Mówik 2 + tablet + ochronne etui + Mówik Print

 • Producent: DICO
 • Czas realizacji: 1-3 dni
 • 2 659,00 zł z VAT

 • Cena produktu z transportem od: 2 659,00 zł z VAT – Firma kurierska (transport gratis)

  Cena produktu z transportem od:
  2 659,00 zł z VAT – Firma kurierska (transport gratis)
Dodaj do mojej listy

Dla kogo?

Program Mówik przeznaczony jest dla osób mających problemy z mówieniem. Polecany jest osobom po wylewach, wypadkach, guzach mózgu, jak również dzieciom i młodzieży z autyzmem, mózgowym porażeniem, zespołem Downa oraz innymi schorzeniami, które mają wpływ na narząd mowy. Program działa na urządzeniach z systemem Android posiadających ekran dotykowy.

Otrzymany program należy samodzielnie zainstalować na urządzeniu wchodzącym w skład zestawu.

Posiadamy w ofercie również zestaw gotowy do pracy od razu po otrzymaniu, kliknij by poznać szczegóły: z zainstalowanym i aktywowanym programem Mówik.

 

Produkt stanowi kompleksowe rozwiązanie: oprócz samego programu Mówik zawiera także wysokiej jakości tablet Samsung Galaxy Tab A 10", wzmocnioną obudowę (eliminującą ryzyko uszkodzenia sprzętu podczas upadku) oraz program Mówik Print - program komputerowy przeznaczony do edycji i druku symboli .

 

 

 

 

17-komunikacja-alternatywna-AAC Komunikacja alternatywna AAC

Mówik to program do komunikacji alternatywnej dla osób niemówiących i mających problem z komunikacją werbalną.

25-mikrofon-w-zestawie Ponad 12000 symboli

Zawiera wiele (bo aż 12000) gotowych symboli dzięki którym można przekazać nawet rozbudowane wypowiedzi

8-certyfikat-bezpieczenstwa-dobra-jakosc-bezpieczny-produkt Pełna personalizacja

Możesz tworzyć własne symbole i wypowiedzi według indywidualnych potrzeb i dostosowywać aplikację do swych indywidualnych wymagań

98-tablet-w-zestawie Tablet w zestawie

Zawiera tablet w zestawie: Samsung Galaxy Tab A 10"

93-ilosc-stanowisk2 Licencja na dwa stanowiska

Mówik 2.0 to licencja na dwa stanowiska, więc możesz zainstalować go jednocześnie na dwóch urządzeniach z systemem Android - przykładowo na tablecie i na smartfonie. 

14-interaktywne-cwiczenia-ekrany Mówik Print w zestawie

W zestawie znajduje się  Mówik Print - program komputerowy przeznaczony do edycji i druku symboli. (na 1 stanowisko)

 

 

Mówik 2.0 - proteza mowy

Jak działa Mówik?

Mówik, za pomocą wbudowanego syntezatora mowy Ivona (głos męski lub żeński) wymawia hasła powiązane z symbolami. Mogą to być pojedyncze słowa lub zdania - budowane jako połączenie kilku symboli. Użytkownik otrzymuje tablice startowe, które następnie może dowolnie rozwijać i dostosowywać do swoich potrzeb.

Program umożliwia tworzenie profili użytkownika, dzięki którym na jednym urządzeniu można w przyjemniejszy sposób korzystać w różnych miejscach np. w szkole,w domu lub podczas spotkania ze znajomymi.

Niewątpliwą zaletą programu Mówik jest również, to, że został on przystosowany do urządzeń mobilnych z systemem Android, dzięki czemu można go zainstalować na bardzo dużej liczbie dostępnych na rynku urządzeń (od smartfonów po tablety).

Tablice można rozbudowywać i uzupełniać według własnych potrzeb. Istnieje możliwość dodawania nowych symboli np. w formie zdjęć lub obrazów pobranych z internetu. W ten sposób można dostosować program do potrzeb i możliwości użytkownika. Program Mówik zawiera dużo możliwości związanych z tworzeniem i rozbudową tablic.

Tworzenie wypowiedzi odbywa się poprzez wybór symboli i tablic. Kliknięcie przycisku symbolu doda go do okna dialogu, natomiast wybór odpowiedniej tablicy spowoduje automatyczne wyświetlenie podrzędnej (np. wybór tablicy "Osoby" wyświetli kolejne tablice i symbole - np. Rodzina, Zawody, koledzy i koleżanki, my, wy, itp.

