Zestaw drewnianych klocków sensorycznych Safari 12 elementów

 • Obserwuj produkt:
 • Producent: Small Foot
 • Kod producenta: 4020972122308

 • Historia ceny
  Najniższa cena 30 dni przed obniżką: 85,00 zł brutto
 • Czas realizacji: Wysyłka w 24 godziny
 • 99,00 zł

  78,00 zł z VAT

  CENA KATALOGOWA: 99,00 zł
  OSZCZĘDZASZ: 21,00 zł !

 • Cena produktu z transportem od: 93,90 zł z VAT – Paczkomat InPost<br/>Bezpłatny transport już od 200,00 zł

  Cena produktu z transportem od:
  93,90 zł z VAT – Paczkomat InPost
  Bezpłatny transport już od 200,00 zł

Dla kogo?

Zestaw drewnianych klocków sensorycznych Safari jest przeznaczony dla dzieci powyżej 1 roku życia. Dobrze sprawdzi się także w przedszkolach, na zajęciach pedagogicznych oraz podczas ćwiczeń integracji sensorycznej.
Zestaw klocków Safari składa się z 12 elementów o różnych kształtach. Wśród nich są typowe sześciany i prostopadłościany, ale też walce, półokręgi, które mogą utworzyć tęczę i kwiat z nawlekanymi krążkami. Niektóre klocki mają wewnątrz otwory z koralikami, a jeden – z imitacją lusterka. Całość ma za zadanie dostarczyć bodźców wzrokowych, słuchowych i dotykowych.


Z zastosowaniem zestawu, oprócz ćwiczeń motoryki małej i koordynacji można także poszerzać wiedzę o przyrodzie. Klocki są kolorowe, a znajdujące się na nich nadruki lwa i tukana zachęcą do zabawy.

 

 

 

29-motoryka-mala-terapia-reki2 Motoryka mała

Zestaw klocków z koralikami i innymi elementami do stymulacji rąk pozwala doskonalić motorykę małą. Sprawdzi się także jako jeden z elementów terapii ręki.

46-od-1-roku-zycia Dla dzieci od 1 r.ż.

Zestaw jest przeznaczony dla dzieci powyżej 1 roku życia.

99-wykonany-z-drewna-drewniany2 Z drewna

Zestaw klocków sensorycznych Safari jest wykonany z drewna, co docenią zwłaszcza placówki pracujące w nurcie pedagogiki Montessori.

77-zmysl-dotyku Dotyk, terapia SI

Klocki sensoryczne Safari mają elementy do dodatkowej stymulacji receptorów dotykowych w obrębie rąk.

51-percepcja-sluchowa-zmysl-sluchu2 Stymulacja słuchu

Koraliki i okręgi nawleczone na sznurek mogą pełnić funkcję grzechotki do stymulacji zmysłu słuchu. Łącznie z innymi elementami zestawu całość jest przygotowana do integrowania bodźców słuchowych z dotykowymi i wzrokowymi.

33-nauka-ksztaltow-geometria Rozpoznawanie kształtów

Przedszkolaki podczas zabaw zestawem klocków Safari mogą uczyć się rozróżniać bryły między sobą i sortować elementy pod względem podobieństwa kształtu.

 

Dlaczego warto?

Klocki wypełnione koralikami i specjalnym lusterkiem to propozycja do wykorzystania podczas terapii SI. Klocki sensoryczne stymulują zmysł wzroku, słuchu i dotyku, co przyda się w poradniach na zajęciach integracji sensorycznej i w domowych zabawach.

 

Zestaw drewnianych klocków sensorycznych Safari.

 

 • Rozwój motoryki małej

Chwytanie klocków o różnym kształcie, poruszanie koralikami i nawlekanymi krążkami to ćwiczenia doskonalące motorykę małą. Sprawność ręki, połączona ze stymulacją receptorów dotykowych to ważne przygotowanie do kolejnych zadań manualnych, w tym przedszkolnych i szkolnych.

 

Chwytanie klocków o różnym kształcie, poruszanie koralikami i nawlekanymi krążkami to ćwiczenia doskonalące motorykę małą.

 

 • Doskonalenie orientacji przestrzennej

Budowanie konstrukcji z klocków o różnych kształtach rozwija orientację przestrzenną. Dziecko w takich zabawach może poznać pojęcia dotyczące relacji przestrzennych, takie jak „na”, „nad”, „pod”, „obok”, „przed” i „za”. Bryły przestrzenne kloców mogą być także wstępem do nauki kształtów.

 

 • Koordynacja oko-ręka

Zabawa klockami to dobre ćwiczenie koordynacji wzrokowo-ruchowej. W tworzeniu z klocków układanki dziecko ćwiczy także precyzję, koncentrację uwagi i cierpliwość.

 

12 drewnianych, różnokształtnych, kolorowych klocków.

 

 • Poszerzanie wiedzy o świecie przyrody

Zestaw drewnianych klocków sensorycznych Safari to dobry pomysł na przeprowadzenie zajęć przedszkolnych o tematyce przyrodniczej. Mając przed sobą klocki z podobizną lwa i tukana dzieci chętnie wysłuchają opowieści o Afryce i o tym, jakie zwierzęta tam żyją. Na bazie nowo zdobytej wiedzy przeprowadzić można wiele ciekawych zabaw.

