Zestaw do rozwoju grafomotoryki (wzorki, alfabet, cyfry)

 • Obserwuj produkt:
 • Producent: IXION

 • Historia ceny
  Najniższa cena 30 dni przed zmianą: 190,00 zł brutto
 • Czas realizacji: Wysyłka w 24 godziny
 • 437,00 zł

  416,00 zł z VAT

  CENA KATALOGOWA: 437,00 zł
  OSZCZĘDZASZ: 21,00 zł !

 • Cena produktu z transportem od: 416,00 zł z VAT – Paczkomat InPost (transport gratis)

  Cena produktu z transportem od:
  416,00 zł z VAT – Paczkomat InPost (transport gratis)

Dla kogo?

Zestaw do rozwoju grafomotoryki został stworzony z celu kształcenia umiejętności związanych z motoryką małą, czyli sprawnością ruchów dłoni i palców. W jego skład wchodzą pomoce edukacyjne, które będą stanowić bazę do nauki pisania i rysowania.

Zabawa tablicami z wyżłobionymi literami i cyframi oraz kamyczkami z wygrawerowanymi wzorami wspomoże rozwój szeregu kluczowych kompetencji, które będą niezbędne w okresie wczesnoszkolnym. Pozytywnie wpłynie na doskonalenie koordynacji wzrokowo-ruchowej, stymulację wielozmysłową i integrację sensoryczną.

Ta niezwykle skuteczna pomoc do rozwoju zdolności grafomotorycznych przeznaczona jest dla dzieci powyżej 3 roku życia. Sprawdzi się w przedszkolach, szkołach - na pierwszym etapie edukacyjnym, gabinetach specjalistycznych oraz w zaciszu domowym.

 

12-grafomotoryka-szlaczki-nauka-pisania Rozwój grafomotoryki

To wszechstronny zestaw pomocy tradycyjnych do rozwoju grafomotoryki.

47-od-3-roku-zycia Wiek 3+

Zestaw przeznaczony jest dla dzieci od 3 roku życia.

28-motoryka-mala-terapia-reki Motoryka mała

Dzięki zestawowi dziecko ma możliwość rozwoju sprawności manualnej małych dłoni i paluszków.

8-certyfikat-bezpieczenstwa-dobra-jakosc-bezpieczny-produkt Starannie dobrany zestaw

Przygotowany przez Nas zestaw to pomysłowo skompletowane produkty. Możesz używać ich osobno lub razem, gdyż doskonale się uzupełniają!

 

 

 

Dlaczego warto?

 • Rozwój grafomotoryki, umiejętności prawidłowego pisania i rysowania

Skład Zestawu do rozwoju grafomotoryki został starannie przemyślany. Wyżłobienia w kamyczkach pozwalają na poznanie kształtu szlaczków, których rysowanie poprzedza naukę pisania liter i cyfr. Możliwość prowadzenia palcem po różnych wzorach pomoże dziecku w zapamiętaniu ich wyglądu, ale przede wszystkich rozwinie sprawność manualną małych dłoni i paluszków. Wpływ na doskonalenie grafomotoryki będą też miały czynności wykonywane podczas różnorodnych zabaw z tablicami i kamyczkami. Oto przykłady kilku z nich:

 1. Zbadaj dokładnie każdy wzór na kamyczkach oraz literę i cyfrę wyżłobioną na tablicach, sunąc po nich paluszkami. Który kształt najbardziej Ci się podoba?

 2. Zgadnij, jaką literkę, cyfrę lub kształt narysowałam na Twoich plecach? Wskaż taką samą na twoich tablicach.

 3. Zasyp wyżłobienia w tablicach i kamykach piaskiem kinetycznym, drobną kaszą, kawą, ciecierzycą lub innym materiałem. Bądź dokładny i staranny.

 4. Uprzątnij literki, cyferki i szlaczki z poprzedniej zabawy. Użyj do tego pędzelka, patyczka lub własnych palców. Możesz też wydmuchać zalegające produkty.

 5. Zamknij oczy i wylosuj jedną literkę. Powiedz jak najwięcej wyrazów, które się na nią rozpoczynają.

 6. Wskaż wybraną przez siebie cyferkę, następnie pokaż ile to palców, klocków, zabawek.

 7. Powiedz, co przypominają Ci kształty na kamyczkach. Może węża albo ślimaka?

Zestaw do rozwoju grafomotoryki można używać wewnątrz i na zewnątrz. Jest on wykonany z naturalnych materiałów więc pięknie będzie współgrał z przyrodą wokół dziecka.

 

Zestaw do rozwoju grafomotoryki (wzorki, alfabet, cyfry)

 

Tablice do odrysowywania liter i cyfr zostały stworzone z naturalnego drewna, grafomotoryczne kamyczki zaś z mieszanki żywicy i kamienia. Produkty te mają neutralne kolory. To przemyślany krok, pozwalający dziecku skoncentrować się i w pełni skupić na wykonywanych czynnościach. Nie mu tu elementów rozpraszających i prowadzących do przestymulowania. Kształt tablic oraz kamieni jest dopasowany do wieku dziecka, a zaokrąglone i gładkie brzegi gwarantują bezpieczną zabawę i naukę.

