Zestaw startowy do zabaw świetlnych - dla przedszkolaków + stolik

 • Obserwuj produkt:
 • Producent: IXION

 • Historia ceny
  Najniższa cena 30 dni przed zmianą: 2 537,00 zł brutto
 • Czas realizacji: Wysyłka w 24 godziny
 • 2 686,00 zł

  2 552,00 zł z VAT

  CENA KATALOGOWA: 2 686,00 zł
  OSZCZĘDZASZ: 134,00 zł !

 • Cena produktu z transportem od: 2 552,00 zł z VAT – Kurier - DPD (transport gratis)

  Cena produktu z transportem od:
  2 552,00 zł z VAT – Kurier - DPD (transport gratis)

Dla kogo?

Zestaw startowy do zabaw świetlnych dla przedszkolaków to połączenie nauki i zabawy. Składa się z elementów edukacyjnych (cyfry, liczby, kształty), konstrukcyjnych (klocki) oraz świetlnych (panel LED A2, pokrywa na panel, stolik podświetlany). Dzięki niemu zapoznasz dziecko z nazwami barw i kształtów, zobrazujesz pojęcie liczby oraz wprowadzisz w świat podstawowych pojęć matematycznych. Transparentne literki pomogą opanować dziecku alfabet oraz składać pierwsze sylaby i wyrazy. Zestaw przygotuje je do nauki czytania i pisania. Wszystko w przyjemnej atmosferze zabawy i relaksu.

Jeśli szukasz zabawki, która wspomoże całościowy rozwój przedszkolaka, Zestaw świetlny jest idealnym wyborem. Dzięki niemu przygotujesz dziecko do dalszej edukacji, nauczysz je podstawowych umiejętności wczesnoszkolnych i rozbudzisz funkcje poznawcze. To sprawia, że komplet do zabaw świetlnych doskonale sprawdzi się jako wyposażenie sal przedszkolnych, pracowni edukacji wczesnoszkolnej lub gabinetów specjalisty. Można wykorzystać go w warunkach domowych do dodatkowego stymulowania dziecka, które rozpoczyna swoją edukację.

Dzięki transparentnym klockom i podświetlanym elementom Zestaw posłuży również młodszym dzieciom. Poszczególne komplety zabawek pozwolą maluszkom na zrozumienie zjawisk zachodzących w świecie a zabawa nimi wspomoże ich rozwój ruchowy, sensoryczny i intelektualny.

Elementy zestawu inspirują najmłodszych do kreatywności, wyzwalają wyobraźnię i skłaniają do ekspresji artystycznej.

Zestaw do zabaw świetlnych dla przedszkolaków wpływa pozytywnie na zmysły, pozwalając na ich integrację. Skłania do trenowania motoryki małej oraz koordynacji ręka-oko. Daje okazję do oddziaływań terapeutycznych, m.in. oswajania lęku przed ciemnością oraz treningu koncentracji uwagi.

Wchodzące w skład zestawu klocki pozwalają na zabawy konstrukcyjne i artystyczne o różnym poziomie trudności. Są lekkie i przyjemne w dotyku, idealnie pasują do małych rączek dzieci. Układając z dzieckiem kompozycje z klocków, pozytywnie wpływasz na jego kreatywność oraz stymulujesz integrację między prawą i lewą półkulą mózgu. Dzięki temu powstaje więcej połączeń neuronowych, co zwiększa sprawność umysłową dziecka.

W zestawie znajdziesz transparentne elementy, które posłużą do zabaw motorycznych, matematycznych i językowych. Dzięki podświetleniu na panelu LED lub sensorycznym stoliku pokażesz dziecku, jak przenikają się i mieszają kolory. Rozwinie to spostrzegawczość najmłodszych i  nauczy je obserwacji świata, wzbogacając ich wiedzę ogólną. Dzięki panelowi zwykła zabawa jest atrakcyjniejsza oraz pobudza ciekawość i zdolności wnioskowania.

Dzięki swoim właściwościom Zestaw startowy do zabaw świetlnych dla przedszkolaków doskonale sprawdzi się do prac grupowych. Posłuży jako narzędzie dydaktyczne oraz źródło stymulującej zabawy. Zestaw można wzbogacać innymi transparentnymi kompletami dostępnymi w ofercie naszego sklepu.

