TUKI Klocki magnetyczne MIDI

 • Obserwuj produkt:
 • Producent: TUKI
 • Kod producenta: 5905575461049

 • Historia ceny
 • Czas realizacji: Wysyłka w 24 godziny
 • 4 799,00 zł z VAT

 • Cena produktu z transportem od: 4 799,00 zł z VAT – Kurier - DPD (transport gratis)

  Cena produktu z transportem od:
  4 799,00 zł z VAT – Kurier - DPD (transport gratis)
Dodaj do mojej listy

Dla kogo?

Tuki Klocki magnetyczne MIDI to zestaw piankowych elementów wyposażonych w magnesy. Można z nich układać różne figury, a zabawy z wykorzystaniem klocków prowadzić w pomieszczeniach, na dworze i w wodzie.
Klocki magnetyczne spodobają się dzieciom w różnym wieku. Ze względu na wymiary, zestaw najlepiej sprawdzi się w zabawach przedszkolaków i dzieci szkolnych. Konstruowanie figur z magnetycznych klocków jest także pomysłem na wspólne spędzanie czasu dla całych rodzin!
Czy to w domu, w przedszkolu, w świetlicy, czy w poradni – we wszystkich tych miejscach Klocki magnetyczne MIDI będą pomocne w rozwijających zabawach. Ciekawą możliwością wykorzystania zestawu jest też indywidualna fizjoterapia.
Ważną cechą Klocków magnetycznych TUKI, przydatną zwłaszcza w placówkach edukacyjnych jest łatwość w utrzymaniu czystości. Elementy tworzy specjalna pianka, która nie nasiąka wodą, dzięki czemu zestaw można myć. Klocki TUKI nie chłoną wody, co więcej – unoszą się na jej powierzchni. Dlatego można korzystać z nich także w basenach rehabilitacyjnych, w brodzikach na pływalniach, a pod opieką rodziców także w basenach ogrodowych.

 

 

 

 

85-edukacja-przedszkolna2 Dla przedszkoli

Klocki magnetyczne MIDI mogą stanowić atrakcyjne wyposażenie sali przedszkolnej. Można je też zabierać na przedszkolny plac zabaw.

27-motoryka-duza-koordynacja-ruchowa2 Dla świetlic szkolnych

TUKI Klocki magnetyczne MIDI sprawdzą się w świetlicach szkolnych oraz w salach zabaw.

75-zabkowanie-gryzak Dla świetlic szkolnych

TUKI Klocki magnetyczne MIDI sprawdzą się w świetlicach szkolnych oraz w salach zabaw.

73-zabawy-na-zewnatrz-zabawki-na-podworko-plac-zabaw-zabawy-na-swiezym-powietrzu2 Zabawy na świeżym powietrzu

Wodoodporne Klocki magnetyczne TUKI mogą być wykorzystywane także w zabawach podwórkowych. Dzięki temu, że są wodoodporne, nie chłoną wilgoci z otoczenia, a po zabawie plenerowej można łatwo je umyć.

39-nauka-rozwiazywania-problemow2 Rozwiązywanie problemów

Układanie wskazanej figury z Klocków magnetycznych jest elementem nauki rozwiązywania problemów.

106-kreatywnosc2 Logiczne myślenie

Składanie ze sobą elementów zestawu, chcąc otrzymać wybrany kształt, uczy logicznego myślenia.

105-kreatywnosc3 Rozwój kreatywności

Zabawy z Klockami magnetycznymi TUKI, gdy dziecko układa z nich różne kształty i figury według własnego pomysłu rozwija kreatywność i pomysłowość.

 

Dlaczego warto?

Sięganie po kolejne moduły zestawu, układanie ich w różnych konfiguracjach, wyciąganie rąk w górę, a także przysiady związane z zabieraniem klocka z podłogi to czynności, w których dziecko ćwiczy motorykę dużą i koordynację ruchową. W czasie zabawy Klockami magnetycznymi TUKI można wprowadzać także elementy prawidłowego wzorca sięgania po przedmioty będące na podłodze.

