Eduterapeutica Lux Problemy wychowawcze: Przemoc i agresja

 • Obserwuj produkt:
 • Producent: EISYSTEM
 • Kod producenta: 9788365418562

 • Historia ceny
  Najniższa cena 30 dni przed obniżką: 429,00 zł brutto
 • Czas realizacji: 1-3 dni
 • 490,00 zł

  427,00 zł z VAT

  CENA KATALOGOWA: 490,00 zł
  OSZCZĘDZASZ: 63,00 zł !

 • Cena produktu z transportem od: 427,00 zł z VAT – Paczkomat InPost (transport gratis)

  Cena produktu z transportem od:
  427,00 zł z VAT – Paczkomat InPost (transport gratis)

Dla kogo ?

Program Eduterapeutica przemoc i agresja to gotowa strategia racjonalnego prowadzenia dzieci młodszych oraz nastolatków przejawiających zachowania ryzykowne takie jak: przemoc i agresja. Te dwa problemy wychowawcze  wymagają stosowania różnorakich technik -  przede wszystkim w pełni zindywidualizowanych. Jednak, aby to zrobić trzeba solidnie rozeznać się w skomplikowanej naturze tych problemów. Program Eduterapeutica przemoc i agresja pomaga nauczycielom, terapeutom oraz rodzicom w atrakcyjny i wielostronny sposób poznać “podłoże” powstawania przemocy i agresji. Jest też dobrym narzędziem uzupełniającym pracę psychologów oraz socjoterapeutów. Tego typu pomoc terapeutyczna szczególnie sprawdzi się na zajęciach terapeutycznych, korekcyjno- kompensacyjnych, terapii pedagogicznej oraz godzinach wychowawczych.

 

 

 

pigułka informacyjna

Eduterapeutica - Problemy wychowawcze: Przemoc i agresja

 

 

Dlaczego warto ?

 • W terapii przemocy i agresji przez długi czas specjaliści opierali się na wielu technikach, których zastosowanie opierało się na  metodzie “prób i błędów”. Jednak aby poznać prawdziwe motywy postępowania dziecka wkrótce zaczęli diagnozować pewien niezaspokojony “brak”.

 • Eduterapeutica przemoc i agresja jest gotowym programem naprawczym, który nie wymaga już poświęcania dodatkowych godzin na samodzielne pogłębianie wiedzy merytorycznej jak i  tworzenie narzędzi, pomocy. Dzięki temu każdy specjalista, jak i rodzic doceni jego zasoby.

Eduterapeutica

 • Eduterapeutica przemoc i agresja to szczególny program dedykowany szkołom. Duży procent czasu dzieci i młodzież spędza właśnie w szkole. Presje społeczne, problemy domowe. problemy szkolne niejednokrotnie znajdują swe ujście właśnie tam.

 • Nauczyciele, którzy wykorzystają program są w stanie, poprzez przystępną formę i systematyczną pracę nad uczniami i ich otoczeniem, poprawić komfort pracy w całej klasie (przestrzeganie reguł i norm)  oraz pomóc osiągnąć im sukces.

 • Formuła programu jest w pełni dopasowana dla dzieci od 8 roku życia oraz nastolatków aż do 15 roku życia. Dla rodzica oznacza to, że program „rośnie” razem z dzieckiem i dostosowuje się do jego wymagań w ramach wzrostu emocjonalnego, natomiast dla placówki szkolnej lub terapeutycznej oznacza to, że Eduterapeutica przemoc i agresja może być wykorzystywany dla szerokiej grupy wiekowej.

 • Program obala powszechnie panujący mit - “Dziecko powinno być całkowicie podporządkowane rodzicom”. Według najnowszej wiedzy psychologicznej takie założenie jest niekorzystne w skutkach. Eduterapeutica przemoc i agresja zgodnie z aktualnym podejściem stawia na wdrożenie w podejściu wychowawczym rodziców, nauczycieli oraz opiekunów - granic elastycznych, opartych na empatii i wartościowej komunikacji.    

 • Dziecko lub nastolatek, który przejawia zachowania trudne zawsze chce nimi coś zakomunikować otoczeniu. Dopóki nie poznamy dlaczego reaguje tak gwałtownie i nie wypracujemy pozytywnych zachowań zastępczych - problemy nigdy nie znikną.  Program został opracowany przez specjalistów- praktyków. Dzięki temu zawarte w nim pomysły na zupełnie inny sposób funkcjonowania dziecka stają się naprawdę proste do zastosowania w praktyce.

