Marbelino "Gra w sortowanie"

 • Obserwuj produkt:
 • Producent: BELEDUC
 • Kod producenta: 4014888210228

 • Historia ceny
  Najniższa cena 30 dni przed zmianą: 215,10 zł brutto
 • Czas realizacji: Wysyłka w 24 godziny
 • 330,00 zł

  239,00 zł z VAT

  CENA KATALOGOWA: 330,00 zł
  OSZCZĘDZASZ: 91,00 zł !

 • Cena produktu z transportem od: 239,00 zł z VAT – Paczkomat InPost (transport gratis)

  Cena produktu z transportem od:
  239,00 zł z VAT – Paczkomat InPost (transport gratis)

Dla kogo?

Marbelino - Gra w sortowanie to zestaw składający się m.in. z planszy, kości, kart aktywności, szczypiec oraz kulek w poręcznym i wygodnym worku do ich przechowywania.

Gra w sortowanie to najlepsze połączenie nauki i zabawy. Daje możliwość wykorzystania całości lub poszczególnych elementów w różnoraki sposób. Dzięki temu zapewnia stymulującą zmysły rozrywkę zarówno młodszym, jak i starszym dzieciom.

Zestaw z serii Marbelino dziecko może wykorzystać jako grę zręcznościową polegającą na przenoszeniu kulek za pomocą szczypiec. Ma sposobność użyć do tego kart aktywności lub wykazać się własną inwencją. Poprzez tę aktywność dziecko stymuluje motorykę i usprawnia rękę piszącą oraz rozwija kreatywność i myślenie twórcze.

Gra w sortowanie to doskonała zabawa z kośćmi. Wymaga uwagi i jest trudniejsza od poprzedniego wariantu, gdyż zakłada układanie kulek według losowego wskazania na kościach: liczbowego i kolorystycznego. W tej opcji najmłodsi mogą również opierać się na schematach z kart aktywności, co jeszcze bardziej podnosi poprzeczkę trudności lub wybrać prostszy sposób i układać kulki według swojej koncepcji. Oba warianty pozwalają na doskonalenie spostrzegawczości i koordynacji wzrokowo-ruchowej oraz stymulują logiczne myślenie.

Zestaw do sortowania z serii Marbelino to gra dla dzieci 3+. Może być używany pojedynczo lub w grupie maksymalnie 4-osobowej. Wskutek tego sprawdzi się jako pomoc dydaktyczno-terapeutyczna w przedszkolu i szkole lub jako ciekawa zabawa w domu.

Zestaw wykonano z wysokiej jakości drewna, dzięki czemu jest bezpieczny dla dzieci, przyjemny w dotyku, łatwo utrzymać go w czystości i posłuży wielu pokoleniom.

 

 

 

Dlaczego warto?

 • Doskonali zręczność i motorykę

Gra do sortowania z serii Marbelino pozwala na trenowanie zręczności dziecka. Znajdujące się w zestawie szczypce są dopasowane do obu rozmiaru kulek, dzięki czemu można je z ich pomocą przenosić.

Przesyp kulki z woreczka do miski, by dziecko miało do nich łatwy dostęp i zachęcaj młodszych graczy do chwytania kulek a później przenoszenia ich w wybrane miejsca na planszy. Starszym dzieciom zaproponuj zabawę szczypcami, by z ich pomocą manipulowały wybranymi kulkami i przenosiły je do otworów.

Takie ćwiczenia usprawniają motorykę i stymulują mięśnie ręki piszącej. Doskonalą precyzyjny chwyt i zręczność. Wpływają na zdolności manualne dziecka, m.in. w zakresie posługiwania się nożyczkami czy czynności samoobsługowych takich jak zapinanie guzików, zawiązywanie sznurowadeł, wkładanie ubrań. Dodatkowo usprawniają koordynację wzrokowo-ruchową niezbędną do nauki pisania i czytania.

Świadomie stymulowana motoryka mała i duża odpowiada za równowagę całego organizmu i ma znaczący wpływ na edukację dziecka. Przygotowuje je do pisania i zmniejsza męczliwość ręki. To z kolei obniża ryzyko problemów grafomotorycznych i poprawia estetykę pisma.

 

 

 • Uczy kolorów poprzez zabawę

W zestawie Marbelino - Gra w sortowanie znajdują się kulki w różnych kolorach oraz dopasowane do nich otwory w planszy. To dobry sposób na wprowadzenie młodszych dzieci w świat barw oraz przypominanie ich nazw i utrwalanie słownictwa w zabawie ze starszymi pociechami.

Wykorzystaj kulki do nauki podstawowych kolorów. Dawaj dziecku wybrane z nich, powtarzaj ich nazwy i zachęcaj je do tego samego, by doskonalić aparat mowy, zdolności komunikacyjne i ćwiczyć pamięć roboczą odpowiedzialną za późniejszy proces uczenia się.

