Spacery po zawodach. Komplet branż (1-17)

 • 1 199,00 zł z VAT

 • Cena produktu z transportem od: 1 199,00 zł z VAT – Kurier - DPD (transport gratis)

  Cena produktu z transportem od:
  1 199,00 zł z VAT – Kurier - DPD (transport gratis)
 • Warunki i koszty dostawy
  Cena z transportem:
  1 199,00 zł Paczkomat InPost (bezpłatnie)
  1 199,00 zł Kurier - DPD (bezpłatnie)
  1 199,00 zł Kurier - InPost (bezpłatnie)
  1 199,00 zł Kurier - DHL24 (bezpłatnie)
 • Kod: progra_spacery_komp

Dla kogo?

Spacery po zawodach to program multimedialny do wykorzystania przez doradców zawodowych lub na godzinie wychowawczej.

Tematyka obejmuje 17 różnych branż, a wśród nich wiele najczęściej wybieranych kierunków dalszego kształcenia. Program z powodzeniem może być wykorzystany w pracy z uczniami starszych klas szkoły podstawowej oraz średniej.

Ponadto materiały cyfrowe sprawdzą się także w poradniach psychologicznych dla młodzieży. W programie znajduje się wiele ciekawych informacji na temat predyspozycji zdrowotnych, fizycznych, a także umiejętności i zainteresowań, które będą konieczne w danej branży.

Wiadomości te są wyraźnie czytane przez lektora. Warto właśnie w taki sposób przekazać uczniom wiedzę, która pomoże w tak ważnym wyborze, jak dalszy profil nauki. Dzięki temu łatwiej będzie określić przyszły cel i do niego dążyć. Spacery po zawodach będą przydatne też przed pójściem na studia, pokazując różne możliwości kształcenia i rozwoju.

 

 

 

 

Dlaczego warto?

 • Urozmaicenie zajęć z doradcą zawodowym

Spacery po zawodach to ciekawy sposób poprowadzenia lekcji z zakresu doradztwa zawodowego w grupie młodzieży. Multimedialny program jest formą, która zainteresuje nastolatków, a równocześnie dostarczy im wielu przydatnych informacji. Gotowe materiały posłużą z kolei prowadzącemu, który w uporządkowany sposób będzie mógł przedstawić uczniom, jak wiele możliwości mają w wyborze dalszego profilu nauki.

 

Spacery po zawodach. Komplet branż (1-17)

 

 • Atrakcyjna godzina wychowawcza

Program Spacery po zawodach z powodzeniem może wykorzystać także wychowawca starszych klas szkoły podstawowej. Omówienie zagadnień związanych z pójściem do szkoły średniej można podeprzeć przykładami zawodów, do których dana placówka będzie przygotowywać. Jest to ważny moment w edukacji każdego ucznia. Warto więc wesprzeć wychowanków w podjęciu dobrego wyboru profilu nauki. Dotyczy to m.in. młodzieży planującej edukację w szkole zawodowej przygotowującej do pracy. Program sprawdzi się też w przypadku uczniów chcących podjąć naukę w technikum lub liceum. W szkołach średnich zajęcia z wychowawcą poruszające temat dostępnych kierunków studiów pomogą dobrze dobrać przedmioty zdawane na maturze. Multimedialne materiały pozwolą też zapoznać się ze specyfiką i wymaganiami dla określonych zawodów, do których przygotują planowane studia lub szkoły pomaturalne.

 

 • Podpowiedź dla nastolatków wybierających dalszy kierunek kształcenia

Będąc w ostatniej klasie szkoły podstawowej lub ucząc się w szkole średniej, młodzież staje przed ważnym wyborem. Dla wielu nastolatków program Spacery po zawodach to jasne i zrozumiałe przedstawienie pracy w każdej z 17 branż. Dzięki temu uczeń będzie już z wyprzedzeniem wiedział, czy poradzi sobie w danej pracy fizycznie lub zdrowotnie. Z kolei przystępnie wyjaśnione kwestie predyspozycji i zainteresowań ułatwią wybór swojej wymarzonej branży.

