Panele sensoryczne MINI - 10 elementów

 • Obserwuj produkt:
 • Producent: FABRYKA MAŁEGO ODKRYWCY
 • Kod producenta: 5905600938324

 • Historia ceny
  Najniższa cena 30 dni przed obniżką: 185,00 zł brutto
 • Czas realizacji: Wysyłka w 24 godziny
 • 159,00 zł z VAT

 • Cena produktu z transportem od: 174,90 zł z VAT – Paczkomat InPost<br/>Bezpłatny transport już od 200,00 zł

  Cena produktu z transportem od:
  174,90 zł z VAT – Paczkomat InPost
  Bezpłatny transport już od 200,00 zł

Dla kogo?

Czy mamy wpływ na to, aby dzieci prawidłowo się rozwijały? Oczywiście! Dzisiejsza nauka jasno i wyraźnie pokazuje, jak można wspomóc nasze pociechy w przypadku pojawiających się zaburzeń.

Optymalny rozwój małej istoty jest zależny od integracji wszystkich zmysłów. Mają one wpływ na podstawowe czynności, które są niezbędne dziecku do funkcjonowania w środowisku. Proces ten rozpoczyna się już w okresie prenatalnym i trwa przez pierwsze lata życia malucha, aż do około 7 roku. Kiedy mózg źle interpretuje bodźce napływające z otoczenia i reakcja organizmu na nie jest niewłaściwa, oznacza to, że mogły pojawić się problemy z integracją sensoryczną.

Jak im zapobiegać? Mamy do zaoferowania wspaniałą pomoc edukacyjną. To Panele sensoryczne MINI, złożone z 10 kwadratowych elementów z różnorodnymi, przyjaznymi dziecku wypełnieniami. Podczas zabawy panelami młody organizm dostarcza swojemu mózgowi szereg bodźców odpowiedzialnych za rozwój i integrację zmysłów.

Panele sensoryczne MINI to idealne rozwiązanie do pracy z dziećmi w każdym wieku. Sprawdzi się w żłobkach, przedszkolach, szkołach - w edukacji wczesnoszkolnej, ośrodkach terapii zajęciowej, gabinetach terapeutycznych oraz w zaciszu domowym.

 

 

 

Dlaczego warto kupić panele sensoryczne?

 • Rozumienie świata - angażowanie zmysłów, rozbudzenie ciekawości, nauka kolorów i faktur

Podczas zabawy Panelami sensorycznymi MINI, dziecko dostarcza układowi nerwowemu szeroki wachlarz bodźców czuciowych, wzrokowych i węchowych o zróżnicowanych kolorach, fakturach i rozmaitym natężeniu. Detale zawarte w produkcie mają różnorodne i bardzo ciekawe kształty. Maluch poznaje elementy miękkie, twarde, kłujące, zimne, kolorowe, płaskie i wypukłe. To niezwykle cenna pomoc edukacyjna, dzięki której mały odkrywca rozwinie wyobraźnię i ciekawość świata.

 

Ścieżka sensoryczna wpływa pozytywnie na angażowanie zmysłów, rozbudzenie ciekawości, nauka kolorów i faktur

 

 • Rozwój sensoryczny - niezwykła pomoc w terapii z zakresu integracji sensorycznej

Na proces integracji sensorycznej składa się szereg operacji związanych ze zbieraniem i przetwarzaniem, a także porządkowaniem bodźców płynących ze środowiska do mózgu. Zabawa Panelem sensorycznym MINI pomaga w rozwoju umiejętności związanych z przetwarzaniem bodźców dotykowych, niwelując problem nadwrażliwości lub podwrażliwości dotykowej. Objawami tych nieprawidłowości są m.in.: odczuwanie przez dziecko dyskomfortu podczas przytulania lub dotyku, nietolerancja wybranych pokarmów lub rodzajów materiałów, nadpobudliwość emocjonalna i ruchowa lub poszukiwanie intensywnych doznań sensorycznych.

Poprzez manipulowanie Panelami sensorycznymi MINI, maluch ma styczność z różnorodnymi fakturami, co pozwala mu na przełamywanie obronności dotykowej. Dziecko rozwija umiejętność regulacji odbioru bodźców nie tylko czuciowych, ale także wzrokowych i węchowych. Oferowany przez nas produkt zawiera bowiem 10 różnych składników, które wspaniale angażują zmysł wzroku i węchu. Zabawa pięknie wykonanymi panelami to uczta dla małych oczu i pomysł na zapewnienie cudownych wrażeń.

 

Ścieżka sensoryczna wpływa pozytywnie na angażowanie zmysłów, rozbudzenie ciekawości, nauka kolorów i faktur

 

 • Rozwój funkcji poznawczych, doskonalenie koordynacji wzrokowo - ruchowej, koncentracji uwagi i pamięci oraz umiejętności matematycznych.

Polecany przez nas produkt to niezwykła pomoc dydaktyczna. Korzystanie z niej wywiera pozytywny wpływ na rozwój wielu funkcji poznawczych, niezbędnych do nauki na dalszym etapie życia dziecka. Z pomocą Paneli sensorycznych MINI możemy wymyślać szereg zabaw i ćwiczeń, które będą doskonalić koncentrację uwagi i pamięć, koordynację wzrokowo - ruchową, a także umiejętności matematyczne. Oto przykłady:

1. Podziel panele tak, aby w jednej grupie znalazły się elementy miękkie a w drugiej twarde, zimne i ciepłe, ostre i delikatne.

