Roomie Basic - ściana interaktywna

 • 17 499,00 zł

  16 900,00 zł z VAT

  CENA KATALOGOWA: 17 499,00 zł
  OSZCZĘDZASZ: 599,00 zł !

 • Cena produktu z transportem od: 16 900,00 zł z VAT – Kurier - DPD (transport gratis)

  Cena produktu z transportem od:
  16 900,00 zł z VAT – Kurier - DPD (transport gratis)

Dla kogo?

Ściana interaktywna Roomie Basic to urządzenie multimedialne, które można wykorzystać w szkole, przedszkolu, gabinecie specjalisty i w domu. W pakiecie podstawowym Basic znajduje się 150 aplikacji uatrakcyjniających pracę z dzieckiem w dowolnym wieku. Dzięki możliwości stopniowania poziomu zadań, narzędzie świetnie sprawdzi się w trakcie zajęć z uczniami ze SPE.

Co więcej, z Roomie Basic zyskujesz darmowy dostęp do zasobów internetowych oraz platform edukacyjnych i aplikacji YouTube. Lekcje muzyczne karaoke? Rytmika, puzzle online, krzyżówki i wiele, wiele innych ciekawych pomysłów może wzbogacić Twoje lekcje, przyjęcie w domu czy terapię pedagogiczną.

Roomie Basic działa na zasadzie interaktywnego obrazu wyświetlanego na dowolnej powierzchni: podłodze lub ścianie. Urządzenie jest lekkie, a zgrabna obudowa nie tylko je zabezpiecza przed uszkodzeniem, ale także umożliwia wygodne przenoszenie. Możesz więc stworzyć multimedialny kącik, gdzie tylko zechcesz!

 

86-edukacja-wczesnoszkolna-klasa-1-3-szkola-podstawowa Wyposażenie placówek oświatowych

Urządzenie Roomie Basic to doskonała pomoc edukacyjna, przyda się do stworzenia sali multimedialnej w placówkach oświatowych.

82-cwiczenia-i-gry-interaktywne2 Ćwiczenia i gry interaktywne

Roomie Basic zawiera 125 aplikacji, które przydają się prowadzeniu lekcji lub zajęć specjalistycznych.

52-percepcja-wzrokowa-zmysl-wzroku Percepcja wzrokowa

Zabawy interaktywne stymulują wzrok użytkowników.

28-motoryka-mala-terapia-reki Motoryka mała

Interaktywne ćwiczenia usprawniają motorykę małą i wpływają na jej rozwój.

18-koncentracja-pamiec-skupienie3 Koncentracja, pamięć

Wykonywanie zadań z aplikacji wspomaga rozwój koncentracji uwagi i doskonali pamięć operacyjną.

6-dostosowany-do-osob-niepelnosprawnych Narzędzie dostosowane do pracy z osobami niepełnosprawnymi

Aplikacje mogą być pomocne w pracy z dziećmi ze SPE.

 

 

 

Dlaczego warto wybrać ścianę interaktywną Roomie Basic?

 • Pomoc dla nauczycieli, terapeutów i rodziców

Roomie Basic to urządzenie, które zawiera 150 aplikacji, bezpłatny dostęp do internetu, platform edukacyjnych i aplikacji YouTube. Te narzędzia wykorzystasz do zorganizowania ciekawej interaktywnej lekcji oraz przygotowania się do niej.

Dzięki szerokiej ofercie pomocy edukacyjnych na platformach, możesz zainspirować się gotowymi realizacjami różnych tematów lub pomysłami specjalistów z wielu dziedzin.

Nie musisz być nauczycielem czy terapeutą, by skorzystać ze ściany interaktywnej Roomie Basic. Dostępne aplikacje pomogą Ci w pracy z dzieckiem w domu. Interaktywne gry są ciekawe i przyciągają uwagę, więc możesz uczyć swoją pociechę w formie fantastycznej zabawy.

 

 

 • Większa aktywność uczniów

Roomie Basic to urządzenie zawierające 150 ciekawych aplikacji o różnorodnej tematyce. Dostosujesz ich poziom do umiejętności i potrzeb dzieci, dzięki czemu będą czuły się bezpieczniej.

W trakcie interaktywnych lekcji uczniowie nie siedzą w ławkach. Podchodzą do ściany lub podłogi, na które wyświetlasz obraz i w formie zabawy wykonują wybrane ćwiczenia. Taka aktywność zachęca je do wysiłku i pokonywania trudności, angażuje w proces kształtowania nowych umiejętności i buduje świadomość edukacyjną.

 

Roomie Basic

 

 • Mobilny kącik multimedialny na wiele okazji

Roomie Basic to urządzenie, które możesz wykorzystać do nauki i zabawy. Z powodzeniem urozmaici lekcje oraz np. przyjęcie urodzinowe Twojej pociechy. Nie musisz organizować projektora, tablicy multimedialnej czy innych narzędzi, by móc cieszyć się interaktywnymi zadaniami, gdzie tylko zechcesz.

