Cognitomniac Autyzm

 • 2 599,00 zł

  2 525,00 zł z VAT

  CENA KATALOGOWA: 2 599,00 zł
  OSZCZĘDZASZ: 74,00 zł !

 • Cena produktu z transportem od: 2 525,00 zł z VAT – Kurier - DPD (transport gratis)

  Cena produktu z transportem od:
  2 525,00 zł z VAT – Kurier - DPD (transport gratis)

Dla kogo ?

Cognitomniac Autyzm to komputerowa forma terapii i rehabilitacji osób autystycznych oraz niepełnosprawnych intelektualnie. Mogą z niej korzystać zarówno dzieci, jak i dorośli. Program przeznaczony jest dla terapeutów, psychologów, pedagogów, lekarzy, którzy poszukują atrakcyjnych form pomocniczych do wykorzystania w swoich terapiach. Pakiet składa się z gotowych zestawów gier, wpływających na rozwój funkcji społecznych i komunikacyjnych gracza. Wersja z serii Autyzm posiada ograniczoną stymulację sensoryczną, dzięki czemu uwaga gracza nie ulega rozproszeniu przez zbędne czynniki. Atrakcyjna szata graficzna oraz przyjazny głos lektora zamieniają zwykłą terapię w wesołą przygodę oraz ciekawe uzupełnienie codziennej nauki. System powstał w konsultacji z psychologami i pedagogami. Producent współpracuje także z ośrodkami terapeutycznymi, a wszystko po to, by jak najlepiej dopasować się do potrzeb użytkowników.

 

 

 

Cognitomniac Autyzm- inforgrafika

 

 

Jak działa ?

W systemie istnieją 3 role: Terapeuta, Opiekun oraz Gracz. Terapeuta dysponuje profilem zarządzającym, dzięki czemu może regulować wszystkie opcje dostępne w systemie oraz dostosować grę do dysfunkcji poznawczych Gracza, jedocześnie monitorując proces terapeutyczny. Opiekun to panel pośredni między Terapeutą, a Graczem, który zawiera najważniejsze opcje, jednak bez możliwości ustalania ich szczegółów.  Z kolei Gracz, czyli najprostszy panel opcji, może regulować jedynie poziom trudności oraz stymulacji sensorycznej swojej gry.

Poziom trudności gry jest dostosowywany automatycznie do wyników osiąganych przez Gracza. Zdobyte punkty są zapisywane w archiwum, dzięki czemu efekt pracy może być poddany ocenie Terapeuty.

Gry w pakiecie Cognitomniac są zaprogramowane w taki sposób, by mogły z nich korzystać osoby z ograniczeniami motorycznymi. Do obsługi programu można śmiało skorzystać z alternatywnych urządzeń sterujących komputerem, takich jak mysz nagłowna, mysz sterowana ustami, urządzenia typu „eye-tracker”, powiększone trackballe, przyciski. Sterowanie klawiaturowe jest przystosowane do osób niepełnosprawnych dzięki ograniczonej liczbie klawiszy sterujących.

System pozwala na dowolną konfigurację gier za pomocą wielu dostępnych opcji. Dzięki nim możliwe są takie działania jak:

 • Zmiana procedur rozgrywki tak, by ułatwić/ urozmaicić grę,
 • Kontrola stymulacji sensorycznej,
 • Modyfikacja poziomu trudności (np. poprzez kontrolowanie czasu reakcji, liczbę odpowiedzi do wyboru),
 • Kontrolowanie liczby komunikatów tekstowych i werbalnych podczas rozgrywki,
 • Sposób prezentowania wyników gracza oraz dopasowywanie gratyfikacji w czasie gry.

 

Co zawiera pakiet Cognitomniac ADHD?

Pakiet Cognitomniac Autyzm zawiera 4 gry: Kuchnia, Flipchart, Szafa grająca oraz Dom.

 

 • Kuchnia - gra polega na umieszczaniu przedmiotów kuchennych w przynależnych dla nich miejscach (np. schowanie naczyń do szafki, włożenie jedzenia do lodówki). Rozwija takie kompetencje jak uwaga (podzielność, selektywność, trwałość), pamięć wzrokowa, przestrzenna oraz praktyczna, myślenie (kategoryzowanie). Dodatkowo, nabyte umiejętności przydają się również w codziennych czynnościach domowych.  Poziom trudności gry rośnie wraz z liczbą szafek do zapamiętania, ograniczonym czasem ekspozycji przedmiotów oraz czasem reakcji i decyzji gracza.

