mTalent Percepcja Słuchowa

 • Obserwuj produkt:
 • Producent: LEARNETIC
 • Kod producenta: 5902488035251

 • Historia ceny
  Najniższa cena 30 dni przed obniżką: 2 159,90 zł brutto
 • Czas realizacji: Wysyłka w 24 godziny
 • 2 490,00 zł

  2 159,00 zł z VAT

  CENA KATALOGOWA: 2 490,00 zł
  OSZCZĘDZASZ: 331,00 zł !

 • Cena produktu z transportem od: 2 159,00 zł z VAT – Kurier - DPD (transport gratis)

  Cena produktu z transportem od:
  2 159,00 zł z VAT – Kurier - DPD (transport gratis)

Teraz wersja na 2 stanowiska online i 2 stanowiska offline!

Dla kogo? 

Program „mTalent- percepcja słuchowa”, to program terapeutyczny, stworzony z myślą o terapeutach pedagogicznych, logopedach, nauczycielach oraz rodzicach. Służy kształtowaniu rozwijaniu oraz pobudzaniu percepcji słuchowej w oparciu o wykonywanie specjalistycznych zadań zadań multimedialnych. Program ten może być z powodzeniem wykorzystywany na zajęciach korekcyjno- kompensacyjnych, rewalidacyjnych, logopedycznych, a nawet w domowym środowisku dziecka. Zatem świetnie nada się do pracy indywidualnej jak i w większej grupie. mTalent Percepcja Słuchowa został przeznaczony do prowadzenia zajęć z dziećmi do 10 roku życia. W przypadku dzieci ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi nie ma określonego kryterium wiekowego - dobór programu powinien być oparty o opinię terapeuty.

Wersja demonstracyjna

 

 

Co zawiera mTalent Percepcja Słuchowa?

 • 600 ekranów interaktywnych
 • Zestawy ćwiczeń multimedialnych z następujących obszarów:
  • rozpoznawanie i różnicowanie dźwięków,
  • sekwencje i rytmy,
  • słuch fonemowy,
  • synteza słuchowa,
  • analiza słuchowa,
  • pamięć słuchowa i polecenia złożone,
  • rymy i zagadki, zabawy słuchowe (zawierające ćwiczenia niesklasyfikowane w innych działach np. koordynacja- ruchowa)
  • zabawy słuchowe
 • Tradycyjne elementy wyposażenia: mikrofon + statyw, słuchawki, głośniki stereo USB + Minijack,
 • Kartę dźwiękową USB
 • Drukowany poradnik metodyczny „Percepcja słuchowa”
 • Zestaw materiałów dodatkowych
  • Okrągłe żetony
  • Kolorowe patyczki
  • Trójkąt muzyczny
  • Drewniane pudełko akustyczne
 • Książkę (e-kreda) ze szkoleniem z zakresu tworzenia własnych materiałów interaktywnych
 • Dokument licencyjny
 • Instrukcję użytkowania
 • Kod odblokowujący dostęp do szkolenia online i umożliwiający otrzymanie imiennego Certyfikatu

 

Program rekomendowany przez Polskie Towarzystwo Dysleksji

 

mTalent Percepcja Słuchowa - pigułka informacyjna

 

Dlaczego warto?

 • Program „mTalent- percepcja słuchowa” zdecydowanie zwiększa skuteczność terapii logopedycznej dzieci. Dzięki rozwijaniu wszystkich obszarów doskonalących percepcję słuchową pacjent w przypadku zastępowania głoski trudniejszej łatwiejszą bardzo szybko nauczy się korekcji własnej wymowy. Natomiast w przypadku deformacji  z łatwością zautomatyzuje w mowie spontanicznej nowy prawidłowo brzmiący dźwięk mowy!
 • Nauka matematyki wymaga logiki i dużej koncentracji. W tej sytuacji warto już od najmłodszych lat rozwijać umiejętności dziecka pod kątem nauki sekwencji i rymów. „mTalent- percepcja słuchowa” to świetne przygotowanie dzieci przedszkolnych do nauki matematyki w warunkach szkolnych!
 • Obecnie sporo dzieci boryka się z ryzykiem dysleksji oraz nierzadko z równoczesnym występowaniem licznych wad wymowy. Ich terapie bardzo często bywają długie bądź nie przynoszą spodziewanych efektów. „mTalent- percepcja słuchowa” jest szczególnym programem logopedycznym ! Jako jeden z nielicznych stawia na całkowity rozwój percepcji słuchowej. Wypełnienie wszystkich zadań z podanych obszarów usuwa słuchowe blokady dziecka rzutujące na umiejętności językowe bądź logopedyczne!

