Zestaw gryzaków - Grabber z wypustkami Progresywny

 • Producent: IXION
 • Czas realizacji: Wysyłka w 24 godziny
 • 124,00 zł z VAT

 • Cena produktu z transportem od: 135,90 zł z VAT – Paczkomat InPost<br/>Bezpłatny transport już od 150,00 zł

  Cena produktu z transportem od:
  135,90 zł z VAT – Paczkomat InPost
  Bezpłatny transport już od 150,00 zł
Dodaj do mojej listy

Dla kogo?

Progresywny zestaw gryzaków z wypustkami Grabber to komplet przeznaczony dla dzieci już od 5-6 miesiąca życia. W skład zestawu wchodzą 3 gryzaki o różnych stopniach twardości. Wszystkie z nich mają specjalne wypustki, które dodatkowo stymulują sensorycznie malucha i wspierają prawidłowy rozwój propriocepcji. Pierwszy z gryzaków (Grabber z Wypustkami Bardzo Miękki) jest przystosowany do najdelikatniejszych dziąseł. Mogą z niego korzystać niemowlęta, zarówno podczas ząbkowania, jak i w przygotowaniu do gryzienia pokarmów i mówienia. Drugi gryzak (Grabber z Wypustkami Miękki) jest nieco twardszy od poprzedniej wersji. Może być on stosowany jako kolejny stopień progresji lub stanowić różnorodne bodźcowanie, w zależności od potrzeb malucha. Gdy dziecko już samodzielnie nauczy się gryźć, a opór poprzednich gryzaków jest z dużą łatwością pokonywany, następuje moment, w którym warto wprowadzić trzeci z kolei gryzak. Dostępny w zestawie Gryzak Grabber z Wypustkami ‒ Twardy dostarczy dziecku mocniejszych bodźców, dzięki czemu ćwiczenia mięśni wykorzystywanych w czasie mówienia i spożywania pokarmów będą nadal efektywne. Pomoże to maluchom jedzącym już samodzielnie, ale też mającym problemy z wymową. Tak skomponowany zestaw gryzaków będzie więc pomocny dla niemowlaków, ale też dla dzieci do wieku 2,5 lat. Komplet przyda się także logopedom, gdyż pozwoli dopasować stopień twardości do potrzeb każdej terapii.

 

 

 

Dlaczego warto?

 • Wzmocnienie mięśni okolicy ust pomoc w nauce gryzienia

Progresywny zestaw gryzaków pozwoli na bieżąco dobierać odpowiedni opór w czasie ćwiczeń mięśni orofacjalnych. To ważne, gdyż tak jak w każdych ćwiczeniach, wraz ze stopniowym wzmacnianiem mięśni będzie potrzebny kolejny stopień trudności. Idealny na początku gryzak bardzo miękki dostarczy maluchowi pierwszych bodźców związanych z oporem do pokonania. Obserwując, czy nadal dziecko efektywnie angażuje w czasie gryzienia mięśnie twarzy, można dobierać kolejny gryzak, tym razem już twardszy. Pozwoli to wzmocnić aparat żucia i gryzienia, co ułatwi przyjmowanie pokarmów stałych.

 

Dzięki gryzakom dziecko wzmacnia także mięśnie biorące udział w procesie mówienia. Odpowiednie napięcie okolicy odpowiedzialnej za wypowiadanie głosek jest konieczne, aby mowa była prawidłowa i wyraźna. Gryzaki mogą bardzo pomóc w przygotowaniu do mówienia. Zawarty w zestawie progresywnym gryzak twardy będzie również dużą pomocą w czasie ćwiczeń logopedycznych u dzieci starszych, mających wady wymowy. Zestaw w szczególności przyda się maluchom z obniżonym napięciem mięśniowym i sprawi, że osłabione okolice będą stopniowo odzyskiwać prawidłową funkcję.

 

 • Ulga podczas ząbkowania

Komplet gryzaków jest bardzo przydatny, gdy niemowlę ząbkuje. Każdy rodzic szuka w tym czasie sposobu, jak ulżyć maluszkowi mającemu nabrzmiałe i bolesne dziąsła. Jedną z metod pozwalających zmniejszyć dolegliwości związane z pojawianiem się pierwszych ząbków jest używanie gryzaka. Zawarte w zestawie gryzaki pozwolą masować dziąsła aż do okolicy zębów trzonowych. Wygodny uchwyt sprawi, że ząbkujący maluch będzie mógł z łatwością samodzielnie sięgać po gryzak.