Cognitomniac Kuchnia

 

 • Flipchart - zadaniem gracza jest odkrycie zasady porządkującej ciągi liczb lub wyrazów, a następnie uzupełnienie takiego ciągu w pustym miejscu. Przykładowym ciągiem wyrazów może być np. tekst piosenki, który gracz musi dokończyć, wybierając jedną z podanych możliwości odpowiedzi. Gra rozwija myślenie operacyjne (abstrahowanie, uogólnianie, kojarzenie), zdolności matematyczne oraz uwagę. Poziom trudności rośnie wraz z awansem – reguły porządkujące ciąg stają się coraz bardziej skomplikowane, liczby coraz większe, a przysłowia i teksty coraz bardziej abstrakcyjne.

Cognitomniac Flipchart

 

 • Szafa grająca - gra polega na dopasowywaniu obrazków do usłyszanych dźwięków. Na podstawie dźwięków spotykanych w życiu codziennym, odgłosów natury oraz instrumentów muzycznych, gracz rozwija swoją analizę słuchową. Trudność rozgrywki regulowana jest za pomocą liczby dostępnych odpowiedzi oraz liczby dźwięków, które trzeba dopasować zgodnie z kolejnością ich występowania.

Cognitomniac Szafa

 

 • Dom - Zadaniem gracza jest wybranie właściwego obrazka, pasującego do danego pomieszczenia domowego. Jeśli gra toczy się na tle salonu, właściwym przedmiotem będzie tutaj kanapa, a niewłaściwym lodówka. Gra przyczynia się do rozwoju myślenia operacyjnego, percepcji wzrokowej oraz wiedzy w zakresie przeznaczenia przedmiotów codziennego użytku. Pozom trudności regulowany jest tutaj poprzez stopniowe ograniczanie długości czasu odpowiedzi.

Cognitomniac Dom

 

 

Czym wyróżnia się nasza oferta?

U nas transport kurierem i ubezpieczenie otrzymujesz w cenie. Specjalizujemy się w sprzedaży dla szkół i placówek edukacyjnych więc, staramy się spełniać indywidualne potrzeby.

 

Dlaczego warto ?

Cognitomniac Autyzm to ciekawa alternatywa dla terapii osób z autyzmem oraz niepełnosprawnością intelektualną. Gry wchodzące w skład pakietu doskonale sprawdzą się m.in. w poprawie myślenia operacyjnego oraz podzielności uwagi. Wpłyną też korzystnie na codzienne funkcjonowanie pacjenta, ponieważ nabyte czynności będzie mógł zastosować również w praktyce. Ograniczona stymulacja sensoryczna pozwoli użytkownikowi na pełne skupienie się na grze. Program znajdzie swoje zastosowanie w ośrodku terapeutycznym, szkole, a nawet w domowym zaciszu. Mogą z niego korzystać tak samo terapeuci, jak i rodzice/ opiekunowie.

 

 • Terapia za pomocą specjalistycznych gier komputerowych jest atrakcyjna dla pacjenta

 • W rękach świadomego terapeuty jest bardzo efektywnym narzędziem terapeutycznym

 • Podział na role pozwala przenieść terapię poza gabinet terapeuty, dzięki czemu pacjent może pracować sam pod nadzorem opiekuna

 • Szeroka elastyczność ustawienia parametrów pozwala na optymalne dostosowanie do potrzeb pacjenta i indywidualizację terapii

 • Ze wzrostem kompetencji pacjenta wzrasta poziom trudności aby stale podnosić jego umiejętności

 • Analiza wyników w formie graficznej ułatwia terapeucie podejmowanie decyzji w kwestii dostosowania terapii

 • Forma gier dostosowana jest do wymagań osób wymagających terapii – nie występuje przestymulowanie

 • W każdej grze występują dystraktory – dodatkowe elementy graficzne i dźwiękowe, które mają rozpraszać graczy i odwracać uwagę od rozwiązywanego zadania. Takie rozwiązanie uczy skupienia uwagi na celu

 

Informacje o programie

Licencja Wieczysta
Typ licencji Komercyjna
Ilość stanowisk

1

Wersja językowa polska

 

Wymagania sprzętowe:

