Marbelino "Gra we wzory"

 • Obserwuj produkt:
 • Producent: BELEDUC
 • Kod producenta: 4014888210235

 • Historia ceny
  Najniższa cena 30 dni przed obniżką: 275,00 zł brutto
 • Czas realizacji: Wysyłka w 24 godziny
 • 350,00 zł

  249,00 zł z VAT

  CENA KATALOGOWA: 350,00 zł
  OSZCZĘDZASZ: 101,00 zł !

 • Cena produktu z transportem od: 249,00 zł z VAT – Paczkomat InPost (transport gratis)

  Cena produktu z transportem od:
  249,00 zł z VAT – Paczkomat InPost (transport gratis)

Dla kogo?

Marbelino - Gra we wzory to zestaw składający się z 87 elementów: kulek w 6 kolorach w poręcznym i wygodnym worku do ich przechowywania, planszy, kart aktywności oraz miseczki.

Gra we wzory to najlepsze połączenie nauki i zabawy. Daje możliwość wykorzystania całości lub poszczególnych elementów w różnoraki sposób. Dzięki temu zapewnia stymulującą zmysły rozrywkę zarówno młodszym, jak i starszym dzieciom.

Zestaw z serii Marbelino dziecko może wykorzystać jako grę zręcznościową polegającą na przenoszeniu kulek na planszę. Ma sposobność użyć do tego kart aktywności lub wykazać się własną inwencją. Może odwzorować sekwencję obręczy lub pola w środku planszy. Poprzez tę aktywność dziecko stymuluje koordynację wzrokowo-ruchową, motorykę małą oraz usprawnia rękę piszącą. Ponadto rozwija kreatywność i myślenie twórcze.

Dobierając sobie do zabawy towarzysza, starsze dzieci wykorzystają Marbelino jako zastępstwo gry w kółko i krzyżyk. Uczestnicy mogą podzielić się kolorami i ustalić liczbę kulek potrzebnych do wygrania rozgrywki. Na przemian układają je obok siebie w środkowej części planszy: w pionie, poziomo lub na skos i dążą do strategicznego pokonania przeciwnika. Taka aktywność nauczy je logiki, przewidywania, myślenia przyczynowo-skutkowego i współdziałania z drugim uczestnikiem gry. 

Marbelino - wzory można rozegrać jako zabawę komunikacyjną, w której jeden gracz opisuje wybraną lub wylosowaną kartę aktywności drugiemu. Ten musi postępować zgodnie z instrukcjami i umieszczać kulki we właściwym miejscu. Stosując ten wariant, dziecko rozwija zdolności komunikacyjne oraz kompetencje kluczowe niezbędne do samorealizacji i integracji społecznej.

Wszystkie warianty wykorzystania Gry we wzory pozwalają na doskonalenie spostrzegawczości, pamięci i koordynacji wzrokowo-ruchowej oraz stymulują logiczne myślenie.

Zestaw do układania wzorów z serii Marbelino to gra dla dzieci 3+. Może być używany pojedynczo lub w parze. Wskutek tego sprawdzi się jako pomoc dydaktyczno-terapeutyczna w przedszkolu i szkole lub ciekawa zabawa w domu.

Zestaw wykonano z wysokiej jakości drewna, dzięki czemu jest bezpieczny dla dzieci, przyjemny w dotyku, łatwo utrzymać go w czystości i posłuży wielu pokoleniom.

 

 

 

Dlaczego warto?

 • Doskonali zręczność i motorykę

Gra do układania wzorów z serii Marbelino pozwala na trenowanie zręczności dziecka. Kulki są dopasowane wielkością do mniejszych rąk dziecka i dają szansę na doskonalenie chwytu pęsetowego (kciuk - palec wskazujący), zręczności oraz precyzji ruchowej.

Przesyp kulki z woreczka do miski, by dziecko miało do nich łatwy dostęp i zachęcaj młodszych graczy do chwytania kulek a później przenoszenia ich w wybrane miejsca na planszy. Starszym dzieciom zaproponuj zabawę z użyciem kart aktywności i odwzorowaniem sekwencji.

Takie ćwiczenia usprawniają motorykę i stymulują mięśnie ręki piszącej. Doskonalą precyzyjny chwyt i zręczność. Wpływają na zdolności manualne dziecka, m.in. w zakresie posługiwania się nożyczkami czy czynności samoobsługowych takich jak zapinanie guzików, zawiązywanie sznurowadeł, wkładanie ubrań. Dodatkowo usprawniają koordynację wzrokowo-ruchową niezbędną do nauki pisania i czytania.

Świadomie stymulowana motoryka mała i duża odpowiada za równowagę całego organizmu i ma znaczący wpływ na edukację dziecka. Przygotowuje je do pisania i zmniejsza męczliwość ręki. To z kolei obniża ryzyko problemów grafomotorycznych i poprawia estetykę pisma.

