Zestaw małego obserwatora: Łączenie wielbłądów z kartami aktywności i wagą wiaderkową

 • Producent: IXION
 • Czas realizacji: Wysyłka w 24 godziny
 • 197,00 zł z VAT

 • Cena produktu z transportem od: 197,00 zł z VAT – Paczkomat InPost (transport gratis)

  Cena produktu z transportem od:
  197,00 zł z VAT – Paczkomat InPost (transport gratis)
Dodaj do mojej listy

Dla kogo?

Cóż to za ogromna karawana garbatych zwierząt porusza się na odległej pustyni? A gdyby tak sprowadzić ją na podwórko albo do pokoju?

Dzięki Zestawowi małego obserwatora: Łączenie wielbłądów z kartami aktywności i wagą wiaderkową stanie się to możliwe! Ten przemyślany komplet wprowadzi dziecko do świata przyrody, pobudzając ciekawość i wyobraźnię, ale nie tylko. To bowiem wspaniała pomoc edukacyjna do rozwijania kluczowych umiejętności matematycznych, logicznego myślenia i cierpliwości. Dzięki Różnorodnym elementom i kolorom dziecko będzie również rozwijać motorykę małą i koordynację wzrokowo - ruchową.

Zestaw zawiera 96 kolorowych wielbłądów różnej wielkości, karty do odwzorowywania i wagę. Przeznaczony jest dla dzieci powyżej 3 roku życia. Będzie niezwykłą zabawką dla małych obserwatorów nie tylko w domach, ale również w przedszkolach i szkołach - podczas pierwszego etapu edukacyjnego. Taki prezent ucieszy każdego malucha i stworzy wiele możliwości na efektywne spędzanie czasu wolnego.

 

 

 

Dlaczego warto?

 • Doskonalenie motoryki małej oraz koordynacji ręka - oko

By móc zbudować długą karawanę wielbłądów, należy połączyć ze sobą ogon z pyskiem zwierzęcia. To precyzyjna robota dla rąk, podczas której wspaniale rozwija się motoryka mała. Używanie kart i budowanie ciągów według wzorów oraz korzystanie na różne sposoby z wagi angażuje koordynację wzrokowo-ruchową. Rozwijanie obu tych umiejętności ma ważny wpływ na proces nauki pisania w późniejszym wieku.

 

 

Zestaw małego obserwatora: Łączenie wielbłądów z kartami aktywności i wagą wiaderkową to wspaniała pomoc do nauki i doskonalenia wielu obszarów matematyki. Staje się ona przyjemnością, jeżeli zamienimy ją w zabawę z wieloma różnorodnymi i ciekawymi pomocami. Dzięki temu przemyślanemu kompletowi możemy zaangażować dziecko w następujące działania:

 1. Sortowanie, klasyfikowanie przedmiotów: wielbłądy dają możliwość grupowania ich według koloru i wielkości oraz porównywania: co jest większe, co mniejsze.

 2. Rytmy: umiejętność tworzenia rytmów można rozwijać przy pomocy kart lub według własnego uznania.

 3. Przeliczanie, posługiwanie się liczbami, wykonywanie działań: ogromna ilość wielbłądów daje możliwość użycia ich jako konkrety do nauki przeliczania oraz dodawania i odejmowania.

 4. Ważenie, mierzenie płynów: zrozumienie pojęć związanych z pojemnością lub objętością może sprawiać dzieciom trudności. Dlatego tak ważne jest zapoznawanie ich z tymi terminami już od najmłodszych lat. Najlepiej to robić poprzez doświadczenia. Waga zawarta w zestawie będzie idealnym rozwiązaniem i ciekawą pomocą do zrozumienia zagadnień matematycznych.

Zabawki matematyczne wpłyną nie tylko na rozwój umiejętności matematycznych ale także motoryki małej

 

Zabawy związane z ważeniem wymagają zaangażowania koncentracji uwagi i umiejętności skupiania się, szczególnie wtedy, gdy pracujemy z płynami. Przelewanie, dolewanie i odlewanie to precyzyjne czynności, dzięki którym maluch rozwija wielkie pokłady cierpliwości. Doskonalą się one również w trakcie łączenia wielbłądów i tworzenia różnorodnych karawan czy odwzorowywania z kart.

Podczas czynności związanych z ważeniem mały obserwator rozwija umiejętność logicznego myślenia. W trakcie porównywania pojemności płynów czy wagi wielbłądów należy odpowiedzieć bowiem na wiele pytań: Ile muszę dołożyć zwierzątek do jednego wiaderka, aby ich waga wynosiła tyle samo, co jednego dużego wielbłąda? Jeżeli wrzucę coś do pojemnika z wodą, to czy waga się poruszy? Ile wielbłądów waży tyle samo, co wiaderko z ryżem? Czy małe zwierzęta ważą tyle samo, co duże? Te proste dla dorosłych pytania, są wielką niewiadomą dla małych dzieci, które mają wiele frajdy podczas odkrywania kolejnych odpowiedzi.