 


Pomysły na zabawę


 • „Siedlisko dla zwierząt” – ćwiczenia motoryki małej, koordynacji oko-ręka, utrwalanie zdobytej wiedzy o zwierzętach

Dziecko z wykorzystaniem zestawu ma za zadanie ułożyć miejsca, w których spędza czas lew i tukan. Dla tukana może stworzyć wysoką wieżę, wiedząc, że ptaki lubią przesiadywać na drzewach. W pobliżu pasować będzie element z kwiatem. Z kolei dla lwa można ułożyć „plac zabaw”.

 

Zabawa klockami to dobre ćwiczenie koordynacji wzrokowo-ruchowej.

 

 • „Ogród zoologiczny” – stymulacja receptorów dotykowych rąk, słuchu i wzroku, doskonalenie motoryki małej

Z dostępnych elementów dziecko może ułożyć swój ogród zoologiczny. Dla zwierząt stworzy stanowiska do karmienia, poidełka, a także miejsca do zabawy. Dodatkowo można użyć też innych materiałów, spoza zestawu, takich jak np. papier kolorowy lub plastelina/masa piaskowa. To właśnie z nich warto przygotować np. drzewa (palmy), oazę i inne elementy pasujące do stylu safari.

 

 • „Zwierzaki odwiedzają się wzajemnie” – doskonalenie orientacji stronnej i relacji przestrzennych oraz koordynacji oko-ręka

Pomiędzy tukanem a lwem można rozłożyć różnokształtne klocki i podawać dziecku wskazówki, jaką ścieżką kierować się, by zwierzaki mogły się spotkać. Polecenia mogą brzmieć następująco: „przeskocz/przefruń skarpę”, „przejdź obok wałka z lusterkiem”, „skręć w prawo”, „skręć w lewo” itp. W ten sposób, między kolejnymi elementami dziecko dotrze do celu.

 

Budowanie konstrukcji z klocków o różnych kształtach rozwija orientację przestrzenną.

 

Co zawiera?

12 drewnianych, różnokształtnych, kolorowych klocków, a wśród nich m.in.:

 • klocek o kształcie sześcianu z podobizną lwa
 • klocek kształtu walca z namalowanym tukanem
 • prostopadłościan i sześcian z koralikami
 • walec z „lusterkiem”
 • klocki o kształcie walca z jednolitym wypełnieniem
 • element w kształcie kwiatu z nawleczonymi na sznurek drewnianymi okręgami
 • 3 elementy, z których można złożyć tęczę

 

Z zastosowaniem zestawu, oprócz ćwiczeń motoryki małej i koordynacji można także poszerzać wiedzę o przyrodzie.

 

Główne informacje

Wiek: powyżej 12 miesiąca życia
Materiał: drewno syntetyczne
Wymiary (zależne od kształtu), np.:

 • prostopadłościan: 4 cm x 4 cm x 8 cm
 • sześcian: 4 cm x 4 cm x 4 cm

Błyskawiczna dostawa

Błyskawiczna dostawa

Kupujesz bezpiecznie w sprawdzonym sklepie

Kupujesz bezpiecznie w sprawdzonym sklepie
Mimo dołożenia wszelkich możliwych starań nie możemy zagwarantować, że publikowane opisy nie zawierają uchybień lub błędów. W przypadku jakichkolwiek wątpliwości prosimy przed podjęciem decyzji o kontakt z handlowcem.
Niniejszy opis podlega ochronie w myśl Ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Zabrania się kopiowania, rozpowszechniania, publikowania bez zgody właściciela.
Ikony pochodzą ze strony https://www.flaticon.com/

Na blogu

Blog

Jak uzyskać dofinansowanie z PFRON na zakup oprogramowania i sprzętu dla niepełnosprawnych w 2024?

Jak uzyskać dofinansowanie z PFRON na zakup oprogramowania i sprzętu dla niepełnosprawnych w 2024?

23-02-2024
W dzisiejszych czasach dostęp do nowoczesnych technologii i możliwość swobodnego poruszania się stanowią fundament uczestnictwa w życiu społecznym. Dla osób niepełnosprawnych te aspekty mogą jednak stanowić znaczące bariery, ograniczając ich aktywność zawodową, edukacyjną oraz... Więcej
Jak wyciszyć dziecko - 9 sposobów na wyciszenie dziecka, gdy jest przebodźcowane

Jak wyciszyć dziecko - 9 sposobów na wyciszenie dziecka, gdy jest przebodźcowane

20-12-2023
Żłóbki, przedszkola, ale i dom to miejsca: gdzie dzieci edukują się, rozwijają swoją kreatywność, poznają siebie, ale i mają styczność z innymi osobami, często dla nich początkowo obcymi. To miejsca, w których ciągle coś się dzieje, które dostarczają dzieciom różnych... Więcej
Zabawki terapeutyczne i edukacyjne – mądry pomysł na prezent dla trzylatka, dwulatka i niemowlaka. Co wybrać? Sprawdź 33 pomysły na prezent dla dziecka.

Zabawki terapeutyczne i edukacyjne – mądry pomysł na prezent dla trzylatka, dwulatka i niemowlaka. Co wybrać? Sprawdź 33 pomysły na prezent dla dziecka.

21-11-2023
Wybór zabawki dla dziecka nie jest prostą sprawą. Wie o tym każdy, kto chociaż raz zmierzył się z tym zadaniem. Trudności może przysporzyć już sam pomysł na prezent. Jeśli dodamy do tego ograniczony budżet lub specjalne potrzeby edukacyjne i rozwojowe dziecka, to stajemy przed... Więcej