2. Zgadnij, co się zmieniło? Rozłóż dziecku wybrane panele, następnie poproś, by zamknęło oczy i wymień jeden. Zapytaj, który z nich nie pasuje.

3. Ułóż w odpowiedniej kolejności! Poukładaj panele w jednej linii, następnie, gdy dziecko nie patrzy, przełóż je w inne miejsca. Zadaniem malucha jest ułożyć kwadraty z wypełnieniem tak, jak było to na początku zabawy.

4. Wykorzystaj panele do rozbudzania ciekawości. Zadawaj pytania i szukajcie odpowiedzi. Gdzie można znaleźć otoczaki białe? Skąd się bierze kawa? Do czego można wykorzystać sznur jutowy? Dlaczego sól jest słona?


To tylko nieliczne przykłady wykorzystania paneli. Wykorzystajcie je do zabawy i nauki jednocześnie!

 

 • Bezpieczne tworzywo i skład

Panele sensoryczne MINI to zestaw 10 małych kwadratów, które zawierają naturalne materiały. Zostały stworzone własnoręcznie z należytą dbałością, higieną i dokładnością. Wypełnienia paneli są nowe i nie posiadają śladów użytkowania. Przy odpowiednim korzystaniu mogą posłużyć nam przez długi czas i być świetną i oryginalną formą zabawy, która daje niezliczoną ilość możliwości rozwoju.

 

 •  Wzbogacanie słownictwa

Korzystając z Paneli sensorycznych MINI, dziecko otrzymuje szerokie pole do poznawania nowego słownictwa. Uczy się rozpoznawać przedmioty, podaje nazwy kolorów, faktur, odczuć. Zabawa z większą liczbą uczestników pozwala na tworzenie dialogów, ocenianie, dopytywanie, wymienianie poglądów oraz tworzenie ciekawych opisów.

 

Co zawiera?

 • 10 kwadratowych mini paneli z różnorodną zawartością

 • do produkcji paneli użyto bezpiecznej dla śliny ludzkiej żywicy oraz oleju jadalnego, ze specjalnym przeznaczeniem dla niemowląt

 • cały zestaw jest zapakowany w lniany woreczek

 

Ścieżka sensoryczna wpływa pozytywnie na angażowanie zmysłów, rozbudzenie ciekawości, nauka kolorów i faktur

 

Główne informacje - Panele sensoryczne MINI - 10 elementów

Wiek: +0 miesięcy

Skład: kawa, kora, korek pionowy, miękki kudłacz, nakrętki, otoczak biały, pastylki mix, sól himalajska, sznur jutowy koło, zielona trawka

Wymiary: 8x8 cm

Produkt posiada atest PZH (Państwowego Zakładu Higieny)

Wypełnienia ścieżek są ułożone losowo

Błyskawiczna dostawa

Błyskawiczna dostawa

Kupujesz bezpiecznie w sprawdzonym sklepie

Kupujesz bezpiecznie w sprawdzonym sklepie
Mimo dołożenia wszelkich możliwych starań nie możemy zagwarantować, że publikowane opisy nie zawierają uchybień lub błędów. W przypadku jakichkolwiek wątpliwości prosimy przed podjęciem decyzji o kontakt z handlowcem.
Niniejszy opis podlega ochronie w myśl Ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Zabrania się kopiowania, rozpowszechniania, publikowania bez zgody właściciela.
Ikony pochodzą ze strony https://www.flaticon.com/

Na blogu

Blog

Jak uzyskać dofinansowanie z PFRON na zakup oprogramowania i sprzętu dla niepełnosprawnych w 2024?

Jak uzyskać dofinansowanie z PFRON na zakup oprogramowania i sprzętu dla niepełnosprawnych w 2024?

23-02-2024
W dzisiejszych czasach dostęp do nowoczesnych technologii i możliwość swobodnego poruszania się stanowią fundament uczestnictwa w życiu społecznym. Dla osób niepełnosprawnych te aspekty mogą jednak stanowić znaczące bariery, ograniczając ich aktywność zawodową, edukacyjną oraz... Więcej
Jak wyciszyć dziecko - 9 sposobów na wyciszenie dziecka, gdy jest przebodźcowane

Jak wyciszyć dziecko - 9 sposobów na wyciszenie dziecka, gdy jest przebodźcowane

20-12-2023
Żłóbki, przedszkola, ale i dom to miejsca: gdzie dzieci edukują się, rozwijają swoją kreatywność, poznają siebie, ale i mają styczność z innymi osobami, często dla nich początkowo obcymi. To miejsca, w których ciągle coś się dzieje, które dostarczają dzieciom różnych... Więcej
Zabawki terapeutyczne i edukacyjne – mądry pomysł na prezent dla trzylatka, dwulatka i niemowlaka. Co wybrać? Sprawdź 33 pomysły na prezent dla dziecka.

Zabawki terapeutyczne i edukacyjne – mądry pomysł na prezent dla trzylatka, dwulatka i niemowlaka. Co wybrać? Sprawdź 33 pomysły na prezent dla dziecka.

21-11-2023
Wybór zabawki dla dziecka nie jest prostą sprawą. Wie o tym każdy, kto chociaż raz zmierzył się z tym zadaniem. Trudności może przysporzyć już sam pomysł na prezent. Jeśli dodamy do tego ograniczony budżet lub specjalne potrzeby edukacyjne i rozwojowe dziecka, to stajemy przed... Więcej