 • To praktyczne podejście do pracy nauczycieli, terapeutów, specjalistów, którzy na co dzień zajmują się problemem przemocy i agresji u dzieci młodszych oraz nastolatków. Szereg prezentacji, narzędzi, pomocy scenariuszy czy porad - pozwala każdemu specjaliście zdobyć sporo wskazówek i sugestii praktycznych do zajęć dotychczas będących wyzwaniem.

 • Dzięki dodatkowym pomocom dydaktycznym: kołach symbolizujących reakcje na przemoc i agresję, oraz w oparciu o poradnik metodyczny, nauczyciel, terapeuta otrzymuje pomysły przeprowadzenia interesujących zajęć a uczniowie, poprzez konkretne działania, angażują się w aktywne przeprowadzenie zajęć.

Eduterapeutica

 

Co zawiera ?

 • pendrive z elektronicznymi dokumentami (poradniki, scenariusze, prezentacje multimedialne, ulotki, formularze) z możliwością użycia ich na ekranie i wydruku,

Eduterapeutica

 • poradnik metodyczny,

 • gry na zajęcia wychowawcze w formie kartonowych elementów:

 • 6 większych kół symbolizujących typowe reakcje na przemoc lub agresję wokół nas,

 • 24 mniejszych kół służące do oceniania przedstawianych sytuacji i reakcji.

Eduterapeutica

 

Wymagania sprzętowe:

 • System operacyjny: Windows 7, 8, 10, 11
 • przeglądarka internetowa (zalecamy Google Chrome lub Opera),
 • głośniki, mikrofon
 • port USB typu A

Sprawdź inne pomoce dydaktyczne i pomoce terapeutyczne.

Bezpłatna dostawa i ubezpieczenie przesyłki

Bezpłatna dostawa i ubezpieczenie przesyłki

Kupujesz bezpiecznie w sprawdzonym sklepie

Kupujesz bezpiecznie w sprawdzonym sklepie
Mimo dołożenia wszelkich możliwych starań nie możemy zagwarantować, że publikowane opisy nie zawierają uchybień lub błędów. W przypadku jakichkolwiek wątpliwości prosimy przed podjęciem decyzji o kontakt z handlowcem.
Niniejszy opis podlega ochronie w myśl Ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Zabrania się kopiowania, rozpowszechniania, publikowania bez zgody właściciela.
Ikony pochodzą ze strony https://www.flaticon.com/

Na blogu

Blog

Jak uzyskać dofinansowanie z PFRON na zakup oprogramowania i sprzętu dla niepełnosprawnych w 2024?

Jak uzyskać dofinansowanie z PFRON na zakup oprogramowania i sprzętu dla niepełnosprawnych w 2024?

23-02-2024
W dzisiejszych czasach dostęp do nowoczesnych technologii i możliwość swobodnego poruszania się stanowią fundament uczestnictwa w życiu społecznym. Dla osób niepełnosprawnych te aspekty mogą jednak stanowić znaczące bariery, ograniczając ich aktywność zawodową, edukacyjną oraz... Więcej
Jak wyciszyć dziecko - 9 sposobów na wyciszenie dziecka, gdy jest przebodźcowane

Jak wyciszyć dziecko - 9 sposobów na wyciszenie dziecka, gdy jest przebodźcowane

20-12-2023
Żłóbki, przedszkola, ale i dom to miejsca: gdzie dzieci edukują się, rozwijają swoją kreatywność, poznają siebie, ale i mają styczność z innymi osobami, często dla nich początkowo obcymi. To miejsca, w których ciągle coś się dzieje, które dostarczają dzieciom różnych... Więcej
Zabawki terapeutyczne i edukacyjne – mądry pomysł na prezent dla trzylatka, dwulatka i niemowlaka. Co wybrać? Sprawdź 33 pomysły na prezent dla dziecka.

Zabawki terapeutyczne i edukacyjne – mądry pomysł na prezent dla trzylatka, dwulatka i niemowlaka. Co wybrać? Sprawdź 33 pomysły na prezent dla dziecka.

21-11-2023
Wybór zabawki dla dziecka nie jest prostą sprawą. Wie o tym każdy, kto chociaż raz zmierzył się z tym zadaniem. Trudności może przysporzyć już sam pomysł na prezent. Jeśli dodamy do tego ograniczony budżet lub specjalne potrzeby edukacyjne i rozwojowe dziecka, to stajemy przed... Więcej