Eduterapeutica Lux Problemy wychowawcze: Przemoc i agresja

 • Producent: EISYSTEM
 • Kod producenta: 9788365418562
 • Czas realizacji: 1-3 dni
 • 490,00 zł

  429,00 zł z VAT

  OSZCZĘDZASZ 61,00 zł !

 • Cena produktu z transportem od: 429,00 zł z VAT – Paczkomat InPost (transport gratis)

  Cena produktu z transportem od:
  429,00 zł z VAT – Paczkomat InPost (transport gratis)
Dodaj do mojej listy

Dla kogo ?

Program Eduterapeutica przemoc i agresja to gotowa strategia racjonalnego prowadzenia dzieci młodszych oraz nastolatków przejawiających zachowania ryzykowne takie jak: przemoc i agresja. Te dwa problemy wychowawcze  wymagają stosowania różnorakich technik -  przede wszystkim w pełni zindywidualizowanych. Jednak, aby to zrobić trzeba solidnie rozeznać się w skomplikowanej naturze tych problemów. Program Eduterapeutica przemoc i agresja pomaga nauczycielom, terapeutom oraz rodzicom w atrakcyjny i wielostronny sposób poznać “podłoże” powstawania przemocy i agresji. Jest też dobrym narzędziem uzupełniającym pracę psychologów oraz socjoterapeutów. Tego typu pomoc terapeutyczna szczególnie sprawdzi się na zajęciach terapeutycznych, korekcyjno- kompensacyjnych, terapii pedagogicznej oraz godzinach wychowawczych.

 

 

 

pigułka informacyjna

Eduterapeutica - Problemy wychowawcze: Przemoc i agresja

 

 

Dlaczego warto ?

 • W terapii przemocy i agresji przez długi czas specjaliści opierali się na wielu technikach, których zastosowanie opierało się na  metodzie “prób i błędów”. Jednak aby poznać prawdziwe motywy postępowania dziecka wkrótce zaczęli diagnozować pewien niezaspokojony “brak”.

 • Eduterapeutica przemoc i agresja jest gotowym programem naprawczym, który nie wymaga już poświęcania dodatkowych godzin na samodzielne pogłębianie wiedzy merytorycznej jak i  tworzenie narzędzi, pomocy. Dzięki temu każdy specjalista, jak i rodzic doceni jego zasoby.

Eduterapeutica

 • Eduterapeutica przemoc i agresja to szczególny program dedykowany szkołom. Duży procent czasu dzieci i młodzież spędza właśnie w szkole. Presje społeczne, problemy domowe. problemy szkolne niejednokrotnie znajdują swe ujście właśnie tam.

 • Nauczyciele, którzy wykorzystają program są w stanie, poprzez przystępną formę i systematyczną pracę nad uczniami i ich otoczeniem, poprawić komfort pracy w całej klasie (przestrzeganie reguł i norm)  oraz pomóc osiągnąć im sukces.

 • Formuła programu jest w pełni dopasowana dla dzieci od 8 roku życia oraz nastolatków aż do 15 roku życia. Dla rodzica oznacza to, że program „rośnie” razem z dzieckiem i dostosowuje się do jego wymagań w ramach wzrostu emocjonalnego, natomiast dla placówki szkolnej lub terapeutycznej oznacza to, że Eduterapeutica przemoc i agresja może być wykorzystywany dla szerokiej grupy wiekowej.

 • Program obala powszechnie panujący mit - “Dziecko powinno być całkowicie podporządkowane rodzicom”. Według najnowszej wiedzy psychologicznej takie założenie jest niekorzystne w skutkach. Eduterapeutica przemoc i agresja zgodnie z aktualnym podejściem stawia na wdrożenie w podejściu wychowawczym rodziców, nauczycieli oraz opiekunów - granic elastycznych, opartych na empatii i wartościowej komunikacji.    

 • Dziecko lub nastolatek, który przejawia zachowania trudne zawsze chce nimi coś zakomunikować otoczeniu. Dopóki nie poznamy dlaczego reaguje tak gwałtownie i nie wypracujemy pozytywnych zachowań zastępczych - problemy nigdy nie znikną.  Program został opracowany przez specjalistów- praktyków. Dzięki temu zawarte w nim pomysły na zupełnie inny sposób funkcjonowania dziecka stają się naprawdę proste do zastosowania w praktyce.