 

TUKI Klocki magnetyczne MIDI

 

 • Rozwijanie orientacji przestrzennej

Układanie Klocków magnetycznych MIDI w różnych konfiguracjach i tworzenie z nich figur rozwija u dzieci wyobraźnię przestrzenną. Takie zabawy korzystnie wpływają też na znajomość relacji przestrzennych (gdy poszczególne elementy znajdują się obok siebie, a także jeden nad lub pod drugim).
Z Klockami TUKI można też ćwiczyć orientację stronną, polecając dziecku, aby dołożyło kolejny element z prawej lub z lewej strony.

 

W zabawach Klockami magnetycznymi TUKI można wprowadzać nieskończoną ilość pomysłów na nowe układy i figury! Dzięki temu zestaw doskonali kreatywność i pobudza pomysłowość.

 

 • Zabawy z elementami logicznego myślenia

Układanie figur z elementów zestawu TUKI Klocki magnetyczne MIDI to zabawa, która trenuje logiczne myślenie i rozwiązywanie problemów. Po prawidłowym połączeniu wszystkich elementów, które przyciągają się wzajemnie magnesami, dziecko uczy się oceniać efekt swojej pracy.

 

TUKI Klocki magnetyczne MIDI

 

 • Wodoodporne klocki do zabaw na dworze

Klocki magnetyczne TUKI bardzo dobrze nadają się do zabaw na świeżym powietrzu. Pianka, z której są zbudowane, jest wodoodporna, więc nawet ustawienie ich na trawie z rosą nie uszkadza ich struktury. Ponadto klocki są łatwe w czyszczeniu, dzięki czemu po zabawie na dworze nie ma problemu z utrzymaniem czystości piankowych elementów.

 

 • Rehabilitacja w wodzie z klockami TUKI

Klocki TUKI, oprócz tego, że są wodoodporne, unoszą się też na wodzie! Można to wykorzystać m.in. w fizjoterapii. Łączenie ze sobą elementów zestawu MIDI będąc w basenie rehabilitacyjnym pomoże w usprawnianiu i korzystnie wpłynie na rozwój motoryki dużej. Klocki magnetyczne TUKI można też na różne sposoby włączać w rehabilitację jako przybór do ćwiczeń w wodzie.

 

 • Ćwiczenia koordynacji wzrokowo-ruchowej

Składanie figur z Klocków magnetycznych MIDI (zarówno w pomieszczeniu, jak i na podwórku, a także w wodzie) to czynności, które trenują koordynację oko-ręka i koordynację pracy rąk.

 

 • Nauka obserwacji – zrozumienie zjawiska magnetyzmu

Dzięki Klockom magnetycznym MIDI dzieci mogą obserwować, jak działa przyciąganie magnetyczne w praktyce. Zaciekawienie tym zjawiskiem pozwoli dziecku doświadczalnie poszerzyć swoją wiedzę w kreatywnych zabawach.

 

TUKI Klocki magnetyczne MIDI

 


Pomysły na zabawę


 • Układanie figur – według wzoru lub zgodnie z własnym pomysłem – doskonalenie koordynacji oko-ręka, rozwijanie kreatywności i wyobraźni przestrzennej – praca w parach lub w grupie

Para lub grupa dzieci dostaje polecenie ułożenia figury (np. drzewa). W zależności od wieku dzieci można im przekazać instrukcję lub wolne pole dla kreatywności.

 

 • Labirynt – doskonalenie koordynacji ruchowej i orientacji przestrzennej

Dzieci według wskazówek lub z pomocą nauczyciela lub rodzica tworzą labirynt, który będzie prowadził do wybranego celu. Można go ułożyć w pomieszczeniu lub na podwórku. Labirynt może mieć ścianki proste, ale też zakręty – wszystko zależy od pomysłowości i kreatywności twórców.

