Świetlisty kolorowy sześcian

 • Producent: TICKIT
 • Kod producenta: 5060138824546
 • Czas realizacji: Wysyłka w 24 godziny
 • 515,00 zł z VAT

 • Cena produktu z transportem od: 515,00 zł z VAT – Paczkomat InPost (transport gratis)

  Cena produktu z transportem od:
  515,00 zł z VAT – Paczkomat InPost (transport gratis)
Dodaj do mojej listy

Dla kogo?

Świetlisty kolorowy sześcian to ciekawe wyposażenie sali sensorycznej lub przedszkolnej, poczekalni i innych miejsc, w których dzieci spędzają czas. Jest to uniwersalny przedmiot, wykorzystywany jako siedzisko, stolik lub dodatkowe doświetlenie pomieszczenia. Doskonale sprawdzi się na zajęciach indywidualnych oraz grupowych.

Używanie sześcianu pod nadzorem osób dorosłych jest dla maluchów bardzo atrakcyjne, gdyż za pomocą pilota można ustawić jeden z aż 16 kolorów. Dostępna jest także opcja płynnego przejścia w kolejne barwy, od chłodnych do ciepłych. Ćwiczy to percepcję wzrokową oraz trenuje umiejętność rozpoznawania kolorów. To także dobra stymulacja sensoryczna, idealna do wykorzystania podczas zajęć SI lub terapii pedagogicznej.

Będzie to również praktyczna pomoc do urozmaicenia rozwijających zabaw stolikowych. Dzięki temu bardzo lubiane przez dzieci zajęcia z wykorzystaniem pomocy świetlnych przyjmują nową, ciekawą formę. Sześcian jest także  pomysłowym elementem wyposażenia pokoju dziecięcego, pasującym do każdego wnętrza.

 

 

 

Dlaczego warto?

Świetlisty sześcian to dla dzieci bardzo interesujący przedmiot, który dodatkowo zachęca do udziału w zajęciach. Stymuluje zmysł wzroku zarówno światłem, jak i zmieniającymi się barwami. Wykorzystując takie zjawisko, maluch doskonali szybkość odbioru bodźców wzrokowych, a także umiejętność ich sprawnego różnicowania. Barwna kostka w czasie zajęć SI jest wykorzystywana na różne sposoby. Pobudza zmysły, a równocześnie może służyć jako podpórka, siedzenie, pomoc do wykonywania ćwiczeń w klęku lub miejsce do odłożenia akcesoriów do zabaw sensorycznych.

 

 

 • Możliwość wykorzystania sześcianu jako siedziska

Sześcian, który świeci się w różnych barwach, jest doskonałym pomysłem na wyposażenie poczekalni dla dzieci. Sprawdzi się na korytarzach poradni psychologiczno-pedagogicznych, w centrach stomatologicznych, a także w przychodniach pediatrycznych. Dzięki takim atrakcjom mały pacjent będzie lepiej znosił oczekiwanie na wizytę, a sam czas czekania stanie się przyjemniejszy. Rozświetlenie takich miejsc i nadanie im koloru nada wnętrzu przyjazny charakter.

 

Świetlisty kolorowy sześcian

 

 • Sześcian jako stolik ze stymulacją sensoryczną

W gabinetach pedagogów często stosowaną formą pracy są zajęcia stolikowe. Do ich przeprowadzenia można wykorzystać świetlisty sześcian. Będzie to dobre rozwiązanie dla dzieci, które potrzebują dodatkowej stymulacji wzrokowej. Równocześnie tego rodzaju stolik stanowi praktyczną podstawę do ułożenia na nim wszystkich potrzebnych pomocy dydaktycznych.

 

Świetlisty kolorowy sześcian

 

 • Przyswojenie informacji na temat światła i koloru

Korzystanie ze świetlistych sześcianów podczas grupowych zajęć przedszkolnych może być ciekawym sposobem na utrwalenie wiedzy o kolorach. Przedmioty te bardzo dobrze sprawdzą również się przy omawianiu zagadnień na temat światła. Świetlisty sześcian to idealne narzędzie do zabawy z transparentnymi elementami, m.in. Półprzezroczyste kolorowe łopatki, czy Transparentne układanie kształtów (dostępne w ofercie sklepu). Rozwija to świadomość dziecka, a także ćwiczy odbiór ważnych bodźców.

