Eduterapeutica - Problemy wychowawcze: Zestaw + Karty obrazkowe emocje

 • Producent: EISYSTEM
 • Kod producenta: 9788365418555
 • Czas realizacji: 1-3 dni
 • 1 990,00 zł

  1 599,00 zł z VAT

  OSZCZĘDZASZ 391,00 zł !

 • Cena produktu z transportem od:
  1 599,00 zł z VAT – Firma kurierska (transport gratis)
Dodaj do mojej listy

Dla kogo ?

Eduterapeutica Problemy Wychowawcze to zbiór profesjonalnych, obszernych materiałów dydaktycznych, które w sposób systemowy wspierają pracę  szkoły (dyrektora, nauczycieli, wychowawców, terapeutów), w profilaktyce, redukcji zachowań ryzykownych młodzieży takich jak: przemoc, uzależnienia.

Materiały te biorą również szczególny udział we  wsparciu rodziców w problemach emocjonalnych ich dzieci. Zestaw Problemy wychowawcze świetnie sprawdzi się na lekcjach wychowawczych, spotkaniach z rodzicami, zajęciach socjoterapeutycznych, w programach profilaktycznych, diagnostycznych oraz terapeutycznych z udziałem dzieci i młodzieży.

 

 

 

Eduterapeutica Problemy wychowawcze inforgrafika

 

 

Dlaczego warto ?

 • Problemy wychowawcze to plaga dzisiejszych czasów. Ich złożoność występowania oraz bezradność szkoły, rodziców bardzo często prowadzą do ogromnego cierpienia ucznia i rodzica. Zrozumienie problemu i dobre strategie postępowania to coś bez czego nie można wyobrazić sobie nawet najmniejszych sukcesów. Eduterapeutica problemy wychowawcze to rzetelny i profesjonalny materiał otwierający drogę do efektywnej pracy nie tylko nauczycielom bądź innym specjalistom, ale również rodzicom, którzy kierowani  przez nauczycieli uczą się “Jak tworzyć niczym nie zachwianą relację z własnym dzieckiem”.

 • Dlaczego emocje są tak trudne? Jak pomóc dziecku, które w naszych oczach niszczy samego siebie? To trudne pytania i nie można na nie odpowiedzieć od razu, warto popatrzeć na problem z wielu perspektyw, postarać się go zrozumieć oraz zaakceptować, że istnieje. To wcale nie jest proste, stąd pakiet Eduterapeutica Problemy Wychowawcze nie pomija niczego, co mogłoby choć w małym stopniu przyczynić się do “wzrostu” psychicznego dziecka i “podbudowy” rodzica. Mając ten pakiet specjalista zdobywa nowe kompetencje, dzięki którym “wychodzi ku” wymagającym potrzebom zagubionego dziecka bądź nastolatka.

 • Lekcje wychowawcze to wspaniała okazja do zawiązywania relacji, profilaktyki zagrożeń oraz natychmiastowego reagowania na sytuacje trudne. Dzieci i młodzież bywają wymagający. Poza świetnym merytorycznym przygotowaniem oczekują atrakcji i niebanalnych środków dydaktycznych. Eduterapeutica Problemy Wychowawcze - zestaw pomaga nauczycielom oraz specjalistom sprostać temu zadaniu. Zajęcia z wykorzystaniem wskazówek oraz pomysłów pozwalają  zburzyć “emocjonalny mur”  dziecka  i niepostrzeżenie rozwijają w nim zachowania prospołeczne.

 • Ten zestaw skupia się na problemach agresji i przemocy, problemach emocjonalnych i w końcu na trudnej strukturze uzależnień. Dlaczego akurat te grupy problemów? ponieważ występują najczęściej, a ich działanie poważnie wpływa na większość problemów szkolnych dzieci oraz młodzieży. Pakiet Eduterapeutica Problemy Wychowawcze to w pełni przemyślany projekt, którego celem jest wykształcenie jednostek silnych psychicznie i w pełni gotowych na pokonywanie nieoczekiwanych przeciwności losu.

 • Eduterapeutica Problemy Wychowawcze - zestaw to praktyczne podejście do pracy nauczycieli, terapeutów, specjalistów, którzy na co dzień zajmują się problemami agresji, emocji i uzależnień dzieci oraz młodzieży. Dzięki licznym prezentacjom, narzędziom, poradnikom oraz scenariuszom każdy z nich dostaje szereg wskazówek i sugestii praktycznych do tej trudnej i wymagającej pracy.

 • Dzięki dodatkowym pomocom dydaktycznym: kołach symbolizujących reakcje na przemoc i agresję, emocje, obszary naszego życia oraz w oparciu o poradnik metodyczny, nauczyciel, terapeuta otrzymuje pomysły przeprowadzenia interesujących zajęć a uczniowie, poprzez konkretne działania, angażują się w aktywne przeprowadzenie zajęć.

 • Rozbudowany moduł terapeutyczny oparty jest na rozwijaniu kompetencji niezbędnych do wypełniania tzw.”ról społecznych”. Owe kompetencje to: komunikacja interpersonalna, funkcjonowanie w grupie, empatia, radzenie sobie z emocjami oraz samoocena.

 

Co zawiera program „Eduterapeutica - Problemy wychowawcze” ?