 • Windows:
  • Procesor: 2,33 GHz lub szybszy
  • System operacyjny: Windows XP, Windows Server 2008, Windows Vista SP2, 7, 8/8.1
  • Pamięć RAM: 1 GB
 • Mac OS:
  • Procesor: Intel Core Duo 1,83 GHz lub szybszy
  • System operacyjny: Mac OS X 10.6, 10.7 lub 10.8
  • Pamięć RAM: 1 GB
 • Inne:
 • rozdzielczość minimalna 1024×768
 • karta dźwiękowa do odtwarzania lektora i dźwięków z gier (niektóre gry wymagają dźwięku)

 

Sprawdź inne pomoce terapeutyczne.

Błyskawiczna dostawa

Błyskawiczna dostawa

Bezpłatna dostawa i ubezpieczenie przesyłki

Bezpłatna dostawa i ubezpieczenie przesyłki

Kupujesz bezpiecznie w sprawdzonym sklepie

Kupujesz bezpiecznie w sprawdzonym sklepie

Możliwość negocjacji ceny przy większych zamówieniach

Możliwość negocjacji ceny przy większych zamówieniach

Kupując ten produkt otrzymujesz dodatkowy gratis. Szczegóły w opisie

Kupując ten produkt otrzymujesz dodatkowy gratis. Szczegóły w opisie

Dodatkowe informacje na temat produktu:

W ofercie posiadamy również inne programy z serii Cognitomniac, m.in.: Cognitomniac Myślenie oraz Cognitomniac Pamięć.
Nasza oferta to również inne programy do terapii: eduSensus Mówiące Obrazki, Logopedyczne Zabawy.
Jeżeli prowadzisz terapię z osobami mającymi problemy z mową polecamy program: Praksja - ćwiczenia usprawniające mowę.
Możesz przeglądnąć całą ofertę programów logopedycznych lub programów terapeutycznych.

Mimo dołożenia wszelkich możliwych starań nie możemy zagwarantować, że publikowane opisy nie zawierają uchybień lub błędów. W przypadku jakichkolwiek wątpliwości prosimy przed podjęciem decyzji o kontakt z handlowcem.
Niniejszy opis podlega ochronie w myśl Ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Zabrania się kopiowania, rozpowszechniania, publikowania bez zgody właściciela.
Ikony pochodzą ze strony https://www.flaticon.com/

Na blogu

Blog

Jak uzyskać dofinansowanie z PFRON na zakup oprogramowania i sprzętu dla niepełnosprawnych w 2024?

Jak uzyskać dofinansowanie z PFRON na zakup oprogramowania i sprzętu dla niepełnosprawnych w 2024?

23-02-2024
W dzisiejszych czasach dostęp do nowoczesnych technologii i możliwość swobodnego poruszania się stanowią fundament uczestnictwa w życiu społecznym. Dla osób niepełnosprawnych te aspekty mogą jednak stanowić znaczące bariery, ograniczając ich aktywność zawodową, edukacyjną oraz... Więcej
Jak wyciszyć dziecko - 9 sposobów na wyciszenie dziecka, gdy jest przebodźcowane

Jak wyciszyć dziecko - 9 sposobów na wyciszenie dziecka, gdy jest przebodźcowane

20-12-2023
Żłóbki, przedszkola, ale i dom to miejsca: gdzie dzieci edukują się, rozwijają swoją kreatywność, poznają siebie, ale i mają styczność z innymi osobami, często dla nich początkowo obcymi. To miejsca, w których ciągle coś się dzieje, które dostarczają dzieciom różnych... Więcej
Zabawki terapeutyczne i edukacyjne – mądry pomysł na prezent dla trzylatka, dwulatka i niemowlaka. Co wybrać? Sprawdź 33 pomysły na prezent dla dziecka.

Zabawki terapeutyczne i edukacyjne – mądry pomysł na prezent dla trzylatka, dwulatka i niemowlaka. Co wybrać? Sprawdź 33 pomysły na prezent dla dziecka.

21-11-2023
Wybór zabawki dla dziecka nie jest prostą sprawą. Wie o tym każdy, kto chociaż raz zmierzył się z tym zadaniem. Trudności może przysporzyć już sam pomysł na prezent. Jeśli dodamy do tego ograniczony budżet lub specjalne potrzeby edukacyjne i rozwojowe dziecka, to stajemy przed... Więcej