Ułamki 1/2 - multilicencja - licencja elektroniczna

 • Obserwuj produkt:
 • Producent: SILCOM MULTIMEDIA

 • Historia ceny
 • Czas realizacji: Wysyłka w 24 godziny
 • 499,00 zł

  459,90 zł z VAT

  CENA KATALOGOWA: 499,00 zł
  OSZCZĘDZASZ: 39,10 zł !

 • Cena produktu z transportem od: 459,90 zł z VAT – Paczkomat InPost (transport gratis)

  Cena produktu z transportem od:
  459,90 zł z VAT – Paczkomat InPost (transport gratis)

Dla kogo?

Interaktywny program Ułamki 1/2 skierowany jest do uczniów klas IV ‒ VI szkół podstawowych. Multimedialne materiały w bardzo przejrzysty sposób pokażą dzieciom, czym jest ułamek.  Następnie  można przejść do działań na ułamkach w pomysłowo przygotowanych zadaniach.

Uczniowie z pełnym kolorów, interaktywnym programem chętnie spróbują nauki w formie zabawy, która przypomina grę komputerową. Zachęcająca grafika pomoże przyswoić temat ułamków na przykładach z życia codziennego. Dzielenie na części arbuza, pizzy i ciasta w obrazowy sposób przestawi, czym jest 1/4, 1/7 i inne ułamki. Dzięki temu łatwiej będzie kojarzyć obraz z wartością liczbową.

Zaangażowanie do nauki percepcji wzrokowej i wyobraźni przestrzennej pozwoli szybciej opanować ten dział matematyki. Program Ułamki 1/2 jest przykładem na to, że nauka może być przyjemna!

 

 

 

89-edukacja-wczesnoszkolna-klasa-4-8-szkola-podstawowa2 Program przeznaczony dla uczniów klas IV ‒ VI

Materiały zamieszczone w programie Ułamki 1/2 będą przydatne w szkołach i w nauce domowej dla dzieci z klas  IV ‒ VI.

14-interaktywne-cwiczenia-ekrany Program multimedialny do interaktywnej nauki ułamków

Z interaktywnymi pomocami zrozumienie pojęcia ułamka będzie łatwiejsze. Dziecko podczas takiej nauki sprawniej opanuje też działania na ułamkach.

66-umiejetnosci-matematyczne-dodawanie-liczenie-tworzenie-wzorow-i-sekwencji-kategoryzowanie Materiały multimedialne do nauki matematyki o tematyce ułamków

Ułamki 1/2 to program do wykorzystania na lekcjach matematyki i do domowej nauki.

96-kompatybilny-z-tablica-interaktywna Z programu można korzystać na tablicy interaktywnej

Lekcję z wykorzystaniem programu Ułamki 1/2 można przeprowadzić, wyświetlając zadania na tablicach interaktywnych.

 

Dlaczego warto?

 • Interaktywna nauka matematyki

Ćwiczenia na ułamkach w formie multimedialnej nabierają nowego wymiaru! Program Ułamki 1/2 zapewnia naukę przy dobrej zabawie, z efektywnym przyswojeniem nowej wiedzy. Interaktywne ćwiczenia można wykonywać zarówno indywidualnie w domu, jak i z klasą podczas lekcji matematyki. Program sprawdzi się także na kółkach przedmiotowych. Atrakcyjne podejście do tematu ułamków sprawi, że każdy uczeń przyjdzie na takie zajęcia z ochotą.

Zadania rozwiązywane na ekranie komputera lub z wykorzystaniem tablicy interaktywnej to także możliwość kontrolowania na bieżąco, czy ćwiczenia są dobrze wykonywane. Do lepszej koncentracji mobilizują „nagrody” w postaci monet, co sprawia, że nauka przypomina grę komputerową. Za niepoprawną odpowiedź na ekranie pojawia się kwaśne jabłko. Dzięki temu zaraz po zakończeniu zadania uczeń wie, czy było ono wykonane dobrze oraz co należy poprawić. Pozwala to od razu wychwycić ewentualne błędy.

Ćwiczenia mają przejrzystą formę i zachęcają do nauki przez zabawę:

 

SILCOM Ułamki 1/2

 

 • Zadania na praktycznych przykładach

Dzieci najchętniej uczą się tych umiejętności, które można wykorzystać w codziennych sytuacjach. Właśnie na takich przykładach program Ułamki 1/2 pokazuje działania matematyczne. Zakupy w sklepie, krojenie ciasta z odmierzeniem odpowiedniego kawałka, a także podział na cząstki owoców to znane każdemu dziecku z obserwacji czynności:

 

SILCOM Ułamki 1/2

 

 • 4 stopnie trudności do wyboru

W programie Ułamki 1/2 w zależności od potrzeb podyktowanych wiekiem ucznia jest możliwość wyboru jednego z czterech stopni trudności. Należą do nich:

 1. Ułamki o liczniku równym 1

 2. Ułamki o tym samym mianowniku

 3. Ułamki mające formę podstawową

 4. Dowolne ułamki z możliwością ich skracania i rozszerzania.

Dzięki takiemu podziałowi można dokładnie dobrać zadanie do etapu nauki, na jakim jest dziecko. W ten sposób razem z programem Ułamki 1/2 będzie można przejść przez kolejne poziomy kształcenia. Na każdym z nich dzieci znajdą ćwiczenia adekwatne do nowych umiejętności, co utrwali zdobytą wiedzę, a także zmobilizuje do dalszych ćwiczeń.