 

Zestaw do rozwoju grafomotoryki (wzorki, alfabet, cyfry)

 

 • Stymulacja zmysłów, rozwój integracji sensorycznej

Korzyści płynące ze stosowania Zestawu do grafomotoryki są długofalowe i bezcenne. Ta z pozoru prosta pomoc edukacyjna stwarza wiele możliwości rozwoju, dostarcza dziecku szereg bodźców, które mają pozytywny wpływ na integrację sensoryczną. Podczas zabawy tablicami i kamykami dziecko angażuje zmysł wzroku, dotyku, a nawet węchu i smaku dzięki różnorodnym materiałom, którymi można zapełnić wyżłobienia.

Zestaw do rozwoju grafomotoryki (wzorki, alfabet, cyfry)

 • Doskonalenie koordynacji wzrokowo-ruchowej

Koordynacja wzrokowo ruchowa to złożony proces poznawczy, polegający na prowadzeniu rąk według bodźców, jakie otrzymują nasze oczy. Manipulowanie kamykami oraz ruchy, jakie dziecko wykonuje podczas zabawy tablicami to niezwykły trening dla ręki i oka oraz możliwość ćwiczenia umiejętności koordynowania tych czynności.

 

Co zawiera?

Zestaw do rozwoju grafomotoryki składa się z:

 

Zestaw do rozwoju grafomotoryki (wzorki, alfabet, cyfry)

 

Co otrzymujesz w prezencie, kupując na Arante.pl?

KARTY PRACY - Rysowanie oburącz

W prezencie do produktu otrzymasz karty pracy zawierające ćwiczenia do rysowania oburącz.

Rysowanie oburącz to rodzaj ćwiczeń grafomotorycznych, które polegają na wykonywaniu określonych ruchów obiema rękami jednocześnie w celu narysowania wzoru.

Wykonując ćwiczenia rysowania oburącz dziecko:

 • usprawnia motorykę małą,
 • ćwiczy widzenie peryferyjne,
 • pobudza obydwie półkule mózgu,
 • usprawnia pamięć i koncentrację uwagi,
 • rozwija umiejętność rozróżniania kierunków,
 • ćwiczy koordynację oko-ręka,
 • przygotowuje się do nauki pisania,
 • doskonali umiejętności w zakresie orientacji przestrzennej,
 • rozwija umiejętność przekraczania środkowej linii swojego ciała.

Karty pracy otrzymasz w formacie .pdf do samodzielnego wydrukowania na podany w zamówieniu adres e-mail.

 

 

Główne informacje

Wiek: +3 lata

Skład: drewno olejowane, mieszanka żywicy i kamienia

Tablice posiadają atest PZH

Błyskawiczna dostawa

Błyskawiczna dostawa

Kupujesz bezpiecznie w sprawdzonym sklepie

Kupujesz bezpiecznie w sprawdzonym sklepie
Mimo dołożenia wszelkich możliwych starań nie możemy zagwarantować, że publikowane opisy nie zawierają uchybień lub błędów. W przypadku jakichkolwiek wątpliwości prosimy przed podjęciem decyzji o kontakt z handlowcem.
Niniejszy opis podlega ochronie w myśl Ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Zabrania się kopiowania, rozpowszechniania, publikowania bez zgody właściciela.
Ikony pochodzą ze strony https://www.flaticon.com/

Na blogu

Blog

Jak uzyskać dofinansowanie z PFRON na zakup oprogramowania i sprzętu dla niepełnosprawnych w 2024?

Jak uzyskać dofinansowanie z PFRON na zakup oprogramowania i sprzętu dla niepełnosprawnych w 2024?

23-02-2024
W dzisiejszych czasach dostęp do nowoczesnych technologii i możliwość swobodnego poruszania się stanowią fundament uczestnictwa w życiu społecznym. Dla osób niepełnosprawnych te aspekty mogą jednak stanowić znaczące bariery, ograniczając ich aktywność zawodową, edukacyjną oraz... Więcej
Jak wyciszyć dziecko - 9 sposobów na wyciszenie dziecka, gdy jest przebodźcowane

Jak wyciszyć dziecko - 9 sposobów na wyciszenie dziecka, gdy jest przebodźcowane

20-12-2023
Żłóbki, przedszkola, ale i dom to miejsca: gdzie dzieci edukują się, rozwijają swoją kreatywność, poznają siebie, ale i mają styczność z innymi osobami, często dla nich początkowo obcymi. To miejsca, w których ciągle coś się dzieje, które dostarczają dzieciom różnych... Więcej
Zabawki terapeutyczne i edukacyjne – mądry pomysł na prezent dla trzylatka, dwulatka i niemowlaka. Co wybrać? Sprawdź 33 pomysły na prezent dla dziecka.

Zabawki terapeutyczne i edukacyjne – mądry pomysł na prezent dla trzylatka, dwulatka i niemowlaka. Co wybrać? Sprawdź 33 pomysły na prezent dla dziecka.

21-11-2023
Wybór zabawki dla dziecka nie jest prostą sprawą. Wie o tym każdy, kto chociaż raz zmierzył się z tym zadaniem. Trudności może przysporzyć już sam pomysł na prezent. Jeśli dodamy do tego ograniczony budżet lub specjalne potrzeby edukacyjne i rozwojowe dziecka, to stajemy przed... Więcej