Pomoce terapeutyczne

Pomoce terapeutyczne

Produkty terapeutyczne w Arante.pl

Oferujemy szeroki wybór pomocy terapeutycznych. Za ich pomocą można wspierać terapię, wspomagać rozwój dzieci oraz pomagać w komunikacji z otoczeniem.

Posiadamy takie aplikacje jak Mówik i TIM, które pomagają dzieciom i dorosłym w komunikacji. Istnieje możliwość otrzymania dofinansowania na tego typu produkty. Poznaj szczegóły.

Programy Multimedialna Rehabilitacja Afazji, Praksja oraz Obrazy-Słowa-Dźwięki pomagają głównie osobom dorosłym podczas rehabilitacji lub terapii.

Zachęcamy do zapoznania się z całością naszej oferty!

 

Pomoce terapeutyczne

Pomoce terapeutyczne to szeroka i zróżnicowana grupa produktów. Znajdziesz tu zarówno standardowe pomoce terapeutyczne do przeprowadzenia terapii w ośrodkach terapeutycznych, jak również zabawki sensoryczne czy inne pomoce terapeutyczne, mające na celu wspieranie wszechstronnego rozwoju dziecka oraz osoby dorosłej.

Nasze produkty znajdą zastosowanie zarówno w trakcie terapii w gabinecie terapeutycznym, jak również w przedszkolu, szkole czy pokoju dziecięcym. W związku z powyższym oferujemy pomoce terapeutyczne najwyższej jakości, wykonane z bezpiecznych dla dzieci materiałów, które posłużą przez długi czas.

 

Zakres produktów obejmuje:

  • pomoce do ćwiczeń percepcji wzrokowej i percepcji słuchowej
    (multimedialne programy do ćwiczeń percepcji wzrokowo-słuchowej, zabawki rozwijające percepcję wzrokowo-słuchową, gry rozwijające percepcję wzrokowo-słuchową, itp.)
  • pomoce do ćwiczeń równowagi
    (hamaki terapeutyczne, huśtawki terapeutyczne, deski do balansowania, ścieżki sensoryczne, deski równoważne, terapeutyczne bączki, równoważnie, dyski do balansowania, itp.)
  • pomoce do integracji sensorycznej
    (zabawki sensoryczne, maty sensoryczne, ścieżki sensoryczne, klocki sensoryczne, itp.)

Z nami wyposażysz swój gabinet terapeutyczny, placówkę przedszkolną czy szkołę w programy i pomoce terapeutyczne.

 

Pomoce terapeutyczne autyzm

Nie istnieje jedna skuteczna metoda terapii osób z autyzmem. Każda terapia dobierana jest indywidualnie i potrzebuje odpowiednich pomocy terapeutycznych, aby pomóc dzieciom z autyzmem w uczeniu się, komunikowaniu, nawiązywaniu relacji czy byciu samodzielnym. Bardzo ważnym elementem działań terapeutycznych jest np. dostosowanie nauczania do potrzeb dziecka z autyzmem czy dobranie odpowiednich zabawek wspierających rozwój mowy czy nazywanie emocji.

Dzieci z autyzmem borykają się z trudnościami w kontaktach międzyludzkich, mają problemy z nauką nowych umiejętności oraz przetwarzają informacje w zupełnie odmienny sposób. Dlatego tak ważne jest odpowiednie wsparcie w trakcie nauki czy zabawy, aby efektywnie wspierać rozwój dziecka z autyzmem. Im bardziej urozmaicona i wszechstronna będzie terapia dziecka z autyzmem, tym większą mamy szansę na poprawę funkcjonowania.

W naszym sklepie znajdziecie różnorodne pomoce terapeutyczne, pomoce dydaktyczne i zabawki sensoryczne, wspierające terapię dzieci z autyzmem.

 

Pomoce terapeutyczne dla dorosłych

Oferta naszego sklepu skupia się nie tylko na pomocach terapeutycznych dla dzieci. Przygotowaliśmy dla Ciebie różnorodne produkty wspierające osoby starsze, cierpiące na różne dolegliwości wynikające z wieku czy przebytych chorób.

