Eduterapeutica Lux Problemy wychowawcze: Zestaw

 • Obserwuj produkt:
 • Producent: EISYSTEM
 • Kod producenta: 9788365418555

 • Historia ceny
  Najniższa cena 30 dni przed obniżką: 1 577,00 zł brutto
 • Czas realizacji: 1-3 dni
 • 1 990,00 zł

  1 557,00 zł z VAT

  CENA KATALOGOWA: 1 990,00 zł
  OSZCZĘDZASZ: 433,00 zł !

 • Cena produktu z transportem od: 1 557,00 zł z VAT – Kurier - DPD (transport gratis)

  Cena produktu z transportem od:
  1 557,00 zł z VAT – Kurier - DPD (transport gratis)

Dla kogo ?

Eduterapeutica Problemy Wychowawcze to zbiór profesjonalnych, obszernych materiałów dydaktycznych, które w sposób systemowy wspierają pracę  szkoły (dyrektora, nauczycieli, wychowawców, terapeutów), w profilaktyce, redukcji zachowań ryzykownych młodzieży takich jak: przemoc, uzależnienia.

Materiały te biorą również szczególny udział we  wsparciu rodziców w problemach emocjonalnych ich dzieci. Zestaw Problemy wychowawcze świetnie sprawdzi się na lekcjach wychowawczych, spotkaniach z rodzicami, zajęciach socjoterapeutycznych, w programach profilaktycznych, diagnostycznych oraz terapeutycznych z udziałem dzieci i młodzieży.

Kliknij tutaj, aby sprawdzić demo

 

 

Dlaczego warto ?

 • Problemy wychowawcze to plaga dzisiejszych czasów. Ich złożoność występowania oraz bezradność szkoły, rodziców bardzo często prowadzą do ogromnego cierpienia ucznia i rodzica. Zrozumienie problemu i dobre strategie postępowania to coś bez czego nie można wyobrazić sobie nawet najmniejszych sukcesów. Eduterapeutica problemy wychowawcze to rzetelny i profesjonalny materiał otwierający drogę do efektywnej pracy nie tylko nauczycielom bądź innym specjalistom, ale również rodzicom, którzy kierowani  przez nauczycieli uczą się “Jak tworzyć niczym nie zachwianą relację z własnym dzieckiem”.

 • Dlaczego emocje są tak trudne? Jak pomóc dziecku, które w naszych oczach niszczy samego siebie? To trudne pytania i nie można na nie odpowiedzieć od razu, warto popatrzeć na problem z wielu perspektyw, postarać się go zrozumieć oraz zaakceptować, że istnieje. To wcale nie jest proste, stąd pakiet Eduterapeutica Problemy Wychowawcze nie pomija niczego, co mogłoby choć w małym stopniu przyczynić się do “wzrostu” psychicznego dziecka i “podbudowy” rodzica. Mając ten pakiet specjalista zdobywa nowe kompetencje, dzięki którym “wychodzi ku” wymagającym potrzebom zagubionego dziecka bądź nastolatka.

 • Lekcje wychowawcze to wspaniała okazja do zawiązywania relacji, profilaktyki zagrożeń oraz natychmiastowego reagowania na sytuacje trudne. Dzieci i młodzież bywają wymagający. Poza świetnym merytorycznym przygotowaniem oczekują atrakcji i niebanalnych środków dydaktycznych. Eduterapeutica Problemy Wychowawcze - zestaw pomaga nauczycielom oraz specjalistom sprostać temu zadaniu. Zajęcia z wykorzystaniem wskazówek oraz pomysłów pozwalają  zburzyć “emocjonalny mur”  dziecka  i niepostrzeżenie rozwijają w nim zachowania prospołeczne.

 • Ten zestaw skupia się na problemach agresji i przemocy, problemach emocjonalnych i w końcu na trudnej strukturze uzależnień. Dlaczego akurat te grupy problemów? ponieważ występują najczęściej, a ich działanie poważnie wpływa na większość problemów szkolnych dzieci oraz młodzieży. Pakiet Eduterapeutica Problemy Wychowawcze to w pełni przemyślany projekt, którego celem jest wykształcenie jednostek silnych psychicznie i w pełni gotowych na pokonywanie nieoczekiwanych przeciwności losu.