 

Świetlisty kolorowy sześcian

 

 • Dodatkowe oświetlenie kącika lub pomieszczenia

Świecąca w różnych kolorach bryła jest dobrym sposobem na doświetlenie domku, lub jaskini sensorycznej. Bardzo przyda się także w pochmurny dzień, aby rozjaśnić pomieszczenie i nadać mu barw. Jest także pomocna podczas wieczornych zajęć w poradni, stymulując dziecko mimo późniejszej pory.

 

Świetlisty kolorowy sześcian

 

 • Uniwersalne wyposażenie łatwe w czyszczeniu

Świecący sześcian to pomoc, którą łatwo utrzymać w czystości. Jest wodoodporny, co ma duże znaczenie przy wycieraniu, a także w codziennym użytkowaniu. Możliwość sprawnego wyczyszczenia przedmiotu wykorzystywanego w zabawie jest ważna w każdym przedszkolu oraz poradni i bardzo przydatna w warunkach domowych.

 

Świetlisty kolorowy sześcian

 

Co zawiera?

 • sześcian z zasilaczem

 • pilot

 • arkusz informacyjny

 

Świetlisty kolorowy sześcian

 

Główne informacje

Wiek: nadaje się do użytku z dziećmi pod nadzorem osoby dorosłej

Wymiary: 400 x 400 x 400 mm

Klasa energetyczna światła: A+

Wodoodporność: IP65

Czas ładowania: 8 godzin

Czas działania po naładowaniu 8-godzinnym: 5-10 godzin

Certyfikaty: 2001/95/EC, 2009/48/EC, EN71, ASTM F963, CCPSA & ISO8124

 

Jak bawić się panelem świetlnym?

Sprawdź nasz artykuł na blogu klikając w obrazek.

panel świetlny atrykuł

Błyskawiczna dostawa

Błyskawiczna dostawa

Kupujesz bezpiecznie w sprawdzonym sklepie

Kupujesz bezpiecznie w sprawdzonym sklepie

zobacz inne zabawki do panelu

Mimo dołożenia wszelkich możliwych starań nie możemy zagwarantować, że publikowane opisy nie zawierają uchybień lub błędów. W przypadku jakichkolwiek wątpliwości prosimy przed podjęciem decyzji o kontakt z handlowcem.
Niniejszy opis podlega ochronie w myśl Ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Zabrania się kopiowania, rozpowszechniania, publikowania bez zgody właściciela.
Ikony pochodzą ze strony https://www.flaticon.com/
 • Ponad 20 lat na rynku

 • tylko legalneoprogramowanie

 • szybkie dostawy

 • możliwość negocjacji cen

 • Bezpieczne zakupy

 • Profesjonalnedoradztwo

 • Przejrzyste zakupy

Na blogu

Gry zręcznościowe w terapii pedagogicznej – przykłady zabaw

Gry zręcznościowe w terapii pedagogicznej – przykłady zabaw

18-11-2022
Jeśli jeszcze nie wykorzystujesz potencjału gier zręcznościowych w terapii pedagogicznej, to pora to zmienić! Jak wykorzystać gry zręcznościowe w terapii pedagogicznej? Sprawdź nasze propozycje zabaw i ćwiczeń z wykorzystaniem kilku popularnych gier.

więcej

Pomysły na zabawy terapeutyczne i edukacyjne z wykorzystaniem klamerek

Pomysły na zabawy terapeutyczne i edukacyjne z wykorzystaniem klamerek

20-10-2022
Klamerki to niezwykle praktyczne produkty, które można wykorzystać do niezliczonej ilości zabaw terapeutycznych i edukacyjnych, podczas których dziecko rozwinie szereg umiejętności i kompetencji.

więcej

Sala Doświadczania Świata – wielozmysłowa terapia

Sala Doświadczania Świata – wielozmysłowa terapia

14-10-2022
Wielozmysłowe doświadczanie świata to istotny element w terapii zaburzeń. Zobacz w jakich miejscach sprawdzi się Sala Doświadczania Świata; do czego można ją wykorzystać oraz co wziąć pod uwagę przy jej tworzeniu?

więcej