PLUG it - Kółko i krzyżyk & wzory (moduł do Panelu Ściennego & Domku Aktywności)

 • Obserwuj produkt:
 • Producent: BELEDUC
 • Kod producenta: 4014888270918

 • Historia ceny
  Najniższa cena 30 dni przed obniżką: 999,00 zł brutto
 • Czas realizacji: Wysyłka w 24 godziny
 • 1 195,00 zł

  949,05 zł z VAT

  CENA KATALOGOWA: 1 195,00 zł
  OSZCZĘDZASZ: 245,95 zł !

 • Cena produktu z transportem od: 949,05 zł z VAT – Kurier - DPD (transport gratis)

  Cena produktu z transportem od:
  949,05 zł z VAT – Kurier - DPD (transport gratis)

Dla kogo?

PLUG it – Kółko i krzyżyk & wzory to innowacyjny zestaw, który odmieni postrzeganie znanej gry w „Kółko i Krzyżyk”, a także wprowadzi w świat odwzorowania i kodowania.

Gra przeznaczona głównie dla przedszkolaków (już od 3 roku życia) i młodszych uczniów. Komplet ten przenosi klasyczne gry planszowe na ścianę, wprowadzając element ruchu i interakcji w procesie zabawy.

W tej zabawie można odkryć nie tylko kolorowe elementy do gry, ale również nową przestrzeń do interakcji – ścianę. Takie podejście zachęca dzieci do aktywnego uczestnictwa w grze, wykorzystując całe ciało do przemieszczania się, sięgania i komunikowania z partnerami do gry. Zestaw łączy w sobie tradycyjną zabawę z nowoczesnym podejściem, pozwalając dzieciom doświadczać gier w zupełnie nowy sposób.

Oprócz gry w „kółko i krzyżyk” w komplecie znajdują się kolorowe kołki i wzory do ułożenia na tablicy ściennej.
Rozpoznawanie i przyporządkowywanie kolorów dodatkowo stymuluje ich zdolności poznawcze. Co więcej, możliwość gry dla 2 – 4 uczestników jednocześnie sprawia, że jest to doskonałe narzędzie do nauki pracy zespołowej i współpracy.
Dla placówek edukacyjnych szukających nowatorskich rozwiązań, które wzbogacą ich metody nauczania, komplet PLUG it – Kółko i krzyżyk & wzory stanowi idealne rozwiązanie.

Zestaw ten nie tylko rozwija zdolności motoryczne i poznawcze dziecka, ale także umożliwia nauczycielom wprowadzenie elementu ruchu i interakcji do tradycyjnej nauki.
Odkryj świat gier w zupełnie nowy sposób, inspirując dzieci do aktywnego uczestnictwa i zabawy z PLUG it!

Iealnie pasuje do innych zabawek dydaktycznych PLUG it dostępnych oddzielnie, np. do Panelu Ściennego, Domku aktywności czy Zestawu ściennego.

Uwaga! Zestaw nie zawiera panelu ściennego przedstawionego na zdjęciach.

 

Sprawdź ulotkę dotyczącą produktów z serii PLUG it

 

 

47-od-3-roku-zycia Od 3 roku życia

Zestaw jest przeznaczony dla dzieci od 3. roku życia, dostarczając im niezwykłych wrażeń podczas rozgrywki.

36-nauka-mieszania-sie-barw-nauka-kolorow Rozpoznawanie kolorów

Gry zawarte w zestawie uczą dzieci rozróżniania i przyporządkowywania barw.

28-motoryka-mala-terapia-reki Motoryka mała

Zabawy z zestawem pomagają w doskonaleniu precyzyjnych ruchów palców i dłoni.

52-percepcja-wzrokowa-zmysl-wzroku Koordynacja oko-ręka, percepcja wzrokowa

Zestaw zachęca do ćwiczeń, które wspomagają współpracę między wzrokiem a ruchami ręki, a także wyostrzają zdolności obserwacyjne.

24-logiczne-myslenie Logiczne myślenie

Gry logiczne zawarte w zestawie stymulują umysł dziecka do analizy, planowania i przewidywania ruchów.