 • opis obowiązków prawnych oraz propozycje tworzenia programu zapobiegania w szkole, graficzne schematy procedur;

Eduterapeutica

 • poradniki, scenariusze, prezentacje multimedialne oraz kompletne materiały na wewnętrzne szkolenia nauczycieli prowadzone przez pedagogów i psychologów;

Eduterapeutica

 • narzędzia ułatwiające rozpoznanie – formularze diagnostyczne dostosowane do poszczególnych etapów edukacyjnych;

Eduterapeutica

 • scenariusze i materiały na lekcje wychowawcze – prezentacje multimedialne, karty pracy;

Eduterapeutica

 • scenariusze i materiały na spotkania z rodzicami – m.in. ulotki informacyjne dla rodziców

Eduterapeutica

Zawartość pudełka:

 • Pendrive 

 • Poradnik metodyczny

 • Gry na zajęcia wychowawcze w formie kartonowych elementów

 

Czym wyróżnia się nasza oferta?

Kup dziś w Arante a otrzymasz gratis Emocje - karty obrazkowe + poradnik, które są doskonałym uzupełnienie produktu.

karty obrazkowe emocje

 

U nas transport kurierem i ubezpieczenie otrzymujesz w cenie.

 

Potrzebujesz więcej informacji ? Szczegółowy opis

 • Przemoc i agresja: ten pakiet pomaga stworzyć odpowiednie warunki do wartościowej komunikacji z uczniem. W procesie poznawania kolejnych materiałów nauczysz się jak rozwiązywać jego bieżące problemy, wspierać i nadawać kształt prawidłowym relacjom z rówieśnikami i dorosłymi. „Przemoc i agresja” to również budowanie oraz rozwijanie postaw prospołecznych, jak i stawianie granic w racjonalny sposób. W podejściu do zachowań agresywnych ucznia pakiet ten koncentruje się na eliminacji ich poprzez naukę nowych strategii.

 • Problemy emocjonalne: to przede wszystkim szczegółowe zapoznanie z emocjonalną normą rozwojową, której nieprawidłowości rzutują na występowanie u dzieci problemów w zakresie regulacji emocji czy poznania ich złożonej natury. Specjalista najpierw uczy się je rozpoznawać, a następnie poszerza zasób swojej wiedzy o inteligencję emocjonalną, skutki tłumienia emocji, aby w konsekwencji - poprzez zrozumienie nauczyć się innowacyjnego postępowania w obliczu trudności emocjonalnych podopiecznych.

 • Uzależnienia: szereg załączonych w tym pakiecie materiałów i narzędzi pozwala szeroką profilaktykę oraz zapoznanie z mechanizmami uzależnień. Szczególną wartość tej wersji zestawu stanowi zwrócenie uwagi na czynniki ryzyka oraz działanie oparte na wiedzy popartej przemyślanym i konstruktywnym doświadczeniem. To narzędzie sprzyja kształtowaniu w młodzieży odpowiedniego poczucia własnej wartości oraz zdrowych postaw.

 

Wymagania sprzętowe:

 • Windows 7, 8, 10

 

Sprawdź inne pomoce dydaktyczne i pomoce terapeutyczne.

Bezpłatna dostawa i ubezpieczenie przesyłki

Bezpłatna dostawa i ubezpieczenie przesyłki

Kupujesz bezpiecznie w sprawdzonym sklepie

Kupujesz bezpiecznie w sprawdzonym sklepie

Możliwość otrzymania Karty Stałego Klienta

Możliwość otrzymania Karty Stałego Klienta
Mimo dołożenia wszelkich możliwych starań nie możemy zagwarantować, że publikowane opisy nie zawierają uchybień lub błędów. W przypadku jakichkolwiek wątpliwości prosimy przed podjęciem decyzji o kontakt z handlowcem.
Niniejszy opis podlega ochronie w myśl Ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Zabrania się kopiowania, rozpowszechniania, publikowania bez zgody właściciela.
 • Ponad 20 lat na rynku

 • tylko legalneoprogramowanie

 • szybkie dostawy

 • możliwość negocjacji cen

 • Bezpieczne zakupy

 • Profesjonalnedoradztwo

 • Przejrzyste zakupy

Na blogu

25 pomysłów na prezent dla dziecka - co wybrać?

25 pomysłów na prezent dla dziecka - co wybrać?

02-12-2021
Wybór zabawki dla dziecka nie jest prostą sprawą. Wie o tym każdy, kto chociaż raz zmierzył się z tym zadaniem. Trudności może przysporzyć już sam pomysł na prezent, a jeśli do tego dodać jeszcze ograniczony budżet, to stajemy przed niemałym wyzwaniem.Jaki prezent wybrać dla...

więcej

Kołdry obciążeniowe, co trzeba wiedzieć przed zakupem?

Kołdry obciążeniowe, co trzeba wiedzieć przed zakupem?

01-12-2021
Dziś poruszymy ostatnio modny temat kołderek obciążeniowych. Stają się coraz bardziej popularne i ogólnodostępne. Dlatego postanowiliśmy przygotować kilka informacji, z którymi należy zapoznać się przed zakupem kołdry obciążeniowej. Podpowiadamy, na co zwrócić uwagę, by...

więcej

6 zabaw stymulujących zmysł węchu

6 zabaw stymulujących zmysł węchu

18-11-2021
Zmysł węchu, jak każdy inny zmysł, należy rozwijać. Jak stymulować zmysł węchu dziecka? Po jakie zabawy i pomoce terapeutyczne sięgnąć? Podpowiadamy w artykule!

więcej