 • To praktyczne podejście do pracy nauczycieli, terapeutów, specjalistów, którzy na co dzień zajmują się problemem przemocy i agresji u dzieci młodszych oraz nastolatków. Szereg prezentacji, narzędzi, pomocy scenariuszy czy porad - pozwala każdemu specjaliście zdobyć sporo wskazówek i sugestii praktycznych do zajęć dotychczas będących wyzwaniem.

 • Dzięki dodatkowym pomocom dydaktycznym: kołach symbolizujących reakcje na przemoc i agresję, oraz w oparciu o poradnik metodyczny, nauczyciel, terapeuta otrzymuje pomysły przeprowadzenia interesujących zajęć a uczniowie, poprzez konkretne działania, angażują się w aktywne przeprowadzenie zajęć.

Eduterapeutica

 

Co zawiera ?

 • pendrive z elektronicznymi dokumentami (poradniki, scenariusze, prezentacje multimedialne, ulotki, formularze) z możliwością użycia ich na ekranie i wydruku,

Eduterapeutica

 • poradnik metodyczny,

 • gry na zajęcia wychowawcze w formie kartonowych elementów:

 • 6 większych kół symbolizujących typowe reakcje na przemoc lub agresję wokół nas,

 • 24 mniejszych kół służące do oceniania przedstawianych sytuacji i reakcji.

Eduterapeutica

 

Wymagania sprzętowe:

 • Windows 7, 8, 10

Sprawdź inne pomoce dydaktyczne i pomoce terapeutyczne.

Bezpłatna dostawa i ubezpieczenie przesyłki

Bezpłatna dostawa i ubezpieczenie przesyłki

Kupujesz bezpiecznie w sprawdzonym sklepie

Kupujesz bezpiecznie w sprawdzonym sklepie
Mimo dołożenia wszelkich możliwych starań nie możemy zagwarantować, że publikowane opisy nie zawierają uchybień lub błędów. W przypadku jakichkolwiek wątpliwości prosimy przed podjęciem decyzji o kontakt z handlowcem.
Niniejszy opis podlega ochronie w myśl Ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Zabrania się kopiowania, rozpowszechniania, publikowania bez zgody właściciela.
Ikony pochodzą ze strony https://www.flaticon.com/
 • Ponad 20 lat na rynku

 • tylko legalneoprogramowanie

 • szybkie dostawy

 • możliwość negocjacji cen

 • Bezpieczne zakupy

 • Profesjonalnedoradztwo

 • Przejrzyste zakupy

Na blogu

Rysowanie oburącz - karty pracy

Rysowanie oburącz - karty pracy

08-12-2022
Ćwiczenia obiema rękoma jednocześnie pomagają wypracować u dziecka wiele umiejętności. W trakcie takich zabaw pobudzamy do pracy obie półkule mózgowe, ale to nie wszystko... Pobierz nasze darmowe karty pracy i zobacz co jeszcze można z nimi ćwiczyć.

więcej

Gry zręcznościowe w terapii pedagogicznej – przykłady zabaw

Gry zręcznościowe w terapii pedagogicznej – przykłady zabaw

18-11-2022
Jeśli jeszcze nie wykorzystujesz potencjału gier zręcznościowych w terapii pedagogicznej, to pora to zmienić! Jak wykorzystać gry zręcznościowe w terapii pedagogicznej? Sprawdź nasze propozycje zabaw i ćwiczeń z wykorzystaniem kilku popularnych gier.

więcej

Pomysły na zabawy terapeutyczne i edukacyjne z wykorzystaniem klamerek

Pomysły na zabawy terapeutyczne i edukacyjne z wykorzystaniem klamerek

20-10-2022
Klamerki to niezwykle praktyczne produkty, które można wykorzystać do niezliczonej ilości zabaw terapeutycznych i edukacyjnych, podczas których dziecko rozwinie szereg umiejętności i kompetencji.

więcej