 

 • Pomoc w analizie oczekiwań, zdolności i pasji

Przed rozpoczęciem nauki na określonym kierunku studiów ważne jest, aby były one zgodne z preferencjami i możliwościami danej osoby. Dlatego dużą pomocą mogą okazać się Spacery po zawodach. Dobre przeanalizowanie wszystkich aspektów danej pracy zmniejszy ryzyko konieczności zmiany kierunku studiów w trakcie ich trwania. Dokładne przyjrzenie się swoim pasjom i predyspozycjom z dużym prawdopodobieństwem pozwoli też zapobiec późniejszym koniecznościom przekwalifikowania się. Przejrzyste przedstawienie wszystkich wymogów dla danego zawodu pomoże doradcy zawodowemu omówić wraz z uczniem te ważne kwestie.

 

Co zawiera?

 • Materiały dotyczące 17 branż:

  1. Administracja i inne prace biurowe

  2. Zawody artystyczne

  3. Edukacja i kultura

  4. Turystyka, rekreacja i rozrywka

  5. Hotelarstwo, gastronomia i usługi dla domu

  6. Ochrona zdrowia

  7. Praca socjalna

  8. Prawo

  9. Służby bezpieczeństwa i ochrony

  10. Finanse

  11. Handel i usługi

  12. Nauka

  13. Przemysł ciężki i elektronika

  14. Przemysł lekki, rzemiosło

  15. Architektura i budownictwo

  16. Rolnictwo i hodowla

  17. Transport

 

Główne informacje

 • Czas trwania licencji: bezterminowa

 • Ilość stanowisk w licencji: 5

Błyskawiczna dostawa

Błyskawiczna dostawa

Kupujesz bezpiecznie w sprawdzonym sklepie

Kupujesz bezpiecznie w sprawdzonym sklepie
Mimo dołożenia wszelkich możliwych starań nie możemy zagwarantować, że publikowane opisy nie zawierają uchybień lub błędów. W przypadku jakichkolwiek wątpliwości prosimy przed podjęciem decyzji o kontakt z handlowcem.
Niniejszy opis podlega ochronie w myśl Ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Zabrania się kopiowania, rozpowszechniania, publikowania bez zgody właściciela.
Ikony pochodzą ze strony https://www.flaticon.com/

Na blogu

Blog

Jak uzyskać dofinansowanie z PFRON na zakup oprogramowania i sprzętu dla niepełnosprawnych w 2024?

Jak uzyskać dofinansowanie z PFRON na zakup oprogramowania i sprzętu dla niepełnosprawnych w 2024?

23-02-2024
W dzisiejszych czasach dostęp do nowoczesnych technologii i możliwość swobodnego poruszania się stanowią fundament uczestnictwa w życiu społecznym. Dla osób niepełnosprawnych te aspekty mogą jednak stanowić znaczące bariery, ograniczając ich aktywność zawodową, edukacyjną oraz... Więcej
Jak wyciszyć dziecko - 9 sposobów na wyciszenie dziecka, gdy jest przebodźcowane

Jak wyciszyć dziecko - 9 sposobów na wyciszenie dziecka, gdy jest przebodźcowane

20-12-2023
Żłóbki, przedszkola, ale i dom to miejsca: gdzie dzieci edukują się, rozwijają swoją kreatywność, poznają siebie, ale i mają styczność z innymi osobami, często dla nich początkowo obcymi. To miejsca, w których ciągle coś się dzieje, które dostarczają dzieciom różnych... Więcej
Zabawki terapeutyczne i edukacyjne – mądry pomysł na prezent dla trzylatka, dwulatka i niemowlaka. Co wybrać? Sprawdź 33 pomysły na prezent dla dziecka.

Zabawki terapeutyczne i edukacyjne – mądry pomysł na prezent dla trzylatka, dwulatka i niemowlaka. Co wybrać? Sprawdź 33 pomysły na prezent dla dziecka.

21-11-2023
Wybór zabawki dla dziecka nie jest prostą sprawą. Wie o tym każdy, kto chociaż raz zmierzył się z tym zadaniem. Trudności może przysporzyć już sam pomysł na prezent. Jeśli dodamy do tego ograniczony budżet lub specjalne potrzeby edukacyjne i rozwojowe dziecka, to stajemy przed... Więcej