1 890,00 zł
1 719,90 zł z VAT
Program mTalent Zajęcia logopedyczne dla młodzieży i dorosłych to specjalistyczny zestaw materiałów interaktywnych wzbogacający ćwiczenia wymowy. Zadania w formie multimedialnej i tradycyjnej dostosowane są do najczęściej występujących problemów logopedycznych.
Na zajęciach z wykorzystaniem zestawu będzie można pracować nad wymową R oraz innych głosek, a także nad dykcją i intonacją. Treści zawarte w programie poruszają także wiele innych tematów. Materiały zostały przygotowane w atrakcyjnej formie, która ułatwi prowadzenie zajęć.
Bardzo przydatna jest możliwość wykonywania zadań online, jak i offline. Dzięki temu terapia może odbyć się przed monitorem komputera, z wykorzystaniem tablicy interaktywnej lub w formie tradycyjnej. W zestawie dołączone są wszystkie akcesoria niezbędne do prawidłowego przebiegu zajęć. Są to głośniki, słuchawki, mikrofon, a także karty pracy i wiele materiałów dodatkowych. Program ten będzie dużym wsparciem w gabinetach logopedycznych dla specjalistów pracujących z nastolatkami i osobami dorosłymi, gdyż treści są przystosowane odpowiednio do tych grup wiekowych.
Do całości dołączona jest książka i przewodnik metodyczny, stanowiące pomoc dla logopedy. W części multimedialnej, ale też na kartach pracy można na bieżąco rejestrować uzyskane wyniki. Program będzie wykazywał je również w zestawieniu, procentowo dla każdego z przerobionych działów. Pomoże to zmotywować uczestnika zajęć do dalszych ćwiczeń i dokładnie dokumentować przebieg i postępy terapii.
Wymawianie głoski R może być ćwiczone interaktywnie za pomocą własnego nagrania. Użycie mikrofonu ułatwi wykonanie tego zadania, a równocześnie sprawi, że zajęcia logopedyczne będą jeszcze ciekawsze.
Możliwość późniejszego odsłuchania czytanego przez siebie na głos tekstu pozwoli wychwycić, gdzie najczęściej zdarzają się błędy i motywować do dalszych treningów. W programie zawarte są ćwiczenia wymowy R przed i po spółgłoskach, R między samogłoskami, a także R w zbitkach spółgłoskowych. Z pomocą przygotowanych materiałów można trenować także różnicowanie R z J oraz z L. Dostępne zadania dotyczą nie tylko wymowy R, ale też innych głosek, w tym z szeregu syczącego i szumiącego.
W gabinetach logopedycznych wiele osób dorosłych pracuje także nad poprawą dykcji. Jest ona potrzebna w wielu zawodach, np. u nauczycieli i wykładowców, a także u osób prowadzących kursy i webinary. Ćwiczyć tę umiejętność można w skuteczny sposób, za pomocą zawartych w programie wprawek dykcyjnych.
Mikrofon oraz możliwość rejestrowania swoich wypowiedzi sprawiają, że treningi intonacji głosu będą bardziej zrozumiałe i efektywne. Nagranie własnej mowy w różnorodnych stylach pozwoli skutecznie wykonywać ćwiczenia:
Zajęcia w gabinecie logopedy i domowe ćwiczenia wymowy wcale nie muszą być nudne i monotonne! Trenując z programem mTalent Zajęcia logopedyczne dla młodzieży i dorosłych, można odnaleźć wiele skutecznych, a równocześnie ciekawych ćwiczeń. Zadania w części multimedialnej, nagrywanie z pomocą mikrofonu i odsłuchiwanie nagrań wykorzystując słuchawki to dobre sposoby, aby zaktywizować młodzież podczas terapii logopedycznej.
W czasie zajęć w gabinecie lub w placówce terapeutycznej ekrany z zestawu można odtworzyć także na tablicy interaktywnej. Dużym plusem programu są także karty pracy i materiały w formie tradycyjnej, z których można korzystać bez ograniczeń, zwłaszcza gdy nie ma dostępu do internetu. Zawarte w nich ćwiczenia oparte są także o znane i lubiane gry i łamigłówki, takie jak np. "Państwa-miasta", wykreślanki i krzyżówki, które zawierają ćwiczoną głoskę. Ich treści oraz grafika są przystosowane dla młodzieży i dorosłych. Pozwoli to prowadzić skuteczną terapię w atrakcyjny sposób również w tych grupach wiekowych.
Coraz częściej wybierana i bardzo wygodna zdalna forma zajęć jest możliwa dzięki wykorzystaniu programu mTalent Zajęcia logopedyczne dla młodzieży i dorosłych. Za jego pomocą można prowadzić także wideokonferencje z zakresu logopedii. Wszystko to działa bez konieczności instalowania osobnego oprogramowania. Dzięki temu program odpowiada na aktualne potrzeby użytkowników i sprawia, że terapia ma szansę odbywać się regularnie, niezależnie od zewnętrznych okoliczności. Ekrany interaktywne można odtworzyć na komputerze, ale też na laptopie, tablecie lub smartfonie, co zwiększa wygodę i dostęp do multimedialnej formy ćwiczeń.
prawie 700 ekranów interaktywnych
słuchawki
mikrofon
kartę dźwiękową
głośniki
książkę "Wprawki i teksty logopedyczne"
przewodnik metodyczny
karty pracy
materiały dodatkowe (dokumenty licencyjne, instrukcję obsługi, książkę szkoleniową na temat tworzenia własnych materiałów edukacyjnych w formie interaktywnej, poradnik i notatnik dla logopedy)
Informacje o programie
Licencja | Bezterminowa |
Ilość stanowisk |
|
Wersja językowa | polska |
Gratis | Szkolenie online z obsługi programu |
Program współdziała z przeglądarkami:
Microsoft Edge
Mozilla Firefox (wersje od 27 wzwyż)
Google Chrome (wersje od 32 wzwyż)
Apple Safari (wersje od 8 wzwyż)
Współpracujące systemy operacyjne:
Microsoft Windows (7, 8, 8.1, 10, a także wyższe) - Edge, Chrome, Firefox
Linux - Firefox i Chrome
Google Android (7.1.1, 8, 9, 10) - Edge i Chrome
Apple Mac OSx (od 10.08) - Safari
Apple iOS (od 7.1.2) - Safari