 

 

 • Uczy kolorów poprzez zabawę

W zestawie Marbelino - Gra we wzory znajdują się kulki w 6 kolorach: żółtym, pomarańczowym, zielonym, czerwonym, niebieskim i fioletowym. To dobry sposób na wprowadzenie młodszych dzieci w świat barw podstawowych i pochodnych oraz przypominanie ich nazw. Poprzez to utrwala się jego słownictwo i doskonali kompetencje językowe.

Wykorzystaj kulki do nauki podstawowych kolorów. Dawaj dziecku wybrane z nich, powtarzaj ich nazwy i zachęcaj je do tego samego, by doskonalić aparat mowy, zdolności komunikacyjne i ćwiczyć pamięć roboczą odpowiedzialną za późniejszy proces uczenia się.

Skorzystaj z otworów w planszy, by razem z dzieckiem bawić się w sortowanie kolorowych kulek. W ten sposób pomagasz mu rozwijać spostrzegawczość, koordynację wzrokowo-ruchową oraz uczysz logicznego myślenia.

Nauka kolorów w ciekawej formie rozbudza chęci poznawcze dziecka. Uczy je poznawania i doświadczania świata i wzbogaca jego wiedzę o nim.

 

Marbelino Gra we wzory

 

 • Rozwija wyobraźnię

Drewniane kulki w 6 barwach oraz podwójna plansza do ich układania to dobry sposób na rozwijanie wyobraźni dziecka oraz zachęcanie do kreatywnego i nieszablonowego myślenia.

Przesyp kulki z worka i pokaż dziecku, że może układać z nich wymyślone przez siebie sekwencje. Zachęcaj do tworzenia wzorów czy kształtów. Stopniuj trudność, wybierając kulki w konkretnym kolorze lub zadając temat, na który dziecko stworzy swoją kompozycję. Dzięki temu rozwiniesz jego wyobraźnię i dasz szansę na wykazanie się kreatywnością. Ekspresja twórcza pozwala uwolnić negatywne emocje, wyciszyć się i kształtować swój gust artystyczny. Dodatkowo dodaje dziecku pewności siebie, co pozytywnie wpływa na jego kompetencje społeczne.

 

Marbelino Gra we wzory

 

 • Doskonali komunikację

Gra we wzory nadaje się do zabawy w parze. Dzieci mogą współdziałać w trakcie tworzenia wspólnych wzorów lub ćwiczyć ich układanie poprzez opis sekwencji z karty aktywności. Taka wspólna zabawa pozwala na doskonalenie komunikacji werbalnej oraz integruje uczestników.

Zaproponuj grę w odwzorowanie sekwencji z karty aktywności. Stopniuj trudność. Na początku dzieci mogą odtworzyć układ wspólnie, a później indywidualnie, np. mierząc sobie czas. Zmotywuje je to do efektywniejszej koncentracji uwagi i trenowania pamięci.

Stopniuj trudność, proponując małym graczom ułożenie wzoru z karty aktywności na podstawie wskazówek udzielanych sobie nawzajem. Taki rodzaj gry pozwala na lepszą komunikację oraz stwarza więź między uczestnikami.

Marbelino Gra we wzory

 • Pomaga w nauce liczenia

Kulki doskonale zastąpią liczydło i wspomogą starsze oraz młodsze dzieci w nauce matematyki.

Sortując elementy zestawu, licz je i zachęcaj dziecko do powtarzania. Poprzez taką zabawę nauczysz je liczyć w wybranym przez siebie zakresie i zobrazujesz pojęcie liczby.

Zachęć do posługiwania się kartami aktywności ze wskazówkami, by dziecko mogło samodzielnie liczyć potrzebne we wzorze elementy i doskonalić tę umiejętność w trakcie zabawy.

Pokaż dziecku, jak dodawać kulki i odejmować je. Zachęcaj najmłodszych do obserwacji Twoich działań, by mogło zrozumieć istotę tych rachunków i szybciej uczyło się ich w przyszłości.

Dzięki takiej zabawie w przystępny sposób przekażesz dziecku wiedzę na temat ilości i pozwolisz szybciej zrozumieć to zagadnienie, niż w trakcie tradycyjnej nauki z liczbami.

 

Marbelino Gra we wzory

 

 • Ułatwia koncentrację uwagi

Zabawa w układanie wzorów angażuje uwagę dziecka i ułatwia jego skupienie się na dłużej. Jest to niezwykle istotne w prawidłowym rozwoju człowieka i pomaga w późniejszej edukacji.

Gra pozwala na wyciszenie emocji, daje chwilę odpoczynku, więc można ją wykorzystać jako ćwiczenie wprowadzające do lekcji lub sesji terapeutycznej, zamykające je oraz jako relaksującą zabawę przed snem po wyczerpującym dniu.