 

 • Atrakcyjna grafika zachęcająca do nauki

Półki sklepowe pełne kolorowych warzyw i owoców, pieczywa oraz ciast to tematyka, którą można połączyć z działaniami na ułamkach. Przyjemny w odbiorze wzrokowym widok sklepu to bodziec zachęcający do nauki w formie zabawy:

 

SILCOM Ułamki 1/2

 

 • Współdziałanie z każdym typem tablicy interaktywnej

Możliwość korzystania z programu na tablicy interaktywnej to dobra opcja dla szkół. Dzięki wyświetleniu grafik na większym ekranie, w zabawie będzie mogła wziąć udział cała klasa. Nauczyciel może przydzielać zadania uczniom lub zaaranżować współdziałanie całej grupy. Podczas tak ciekawej lekcji matematyki łatwiej będzie zapamiętać temat ułamków. Pozwoli to sprawnie z nich korzystać w codziennych sytuacjach.

 

SILCOM Ułamki 1/2

 

Główne informacje

Wiek: klasy IV ‒ VI szkoły podstawowej

Współpracujące systemy operacyjne:

 • Windows 8

 • Windows 10

 • Windows 11

Wymagania sprzętowe:

 • minimalne: procesor Intel Core i3, generacji 6 lub nowszej, wyjście audio dla głośników lub słuchawek, min. 4 GB RAM

 • optymalne: procesor Intel Core i5, generacji 7 lub nowszej, wyjście audio dla głośników lub słuchawek, min. 8 GB RAM

Błyskawiczna dostawa

Błyskawiczna dostawa

Kupujesz bezpiecznie w sprawdzonym sklepie

Kupujesz bezpiecznie w sprawdzonym sklepie
Mimo dołożenia wszelkich możliwych starań nie możemy zagwarantować, że publikowane opisy nie zawierają uchybień lub błędów. W przypadku jakichkolwiek wątpliwości prosimy przed podjęciem decyzji o kontakt z handlowcem.
Niniejszy opis podlega ochronie w myśl Ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Zabrania się kopiowania, rozpowszechniania, publikowania bez zgody właściciela.
Ikony pochodzą ze strony https://www.flaticon.com/

Na blogu

Blog

Jak uzyskać dofinansowanie z PFRON na zakup oprogramowania i sprzętu dla niepełnosprawnych w 2024?

Jak uzyskać dofinansowanie z PFRON na zakup oprogramowania i sprzętu dla niepełnosprawnych w 2024?

23-02-2024
W dzisiejszych czasach dostęp do nowoczesnych technologii i możliwość swobodnego poruszania się stanowią fundament uczestnictwa w życiu społecznym. Dla osób niepełnosprawnych te aspekty mogą jednak stanowić znaczące bariery, ograniczając ich aktywność zawodową, edukacyjną oraz... Więcej
Jak wyciszyć dziecko - 9 sposobów na wyciszenie dziecka, gdy jest przebodźcowane

Jak wyciszyć dziecko - 9 sposobów na wyciszenie dziecka, gdy jest przebodźcowane

20-12-2023
Żłóbki, przedszkola, ale i dom to miejsca: gdzie dzieci edukują się, rozwijają swoją kreatywność, poznają siebie, ale i mają styczność z innymi osobami, często dla nich początkowo obcymi. To miejsca, w których ciągle coś się dzieje, które dostarczają dzieciom różnych... Więcej
Zabawki terapeutyczne i edukacyjne – mądry pomysł na prezent dla trzylatka, dwulatka i niemowlaka. Co wybrać? Sprawdź 33 pomysły na prezent dla dziecka.

Zabawki terapeutyczne i edukacyjne – mądry pomysł na prezent dla trzylatka, dwulatka i niemowlaka. Co wybrać? Sprawdź 33 pomysły na prezent dla dziecka.

21-11-2023
Wybór zabawki dla dziecka nie jest prostą sprawą. Wie o tym każdy, kto chociaż raz zmierzył się z tym zadaniem. Trudności może przysporzyć już sam pomysł na prezent. Jeśli dodamy do tego ograniczony budżet lub specjalne potrzeby edukacyjne i rozwojowe dziecka, to stajemy przed... Więcej