 

 

 

Dlaczego warto?

 • Matematyka: liczenie, relacje przestrzenne, sortowanie

Zestaw świetlny dla przedszkolaków to doskonała okazja do nauki zagadnień matematycznych. Znajdujące się w nim cyferki to doskonała pomoc dydaktyczna do zapoznawania dziecka z pojęciem liczby, kolejnością oraz ich poprawnym zapisem. Dzięki nim możesz uczyć dziecko odczytywania nawet bardziej złożonych liczb, ukazywać podział na setki czy tysiące.

Możesz wykorzystać klocki jako liczydło do opanowania działań dodawania i odejmowania. To zaznajomi dziecko z pojęciem liczby i zobrazuje je, poprzez co szybciej zrozumie istotę działań matematycznych.

Tworząc kompozycję z kształtów i klocków, dziecko uczy się relacji przestrzennych między przedmiotami i trenuje wyobraźnię przestrzenną. Poprzez to może łatwiej wizualizować swoje wyobrażenia o świecie i rozumieć jego prawa.

Różnorodne kolory i kształty pozwalają na zabawę w segregowanie. Dzięki niej nie tylko utrwalisz nazwy figur geometrycznych, ale wytłumaczysz dziecku, czym jest zbiór jako pojęcie matematyczne i pozytywnie wpłyniesz na jego spostrzegawczość oraz zdolność myślenia analitycznego.

Dzięki połączeniu nauki i zabawy, dzieci szybciej zdobywają nowe umiejętności i chętniej uczą się w przyszłości.

 

Zestaw startowy do zabaw świetlnych - dla przedszkolaków + stolik

 

 • Kompetencje językowe: alfabet, czytanie i pisanie

Zestaw literek to podstawowe narzędzie do nauki alfabetu. Bawiąc się nimi, już najmłodsze dziecko oswaja się z ich kształtem, zapamiętuje je, a potem ma okazję ułożyć w kolejności. Barwne literki zapadają w pamięć, więc dziecko szybciej zdobywa nowe kompetencje językowe.

Transparentne literki pomagają w tłumaczeniu zagadnień fonetycznych starszym dzieciom, również tym mającym problem z wadą wymowy.

Pokazuj literki, łącz je w pary i wymawiaj dźwięki, zachęcając dziecko do ich powtarzania. Dzięki takiej zabawie dziecko szybciej zrozumie różnicę między literą a głoską oraz będzie miało okazję ćwiczyć wymowę problematycznych dźwięków.

Zestaw transparentnych literek ułatwia naukę czytania i pisania. Łączenie liter w sylaby a później w całe wyrazy to doskonały sposób na zdobycie tych umiejętności.

 

Zestaw startowy do zabaw świetlnych - dla przedszkolaków + stolik

 

 • Funkcja poznawcza: kolory, obserwacja zjawisk, kształty

Wielobarwne kształty oraz klocki, cyferki i liczby wspomagają rozumienie świata i zaspokajają naturalną ciekawość dzieci. Różnorodne kolory elementów zestawu dają podstawy do wprowadzania dziecka w świat barw oraz nauki ich nazw. Dzięki transparentności klocków i kształtów kolory mogą się mieszać i w przyjazny sposób pokazywać, jak powstają barwy pośrednie i ich różne odcienie.

Wykorzystaj zabawę zestawem do zapoznania młodsze dziecko z nazwami kolorów. Pokazuj je i nazywaj, zachęcaj do powtarzania, segregowania i porównywania. Poprzez takie ćwiczenia nie tylko utrwalisz poznane słownictwo, ale w pozytywny sposób wpłyniesz na spostrzegawczość dziecka oraz jego kompetencje komunikacyjne. 

Zachęć dziecko do doświadczeń z kolorami, nakładaniu elementów na siebie i patrzenia na świat przez transparentne cegiełki w różnych kształtach i barwach. Wytłumacz, że kolory mogą się łączyć i przenikać.

