Wiązki światłowodowe (100)

 • 1 729,00 zł z VAT

 • Cena produktu z transportem od: 1 729,00 zł z VAT – Kurier - DPD (transport gratis)

  Cena produktu z transportem od:
  1 729,00 zł z VAT – Kurier - DPD (transport gratis)

Dla kogo?

Jeśli poszukujesz źródła delikatnego światła, które stworzy w sypialni dziecka magiczny nastrój, poznaj Wiązki światłowodowe. Ten niezwykły sprzęt nada pomieszczeniom klimatu i zapewni chwile relaksu.

Wiązkę 100 włókien w prosty sposób podłączysz do projektora (brak w zestawie) i ozdobisz nim każde pomieszczenie. Dzięki dołączonemu pilotowi mały użytkownik może zmieniać kolory włókien i dobierać je do swojego nastroju. Z uwagi na zastosowaną technologię Wiązki światłowodowe nie nagrzewają się i świecą równomiernie na całej długości.

Zabawa świetlna oswoi dziecko z ciemnością, zmniejszy strach przed nią i nada sypialni przytulnego charakteru. Z takim oświetleniem maluch prześpi całą noc i wstanie wypoczęty!

Wiązki światłowodowe to niezwykły sprzęt do terapii SI. Stymulują zmysły, pozwalają receptorom na harmonijny odbiór bodźców i utrwalanie ich. Dzięki temu zestaw wiązek świetnie sprawdzi się jako zabawka sensoryczna lub sprzęt do prowadzenia terapii SI.

 

53-percepcja-wzrokowa-zmysl-wzroku2 Wzrok

100 podświetlanych wiązek dostarcza wrażeń sensorycznych percepcji wzrokowej

77-zmysl-dotyku Dotyk

Wiązki można przekładać, bawić się nimi i dekorować, dzięki czemu stymulujemy dotyk maluszka

73-zabawy-na-zewnatrz-zabawki-na-podworko-plac-zabaw-zabawy-na-swiezym-powietrzu2 Zabawka na zewnątrz

Włókna wiązek są odporne na działanie wody i mrozu, można z nich korzystać na zewnątrz

11-edukacja-emocjonalna-emocje2 Emocje

Strumień delikatnego światła oddziałuje pozytywnie na emocje, daje ukojenie i zapewnia relaks

85-edukacja-przedszkolna2 Pomoc terapeutyczna w przedszkolu

Wiązki świetnie mogą być wykorzystywane w przedszkolu jako pomoc terapeutyczna lub sprzęt oświetleniowy

 

 

Wiązki Światłowodowe

Dlaczego warto?

 • Wspierają odbiór bodźców sensorycznych

Urządzenia światłowodowe generują różnobarwne światło, które można włączać za pomocą dołączonego do projektora pilota. Zmiana kolorów oraz ich intensywności stymuluje percepcję wzrokową i dostarcza impulsów wizualnych.

Jednocześnie dotykanie miękkich wiązek i otaczanie nimi poszczególnych przedmiotów, pomaga dostarczać dziecku dodatkowych efektów sensorycznych. W ten sposób maluch angażuje więcej niż jeden rodzaj receptorów jednocześnie. Taka aktywność intensyfikuje doświadczenie zmysłowe i utrwala je.

Dzięki swoim właściwościom Wiązki światłowodowe są fantastycznym sprzętem do wzmacniania odbioru sensorycznego. Mogą być używane w trakcie zabawy, jak i w celach terapeutycznych.

 

Wiązki Światłowodowe

 

 • Ułatwiają zasypianie

Wiązki światłowodowe po podłączeniu do projektora świecą ciągłym, delikatnym światłem. Nie nagrzewają się ani nie przewodzą prądu. Są trwałe i wytrzymałe, mogą być włączone przez całą noc. Dzięki nim stworzysz bezpieczną przestrzeń w sypialni dziecka. Jest to szczególnie ważne wtedy, gdy maluch uczy się samodzielnie zasypiać lub boi się ciemnych pomieszczeń.

Strumień światła z Wiązek w wystarczający sposób rozjaśnia pomieszczenie, ale nie przeciąża zmysłów dziecka i nie wybudza go zbyt intensywnym blaskiem. Wpływa więc pozytywnie na regulację rytmu snu i poprawę nastroju małego użytkownika.