 

Zabawki edukacyjne matematyka - specjalne karty będą niezastąpioną pomocą w przedszkolu

 

 • Wykorzystanie zestawu do różnorodnych zabaw, rozwijanie wyobraźni, wzbogacanie słownika

Zestaw małego obserwatora: Łączenie wielbłądów z kartami aktywności i wagą wiaderkową daje wiele możliwości do wymyślania przeróżnych zabaw. W jednej chwili możemy się przenieść na bezkresną pustynię w poszukiwaniu oazy z wodą. Może mamy do przetransportowania ciężkie pakunki i wspomożemy się wielbłądami?

Przenieśmy się do czasów babci i dziadka, gdzie w sklepach były wagi szalkowe. Komplet rozwija również ciekawość świata: W jakich miejscach kuli ziemskiej spotkamy wielbłądy? Dlaczego mają garby? Czy w prawdziwym świecie również łapią się za ogony? Zrozumienie świata przyrody i zdobywanie informacji o nim wspaniale wzbogaci czynny i bierny słownik naszej ciekawskiej pociechy.

Waga szalkowa dla dzieci już od 3 roku życia

 

 • Nauka kolorów

Komplet składa się z wielkiej ilości barwnych wielbłądów. Będzie stanowił ciekawą pomoc do nauki kolorów już od najwcześniejszych lat życia dziecka.

 

Pomoce edukacyjne z tego zestawu wspomogą prawidłowy rozwój dziecka

 

Co zawiera?

 • 96 różnokolorowych wielbłądów (żółte, pomarańczowe, czerwone, fioletowe, niebieskie i zielone),

 • wymiary i waga wielbłądów

  - małe: 45 mm, 5 g

  - średnie: 55 mm, 10 g

  - duże: 60 mm, 15 g

 • 20 laminowanych kart o różnych stopniach trudności 1-5

 • instrukcję dla nauczyciela

 • wagę o wymiarach 395 x 145 mm z 2 przeźroczystymi wiaderkami o pojemności 500 ml

Zabawki matematyczne dla dzieci wykonane z najwyższej jakości materiałów

Główne informacje

Wiek: +3 lata

Produkt posiada następujące certyfikaty: 2001/95/EC, 2009/48/EC, EN 71, ASTM F963, CCPSA & ISO8124

Błyskawiczna dostawa

Błyskawiczna dostawa

Kupujesz bezpiecznie w sprawdzonym sklepie

Kupujesz bezpiecznie w sprawdzonym sklepie

Możliwość otrzymania Karty Stałego Klienta

Możliwość otrzymania Karty Stałego Klienta
Mimo dołożenia wszelkich możliwych starań nie możemy zagwarantować, że publikowane opisy nie zawierają uchybień lub błędów. W przypadku jakichkolwiek wątpliwości prosimy przed podjęciem decyzji o kontakt z handlowcem.
Niniejszy opis podlega ochronie w myśl Ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Zabrania się kopiowania, rozpowszechniania, publikowania bez zgody właściciela.
 • Ponad 20 lat na rynku

 • tylko legalneoprogramowanie

 • szybkie dostawy

 • możliwość negocjacji cen

 • Bezpieczne zakupy

 • Profesjonalnedoradztwo

 • Przejrzyste zakupy

Na blogu

Tablica manipulacyjna w terapii SI i logopedycznej

Tablica manipulacyjna w terapii SI i logopedycznej

09-05-2022
Tablica manipulacyjna, tablica sensoryczna czy nawet tablica edukacyjna. Trzy nazwy, pod którymi kryje się świetna pomoc, którą możesz wykorzystać w terapii integracji sensorycznej, logopedycznej czy wtedy, gdy chcesz zadbać o rozwój dziecka. Poznaj korzyści i ćwiczenia terapeutyczne...

więcej

Diagnoza: opóźniony rozwój mowy

Diagnoza: opóźniony rozwój mowy

22-04-2022
Opóźniony rozwój mowy, to informacja, że dziecko nie mówi, jak mówić powinno w danym roku życia. Co dalej? Jak wygląda terapia logopedyczna?

więcej

Autyzm a terapia logopedyczna. Studium przypadku – od diagnozy po terapię

Autyzm a terapia logopedyczna. Studium przypadku – od diagnozy po terapię

28-03-2022
Terapia logopedyczna dziecka z autyzmem może być sporym wyzwaniem. W przypadku dzieci autystycznych, opracowanie programu usprawnienia funkcji mowy i wdrożenie prawidłowej terapii, jest wyzwaniem, ale postępy, jakie widać podczas zajęć, dają bardzo dużo satysfakcji. Poznaj historię...

więcej