Skorzystaj z barwnych otworów w planszy, by razem z dzieckiem bawić się w sortowanie kolorowych kulek. W ten sposób pomagasz mu rozwijać spostrzegawczość, koordynację wzrokowo-ruchową oraz uczysz logicznego myślenia.

Stopniuj trudność poprzez użycie kości do gry i wybierania kulki w losowo wybranym kolorze. Możesz jeszcze wyżej podnieść poprzeczkę i skorzystać z kart aktywności, by dziecko miało okazję odwzorować układ każdej sekwencji. Poprzez takie ćwiczenia stymulujesz wzrok dziecka, uaktywniasz jego obie półkule i pobudzasz myślenie analityczne.

Nauka kolorów w ciekawej formie rozbudza chęci poznawcze dziecka. Uczy je poznawania i doświadczania świata i wzbogaca jego wiedzę o nim.

 

Marbelino Gra w sortowanie

 

 • Pomaga w nauce liczenia

Kulki doskonale zastąpią liczydło i wspomogą starsze oraz młodsze dzieci w nauce matematyki.

Sortując elementy zestawu, licz je i zachęcaj dziecko do powtarzania. Poprzez taką zabawę nauczysz je liczyć w wybranym przez siebie zakresie i zobrazujesz pojęcie liczby.

Zachęć do posługiwania się kostką z oczkami, by dziecko mogło je samodzielnie liczyć i doskonalić tę umiejętność w trakcie zabawy.

Pokaż dziecku, jak dodawać kulki i odejmować je. Zachęcaj dziecko do obserwacji Twoich działań, by mogło zrozumieć istotę tych rachunków i szybciej uczyło się ich w przyszłości.

Za pomocą kulek wytłumaczysz najmłodszym również inne pojęcia matematyczne, takie jak zbiór, wielkość, proporcje.

Pokaż, że kulki można ułożyć na różne sposoby, np. segregując je według wielkości i koloru. Wyjaśniaj przy tym, czym są proporcje, co oznacza, że coś jest większe lub mniejsze. Pobawcie się w segregowanie, wytłumacz dziecku, że może ułożyć na planszy zbiory o jednakowej lub różnej liczbie elementów. Naucz dziecko porównywania utworzonych zbiorów a łatwiej pojmie pojęcie proporcji.

Dzięki takiej zabawie w przystępny sposób przekażesz dziecku wiedzę na temat ilości i pozwolisz szybciej zrozumieć to zagadnienie, niż w trakcie tradycyjnej nauki z liczbami.

Marbelino Gra w sortowanie

Zabawa w segregowanie angażuje uwagę dziecka i ułatwia jego skupienie się na dłużej. Jest to niezwykle istotne w prawidłowym rozwoju dziecka i pomaga mu w edukacji.

Gra pozwala na wyciszenie emocji, daje chwilę odpoczynku, więc można ją wykorzystać jako ćwiczenie wprowadzające do lekcji lub sesji terapeutycznej, zamykające je oraz jako relaksującą zabawę przed snem po wyczerpującym dniu.

Wysyp kulki do miseczek i zachęcaj dziecko do manipulowania nimi, a potem układania według własnego pomysłu lub wzoru z kart aktywności. Motywuj do posługiwania się szczypcami, by angażować uwagę dziecka oraz jego zręczność. Poprzez takie ćwiczenia pozwolisz mu się zrelaksować i wyciszyć, co pozytywnie wpłynie na jego emocje. Da mu szansę uporządkowania ich i przygotuje do aktywniejszej części lekcji lub do wieczornego wypoczynku i snu.

 

Marbelino Gra w sortowanie

 

 • Stymuluje zmysły

Znajdujące się w zestawie Marbelino elementy dostarczają wielu bodźców zmysłom, usprawniając ich integrację i wspomagając sensorykę dziecka. Poprzez połączenie różnych aktywności, dziecko uczy się odbierać bodźce, organizować je i wykorzystywać w rozwoju. Jest przez to spokojniejsze, rozwija się bardziej harmonijnie i lepiej rozumie otaczający je świat.

Uaktywniaj wiele receptorów dziecka w trakcie jego zabawy w sortowanie. Zachęcaj do układania kulek według konkretnych wzorów, by stymulować wzrok i ruch dziecka. Mów do niego - nazywaj kolory i głośno licz kulki, przez co uaktywnisz percepcję słuchową. Proś o powtarzanie nazw kolorów i kolejności cyfr, by usprawniać aparat mowy i doskonalić kompetencje językowe dziecka. W ten sposób zintegrujesz jego zmysły i pozytywnie wpłyniesz na zdolności poznawcze.