 • Eduterapeutica Problemy Wychowawcze - zestaw to praktyczne podejście do pracy nauczycieli, terapeutów, specjalistów, którzy na co dzień zajmują się problemami agresji, emocji i uzależnień dzieci oraz młodzieży. Dzięki licznym prezentacjom, narzędziom, poradnikom oraz scenariuszom każdy z nich dostaje szereg wskazówek i sugestii praktycznych do tej trudnej i wymagającej pracy.

 • Dzięki dodatkowym pomocom dydaktycznym: kołach symbolizujących reakcje na przemoc i agresję, emocje, obszary naszego życia oraz w oparciu o poradnik metodyczny, nauczyciel, terapeuta otrzymuje pomysły przeprowadzenia interesujących zajęć a uczniowie, poprzez konkretne działania, angażują się w aktywne przeprowadzenie zajęć.

 • Rozbudowany moduł terapeutyczny oparty jest na rozwijaniu kompetencji niezbędnych do wypełniania tzw.”ról społecznych”. Owe kompetencje to: komunikacja interpersonalna, funkcjonowanie w grupie, empatia, radzenie sobie z emocjami oraz samoocena.

 

Co zawiera program „Eduterapeutica - Problemy wychowawcze” ?

 • opis obowiązków prawnych oraz propozycje tworzenia programu zapobiegania w szkole, graficzne schematy procedur;

Eduterapeutica Lux Problemy wychowawcze: Zestaw

 • poradniki, scenariusze, prezentacje multimedialne oraz kompletne materiały na wewnętrzne szkolenia nauczycieli prowadzone przez pedagogów i psychologów;

Eduterapeutica Lux Problemy wychowawcze: Zestaw

 • narzędzia ułatwiające rozpoznanie – formularze diagnostyczne dostosowane do poszczególnych etapów edukacyjnych;

Eduterapeutica Lux Problemy wychowawcze: Zestaw

 • scenariusze i materiały na lekcje wychowawcze – prezentacje multimedialne, karty pracy;

Eduterapeutica Lux Problemy wychowawcze: Zestaw

 • scenariusze i materiały na spotkania z rodzicami – m.in. ulotki informacyjne dla rodziców

Eduterapeutica Lux Problemy wychowawcze: Zestaw

Zawartość pudełka:

 • Pendrive ze zbiorem różnorodnych materiałów (poradniki, scenariusze, prezentacje multimedialne, ulotki, formularze) z możliwością użycia ich na ekranie i wydruku,

 • Teczkę z ulotkami do rozdania dla rodziców

 • Poradnik metodyczny

 • Gry na zajęcia wychowawcze w formie kartonowych elementów

Eduterapeutica Lux Problemy wychowawcze: Zestaw

Czym wyróżnia się nasza oferta?

U nas transport kurierem i ubezpieczenie otrzymujesz w cenie. Specjalizujemy się w sprzedaży dla szkół i placówek edukacyjnych więc, staramy się spełniać indywidualne potrzeby. Dla publicznych placówek edukacyjnych możemy wystawić fakturę z odroczonym terminem płatności.

 

Potrzebujesz więcej informacji ? Szczegółowy opis

 • Przemoc i agresja: ten pakiet pomaga stworzyć odpowiednie warunki do wartościowej komunikacji z uczniem. W procesie poznawania kolejnych materiałów nauczysz się jak rozwiązywać jego bieżące problemy, wspierać i nadawać kształt prawidłowym relacjom z rówieśnikami i dorosłymi. „Przemoc i agresja” to również budowanie oraz rozwijanie postaw prospołecznych, jak i stawianie granic w racjonalny sposób. W podejściu do zachowań agresywnych ucznia pakiet ten koncentruje się na eliminacji ich poprzez naukę nowych strategii.