Wysyp kulki do miseczki i zachęcaj dziecko do manipulowania nimi a potem układania według własnego pomysłu lub wzoru z kart aktywności.  Poprzez takie ćwiczenia pozwolisz mu się zrelaksować i wyciszyć, co pozytywnie wpłynie na jego emocje. Da mu szansę uporządkowania ich i przygotuje do aktywniejszej części lekcji lub do wieczornego wypoczynku i snu.

Marbelino Gra we wzory

 • Ma dodatkowe zastosowanie z innymi produktami serii Marbelino

Zabawę w układanie wzorów można połączyć z innymi elementami serii Marbelino. Świetnie sprawdzą się szczypce dostępne w Marbelino "Gra w sortowanie" (Kliknij tutaj) oraz kości z kolorami. Dzięki temu dziecko ma szansę integrować zmysły, co pozytywnie wpływa na jego rozwój emocjonalny i poznawczy.

Zaproponuj układanie lub odwzorowanie sekwencji za pomocą szczypiec, by doskonalić zręczność dzieci i koordynację wzrokowo-ruchową. Zachęcaj do samodzielnego wymyślania wzorów z małych i dużych kulek z Gry w sortowanie, by rozwijać wyobraźnię dziecka. Innowacyjna gra na zasadzie gry w kółko i krzyżyk będzie jeszcze ciekawsza, gdy wykorzysta się do niej szczypce, a kolejność ruchów wyznaczy za pomocą kości z kolorami.

W ten sposób zachęcisz dzieci do wysiłku intelektualnego oraz usprawnisz ich pamięć roboczą odpowiedzialną za naukę nowych rzeczy, wykorzystywanie zdobytych wcześniej wiadomości i rozumowanie. Dodatkowo uruchomisz wyobraźnię i uatrakcyjnisz wspólną zabawę.

 

Marbelino Gra we wzory

 

Co zawiera?

Zestaw zawiera 87 elementów: drewnianą podstawę, kolorowe kulki w worku, karty aktywności, 1 większą miskę.

Marbelino Gra we wzory

Główne informacje

Wiek: 3+

Materiał wykonania: drewno

Produkt odpowiada Europejskim Normom Bezpieczeństwa EN 71

Błyskawiczna dostawa

Błyskawiczna dostawa

Kupujesz bezpiecznie w sprawdzonym sklepie

Kupujesz bezpiecznie w sprawdzonym sklepie
Mimo dołożenia wszelkich możliwych starań nie możemy zagwarantować, że publikowane opisy nie zawierają uchybień lub błędów. W przypadku jakichkolwiek wątpliwości prosimy przed podjęciem decyzji o kontakt z handlowcem.
Niniejszy opis podlega ochronie w myśl Ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Zabrania się kopiowania, rozpowszechniania, publikowania bez zgody właściciela.
Ikony pochodzą ze strony https://www.flaticon.com/

Na blogu

Blog

Jak uzyskać dofinansowanie z PFRON na zakup oprogramowania i sprzętu dla niepełnosprawnych w 2024?

Jak uzyskać dofinansowanie z PFRON na zakup oprogramowania i sprzętu dla niepełnosprawnych w 2024?

23-02-2024
W dzisiejszych czasach dostęp do nowoczesnych technologii i możliwość swobodnego poruszania się stanowią fundament uczestnictwa w życiu społecznym. Dla osób niepełnosprawnych te aspekty mogą jednak stanowić znaczące bariery, ograniczając ich aktywność zawodową, edukacyjną oraz... Więcej
Jak wyciszyć dziecko - 9 sposobów na wyciszenie dziecka, gdy jest przebodźcowane

Jak wyciszyć dziecko - 9 sposobów na wyciszenie dziecka, gdy jest przebodźcowane

20-12-2023
Żłóbki, przedszkola, ale i dom to miejsca: gdzie dzieci edukują się, rozwijają swoją kreatywność, poznają siebie, ale i mają styczność z innymi osobami, często dla nich początkowo obcymi. To miejsca, w których ciągle coś się dzieje, które dostarczają dzieciom różnych... Więcej
Zabawki terapeutyczne i edukacyjne – mądry pomysł na prezent dla trzylatka, dwulatka i niemowlaka. Co wybrać? Sprawdź 33 pomysły na prezent dla dziecka.

Zabawki terapeutyczne i edukacyjne – mądry pomysł na prezent dla trzylatka, dwulatka i niemowlaka. Co wybrać? Sprawdź 33 pomysły na prezent dla dziecka.

21-11-2023
Wybór zabawki dla dziecka nie jest prostą sprawą. Wie o tym każdy, kto chociaż raz zmierzył się z tym zadaniem. Trudności może przysporzyć już sam pomysł na prezent. Jeśli dodamy do tego ograniczony budżet lub specjalne potrzeby edukacyjne i rozwojowe dziecka, to stajemy przed... Więcej