Znajdziesz tu produkty dla osób niewidomych i słabowidzących, pomoce terapeutyczne dla osób po udarach i wylewach. Wiele produktów z naszego sklepu, jak na przykład zabawki sensoryczne, z powodzeniem można zastosować jako pomoce terapeutyczne dla seniora. Ćwiczą one pamięć, wspierają rozwój logicznego myślenia i koncentracji, a także pomagają w terapii ręki. Tego typu produkty przydadzą się osobom starszym, cierpiącym na demencję czy chcącym zadbać o sprawne działanie mózgu.

W naszym sklepie znajdziesz także różne urządzenia pomagające osobom starszym czy niepełnosprawnym w obsłudze komputera. Seniorzy często rezygnują ze śledzenia wiadomości w internecie czy czytania książek, gdyż mają problemy z odczytaniem małych literek. Z pomocą przychodzą tu rozwiązania takie jak urządzenia powiększające, lupy, programy odczytujące zawartość ekranu komputera, czy urządzenia umożliwiające odtwarzanie książek mówionych.

Pomoce terapeutyczne dla seniorów obejmują także przyciski, klawiatury, wskaźniki i myszki dostosowane do potrzeb osób starszych oraz osób z niepełnosprawnością ruchową.   

 

Pomoce terapeutyczne – dysleksja, dysgrafia, dysortografia

Coraz większa liczba dzieci w wieku szkolnym ma specyficzne trudności w pisaniu i czytaniu. Dzieci mylą podobnie wyglądające litery, czytają tylko początkową sylabę wyrazu, a resztę próbują zgadywać. Mają trudności z pisaniem - charakter pisma jest nieczytelny i nieestetyczny. Nauka pisania i czytania w przypadku dzieci z dysleksja to długi godziny ciężkiej pracy i ćwiczeń.

W naszym sklepie znajdziesz programy i gry terapeutyczne, które pomogą w walce z dysleksją. Można wykorzystywać je w placówkach szkolnych, poradniach psychologiczno-pedagogicznych, jak również w zaciszu domowym.

Wśród naszych produktów na szczególną uwagę zasługują program - "eduSensus Dysleksja Pro" - dzięki niemu przeprowadzisz diagnozę i terapię u dzieci, oraz multimedialny program terapeutyczny "EduBoty" - zestaw gier edukacyjnych dla uczniów +10.

 

Pomoce terapeutyczne dyskalkulia

Uczniowie dotknięci dyskalkulią zmagają się z trudnościami z rozróżnianiem i zapisywaniem cyfr. Dyskalkulia obejmuje obszar arytmetyki. Dzieci z dyskalkulią często mają problem z abstrakcyjnym myśleniem, czy wykonywaniem podstawowych działań matematycznych.

Dostępne w naszej ofercie pomoce terapeutyczne, programy dydaktyczne i zabawki matematyczne, wspierają uczniów ze specyficznymi trudnościami w nauce. Poprzez zabawy rodzic oraz nauczyciel może motywować dziecko i pokazać mu, że rozwiązanie zadań matematycznych jest możliwe. Potrzeba na to tylko czasu i systematyczności.

Dostępne w naszym sklepie pomoce dydaktyczne i terapeutyczne zwalczające dyskalkulię, ułatwiają przeprowadzenie ćwiczeń i zabaw w trakcie nauki czy terapii.

 

Pomoce do terapii integracji sensorycznej

Właściwa integracja sensoryczna jest niezwykle ważna dla dziecka, gdyż ma ona wpływ na cały jego rozwój. Dziecko od urodzenia ma styczność z różnymi bodźcami, stopniowo uczy się je dostrzegać, rozpoznawać i interpretować. Robi to wszystkimi zmysłami. Wspieranie rozwoju poszczególnych zmysłów jest niezwykle ważne. Dziecko, które odpowiednio dostrzega, interpretuje i rozpoznaje bodźce, lepiej się uczy, koncentruje oraz czyta czy mówi. 