85-edukacja-przedszkolna2 Dla przedszkoli

Komplet jest idealny do włączenia w program edukacyjny przedszkoli.

86-edukacja-wczesnoszkolna-klasa-1-3-szkola-podstawowa Dla młodszych klas szkół podstawowych

Zestaw dobrze sprawdzi się także u uczniów młodszych klas szkół podstawowych.

 

 

 

Dlaczego warto?

Gra na ścianie przekształca tradycyjne „kółko i krzyżyk” w aktywną przygodę. Dzieci angażują nie tylko swoje umysły, ale również ciała, co sprzyja łączeniu logicznego myślenia z fizyczną aktywnością. W rezultacie nauka i zabawa stają się bardziej interaktywne, a dzieci chętniej uczestniczą w tym procesie.

 

Gra na ścianie przekształca tradycyjne „kółko i krzyżyk” w aktywną przygodę.

 

 • Edukacja poprzez zabawę

Rozpoznawanie kolorów, dopasowywanie ich i korzystanie z różnorodnych elementów zestawu stymuluje umysł dziecka. To nie tylko zabawa, ale także cenna lekcja, która przyspiesza rozwój kognitywny i wzmacnia zdolności analityczne.

 

 • Współpraca i socjalizacja

Wspólne rozgrywki na ścianie zachęcają do interakcji i komunikacji między uczestnikami. Dzieci uczą się zdrowo rywalizować, negocjować i dzielić przestrzeń, co w przyszłości może przekształcić się w umiejętność budowania prawidłowych relacji społecznych.

 

Rozpoznawanie kolorów, dopasowywanie ich i korzystanie z różnorodnych elementów zestawu stymuluje umysł dziecka.

 

 • Nauka wzorów i kodowania

Z wykorzystaniem szablonów oraz różnokolorowych wtyczek, dzieci mają okazję odkrywać podstawy kodowania. Układając różne wzory i sekwencje, młodzi gracze nie tylko bawią się, ale także wstępnie zapoznają z koncepcją algorytmów i procesów logicznych. To pierwszy krok w kierunku rozwijania umiejętności analitycznych oraz programistycznych.

 

Dzięki manipulowaniu różnymi elementami zestawu, jak kolorowe wtyczki czy elementy gry w „kółko i krzyżyk”, dzieci doskonalą swoją precyzję i koordynację ruchową. Regularne praktykowanie takich czynności pomaga w rozwoju sprawności manualnej, która będzie niezbędna w wielu codziennych czynnościach w przyszłości.

 

Z wykorzystaniem szablonów oraz różnokolorowych wtyczek, dzieci mają okazję odkrywać podstawy kodowania.

 


Pomysły na zabawę


 • Naścienna rozgrywka w „Kółko i Krzyżyk” – rozwijanie strategicznego myślenia, doskonalenie koordynacji oko-ręka, umacnianie umiejętności obserwacji i przewidywania

Dwoje graczy staje przed wyzwaniem rozegrania tradycyjnej gry w „kółko i krzyżyk”, ale w nowej, trójwymiarowej odsłonie na ścianie. Specjalnie zaprojektowane elementy gry w kształcie kwadratów, zaopatrzone w uchwyty, pozwalają na łatwe wpinanie ich do naściennej tablicy z otworkami. Plansza jest ograniczona zieloną ramką, definiując pole gry 3 x 3. Gracze na przemian wpinają swoje elementy, kółko lub krzyżyk, starając się uzyskać trzy identyczne symbole w jednym rzędzie, kolumnie lub na przekątnej.
W tej wersji, dzięki pionowemu charakterowi gry, gracze muszą spojrzeć na znane zasady z zupełnie innej perspektywy, co dodatkowo rozwija ich zdolności obserwacyjne i analityczne.