 • Problemy emocjonalne: to przede wszystkim szczegółowe zapoznanie z emocjonalną normą rozwojową, której nieprawidłowości rzutują na występowanie u dzieci problemów w zakresie regulacji emocji czy poznania ich złożonej natury. Specjalista najpierw uczy się je rozpoznawać, a następnie poszerza zasób swojej wiedzy o inteligencję emocjonalną, skutki tłumienia emocji, aby w konsekwencji - poprzez zrozumienie nauczyć się innowacyjnego postępowania w obliczu trudności emocjonalnych podopiecznych.

 • Uzależnienia: szereg załączonych w tym pakiecie materiałów i narzędzi pozwala szeroką profilaktykę oraz zapoznanie z mechanizmami uzależnień. Szczególną wartość tej wersji zestawu stanowi zwrócenie uwagi na czynniki ryzyka oraz działanie oparte na wiedzy popartej przemyślanym i konstruktywnym doświadczeniem. To narzędzie sprzyja kształtowaniu w młodzieży odpowiedniego poczucia własnej wartości oraz zdrowych postaw.

 

Informacje o programie

Licencja Otwarta
Ilość stanowisk Nieograniczona ilość użytkowników i urządzeń
Wersja językowa polska
Typ działania Działa offline - nie wymaga dostępu do Internetu

 

Wymagania sprzętowe:

 • System operacyjny: Windows 7, 8, 10, 11
 • przeglądarka internetowa (zalecamy Google Chrome lub Opera),
 • głośniki, mikrofon
 • port USB typu A

 

Sprawdź inne pomoce dydaktyczne i pomoce terapeutyczne.

Bezpłatna dostawa i ubezpieczenie przesyłki

Bezpłatna dostawa i ubezpieczenie przesyłki

Kupujesz bezpiecznie w sprawdzonym sklepie

Kupujesz bezpiecznie w sprawdzonym sklepie
Mimo dołożenia wszelkich możliwych starań nie możemy zagwarantować, że publikowane opisy nie zawierają uchybień lub błędów. W przypadku jakichkolwiek wątpliwości prosimy przed podjęciem decyzji o kontakt z handlowcem.
Niniejszy opis podlega ochronie w myśl Ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Zabrania się kopiowania, rozpowszechniania, publikowania bez zgody właściciela.
Ikony pochodzą ze strony https://www.flaticon.com/

Na blogu

Blog

Jak uzyskać dofinansowanie z PFRON na zakup oprogramowania i sprzętu dla niepełnosprawnych w 2024?

Jak uzyskać dofinansowanie z PFRON na zakup oprogramowania i sprzętu dla niepełnosprawnych w 2024?

23-02-2024
W dzisiejszych czasach dostęp do nowoczesnych technologii i możliwość swobodnego poruszania się stanowią fundament uczestnictwa w życiu społecznym. Dla osób niepełnosprawnych te aspekty mogą jednak stanowić znaczące bariery, ograniczając ich aktywność zawodową, edukacyjną oraz... Więcej
Jak wyciszyć dziecko - 9 sposobów na wyciszenie dziecka, gdy jest przebodźcowane

Jak wyciszyć dziecko - 9 sposobów na wyciszenie dziecka, gdy jest przebodźcowane

20-12-2023
Żłóbki, przedszkola, ale i dom to miejsca: gdzie dzieci edukują się, rozwijają swoją kreatywność, poznają siebie, ale i mają styczność z innymi osobami, często dla nich początkowo obcymi. To miejsca, w których ciągle coś się dzieje, które dostarczają dzieciom różnych... Więcej
Zabawki terapeutyczne i edukacyjne – mądry pomysł na prezent dla trzylatka, dwulatka i niemowlaka. Co wybrać? Sprawdź 33 pomysły na prezent dla dziecka.

Zabawki terapeutyczne i edukacyjne – mądry pomysł na prezent dla trzylatka, dwulatka i niemowlaka. Co wybrać? Sprawdź 33 pomysły na prezent dla dziecka.

21-11-2023
Wybór zabawki dla dziecka nie jest prostą sprawą. Wie o tym każdy, kto chociaż raz zmierzył się z tym zadaniem. Trudności może przysporzyć już sam pomysł na prezent. Jeśli dodamy do tego ograniczony budżet lub specjalne potrzeby edukacyjne i rozwojowe dziecka, to stajemy przed... Więcej