Można budować zarówno krótkie jak i długie wypowiedzi. Wszystko zależy od tego co klient chce powiedzieć lub o co zapytać. Po stworzeniu żądanej wypowiedzi można skorzystać z syntezatora mowy - wystarczy kliknąć w miejscu, w którym widoczne są symbole by nastąpiło odtworzenie wypowiedzi. W dowolnym momencie można poprawić/usunąć tworzoną wypowiedź, stworzyć nową lub przejść do innego działu tematycznego.

Użytkownika ma możliwość dostosowania wielu parametrów programu. W menu ustawienia może m.in. włączyć skanowanie i zdecydować o sposobie działania tej funkcji, ustawić parametry związane z wymową w tym zdecydować, czy program ma odczytywać tablice głosem męskim lub żeńskim, określić tempo wypowiedzi, ustawić głośność, zdecydować o wyglądzie tablic i symboli.

W celu zabezpieczenia niektórych funkcji przed nieautoryzowaną zmianą można ustawić kod pin. Pozwoli to na zabezpieczenie ważnych parametrów programu - np. jeżeli rodzic ustawi kod PIN, to korzystające z tableta dziecko nie będzie mogło ingerować z parametry.

 

Co zawiera zestaw?

 • Karta z kodem służącym do rejestracji konta
 • Skrócony podręcznik
 • Naklejka na tablet
 • Pierwsze kroki
 • Tablet SAMSUNG Galaxy TAB A 10"
 • Ochronne etui
 • Program Mówik Print

 

Mówik 2.0 - proteza mowy

 

Dlaczego warto?

 • Mówik  pozwala na komunikację osób niemówiących lub mających problemy z mówieniem. Dla tych ludzi, to szansa na komunikację z otoczeniem w sposób jak najbardziej zbliżony do naturalnego - czyli poprzez mówienie. Wykorzystanie programu na tablecie pomoże osobom niemówiącym nawiązać kontakt werbalny
 • Zawiera wiele (bo aż 12000) gotowych symboli dzięki którym można przekazać nawet rozbudowane wypowiedzi
 • Możesz tworzyć własne symbole i wypowiedzi według indywidualnych potrzeb i dostosowywać aplikację do swych indywidualnych wymagań
 • Możesz wybrać głos męski lub żeński. To bardziej naturalne i komfortowe dla osoby komunikującej się jeśli głos syntetyczny odpowiada jej płci
 • Symbole można grupować w tematyczne tablice, a te mogą być budowane jako elementy powiązane. Dzięki temu nawet duży bardzo liczna baza symboli nie powoduje problemów w nawigacji i znalezieniu właściwej frazy
 • Program został stworzony w naszym kraju i jest bardzo dobrze dostosowany do naszego języka. Unikniesz problemów z niegramatycznym mówieniem i zawiłościami naszego języka
 • Możesz dodawać zdjęcia bez konieczności tworzenia piktogramów. To zapewni szybką rozbudowę Mówika o nowe symbole
 • Osoby, które potrafią pisać (chociażby w ograniczonym stopniu) mogą uruchomić klawiaturę ekranową i na niej wprowadzać wyrazy. Po wpisaniu pojedynczego wyrazu lub całego zdania można uruchomić syntezator mowy, który wypowie na głos tekst znajdujący się na ekranie. Pacjent jest w stanie sam dostosowywać program do swoich potrzeb
 • Po zainstalowaniu i zarejestrowaniu system od razu jest gotowy do pracy. Nie tracisz czasu na ustawienia i konfigurację

 • Za pomocą symboli można tworzyć zdania zawierające czynności i rzeczy związane z życiem codziennym. Możliwe jest formułowanie pytań, próśb, komentarzy jak również tworzenie wypowiedzi odnoszących się do przyszłości, przeszłości jak i teraźniejszości.

 • Jeden Mówik obejmuje licencję na dwa stanowiska, więc możesz zainstalować go jednocześnie na dwóch urządzeniach z systemem Android - przykładowo na tablecie i na smartfonie. Możesz wtedy włączyć synchronizację tablic, aby na obu urządzeniach posługiwać się tym samym zestawem symboli. (funkcja opisana w instrukcji).

 • Możesz zablokować nieautoryzywany dostęp do ustawień programu poprzez dodanie hasła. Nie będziesz musiał obawiać się, że dziecko korzystając z Mówika dokona niechcianych zmian. 

