mTalent Zajęcia logopedyczne dla młodzieży i dorosłych

 • 1 890,00 zł

  1 719,90 zł z VAT

  CENA KATALOGOWA: 1 890,00 zł
  OSZCZĘDZASZ: 170,10 zł !

 • Cena produktu z transportem od: 1 719,90 zł z VAT – Firma kurierska (transport gratis)

  Cena produktu z transportem od:
  1 719,90 zł z VAT – Firma kurierska (transport gratis)
Dodaj do mojej listy

Dla kogo?

Program mTalent Zajęcia logopedyczne dla młodzieży i dorosłych to specjalistyczny zestaw materiałów interaktywnych wzbogacający ćwiczenia wymowy. Zadania w formie multimedialnej i tradycyjnej dostosowane są do najczęściej występujących problemów logopedycznych.

Na zajęciach z wykorzystaniem zestawu będzie można pracować nad wymową R oraz innych głosek, a także nad dykcją i intonacją. Treści zawarte w programie poruszają także wiele innych tematów. Materiały zostały przygotowane w atrakcyjnej formie, która ułatwi prowadzenie zajęć.

Bardzo przydatna jest możliwość wykonywania zadań online, jak i offline. Dzięki temu terapia może odbyć się przed monitorem komputera, z wykorzystaniem tablicy interaktywnej lub w formie tradycyjnej. W zestawie dołączone są wszystkie akcesoria niezbędne do prawidłowego przebiegu zajęć. Są to głośniki, słuchawki, mikrofon, a także karty pracy i wiele materiałów dodatkowych. Program ten będzie dużym wsparciem w gabinetach logopedycznych dla specjalistów pracujących z nastolatkami i osobami dorosłymi, gdyż treści są przystosowane odpowiednio do tych grup wiekowych.

Do całości dołączona jest książka i przewodnik metodyczny, stanowiące pomoc dla logopedy. W części multimedialnej, ale też na kartach pracy można na bieżąco rejestrować uzyskane wyniki. Program będzie wykazywał je również w zestawieniu, procentowo dla każdego z przerobionych działów. Pomoże to zmotywować uczestnika zajęć do dalszych ćwiczeń i dokładnie dokumentować przebieg i postępy terapii.

 

 

 

Dlaczego warto?

 • Trening prawidłowej wymowy głoski R

Wymawianie głoski R może być ćwiczone interaktywnie za pomocą własnego nagrania. Użycie mikrofonu ułatwi wykonanie tego zadania, a równocześnie sprawi, że zajęcia logopedyczne będą jeszcze ciekawsze.

Możliwość późniejszego odsłuchania czytanego przez siebie na głos tekstu pozwoli wychwycić, gdzie najczęściej zdarzają się błędy i motywować do dalszych treningów. W programie zawarte są ćwiczenia wymowy R przed i po spółgłoskach, R między samogłoskami, a także R w zbitkach spółgłoskowych. Z pomocą przygotowanych materiałów można trenować także różnicowanie R z J oraz z L. Dostępne zadania dotyczą nie tylko wymowy R, ale też innych głosek, w tym z szeregu syczącego i szumiącego.

 

Ćwiczenia logopedyczne mTalent wspomogą terapię prawidłowej wymowy głoski r

 

 • Ćwiczenia dykcji

W gabinetach logopedycznych wiele osób dorosłych pracuje także nad poprawą dykcji. Jest ona potrzebna w wielu zawodach, np. u nauczycieli i wykładowców, a także u osób prowadzących kursy i webinary. Ćwiczyć tę umiejętność można w skuteczny sposób, za pomocą zawartych w programie wprawek dykcyjnych.

 

 • Ćwiczenia intonacji głosu

Mikrofon oraz możliwość rejestrowania swoich wypowiedzi sprawiają, że treningi intonacji głosu będą bardziej zrozumiałe i efektywne. Nagranie własnej mowy w różnorodnych stylach pozwoli skutecznie wykonywać ćwiczenia:

 

Ciekawy i angażujący pomysł na ćwiczenia logopedyczne dla dzieci

 

Zajęcia w gabinecie logopedy i domowe ćwiczenia wymowy wcale nie muszą być nudne i monotonne! Trenując z programem mTalent Zajęcia logopedyczne dla młodzieży i dorosłych, można odnaleźć wiele skutecznych, a równocześnie ciekawych ćwiczeń. Zadania w części multimedialnej, nagrywanie z pomocą mikrofonu i odsłuchiwanie nagrań wykorzystując słuchawki to dobre sposoby, aby zaktywizować młodzież podczas terapii logopedycznej.

W czasie zajęć w gabinecie lub w placówce terapeutycznej ekrany z zestawu można odtworzyć także na tablicy interaktywnej. Dużym plusem programu są także karty pracy i materiały w formie tradycyjnej, z których można korzystać bez ograniczeń, zwłaszcza gdy nie ma dostępu do internetu. Zawarte w nich ćwiczenia oparte są także o znane i lubiane gry i łamigłówki, takie jak np. "Państwa-miasta", wykreślanki i krzyżówki, które zawierają ćwiczoną głoskę. Ich treści oraz grafika są przystosowane dla młodzieży i dorosłych. Pozwoli to prowadzić skuteczną terapię w atrakcyjny sposób również w tych grupach wiekowych.