 

mTalent Percepcja Słuchowa screen

 

 • Jeśli nie jesteś specjalistą, ale w pełni zaangażowanym w rozwój swojego dziecka rodzicem- to ten program jest również dla Ciebie. Szereg doświadczonych specjalistów przygotowało go w taki sposób byś bez większych problemów mógł w warunkach domowych stworzyć swojemu dziecku królestwo rozwoju umiejętności słuchowych na najwyższym poziomie!
 • Praca w tym programie jest przyjemnością również dzięki dołączonym dodatkom: mikrofon, słuchawki, głośniki nie musisz martwić się o kwestie techniczne. Skupiasz się tylko na tym co najważniejsze!
 • Ten program zawiera szereg dogodności dla osób niepełnosprawnych takich jak np. duże, wyraźne ilustracje, możliwość odsłuchania polecania. Przede wszystkim jest zgodny z wytycznymi dostępności dla osób niepełnosprawnych. Dostajesz sprawdzony i w pełni rekomendowany produkt!
 • Nieocenioną zaletę programu „mTalent- percepcja słuchowa” jest możliwość korzystania z jego zasobów bez konieczności posiadania dostępu do internetu. Przez proces instalacji oprogramowania na komputerze w celu pracy bez dostępu do Internetu, przeprowadza przygotowana przez producenta instrukcja.
 • Program „mTalent- percepcja słuchowa” współpracuje z większością urządzeń typu: komputer stacjonarny, laptop, tablica interaktywna, monitory dotykowe, tablet, a także smartfon. Dzięki temu praca nawet w dużej grupie dzieci z ograniczonym czasem na zajęcia staje się ciekawym doświadczeniem. Z takim zapleczem jesteś specjalistą przygotowanym do zadań specjalnych!

 

Czym wyróżnia się nasza oferta?

U nas transport kurierem i ubezpieczenie otrzymujesz w cenie. Specjalizujemy się w sprzedaży dla szkół i placówek edukacyjnych więc, staramy się spełniać indywidualne potrzeby.

 

Potrzebujesz więcej informacji? Szczegółowy opis mtalent percepcja słuchowa

W każdej części znajdują się zestawy ćwiczeń multimedialnych z podobnych obszarów: 

Rozpoznawanie i różnicowanie dźwięków: te ćwiczenia pozwalają dziecku na wypracowanie umiejętności rozróżniania dźwięków otaczającego świata i identyfikowanie ich z określonymi sytuacjami, przedmiotami, zjawiskami. 

Sekwencje i rytmy: ćwiczenia multimedialne z tego zakresu kształtują u dziecka prawidłową prozodię wypowiedzi oraz rozwijają myślenie logiczne dzięki czemu dziecko w przyszłości z łatwością opanowuje np. naukę matematyki.

Słuch fonemowy: cel tych ćwiczeń to zwiększenie zasobu fonologicznego dziecka. Nauka rozróżniania danej głoski wśród innych. Zwrócenie jego uwagi na cechy charakterystyczne danej głoski np. ustność, nosowość lub dźwięczność, syntezę głosek według wymaganej kolejności oraz przyporządkowanie znaczeń scalonym słowom i zdaniom. Odpowiednio wykształcony słuch fonematyczny umożliwia również prawidłową wymowę, wychwytywanie różnic między słowami podobnie brzmiącymi, ale mającymi inne znaczenie np. koza-kosa. 

Analiza słuchowa i synteza słuchowa: zaproponowane w tym obszarze ćwiczenia pomogą dziecku opanować m.in wyodrębnianie zdań z potoku mowy, wyrazów w zdaniach, a także sylab i głosek w wyrazach. Dziecko bez najmniejszych problemów w wyniku wykształcenia syntezy będzie potrafiło scalić w układ słuchowy (wyraz) sylaby np. do-mek -> domek

Pamięć słuchowa i polecenia złożone: ćwiczenia dotyczące pamięci słuchowej są związane również z odpowiednią syntezą słuchową. Dziecko, które opanuje te umiejętności bez najmniejszych problemów zapamięta poszczególne sylaby i głoski oraz nauczy się łączyć je w logiczną całość.

 

mTalent Percepcja Słuchowa screen

 

Rymy i zagadki: pozwolą dziecku kształtować dźwiękową warstwę mowy, która jest niezbędna podczas nauki czytania i pisania. Zabawy w towarzystwie rymów również wzbogacą jego słownictwo oraz rozwiną umiejętności narracyjne. 

Zabawy słuchowe  np. koordynacja słuchowo - ruchowa:  ćwiczenia z zakresu koordynacji słuchowo- ruchowej wdrożą dziecko m.in. w umiejętność naśladowania dźwięków, zapamiętywania oraz ich rozróżniania. 