Znajdujące się w zestawie klocki wprowadzają najmłodszych w świat podstawowych kształtów. Znajdziesz tu trójkąt, kwadrat, koło i prostokąt. Wykorzystaj je do zapoznania najmłodszych z ich właściwościami, potraktuj jako transparentny sorter. Klocki świetnie nadają się do tworzenia zbiorów i segregowania.

 

 • Rozwój sensoryczny: dotyk, wzrok, integracja zmysłów

Dzieci lubią zabawy sensoryczne. Dzięki nim nie tylko otrzymują świadomie kierowane bodźce, ale mogę same doświadczać wrażeń zmysłowych. Jest to dla nich dobra zabawa i nauka w jednym.

Poprzez celowe pobudzanie zmysłów dziecka, wspomagasz jego rozwój sensoryczny i uczysz reagować na bodźce. Dzięki temu dziecko ma szansę na przetworzenie sygnałów docierających z zewnątrz i zorganizowanie ich. Jest spokojniejsze i chętniej uczy się świata.

Świadomie stymulowane dziecko lepiej się rozwija. Kształty i łopatki są miłe w dotyku i lekkie, więc nadają się do zabawy dla młodszych dzieci. Niezwykle ważne jest, by dostarczać niemowlętom bodźców, które nie przeciążą ich układu nerwowego i nadmiernie go nie pobudzą. To może powodować problemy ze snem i płaczliwość. Transparentny zestaw do zabaw świetlnych dla przedszkolaków ułatwia rodzicom stymulowanie nawet malutkiego dziecka bez obaw o jego bezpieczeństwo. Bawiąc się nim, najmłodsi uaktywniają receptory dotyku i wzroku, pobudzają czucie powierzchowne odpowiedzialne za prawidłową ocenę temperatury oraz konsystencji.

Łącz aktywności dziecka, np. układanie kształtów i segregowanie ich według wybranego klucza. Poprzez to pobudzisz do pracy receptory dotyku i wzroku oraz umożliwisz ich naturalną integrację. Tak bodźcowane receptory pozwalają na harmonijny rozwój sensoryczny, od którego zależy rozumienie świata i swoich emocji.

 

Doskonałe wyposażenie przedszkola. Składa się z panelu świetlnego, transparentnych zabawek oraz podświetlanego stolika. Zestaw rozwinię motorykę małą, wzrok, dotyk i koncentrację.

 

 • Rozwój fizyczny: motoryka, zręczność, precyzja

Układanie kształtów oraz klocków to jedne z lepszych ćwiczeń na stymulowanie ręki piszącej. Dziecko, dopasowując do siebie poszczególne elementy, doskonali poprawny chwyt oraz trenuje ruchy nadgarstka i palców. Możesz wykorzystać literki i cyferki do układania ich w kolejności, tworzenia liczb i wyrazów a klocki do zabaw konstrukcyjnych. To usprawnia motorykę i poprawia zdolności manualne dziecka. Dzięki temu szybciej uczy się operować nożyczkami i przyborami plastycznymi, ładniej pisze i wolniej się przy tym męczy.

Sprawna motoryka to łatwiejsza i szybsza samoobsługa. Gdy dziecko ma wyćwiczone ruchy palców, precyzyjny chwyt pęsetowy (palec wskazujący - kciuk) oraz dobrze rozwinięte mięśnie kończyny górnej, łatwiej uczy się samodzielnie wkładać ubrania i buty, zapinać guziki i wiązać sznurowadła. Są to umiejętności niezbędne do prawidłowego funkcjonowania w przedszkolu i szkole.

Operowanie transparentnymi elementami, manipulowanie nimi i dopasowywanie ich do siebie to ćwiczenia, dzięki którym Zestaw do zabaw świetlnych dla przedszkolaków rozwija motorykę małą dziecka i pozytywnie wpływa na jego koordynację wzrokowo-ruchową. Polega ona na zsynchronizowaniu ruchu rąk z okiem. Dzięki temu dziecko łatwiej się uczy pisać i czytać. Ponadto jest sprawniejsze fizycznie, nie ma problemów z ćwiczeniami gimnastycznymi, grą w piłkę czy jazdą na rowerze. Jego ruchy są skoordynowane i pewniejsze, co wpływa na całościowy rozwój psychomotoryczny. 

