TUKI Klocki magnetyczne NANO CAR

 • Obserwuj produkt:
 • Producent: TUKI
 • Kod producenta: 5905575461025

 • Historia ceny
 • Czas realizacji: Wysyłka w 24 godziny
 • 399,00 zł z VAT

 • Cena produktu z transportem od: 399,00 zł z VAT – Paczkomat InPost (transport gratis)

  Cena produktu z transportem od:
  399,00 zł z VAT – Paczkomat InPost (transport gratis)
Dodaj do mojej listy

Dla kogo?

Klocki magnetyczne NANO CAR to zestaw do zabawy dla przedszkolaków, dzieci szkolnych i dla całych rodzin. Wersja NANO CAR składa się z 4 kół z magnesami i łącznika, również wyposażonego w magnesy. Z całości można ułożyć autko, które jest wodoodporne i potrafi unosić się na powierzchni wody. Jest to możliwe, gdyż klocki stworzone są ze specjalnej pianki, która nie pochłania wody. Daje to wiele możliwości wykorzystania zestawu w domu i poza domem.

Klocki magnetyczne NANO CAR będą atrakcyjnym wyposażeniem przedszkoli, świetlic szkolnych, sali rehabilitacyjnej i gabinetu SI, a także poradni psychologiczno-pedagogicznych. Zestaw sprawdzi się też podczas indywidualnej terapii w wodzie, a pod nadzorem rodziców – także w zabawach podwórkowych i w basenie przydomowym. Układając z elementów zawartych w zestawie samochód, oprócz dobrej zabawy, dziecko ćwiczy także koordynację, logiczne myślenie i poszerza wiedzę o otaczającym świecie.

 

 

 

 

85-edukacja-przedszkolna2 Dla przedszkoli

Klocki magnetyczne NANO CAR mogą stanowić atrakcyjne wyposażenie sali przedszkolnej. Można też je zabierać na przedszkolny plac zabaw.

75-zabkowanie-gryzak Dla świetlic szkolnych

NANO CAR sprawdzi się w świetlicach szkolnych oraz w salach zabaw.

27-motoryka-duza-koordynacja-ruchowa2 Motoryka i koordynacja

Układanie Klocków magnetycznych TUKI pozwala ćwiczyć zdolności motoryczne i koordynację. Ćwiczenia te mogą odbywać się w pomieszczeniu lub na dworze, a pod nadzorem osoby dorosłej – także w wodzie.

73-zabawy-na-zewnatrz-zabawki-na-podworko-plac-zabaw-zabawy-na-swiezym-powietrzu2 Zabawy na świeżym powietrzu

Wodoodporne Klocki magnetyczne TUKI mogą być wykorzystywane także w zabawach podwórkowych. Dzięki temu, że są wodoodporne, nie chłoną wilgoci z otoczenia, a po zabawie plenerowej można łatwo je umyć.

39-nauka-rozwiazywania-problemow2 Rozwiązywanie problemów

Układanie wskazanej figury z Klocków magnetycznych jest elementem nauki rozwiązywania problemów.

106-kreatywnosc2 Logiczne myślenie

Składanie ze sobą elementów zestawu, chcąc otrzymać wybrany kształt, uczy logicznego myślenia.

 

Dlaczego warto?

 • Zabawy z elementami logicznego myślenia

Składanie autka z elementów zestawu TUKI Klocki magnetyczne NANO CAR to zabawa, która trenuje logiczne myślenie i rozwiązywanie problemów. Po prawidłowym połączeniu wszystkich elementów, które przyciągają się wzajemnie magnesami, dziecko uczy się oceniać efekt swojej pracy.

 

Klocki magnetyczne TUKI bardzo dobrze nadają się do zabaw na świeżym powietrzu. Pianka, z której są zbudowane, jest wodoodporna, więc nawet ustawienie ich na trawie z rosą nie uszkadza ich struktury. Ponadto klocki są łatwe w czyszczeniu, dzięki czemu po zabawie na dworze nie ma problemu z utrzymaniem czystości piankowych elementów.

 

TUKI Klocki magnetyczne NANO CAR

 

 • Rehabilitacja w wodzie z klockami TUKI

Klocki TUKI, oprócz tego, że są wodoodporne, unoszą się na wodzie! Można to wykorzystać m.in. w fizjoterapii. Składanie zestawu NANO CAR będąc w basenie rehabilitacyjnym wspomoże usprawnianie i korzystnie wpłynie na rozwój motoryki dużej. Klocki magnetyczne TUKI mogą być też przyborem do ćwiczeń w wodzie.

 

 • Ćwiczenia koordynacji wzrokowo-ruchowej

Składanie autka i późniejsza zabawa modelem (zarówno w pomieszczeniu, jak i na podwórku, a także w wodzie) to czynności, które trenują koordynację oko-ręka i koordynację pracy rąk.

 

 • Nauka obserwacji – zrozumienie zjawiska magnetyzmu

Dzięki Klockom magnetycznym NANO CAR dzieci mogą obserwować, jak działa przyciąganie magnetyczne w praktyce. Zaciekawienie tym zjawiskiem pozwoli dziecku doświadczalnie poszerzyć swoją wiedzę w kreatywnych zabawach.