 

Zobacz inne produkty z serii Mówik

 

Informacje o programie

 

Mówik 2.0:

Licencja

Wieczysta
Typ licencji Komercyjna
Ilość stanowisk

2

Wersja językowa polska
Sposób działania

offline (dostęp do Internetu wymagany podczas procesu instalacji i aktywacji programu)

 

Mówik Print 3.0:

Licencja

Wieczysta
Ilość stanowisk

1

Wersja językowa polska
Sposób działania

offline (dostęp do Internetu wymagany podczas rejestracji produktu)

 

 

 

 

Wymagania techniczne

Mówik 2.0:

 • System operacyjny: Android 9.0 lub nowszy
 • Wyświetlacz minimum 6 cali
 • Procesor: minimum 2,0 GHz Quad Core
 • Pamięć RAM: minimum 2 GB
 • Pamięć wewnętrzna minimum 32 GB

Mówik Print 3.0:

 • System operacyjny: Windows 8.0 lub nowszy
 • Procesor: Minimum 2 x 2.5 GHz
 • RAM: Minimum 8 GB
 • Wolne miejsce na dysku: Minimum 2 GB

 

W związku z tym, że Android jest modyfikowany przez producenta danego sprzętu mogą pojawić się problemy na mniej popularnych urządzeniach, które nie zostały przetestowane. Program Mówik 2.0 testowany był na urządzeniach: Samsung, Lenovo.

Tablet w zestawie: Samsung Galaxy Tab A 10"

Specyfikacja tabletu możliwa do uzyskania po kontakcie telefonicznym lub mailowym.

 

 

 

Możliwość dofinansowania ze środków PFRON:
Kliknij by zobaczyć jak i gdzie złożyć wniosek

 

Poszczególne produkty (tablet, etui, Mówik Print) wchodzące w skład pakietu są wyszczególniane jako osobne pozycje na fakturze VAT.

Program Mówik nie jest zainstalowany na urządzeniu.

 

Zestawienie z programem TIM

Alternatywą dla MÓWika może być aplikacja TIM. Sprawdź zestawienie programów i zdecyduj, który program będzie bardziej dostosowany do Twoich potrzeb.

 

Błyskawiczna dostawa

Błyskawiczna dostawa

Kupujesz bezpiecznie w sprawdzonym sklepie

Kupujesz bezpiecznie w sprawdzonym sklepie

Możliwość otrzymania Karty Stałego Klienta

Możliwość otrzymania Karty Stałego Klienta
Mimo dołożenia wszelkich możliwych starań nie możemy zagwarantować, że publikowane opisy nie zawierają uchybień lub błędów. W przypadku jakichkolwiek wątpliwości prosimy przed podjęciem decyzji o kontakt z handlowcem.
Niniejszy opis podlega ochronie w myśl Ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Zabrania się kopiowania, rozpowszechniania, publikowania bez zgody właściciela.
Ikony pochodzą ze strony https://www.flaticon.com/
 • Ponad 20 lat na rynku

 • tylko legalneoprogramowanie

 • szybkie dostawy

 • możliwość negocjacji cen

 • Bezpieczne zakupy

 • Profesjonalnedoradztwo

 • Przejrzyste zakupy

Na blogu

Tablica manipulacyjna w terapii SI i logopedycznej

Tablica manipulacyjna w terapii SI i logopedycznej

09-05-2022
Tablica manipulacyjna, tablica sensoryczna czy nawet tablica edukacyjna. Trzy nazwy, pod którymi kryje się świetna pomoc, którą możesz wykorzystać w terapii integracji sensorycznej, logopedycznej czy wtedy, gdy chcesz zadbać o rozwój dziecka. Poznaj korzyści i ćwiczenia terapeutyczne...

więcej

Diagnoza: opóźniony rozwój mowy

Diagnoza: opóźniony rozwój mowy

22-04-2022
Opóźniony rozwój mowy, to informacja, że dziecko nie mówi, jak mówić powinno w danym roku życia. Co dalej? Jak wygląda terapia logopedyczna?

więcej

Autyzm a terapia logopedyczna. Studium przypadku – od diagnozy po terapię

Autyzm a terapia logopedyczna. Studium przypadku – od diagnozy po terapię

28-03-2022
Terapia logopedyczna dziecka z autyzmem może być sporym wyzwaniem. W przypadku dzieci autystycznych, opracowanie programu usprawnienia funkcji mowy i wdrożenie prawidłowej terapii, jest wyzwaniem, ale postępy, jakie widać podczas zajęć, dają bardzo dużo satysfakcji. Poznaj historię...

więcej