 

 • „Mozaikowe mistrzostwa” – rozwijanie zdolności analizy i syntezy wzrokowej, kształtowanie kreatywnego myślenia, stymulowanie wyobraźni i precyzji ruchów

W zabawie tej dziecko ma unikalną szansę stać się małym artystą lub inżynierem. W zestawie zawarte są szablony, takie jak mozaika, samochód czy statek, które służą do odwzorowania na naściennej tablicy z otworami. Ograniczone zieloną ramką pole gry staje się „płótnem” dla młodego twórcy. Używając kolorowych drewnianych kołków, dziecko stara się dokładnie odtworzyć wybrany wzór, wtykając kołki w odpowiednie miejsca na tablicy.

 

Dzięki manipulowaniu różnymi elementami zestawu, jak kolorowe wtyczki czy elementy gry w „kółko i krzyżyk”, dzieci doskonalą swoją precyzję i koordynację ruchową.

 

Co zawiera?

 • 4 zielone elementy ramy wykonane z drewna

 • 9 elementów do gry w kółko i krzyżyk

 • 2 plansze z 4 szablonami (obustronne)

 • 155 kolorowych kołków do gry w 5 różnych barwach

 • 1 filcowy worek „Trójkąt” przypinany do planszy, do porządkowania elementów

 • 3 kołki mocujące

Uwaga! Zestaw nie zawiera panelu ściennego przedstawionego na zdjęciach.

 

Główne informacje

 • Wiek: Od 3 roku życia

 • Liczba graczy: 1 lub więcej

 • Liczba wszystkich elementów zestawu: 178

 • Materiały: PP, ABS, sklejka, filc (worek trójkątny)

 • Certyfikaty: CE, EN71

Uwaga! Produkt zawiera drobne elementy

Błyskawiczna dostawa

Błyskawiczna dostawa

Kupujesz bezpiecznie w sprawdzonym sklepie

Kupujesz bezpiecznie w sprawdzonym sklepie
Mimo dołożenia wszelkich możliwych starań nie możemy zagwarantować, że publikowane opisy nie zawierają uchybień lub błędów. W przypadku jakichkolwiek wątpliwości prosimy przed podjęciem decyzji o kontakt z handlowcem.
Niniejszy opis podlega ochronie w myśl Ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Zabrania się kopiowania, rozpowszechniania, publikowania bez zgody właściciela.
Ikony pochodzą ze strony https://www.flaticon.com/

Na blogu

Blog

Jak uzyskać dofinansowanie z PFRON na zakup oprogramowania i sprzętu dla niepełnosprawnych w 2024?

Jak uzyskać dofinansowanie z PFRON na zakup oprogramowania i sprzętu dla niepełnosprawnych w 2024?

23-02-2024
W dzisiejszych czasach dostęp do nowoczesnych technologii i możliwość swobodnego poruszania się stanowią fundament uczestnictwa w życiu społecznym. Dla osób niepełnosprawnych te aspekty mogą jednak stanowić znaczące bariery, ograniczając ich aktywność zawodową, edukacyjną oraz... Więcej
Jak wyciszyć dziecko - 9 sposobów na wyciszenie dziecka, gdy jest przebodźcowane

Jak wyciszyć dziecko - 9 sposobów na wyciszenie dziecka, gdy jest przebodźcowane

20-12-2023
Żłóbki, przedszkola, ale i dom to miejsca: gdzie dzieci edukują się, rozwijają swoją kreatywność, poznają siebie, ale i mają styczność z innymi osobami, często dla nich początkowo obcymi. To miejsca, w których ciągle coś się dzieje, które dostarczają dzieciom różnych... Więcej
Zabawki terapeutyczne i edukacyjne – mądry pomysł na prezent dla trzylatka, dwulatka i niemowlaka. Co wybrać? Sprawdź 33 pomysły na prezent dla dziecka.

Zabawki terapeutyczne i edukacyjne – mądry pomysł na prezent dla trzylatka, dwulatka i niemowlaka. Co wybrać? Sprawdź 33 pomysły na prezent dla dziecka.

21-11-2023
Wybór zabawki dla dziecka nie jest prostą sprawą. Wie o tym każdy, kto chociaż raz zmierzył się z tym zadaniem. Trudności może przysporzyć już sam pomysł na prezent. Jeśli dodamy do tego ograniczony budżet lub specjalne potrzeby edukacyjne i rozwojowe dziecka, to stajemy przed... Więcej