 

Co zawiera?

55 klocków magnetycznych:

 • 15 klocków jednomodułowych (1 moduł to element w kształcie sześcianu z 2 magnesami)

 • 18 klocków dwumodułowych – kształt prostopadłościanu

 • 10 klocków trzymodułowych – kształt prostopadłościanu

 • 6 klocków czteromodułowych – kształt prostopadłościanu

 • 4 klocki trzymodułowe w kształcie litery "L"

 • 1 klocek czteromodułowy w kształcie litery "L"

 • 1 klocek czteromodułowy w kształcie "zygzaka"

 

TUKI Klocki magnetyczne MIDI

 

TUKI Klocki magnetyczne MIDI

 

Główne informacje

 • Kolory elementów – pastelowe: żółty, turkusowy, różowy, szary

 • Materiały: pianka, magnesy neodymowe

 • Wymiary złożonej budowli:

  • Długość: 50 cm

  • Szerokość: 50 cm

  • Wysokość: 50 cm

 • Liczba elementów: 55

 • Łączna liczba magnesów w zestawie: 250

 • Łączna waga zestawu: 13 kg

Błyskawiczna dostawa

Błyskawiczna dostawa

Kupujesz bezpiecznie w sprawdzonym sklepie

Kupujesz bezpiecznie w sprawdzonym sklepie
Mimo dołożenia wszelkich możliwych starań nie możemy zagwarantować, że publikowane opisy nie zawierają uchybień lub błędów. W przypadku jakichkolwiek wątpliwości prosimy przed podjęciem decyzji o kontakt z handlowcem.
Niniejszy opis podlega ochronie w myśl Ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Zabrania się kopiowania, rozpowszechniania, publikowania bez zgody właściciela.
Ikony pochodzą ze strony https://www.flaticon.com/

Na blogu

Blog

Zabawki terapeutyczne i edukacyjne – mądry pomysł na prezent dla trzylatka, dwulatka i niemowlaka. Co wybrać? Sprawdź 33 pomysły na prezent dla dziecka.

Zabawki terapeutyczne i edukacyjne – mądry pomysł na prezent dla trzylatka, dwulatka i niemowlaka. Co wybrać? Sprawdź 33 pomysły na prezent dla dziecka.

21-11-2023
Wybór zabawki dla dziecka nie jest prostą sprawą. Wie o tym każdy, kto chociaż raz zmierzył się z tym zadaniem. Trudności może przysporzyć już sam pomysł na prezent. Jeśli dodamy do tego ograniczony budżet lub specjalne potrzeby edukacyjne i rozwojowe dziecka, to stajemy przed... Więcej
Platforma sensoryczna - poznaj 15 powodów, dla których warto ją mieć.

Platforma sensoryczna - poznaj 15 powodów, dla których warto ją mieć.

08-11-2023
Platforma sensoryczna to prawdziwa petarda dla rozwoju Twojego dziecka, a zabawy z jej wykorzystaniem są jak podróże na latającym dywanie! Szeroki wachlarz ćwiczeń, które można wykonać z udziałem tego dwustronnego dzieła, to ogromne możliwości na ćwiczenia na zaburzenia integracji... Więcej
Pomoce dydaktyczne do szkoły i przedszkola – na co zwrócić uwagę przy ich wyborze?

Pomoce dydaktyczne do szkoły i przedszkola – na co zwrócić uwagę przy ich wyborze?

10-10-2023
❓Czy wiesz na co zwrócić uwagę, wybierając nowe pomoce dydaktyczne do szkoły i przedszkola?❓ Jaki sprzęt jest potrzebny, aby prowadzić efektywne i ciekawe zajęcia?❓ W jakie pomoce edukacyjne wyposażyć salę?❓ Które pomoce będą uniwersalne dla każdego ucznia, a przy tym... Więcej