukajcie odpowiedzi. Gdzie można znaleźć otoczaki białe? Skąd się bierze kawa? Do czego można wykorzystać sznur jutowy? Dlaczego sól jest słona?


To tylko nieliczne przykłady wykorzystania paneli. Wykorzystajcie je do zabawy i nauki jednocześnie!

 

Ścieżki sensoryczne wpływają na rozwój funkcji poznawczych oraz stymulację zmysłu dotyku

 

 • Bezpieczne tworzywo i skład

Panele sensoryczne MINI to zestaw 10 małych kwadratów, które zawierają naturalne materiały. Zostały stworzone własnoręcznie z należytą dbałością, higieną i dokładnością. Wypełnienia paneli są nowe i nie posiadają śladów użytkowania. Przy odpowiednim korzystaniu mogą posłużyć nam przez długi czas i być świetną i oryginalną formą zabawy, która daje niezliczoną ilość możliwości rozwoju.

 

Pomoce sensoryczne to doskonała pomoc terapeutyczna dla dzieci w każdym wieku

 

 •  Wzbogacanie słownictwa

Korzystając z Paneli sensorycznych MINI, dziecko otrzymuje szerokie pole do poznawania nowego słownictwa. Uczy się rozpoznawać przedmioty, podaje nazwy kolorów, faktur, odczuć. Zabawa z większą liczbą uczestników pozwala na tworzenie dialogów, ocenianie, dopytywanie, wymienianie poglądów oraz tworzenie ciekawych opisów.

 

Domowa ścieżka sensoryczna zajmuje mało miejsca oraz zapewnia wiele godzin zabawy

 

Co zawiera?

 • 10 kwadratowych mini paneli z różnorodną zawartością

 • do produkcji paneli użyto bezpiecznej dla śliny ludzkiej żywicy oraz oleju jadalnego, ze specjalnym przeznaczeniem dla niemowląt

 • cały zestaw jest zapakowany w lniany woreczek

 

Maty sensoryczne oddziałują pozytywnie na zmysły dziecka

 

Główne informacje

Wiek: +0 miesięcy

Skład: kawa, kora, korek pionowy, miękki kudłacz, nakrętki, otoczak biały, pastylki mix, sól himalajska, sznur jutowy koło, zielona trawka

Wymiary: 8x8 cm

Produkt posiada atest PZH (Państwowego Zakładu Higieny)

Błyskawiczna dostawa

Błyskawiczna dostawa

Kupujesz bezpiecznie w sprawdzonym sklepie

Kupujesz bezpiecznie w sprawdzonym sklepie

Możliwość otrzymania Karty Stałego Klienta

Możliwość otrzymania Karty Stałego Klienta
Mimo dołożenia wszelkich możliwych starań nie możemy zagwarantować, że publikowane opisy nie zawierają uchybień lub błędów. W przypadku jakichkolwiek wątpliwości prosimy przed podjęciem decyzji o kontakt z handlowcem.
Niniejszy opis podlega ochronie w myśl Ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Zabrania się kopiowania, rozpowszechniania, publikowania bez zgody właściciela.
Ikony pochodzą ze strony https://www.flaticon.com/
 • Ponad 20 lat na rynku

 • tylko legalneoprogramowanie

 • szybkie dostawy

 • możliwość negocjacji cen

 • Bezpieczne zakupy

 • Profesjonalnedoradztwo

 • Przejrzyste zakupy

Na blogu

Tablica manipulacyjna w terapii SI i logopedycznej

Tablica manipulacyjna w terapii SI i logopedycznej

09-05-2022
Tablica manipulacyjna, tablica sensoryczna czy nawet tablica edukacyjna. Trzy nazwy, pod którymi kryje się świetna pomoc, którą możesz wykorzystać w terapii integracji sensorycznej, logopedycznej czy wtedy, gdy chcesz zadbać o rozwój dziecka. Poznaj korzyści i ćwiczenia terapeutyczne...

więcej

Diagnoza: opóźniony rozwój mowy

Diagnoza: opóźniony rozwój mowy

22-04-2022
Opóźniony rozwój mowy, to informacja, że dziecko nie mówi, jak mówić powinno w danym roku życia. Co dalej? Jak wygląda terapia logopedyczna?

więcej

Autyzm a terapia logopedyczna. Studium przypadku – od diagnozy po terapię

Autyzm a terapia logopedyczna. Studium przypadku – od diagnozy po terapię

28-03-2022
Terapia logopedyczna dziecka z autyzmem może być sporym wyzwaniem. W przypadku dzieci autystycznych, opracowanie programu usprawnienia funkcji mowy i wdrożenie prawidłowej terapii, jest wyzwaniem, ale postępy, jakie widać podczas zajęć, dają bardzo dużo satysfakcji. Poznaj historię...

więcej