Wszystkie wymienione obszary stanowią względem siebie spójną całość!

 

Seria programów mTalent otrzymała nagrodę główną w kategorii edukacja w XVIII edycji Konkursu Świat Przyjazny Dziecku organizowanego przez Komitet Ochrony Praw Dziecka.

 

Co zawiera?

mTalent Percepcja Słuchowa

 

Informacje o programie - mtalent percepcja słuchowa

 

Licencja edukacyjna/wieczysta
Ilość stanowisk 2 konta (dostęp online) + możliwość używania na 2 stanowiskach offline
Wersja językowa polska
Typ działania Do korzystania z wersji online wymagane jest połączenie z internetem
Wiek Do 10 roku życia (W przypadku dzieci ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi nie ma określonego kryterium wiekowego)

 

Wymagania systemowe - mtalent percepcja słuchowa

 • Program działa na następujących urządzeniach: komputer, tablet, smartfon, tablica/monitor interaktywny, komputer z ekranem dotykowym
 • System operacyjny: Windows 7 lub nowszy,  macOS 10.08 lub nowszy, iOS 7.1.2 lub nowszy, Android 5 lub nowszy
 • Przeglądarka: Chrome 17 lub nowszy, Firefox 4.0 lub nowszy, Safari 5.0 lub nowszy, iOS Safari 7 lub nowszy

 

Programy z serii mTalent

 

Podział programów mTalent ze względu na wiek użytkownika

mTalent Zajęcia logopedyczne mTalent Precepcja Wzrokowa mTalent Percepcja Słuchowa I mTalent Percepcja Słuchowa II mTalent Matematyka mTalent Ortografia mTalent Czytanie Sylabami I mTalent Czytanie Sylabami II mTalent Trudności w pisaniu mTalent Autyzm mTalent Autyzm

Błyskawiczna dostawa

Błyskawiczna dostawa

Bezpłatna dostawa i ubezpieczenie przesyłki

Bezpłatna dostawa i ubezpieczenie przesyłki

Kupujesz bezpiecznie w sprawdzonym sklepie

Kupujesz bezpiecznie w sprawdzonym sklepie
Mimo dołożenia wszelkich możliwych starań nie możemy zagwarantować, że publikowane opisy nie zawierają uchybień lub błędów. W przypadku jakichkolwiek wątpliwości prosimy przed podjęciem decyzji o kontakt z handlowcem.
Niniejszy opis podlega ochronie w myśl Ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Zabrania się kopiowania, rozpowszechniania, publikowania bez zgody właściciela.
Ikony pochodzą ze strony https://www.flaticon.com/

Na blogu

Blog

Jak uzyskać dofinansowanie z PFRON na zakup oprogramowania i sprzętu dla niepełnosprawnych w 2024?

Jak uzyskać dofinansowanie z PFRON na zakup oprogramowania i sprzętu dla niepełnosprawnych w 2024?

23-02-2024
W dzisiejszych czasach dostęp do nowoczesnych technologii i możliwość swobodnego poruszania się stanowią fundament uczestnictwa w życiu społecznym. Dla osób niepełnosprawnych te aspekty mogą jednak stanowić znaczące bariery, ograniczając ich aktywność zawodową, edukacyjną oraz... Więcej
Jak wyciszyć dziecko - 9 sposobów na wyciszenie dziecka, gdy jest przebodźcowane

Jak wyciszyć dziecko - 9 sposobów na wyciszenie dziecka, gdy jest przebodźcowane

20-12-2023
Żłóbki, przedszkola, ale i dom to miejsca: gdzie dzieci edukują się, rozwijają swoją kreatywność, poznają siebie, ale i mają styczność z innymi osobami, często dla nich początkowo obcymi. To miejsca, w których ciągle coś się dzieje, które dostarczają dzieciom różnych... Więcej
Zabawki terapeutyczne i edukacyjne – mądry pomysł na prezent dla trzylatka, dwulatka i niemowlaka. Co wybrać? Sprawdź 33 pomysły na prezent dla dziecka.

Zabawki terapeutyczne i edukacyjne – mądry pomysł na prezent dla trzylatka, dwulatka i niemowlaka. Co wybrać? Sprawdź 33 pomysły na prezent dla dziecka.

21-11-2023
Wybór zabawki dla dziecka nie jest prostą sprawą. Wie o tym każdy, kto chociaż raz zmierzył się z tym zadaniem. Trudności może przysporzyć już sam pomysł na prezent. Jeśli dodamy do tego ograniczony budżet lub specjalne potrzeby edukacyjne i rozwojowe dziecka, to stajemy przed... Więcej