Program logopedyczny z serii mTalent wspomoże prawidłowy rozwój dziecka

 • Możliwość uczestnictwa w terapii zdalnie

Coraz częściej wybierana i bardzo wygodna zdalna forma zajęć jest możliwa dzięki wykorzystaniu programu mTalent Zajęcia logopedyczne dla młodzieży i dorosłych. Za jego pomocą można prowadzić także wideokonferencje z zakresu logopedii. Wszystko to działa bez konieczności instalowania osobnego oprogramowania. Dzięki temu program odpowiada na aktualne potrzeby użytkowników i sprawia, że terapia ma szansę odbywać się regularnie, niezależnie od zewnętrznych okoliczności. Ekrany interaktywne można odtworzyć na komputerze, ale też na laptopie, tablecie lub smartfonie, co zwiększa wygodę i dostęp do multimedialnej formy ćwiczeń.

 

Co zawiera?

 • prawie 700 ekranów interaktywnych

 • słuchawki

 • mikrofon

 • kartę dźwiękową

 • głośniki

 • książkę "Wprawki i teksty logopedyczne"

 • przewodnik metodyczny

 • karty pracy

 • materiały dodatkowe (dokumenty licencyjne, instrukcję obsługi, książkę szkoleniową na temat tworzenia własnych materiałów edukacyjnych w formie interaktywnej, poradnik i notatnik dla logopedy)

Zajęcia logopedyczne z wykorzystaniem zestawu zachęcą oraz zaangażują najmłodszych

Informacje o programie

Licencja Bezterminowa
Ilość stanowisk
 • 1 stanowisko online (wymagany dostęp do Internetu)
 • 2 stanowiska offline (praca bez dostępu do Internetu)
Wersja językowa polska
Gratis  Szkolenie online z obsługi programu

 

Wymagania sprzętowe

Program współdziała z przeglądarkami:

 • Microsoft Edge

 • Mozilla Firefox (wersje od 27 wzwyż)

 • Google Chrome (wersje od 32 wzwyż)

 • Apple Safari (wersje od 8 wzwyż)

Współpracujące systemy operacyjne:

 • Microsoft Windows (7, 8, 8.1, 10, a także wyższe) - Edge, Chrome, Firefox

 • Linux - Firefox i Chrome

 • Google Android (7.1.1, 8, 9, 10) - Edge i Chrome

 • Apple Mac OSx (od 10.08) - Safari

 • Apple iOS (od 7.1.2) - Safari

Błyskawiczna dostawa

Błyskawiczna dostawa

Kupujesz bezpiecznie w sprawdzonym sklepie

Kupujesz bezpiecznie w sprawdzonym sklepie
Mimo dołożenia wszelkich możliwych starań nie możemy zagwarantować, że publikowane opisy nie zawierają uchybień lub błędów. W przypadku jakichkolwiek wątpliwości prosimy przed podjęciem decyzji o kontakt z handlowcem.
Niniejszy opis podlega ochronie w myśl Ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Zabrania się kopiowania, rozpowszechniania, publikowania bez zgody właściciela.
Ikony pochodzą ze strony https://www.flaticon.com/
 • Ponad 20 lat na rynku

 • tylko legalneoprogramowanie

 • szybkie dostawy

 • możliwość negocjacji cen

 • Bezpieczne zakupy

 • Profesjonalnedoradztwo

 • Przejrzyste zakupy

Na blogu

Nauka cyfr w przedziale 1-10 u dzieci z zaburzeniami w spektrum autyzmu (ASD) i nie tylko

Nauka cyfr w przedziale 1-10 u dzieci z zaburzeniami w spektrum autyzmu (ASD) i nie tylko

20-03-2023
Matematyka, ze względu na swoją abstrakcyjność, jest dziedziną nauki, która sprawia trudność niejednemu dziecku. Dla dziecka z autyzmem pojęcia matematyczne, w tym cyfry są często bardzo trudne do zrozumienia i opanowania. Dlatego przy wprowadzaniu zagadnień matematycznych tak ważne...

więcej

Wykorzystanie "dmuchajek" w terapii logopedycznej

Wykorzystanie "dmuchajek" w terapii logopedycznej

03-03-2023
Oddychanie to czynność niezbędna do życia. To także czynność, która jest ściśle związana z mową. Oddychając prawidłowo nie mamy zwykle problemu z ograniczoną pojemnością płuc, ze zbyt częstymi infekcjami górnych dróg oddechowych, z płynnością mowy, czy z wadą zgryzu. W...

więcej

LICZMANY – jak wspomóc dzieci w nauce zagadnień matematycznych?

LICZMANY – jak wspomóc dzieci w nauce zagadnień matematycznych?

17-02-2023
Profesor Edyta podkreśla w swoich pracach, że ponad połowa polskich dzieci wykazuje uzdolnienia matematyczne już w przedszkolu. Niestety po ośmiu miesiącach nauki w szkole programowej już tylko co ósme dziecko przejawia wysokie zdolności matematyczne! To niezwykle smutna i zatrważająca...

więcej