Właściwa stymulacja motoryki przyczynia się do szybszego rozwoju mowy, gdyż części mózgu odpowiadające za artykulację i ruch dłoni, znajdują się blisko siebie. Jeśli chcesz, by Twoje dziecko sprawnie opanowało mówienie, pisanie i czytanie - trenuj od najmłodszych lat jego rączkę oraz koordynację m.in. poprzez zabawę w sortowanie i budowanie. 

Zabawa Zestawem angażuje również uwagę i wpływa na precyzję ruchów oraz zręczność. Dziecko uczy się skupiać na szczególe, przez co jest bardziej spostrzegawcze.

 

W skład Zestawu dla przedszkolaka wchodzą panel świetlny A2 wraz z pokrywą oraz podświetlany stolik sensoryczny.

Panel LED to zabawka dla dzieci w każdym wieku pod opieką dorosłych. Jest cienki i lekki, można go łatwo przenosić. Wykonany został w technologii LED, przez co się nie nagrzewa i jest całkowicie bezpieczny. Łatwo utrzymać go w czystości, gdyż w zestawie znajduje się specjalna pokrywa ułatwiająca „brudne” zabawy z użyciem mąki, piasku czy innych produktów. Można wykorzystać go do wszystkich zabaw z transparentnymi elementami oraz do nauki alfabetu i cyfr. Dzięki podświetleniu w różnych kolorach i sekwencjach, nauka staje się ciekawsza i przyjemniejsza, łatwiej zapada w pamięć.

Ponadto panel i stolik dają wiele innych możliwości wykorzystania. Pobaw się z dziećmi w odkrywców świata przyrody z panelem LED. Podświetlaj naturalne produkty, takie jak liście czy kwiaty. Jasne światło daje okazję zobaczyć unerwienie roślin i lepiej poznać ich budowę. Motywuj dziecko do obserwacji, dzięki czemu rozwiniesz w nim funkcje poznawcze. Poprzez takie ćwiczenia dasz dziecku podstawy do rozumienia świata i rozwiniesz jego ciekawość.

Na panelu LED lub podświetlanym stoliku można tworzyć różnorodne kompozycje z kolorowych kształtów, literek, cyferek oraz naturalnych produktów, np. mąki i ziaren. Dziecko, bawiąc się nimi, otrzymuje różnorodne bodźce, które uczy się przetwarzać oraz organizować.

Pokaż dziecku, jak tworzyć wzory z mąki i ziaren. Zachęć do malowania palcem po rozsypanych produktach i tworzenia swoich obrazów. Podświetlaj je, by maluszek zobaczył swoje dzieło z innej perspektywy. Zmieniaj intensywność podświetlenia, by obserwować obiekty.  Dzięki temu dostarczysz dziecku wielu bodźców i usprawnisz rozwój sensoryczny.

Pokaż, jak zmieniają się po podświetleniu na panelu LED. Zabawa światłem pobudza ciekawość dzieci. Panel angażuje dziecko w aktywną zabawę, dzięki czemu zdobywa ono nowe umiejętności.

 

 

 • Funkcja terapeutyczna: oswajanie z ciemnością, trening koncentracji uwagi, praca z emocjami

Panel świetlny LED uatrakcyjnia zabawę transparentnymi kształtami i klockami, dzięki czemu dzieci chętniej po nie sięgają. Pozwala im na lepsze zrozumienie świata i zjawisk w nim zachodzących, np. rzucania przez przedmioty cienia.

W trakcie rozwoju naturalnym etapem u dzieci jest strach przed ciemnością. Wynika to z kształtującej się wyobraźni. Zabawa panelem i kolorowymi, transparentnymi elementami daje najmłodszym szansę na oswajanie ciemności i redukuje strach przed nią.

Zachęć starsze dzieci do zabawy panelem w nieoświetlonym pomieszczeniu. Pokaż, że ich kompozycje na kolorowym blacie zyskują nowe kolory, stają się wyraźniejsze i piękniejsze. Dzięki takim zabawom pozwolisz dzieciom poczuć się dobrze w ciemności i pokonać lęk, co doda im pewności siebie.

