Wachlarz Matematyczny do nauki działań arytmetycznych

 • Producent: LEARNING WRAP-UPS
 • Czas realizacji: Wysyłka w 24 godziny
 • 60,00 zł z VAT

 • Cena produktu z transportem od:
  70,90 zł z VAT – Paczkomat InPost
  Bezpłatny transport już od 150,00 zł
Dodaj do mojej listy

Dla kogo?

Matematyczny Wachlarz to doskonała pomoc edukacyjna, która ułatwi najmłodszym wykonywanie przeróżnych obliczeń. Wybierz jeden z wachlarzy do nauki: dodawania, odejmowania, mnożenia lub dzielenia. Matematyka to jedna z dziedzin, które doskonale oddziałują na rozwój logicznego myślenia oraz koncentracji. Świetnie sprawdzą się w szkołach podstawowych, a także w domowym zaciszu. Znajdą swoje zastosowanie podczas terapii dyskalkulii oraz podczas zajęć korepetycyjnych.

Matematyczny Wachlarz to świetny pomysł na prezent dla dzieci powyżej 3 roku życia.

 

 

 

 

infografika

 

 

Dlaczego warto?

 • Rozwija logiczne myślenie

Zdolność ta odpowiedzialna jest za prawidłowe przetwarzanie, a następnie rozumienie odbieranych informacji. Dzięki niej wiemy co dana osoba, do nas mówi, co czytamy, potrafimy odnieść się do wydarzeń z przeszłości. Za logiczne myślenie odpowiada lewa półkula mózgu. Badania pokazują, że podczas stymulacji zdolności, za którą odpowiedzialna jest dana półkula, wspierany jest rozwój też innych funkcji np. dokonywanie obliczeń, pisanie. Systemetyczne użytkowanie tej pomocy dydaktycznej kształtuje zdolności matematyczne oraz logiczne myślenie.

 • Rozwój zdolności manualnych

Wachlarze polegają na prawidłowym rozwiązaniu wybranej tabeli, poprzez obwiązywanie jej sznurkiem. Takie zajęcie jest dość wymagające pod względem precyzji. Przez taką aktywność rozwija się motorykę małą. Dzięki temu maluchy przygotowują się do wykonywania dokładniejszych czynności oraz przyszłej nauki pisania.

Podczas ćwiczeń z wachlarzami dziecko skupia się tylko na liczeniu, izolując się na wszelkie zakłócenia. Dzięki temu zwiększa się efektywność nauki. Skupienie jest także bardzo ważne w efektywnym wykonywaniu codziennych czynności.

 • Wspiera naukę matematyki

Ta zabawka matematyczna jest odpowiednia dla dzieci już od 3 roku życia. Już na etapie przedszkolnych możesz uczyć swoją pociechę podstawowych działań. Dzięki temu przygotujesz malucha do szkoły, co znacząco ułatwi mu lekcje matematyki.

Dzięki niej maluch jest w stanie znajdować braki, różnice oraz podobieństwa. Najintensywniejszy rozwój percepcji wzrokowej przypada w okresie edukacji przedszkolnej, czyli ok. 3-6 roku życia. Dlatego warto wdrążyć zajęcia z tą pomocą edukacyjną już w tym wieku.

 

Jak bawić się Matematycznym Wachlarzem?

 • Dodawanie

W przypadku dodawania zacznij od lewej górnej strony i dodawaj w dół. W środku tabliczki można znaleźć instrukcje na przykład + 1, a po prawej stronie można znaleźć wyniki. Jeśli uważasz, że wybrałeś odpowiednią sumę, przewiń sznurek, aż do następnego numeru.

Wachlarz matematyczny

 • Odejmowanie

Zacznij od lewej górnej strony i odejmuj w dół. W środku tabliczki można znaleźć instrukcje na przykład - 1, a po prawej stronie można znaleźć wyniki. Jeśli uważasz, że wybrałeś odpowiednią różnicę, przewiń sznurek, aż do następnego numeru.