 

 • Nadają się do wykorzystania na zewnątrz

Wiązki światłowodowe wykorzystują nowoczesną technologię i światło odblaskowe. Powleczono je miękką i trwałą powłoką. Ponadto nie przewodzą prądu i nie nagrzewają się. Są odporne na mróz i wodę. Dzięki temu mają wiele zastosowań, również na zewnątrz.

Fantastyczne oświetlenie ogrodowe, podświetlanie basenów lub fontanny, tworzenie nastrojowego klimatu w trakcie imprez plenerowych lub na tarasie - to tylko niektóre zastosowania Wiązek światłowodowych. Zmieniające kolory wiązki pomogą Ci stworzyć efektowne i estetyczne ozdoby na każdą okazję!

 


Pomysły na zabawę


 • Kącik relaksu: ukojenie emocji, percepcja wzrokowa

Po podłączeniu do projektowa wiązki świecą na różne kolory. Można je umieścić w jednym miejscu i stworzyć kącik relaksu dla dziecka. Np. maluch korzysta z niego przed snem, ogląda książeczki, buduje z klocków itp. Dla wzmocnienia działania warto puścić relaksacyjną muzykę.

 

Co zawiera?

Zestaw zawiera: 1 wiązkę składającą się ze 100 sztuk pojedynczych włókien światłowodowych

 

Główne informacje

 • Wymiary: długość 2m

 • Wiązka wymaga podłączenia do Projektora (brak w zestawie, dostępny oddzielnie)

 • Produkt posiada certyfikaty CE oraz normy zgodności EN 71

Błyskawiczna dostawa

Błyskawiczna dostawa

Kupujesz bezpiecznie w sprawdzonym sklepie

Kupujesz bezpiecznie w sprawdzonym sklepie
Mimo dołożenia wszelkich możliwych starań nie możemy zagwarantować, że publikowane opisy nie zawierają uchybień lub błędów. W przypadku jakichkolwiek wątpliwości prosimy przed podjęciem decyzji o kontakt z handlowcem.
Niniejszy opis podlega ochronie w myśl Ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Zabrania się kopiowania, rozpowszechniania, publikowania bez zgody właściciela.
Ikony pochodzą ze strony https://www.flaticon.com/

Na blogu

Blog

Jak uzyskać dofinansowanie z PFRON na zakup oprogramowania i sprzętu dla niepełnosprawnych w 2024?

Jak uzyskać dofinansowanie z PFRON na zakup oprogramowania i sprzętu dla niepełnosprawnych w 2024?

23-02-2024
W dzisiejszych czasach dostęp do nowoczesnych technologii i możliwość swobodnego poruszania się stanowią fundament uczestnictwa w życiu społecznym. Dla osób niepełnosprawnych te aspekty mogą jednak stanowić znaczące bariery, ograniczając ich aktywność zawodową, edukacyjną oraz... Więcej
Jak wyciszyć dziecko - 9 sposobów na wyciszenie dziecka, gdy jest przebodźcowane

Jak wyciszyć dziecko - 9 sposobów na wyciszenie dziecka, gdy jest przebodźcowane

20-12-2023
Żłóbki, przedszkola, ale i dom to miejsca: gdzie dzieci edukują się, rozwijają swoją kreatywność, poznają siebie, ale i mają styczność z innymi osobami, często dla nich początkowo obcymi. To miejsca, w których ciągle coś się dzieje, które dostarczają dzieciom różnych... Więcej
Zabawki terapeutyczne i edukacyjne – mądry pomysł na prezent dla trzylatka, dwulatka i niemowlaka. Co wybrać? Sprawdź 33 pomysły na prezent dla dziecka.

Zabawki terapeutyczne i edukacyjne – mądry pomysł na prezent dla trzylatka, dwulatka i niemowlaka. Co wybrać? Sprawdź 33 pomysły na prezent dla dziecka.

21-11-2023
Wybór zabawki dla dziecka nie jest prostą sprawą. Wie o tym każdy, kto chociaż raz zmierzył się z tym zadaniem. Trudności może przysporzyć już sam pomysł na prezent. Jeśli dodamy do tego ograniczony budżet lub specjalne potrzeby edukacyjne i rozwojowe dziecka, to stajemy przed... Więcej