 

 • Stymulacja proprioceptywna dzięki specjalnym wypustkom

Wypustki znajdujące się na gryzakach Grabber z zestawu progresywnego dostarczają dziecku bodźców sensomotorycznych. Jest to przydatne nie tylko na etapie ząbkowania, ale też w czasie kształtowania się prawidłowej integracji sensorycznej.

 

 • Progresywny zestaw gryzaków pomoc na różnych etapach rozwoju

Mając pod ręką zestaw gryzaków o różnych stopniach twardości, będzie można na bieżąco dobierać model do aktualnych potrzeb malucha. Wraz ze wzrostem siły mięśni aparatu żucia i gryzienia w zasięgu ręki będą gryzaki o kolejnych stopniach twardości. Na późniejszych etapach można również przeplatać korzystanie z różnych gryzaków, aby rozwijać u dziecka zdolności percepcyjne. Odmienne bodźce uczą malucha je różnicować, co jest dodatkową korzyścią posiadania całego zestawu.

 

 • Bezpieczne materiały, dobra jakość i atrakcyjna cena kompletu

Materiały, z których został wykonany zestaw gryzaków to tworzywa klasy medycznej. Gryzaki nie zawierają lateksu, FDA, ołowiu i innych szkodliwych składników. Bezpieczeństwo stosowania, dobra cena i jakość sprawiają, że warto mieć cały zestaw w domu i w gabinecie.

 

Co zawiera?

3 gryzaki:

 

Zestaw gryzaków logopedycznych firmy ARK to idealny dla dzieci od 5-6 miesiąca życia. Doskonałe sprawdzą się na ząbkowanie.

 

Główne informacje

 • Materiał: tworzywo klasy medycznej 

 • Wymiary:

  • Gryzak Grabber z Wypustkami Bardzo Miękki: średnica pętli: 5,1 cm, długość: 10,2 cm, grubość: 1,1 cm

  • Gryzak Grabber z Wypustkami Miękki: średnica pętli: do 5 cm, długość: 12,7 cm, szerokość: 1,2 cm

  • Gryzak Grabber z Wypustkami ‒ Twardy: średnica pętli: do 5 cm, długość: 12,7 cm, szerokość: 1,2 cm

Błyskawiczna dostawa

Błyskawiczna dostawa

Kupujesz bezpiecznie w sprawdzonym sklepie

Kupujesz bezpiecznie w sprawdzonym sklepie

Możliwość otrzymania Karty Stałego Klienta

Możliwość otrzymania Karty Stałego Klienta
Mimo dołożenia wszelkich możliwych starań nie możemy zagwarantować, że publikowane opisy nie zawierają uchybień lub błędów. W przypadku jakichkolwiek wątpliwości prosimy przed podjęciem decyzji o kontakt z handlowcem.
Niniejszy opis podlega ochronie w myśl Ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Zabrania się kopiowania, rozpowszechniania, publikowania bez zgody właściciela.
 • Ponad 20 lat na rynku

 • tylko legalneoprogramowanie

 • szybkie dostawy

 • możliwość negocjacji cen

 • Bezpieczne zakupy

 • Profesjonalnedoradztwo

 • Przejrzyste zakupy

Na blogu

Tablica manipulacyjna w terapii SI i logopedycznej

Tablica manipulacyjna w terapii SI i logopedycznej

09-05-2022
Tablica manipulacyjna, tablica sensoryczna czy nawet tablica edukacyjna. Trzy nazwy, pod którymi kryje się świetna pomoc, którą możesz wykorzystać w terapii integracji sensorycznej, logopedycznej czy wtedy, gdy chcesz zadbać o rozwój dziecka. Poznaj korzyści i ćwiczenia terapeutyczne...

więcej

Diagnoza: opóźniony rozwój mowy

Diagnoza: opóźniony rozwój mowy

22-04-2022
Opóźniony rozwój mowy, to informacja, że dziecko nie mówi, jak mówić powinno w danym roku życia. Co dalej? Jak wygląda terapia logopedyczna?

więcej

Autyzm a terapia logopedyczna. Studium przypadku – od diagnozy po terapię

Autyzm a terapia logopedyczna. Studium przypadku – od diagnozy po terapię

28-03-2022
Terapia logopedyczna dziecka z autyzmem może być sporym wyzwaniem. W przypadku dzieci autystycznych, opracowanie programu usprawnienia funkcji mowy i wdrożenie prawidłowej terapii, jest wyzwaniem, ale postępy, jakie widać podczas zajęć, dają bardzo dużo satysfakcji. Poznaj historię...

więcej