W zależności od ustawienia Roomie Basic wyświetli obraz na podłodze lub na ścianie. Aktywowana ruchem powierzchnia umożliwi wykonywanie różnorodnych ćwiczeń manualnych, sprawnościowych, tanecznych, muzycznych i wiedzowych. W zabawie pomoże dołączony do zestawu długopis IR na przedłużce. Włączysz nim aplikacje, rozwiążesz zadania, aktywujesz ruchome obszary oraz wykorzystasz do surfowania po sieci.

Roomie Basic

 • Wspiera rozwój dzieci

Aplikacje Roomie Basic zawierają ćwiczenia wzmacniające funkcje poznawcze. W trakcie wykonywania zadań, dziecko trenuje zdolność koncentracji uwagi oraz pamięć operacyjną i długotrwałą. Dzięki interaktywnym obszarom może zaspokajać ciekawość i wzbogacać swoją wiedzę o świecie.

Edukacyjne aplikacje dają okazję do zorganizowania wielu zabaw ruchowych i manualnych. Korzystanie z nich pozwala na trenowanie ręki piszącej i doskonalenie prawidłowego uchwytu narzędzia pisarskiego. Długopis IR z powodzeniem zastąpi tradycyjny długopis i przygotuje rękę dziecka do kreślenia liter.

 


Pomysły na zabawę


 • Przeglądamy zasoby Internetu: wzbogacanie wiedzy, logiczne myślenie

Dziecko korzysta z urządzenia z pomocą osoby dorosłej. Opiekun proponuje, by zadało jakieś pytania dotyczące np. świata przyrody. Następnie razem poszukują na nie odpowiedzi, surfując po dostępnych stronach przy pomocy długopisu IR.

 

Co zawiera?

 • Urządzenie multimedialne Roomie

 • Piloty (2 szt.)

 • Długopis IR na przedłużce

 • Zestaw 50 piłeczek z torbą na akcesoria

 • Pakiet aplikacji BASIC (150 aplikacji)

Roomie Basic

Porównanie wersji Roomie

Roomie Premium

Główne informacje

Rozmiar obrazu: 226 x 168 cm

Jasność obrazu: 4000 ANSI lumenów

Rozdzielczość: 1024 x 768

Wymiary: 630 x 360 x 380 mm

Waga: 28 kg

Procesor: INTEL 3.2 GHz

Pamięć RAM: 4 GB DDR4

Dysk SSD: 120 GB

System operacyjny: Linux

System audio stereo, dwa głośniki o łącznej mocy 15 W, wbudowany wzmacniacz

Gwarancja:

 • 2 lata: całe urządzenie

 • 12 miesięcy: rzutnik 

 

Błyskawiczna dostawa

Błyskawiczna dostawa

Bezpłatna dostawa i ubezpieczenie przesyłki

Bezpłatna dostawa i ubezpieczenie przesyłki

Kupujesz bezpiecznie w sprawdzonym sklepie

Kupujesz bezpiecznie w sprawdzonym sklepie
Mimo dołożenia wszelkich możliwych starań nie możemy zagwarantować, że publikowane opisy nie zawierają uchybień lub błędów. W przypadku jakichkolwiek wątpliwości prosimy przed podjęciem decyzji o kontakt z handlowcem.
Niniejszy opis podlega ochronie w myśl Ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Zabrania się kopiowania, rozpowszechniania, publikowania bez zgody właściciela.
Ikony pochodzą ze strony https://www.flaticon.com/

Na blogu

Blog

Jak uzyskać dofinansowanie z PFRON na zakup oprogramowania i sprzętu dla niepełnosprawnych w 2024?

Jak uzyskać dofinansowanie z PFRON na zakup oprogramowania i sprzętu dla niepełnosprawnych w 2024?

23-02-2024
W dzisiejszych czasach dostęp do nowoczesnych technologii i możliwość swobodnego poruszania się stanowią fundament uczestnictwa w życiu społecznym. Dla osób niepełnosprawnych te aspekty mogą jednak stanowić znaczące bariery, ograniczając ich aktywność zawodową, edukacyjną oraz... Więcej
Jak wyciszyć dziecko - 9 sposobów na wyciszenie dziecka, gdy jest przebodźcowane

Jak wyciszyć dziecko - 9 sposobów na wyciszenie dziecka, gdy jest przebodźcowane

20-12-2023
Żłóbki, przedszkola, ale i dom to miejsca: gdzie dzieci edukują się, rozwijają swoją kreatywność, poznają siebie, ale i mają styczność z innymi osobami, często dla nich początkowo obcymi. To miejsca, w których ciągle coś się dzieje, które dostarczają dzieciom różnych... Więcej
Zabawki terapeutyczne i edukacyjne – mądry pomysł na prezent dla trzylatka, dwulatka i niemowlaka. Co wybrać? Sprawdź 33 pomysły na prezent dla dziecka.

Zabawki terapeutyczne i edukacyjne – mądry pomysł na prezent dla trzylatka, dwulatka i niemowlaka. Co wybrać? Sprawdź 33 pomysły na prezent dla dziecka.

21-11-2023
Wybór zabawki dla dziecka nie jest prostą sprawą. Wie o tym każdy, kto chociaż raz zmierzył się z tym zadaniem. Trudności może przysporzyć już sam pomysł na prezent. Jeśli dodamy do tego ograniczony budżet lub specjalne potrzeby edukacyjne i rozwojowe dziecka, to stajemy przed... Więcej