Na każdym etapie rozwoju dziecka należy zapewnić mu jak największą ilość okazji do zdobywania nowych doświadczeń ruchowych, połączonych z wrażeniami sensorycznymi - dotykowymi, wzrokowymi i słuchowymi. Dziecko lepiej integruje wtedy wrażenia zmysłowe.

Przyjemnym sposobem na wykonywanie ćwiczeń stymulujących i usprawniających rozwój dziecka, jest zabawa sensoryczna. Niepozorne huśtanie się w hamaku, czołganie się przez różne elementy, skakanie na piłkach czy masowanie piłeczkami sensorycznymi, daje doskonałą okazję do wspierania integracji sensorycznej.

Zabawki sensoryczne wykonane są z materiałów o ciekawych fakturach i kolorach. Powierzchnia pokryta wypustkami, szorstka czy miękka odpowiednio stymuluje zmysł dotyku. Zabawki sensoryczne zachęcają także do trenowania motoryki – układanie, dopasowywanie, manipulowanie różnymi przedmiotami czy poznawanie nowych kształtów, przyczynia się do usprawnienia ruchu rąk. Dobrze rozwinięta motoryka mała, przyczyni się do prawidłowego rozwoju mowy oraz zapobiegnie problemom w nauce czytania czy pisania.

W naszym sklepie znajdziesz pomoce sensoryczne, zabawki sensoryczne oraz inne produkty terapeutyczne, z pomocą których wyposażysz ośrodek terapeutyczny, gabinet terapeutyczny placówkę przedszkolną oraz szkolną. Także rodzice, którzy chcą zadbać o rozwój integracji sensorycznej swojego dziecka, znajdą tu:

- pomoce do terapii wzroku

- pomoce do terapii słuchu

- pomoce do terapii dotyku

- pomoce do terapii węchu i smaku

- pomoce do ćwiczeń równowagi.  

 

pokaż więcej

Na blogu

Blog

Jak uzyskać dofinansowanie z PFRON na zakup oprogramowania i sprzętu dla niepełnosprawnych w 2024?

Jak uzyskać dofinansowanie z PFRON na zakup oprogramowania i sprzętu dla niepełnosprawnych w 2024?

23-02-2024
W dzisiejszych czasach dostęp do nowoczesnych technologii i możliwość swobodnego poruszania się stanowią fundament uczestnictwa w życiu społecznym. Dla osób niepełnosprawnych te aspekty mogą jednak stanowić znaczące bariery, ograniczając ich aktywność zawodową, edukacyjną oraz... Więcej
Jak wyciszyć dziecko - 9 sposobów na wyciszenie dziecka, gdy jest przebodźcowane

Jak wyciszyć dziecko - 9 sposobów na wyciszenie dziecka, gdy jest przebodźcowane

20-12-2023
Żłóbki, przedszkola, ale i dom to miejsca: gdzie dzieci edukują się, rozwijają swoją kreatywność, poznają siebie, ale i mają styczność z innymi osobami, często dla nich początkowo obcymi. To miejsca, w których ciągle coś się dzieje, które dostarczają dzieciom różnych... Więcej
Zabawki terapeutyczne i edukacyjne – mądry pomysł na prezent dla trzylatka, dwulatka i niemowlaka. Co wybrać? Sprawdź 33 pomysły na prezent dla dziecka.

Zabawki terapeutyczne i edukacyjne – mądry pomysł na prezent dla trzylatka, dwulatka i niemowlaka. Co wybrać? Sprawdź 33 pomysły na prezent dla dziecka.

21-11-2023
Wybór zabawki dla dziecka nie jest prostą sprawą. Wie o tym każdy, kto chociaż raz zmierzył się z tym zadaniem. Trudności może przysporzyć już sam pomysł na prezent. Jeśli dodamy do tego ograniczony budżet lub specjalne potrzeby edukacyjne i rozwojowe dziecka, to stajemy przed... Więcej