Marbelino Gra w sortowanie

 • Ma wszechstronne zastosowanie

Zabawę w sortowanie można prowadzić na różne sposoby, dzięki czemu nadaje się zarówno dla młodszych, jak i starszych dzieci. Najmłodsi mogą z jej pomocą doskonalić motorykę, naukę kolorów czy oswajać się z pojęciem liczby. Starsze dzieci wykonają bardziej skomplikowane działania jak dodawanie i odejmowanie, tworzenie zbiorów czy odwzorowanie sekwencji na kartach aktywności.

Pokaż młodszym dzieciom, jak mogą wykorzystać kulki. Zachęcaj do tworzenia swoich kompozycji, by pobudzać ich kreatywność i usprawniać koordynację.

Zaproponuj starszym dzieciom zabawę w duecie lub większej grupie. Każde z nich może wybrać swój otwór i w nim komponować zbiór lub odtwarzać układ z karty aktywności. Możesz stopniować trudność i po przyjrzeniu się przez dziecko karcie, schować ją, by miało okazję uruchomić pamięć i skupić się na zadaniu. W ten sposób zachęcisz je do wysiłku intelektualnego oraz usprawnisz jego pamięć roboczą odpowiedzialną za naukę nowych rzeczy, wykorzystywanie zdobytych wcześniej wiadomości i rozumowanie.

Poproś dzieci o posługiwanie się szczypcami w zabawie, by usprawniać ich rękę piszącą i trenować zręczność, precyzję ruchów oraz koncentrację uwagi. Pozwól im na wspólne działanie i samodzielne ustalenie zasad gry. Dasz im szansę na doskonalenie komunikacji i współpracy, czyli kompetencji kluczowych niezbędnych w życiu społecznym każdego człowieka.

 

Marbelino Gra w sortowanie

 

Co zawiera?

Zestaw zawiera: drewnianą podstawę, kolorowe kulki w dwóch rozmiarach, szczypce, 2 kostki, karty aktywności, 4 mniejsze miseczki, 1 większą miskę, worek na kulki.

Marbelino Gra w sortowanie

Główne informacje

Wiek: 3+

Materiał wykonania: drewno

Produkt odpowiada Europejskim Normom Bezpieczeństwa EN 71

Błyskawiczna dostawa

Błyskawiczna dostawa

Kupujesz bezpiecznie w sprawdzonym sklepie

Kupujesz bezpiecznie w sprawdzonym sklepie
Mimo dołożenia wszelkich możliwych starań nie możemy zagwarantować, że publikowane opisy nie zawierają uchybień lub błędów. W przypadku jakichkolwiek wątpliwości prosimy przed podjęciem decyzji o kontakt z handlowcem.
Niniejszy opis podlega ochronie w myśl Ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Zabrania się kopiowania, rozpowszechniania, publikowania bez zgody właściciela.
Ikony pochodzą ze strony https://www.flaticon.com/

Na blogu

Blog

Jak uzyskać dofinansowanie z PFRON na zakup oprogramowania i sprzętu dla niepełnosprawnych w 2024?

Jak uzyskać dofinansowanie z PFRON na zakup oprogramowania i sprzętu dla niepełnosprawnych w 2024?

23-02-2024
W dzisiejszych czasach dostęp do nowoczesnych technologii i możliwość swobodnego poruszania się stanowią fundament uczestnictwa w życiu społecznym. Dla osób niepełnosprawnych te aspekty mogą jednak stanowić znaczące bariery, ograniczając ich aktywność zawodową, edukacyjną oraz... Więcej
Jak wyciszyć dziecko - 9 sposobów na wyciszenie dziecka, gdy jest przebodźcowane

Jak wyciszyć dziecko - 9 sposobów na wyciszenie dziecka, gdy jest przebodźcowane

20-12-2023
Żłóbki, przedszkola, ale i dom to miejsca: gdzie dzieci edukują się, rozwijają swoją kreatywność, poznają siebie, ale i mają styczność z innymi osobami, często dla nich początkowo obcymi. To miejsca, w których ciągle coś się dzieje, które dostarczają dzieciom różnych... Więcej
Zabawki terapeutyczne i edukacyjne – mądry pomysł na prezent dla trzylatka, dwulatka i niemowlaka. Co wybrać? Sprawdź 33 pomysły na prezent dla dziecka.

Zabawki terapeutyczne i edukacyjne – mądry pomysł na prezent dla trzylatka, dwulatka i niemowlaka. Co wybrać? Sprawdź 33 pomysły na prezent dla dziecka.

21-11-2023
Wybór zabawki dla dziecka nie jest prostą sprawą. Wie o tym każdy, kto chociaż raz zmierzył się z tym zadaniem. Trudności może przysporzyć już sam pomysł na prezent. Jeśli dodamy do tego ograniczony budżet lub specjalne potrzeby edukacyjne i rozwojowe dziecka, to stajemy przed... Więcej