Tworzenie kompozycji z kształtów oraz zabawa łopatkami wymagają skupienia oraz relaksują, dlatego Zestaw można wykorzystywać w gabinecie terapeutycznym do ćwiczeń rozpoczynających lub kończących spotkanie.

Gdy dziecko jest rozbudzone emocjonalnie, zabawa zestawem pozwala mu na wyciszenie się i złagodzenie napięcia. Jest to doskonałe zajęcie przed snem, gdy rodzic nie chce nadmiernie rozbudzać dziecka wytężonym wysiłkiem ruchowym. Dzięki temu najmłodsi przygotują się do odpoczynku i wyciszą emocje zebrane w ciągu dnia.

 

Co zawiera?

Zestaw zawiera:

Będzie świetnym wyposażeniem przedszkola. Składa się z panelu świetlnego, transparentnych zabawek oraz podświetlanego stolika. Zestaw rozwinie sprawność manualną, wzrok, dotyk i koncentrację.

Główne informacje

Wiek: bez ograniczeń wiekowych, pod opieką osoby dorosłej

Materiał wykonania: tworzywo sztuczne, drewno, akryl

Wymiary:

 • cyfry - 5 cm

 • litery - 5 cm

 • największy klocek 6,5x3x2,5 cm

Produkt odpowiada Europejskim Normom Bezpieczeństwa EN 71

 

Jak bawić się panelem świetlnym?

Sprawdź nasz artykuł na blogu klikając w obrazek.

panel świetlny atrykuł

Błyskawiczna dostawa

Błyskawiczna dostawa

Kupujesz bezpiecznie w sprawdzonym sklepie

Kupujesz bezpiecznie w sprawdzonym sklepie
Mimo dołożenia wszelkich możliwych starań nie możemy zagwarantować, że publikowane opisy nie zawierają uchybień lub błędów. W przypadku jakichkolwiek wątpliwości prosimy przed podjęciem decyzji o kontakt z handlowcem.
Niniejszy opis podlega ochronie w myśl Ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Zabrania się kopiowania, rozpowszechniania, publikowania bez zgody właściciela.
Ikony pochodzą ze strony https://www.flaticon.com/

Na blogu

Blog

Jak uzyskać dofinansowanie z PFRON na zakup oprogramowania i sprzętu dla niepełnosprawnych w 2024?

Jak uzyskać dofinansowanie z PFRON na zakup oprogramowania i sprzętu dla niepełnosprawnych w 2024?

23-02-2024
W dzisiejszych czasach dostęp do nowoczesnych technologii i możliwość swobodnego poruszania się stanowią fundament uczestnictwa w życiu społecznym. Dla osób niepełnosprawnych te aspekty mogą jednak stanowić znaczące bariery, ograniczając ich aktywność zawodową, edukacyjną oraz... Więcej
Jak wyciszyć dziecko - 9 sposobów na wyciszenie dziecka, gdy jest przebodźcowane

Jak wyciszyć dziecko - 9 sposobów na wyciszenie dziecka, gdy jest przebodźcowane

20-12-2023
Żłóbki, przedszkola, ale i dom to miejsca: gdzie dzieci edukują się, rozwijają swoją kreatywność, poznają siebie, ale i mają styczność z innymi osobami, często dla nich początkowo obcymi. To miejsca, w których ciągle coś się dzieje, które dostarczają dzieciom różnych... Więcej
Zabawki terapeutyczne i edukacyjne – mądry pomysł na prezent dla trzylatka, dwulatka i niemowlaka. Co wybrać? Sprawdź 33 pomysły na prezent dla dziecka.

Zabawki terapeutyczne i edukacyjne – mądry pomysł na prezent dla trzylatka, dwulatka i niemowlaka. Co wybrać? Sprawdź 33 pomysły na prezent dla dziecka.

21-11-2023
Wybór zabawki dla dziecka nie jest prostą sprawą. Wie o tym każdy, kto chociaż raz zmierzył się z tym zadaniem. Trudności może przysporzyć już sam pomysł na prezent. Jeśli dodamy do tego ograniczony budżet lub specjalne potrzeby edukacyjne i rozwojowe dziecka, to stajemy przed... Więcej