Wachlarz matematyczny

 • Mnożenie

Zacznij od lewej górnej strony i mnóż w dół. W środku tabliczki można znaleźć instrukcje na przykład * 1, a po prawej stronie można znaleźć wyniki. Jeśli uważasz, że wybrałeś odpowiedni iloczyn, przewiń sznurek, aż do następnego numeru.

Wachlarz matematyczny

 • Dzielenie

Zacznij od lewej górnej strony i dziel w dół. W środku tabliczki można znaleźć instrukcje na przykład :1, a po prawej stronie można znaleźć wyniki. Jeśli uważasz, że wybrałeś odpowiedni iloraz, przewiń sznurek, aż do następnego numeru.

Wachlarz matematycznyCo zawiera?

Wachlarz z 10 planszami o wymiarach: 5 x 15 x 2,5 cm , dostępny jest w 4 wersjach, przeznaczonych do nauki:

 • dodawania,

 • odejmowania,

 • mnożenia,

 • dzielenia.

Wachlarz matematyczny

Błyskawiczna dostawa

Błyskawiczna dostawa

Kupujesz bezpiecznie w sprawdzonym sklepie

Kupujesz bezpiecznie w sprawdzonym sklepie

Możliwość otrzymania Karty Stałego Klienta

Możliwość otrzymania Karty Stałego Klienta
Mimo dołożenia wszelkich możliwych starań nie możemy zagwarantować, że publikowane opisy nie zawierają uchybień lub błędów. W przypadku jakichkolwiek wątpliwości prosimy przed podjęciem decyzji o kontakt z handlowcem.
Niniejszy opis podlega ochronie w myśl Ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Zabrania się kopiowania, rozpowszechniania, publikowania bez zgody właściciela.
 • Ponad 20 lat na rynku

 • tylko legalneoprogramowanie

 • szybkie dostawy

 • możliwość negocjacji cen

 • Bezpieczne zakupy

 • Profesjonalnedoradztwo

 • Przejrzyste zakupy

Na blogu

Kategoryzacje tematyczne – ćwiczenia w oparciu o pomoc logopedyczną wydawnictwa Arson – recenzja

Kategoryzacje tematyczne – ćwiczenia w oparciu o pomoc logopedyczną wydawnictwa Arson – recenzja

13-10-2021
Kategoryzacje zagościły na dobre w gabinetach terapeutycznych. Mowa o wszystkich specjalistach, którzy rozumieją konieczność uczenia odnajdywania cech wspólnych elementów, odkrywania różnic między nimi czy łączenia w zbiory. Czy warto mieć taką pomoc terapeutyczną w gabinecie?

więcej

Nowoczesne przedszkole. Jak sprawić, by dzieci nie chciały wracać z przedszkola do domu?

Nowoczesne przedszkole. Jak sprawić, by dzieci nie chciały wracać z przedszkola do domu?

05-10-2021
Przeprowadzenie ciekawej lekcji i zaangażowanie uczniów, to test, przed którym staje każdy nauczyciel. W edukacji przedszkolnej zadanie to bywa jeszcze większym wyzwaniem. W jaki sposób zwrócić uwagę przedszkolaka, który jest żądny wiedzy i jednocześnie wyjątkowo ruchliwy? Jak...

więcej

Bujak dla dziecka – czy bujanie szkodzi dziecku?

Bujak dla dziecka – czy bujanie szkodzi dziecku?

05-10-2021
Wokół bujania i bujaków narosło wiele mitów. Bujanie dziecka ma zarówno swoich przeciwników, jak i zwolenników. Podobnie ma się sprawa z bujakami dla dzieci. Jak to faktycznie jest z tym bujaniem? Warto kupować bujaczek dla dziecka? Jaki wpływ na dziecko ma bujanie? Czy bujaki są...

więcej