 


Pomysły na zabawę


 • Ćwiczenia w wodzie z autkiem NANO CAR – korygowanie postawy ciała (zwłaszcza ustawienia łopatek), ćwiczenia koordynacji pracy rąk

Dziecko wchodzi do płytkiego basenu rehabilitacyjnego z rodzicem lub z fizjoterapeutą, który umieszcza w wodzie elementy zestawu. Dziecko w pierwszej kolejności ma za zadanie wyłapać części, a następnie złożyć wszystkie elementy w kształt samochodu. Następnie, wykorzystując zjawisko unoszenia się autka na powierzchni wody, zadaniem będzie przemieszczanie go wokół siebie. Prawa ręka kieruje autko do tyłu za plecy, a w tym miejscu odbiera je lewa ręka i po powierzchni wody przesuwa model do przodu, gdzie sięga po niego znów prawa ręka i cykl się powtarza. Po 5 powtórzeniach należy wykonać ćwiczenie w drugą stronę.

 

 • „Znajdź części samochodu i złóż je w całość” – utrwalanie znajomości relacji przestrzennych i kierunków, nauka postępowania według instrukcji, doskonalenie motoryki dużej

Zabawa odbywa się na świeżym powietrzu – w ogrodzie lub na placu zabaw. W różnych miejscach ogrodu ukryte są poszczególne części samochodu: 4 koła i łącznik. Mogą znajdować się one za krzewami, za piaskownicą itd.
Dziecko (lub grupa dzieci) dostaje wskazówki, jak odnaleźć kolejne części samochodu. Polecenia mogą brzmieć: „skręć w prawo”, „skręć w lewo”, „spójrz nad”, „zajrzyj za” itd. W ten sposób rodzic lub nauczyciel podpowiada dziecku drogę do odnalezienia każdej części autka. Po zebraniu wszystkich elementów należy złożyć je w całość, uzyskując model samochodu.

 

Co zawiera?

 • 4 koła wyposażone w magnesy
 • łącznik z magnesami

TUKI Klocki magnetyczne NANO CAR

 

TUKI Klocki magnetyczne NANO CAR

 

Główne informacje

 • Liczba elementów: 5

 • Liczba magnesów: 12

 • Kolory elementów – pastelowe: żółty, turkusowy, różowy

 • Materiały: pianka, magnesy neodymowe

 • Wymiary złożonego autka:

  • Długość: 20 cm

  • Szerokość: 30 cm

  • Wysokość: 40 cm

 • Łączna waga zestawu: 1 kg

 • Dodatkowe cechy: klocki są wodoodporne

Błyskawiczna dostawa

Błyskawiczna dostawa

Kupujesz bezpiecznie w sprawdzonym sklepie

Kupujesz bezpiecznie w sprawdzonym sklepie
Mimo dołożenia wszelkich możliwych starań nie możemy zagwarantować, że publikowane opisy nie zawierają uchybień lub błędów. W przypadku jakichkolwiek wątpliwości prosimy przed podjęciem decyzji o kontakt z handlowcem.
Niniejszy opis podlega ochronie w myśl Ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Zabrania się kopiowania, rozpowszechniania, publikowania bez zgody właściciela.
Ikony pochodzą ze strony https://www.flaticon.com/

Na blogu

Blog

Zabawki terapeutyczne i edukacyjne – mądry pomysł na prezent dla trzylatka, dwulatka i niemowlaka. Co wybrać? Sprawdź 33 pomysły na prezent dla dziecka.

Zabawki terapeutyczne i edukacyjne – mądry pomysł na prezent dla trzylatka, dwulatka i niemowlaka. Co wybrać? Sprawdź 33 pomysły na prezent dla dziecka.

21-11-2023
Wybór zabawki dla dziecka nie jest prostą sprawą. Wie o tym każdy, kto chociaż raz zmierzył się z tym zadaniem. Trudności może przysporzyć już sam pomysł na prezent. Jeśli dodamy do tego ograniczony budżet lub specjalne potrzeby edukacyjne i rozwojowe dziecka, to stajemy przed... Więcej
Platforma sensoryczna - poznaj 15 powodów, dla których warto ją mieć.

Platforma sensoryczna - poznaj 15 powodów, dla których warto ją mieć.

08-11-2023
Platforma sensoryczna to prawdziwa petarda dla rozwoju Twojego dziecka, a zabawy z jej wykorzystaniem są jak podróże na latającym dywanie! Szeroki wachlarz ćwiczeń, które można wykonać z udziałem tego dwustronnego dzieła, to ogromne możliwości na ćwiczenia na zaburzenia integracji... Więcej
Pomoce dydaktyczne do szkoły i przedszkola – na co zwrócić uwagę przy ich wyborze?

Pomoce dydaktyczne do szkoły i przedszkola – na co zwrócić uwagę przy ich wyborze?

10-10-2023
❓Czy wiesz na co zwrócić uwagę, wybierając nowe pomoce dydaktyczne do szkoły i przedszkola?❓ Jaki sprzęt jest potrzebny, aby prowadzić efektywne i ciekawe zajęcia?❓ W jakie pomoce edukacyjne wyposażyć salę?❓ Które pomoce będą uniwersalne dla każdego ucznia, a przy tym... Więcej