Small Foot Drewniana Gra Zręcznościowa - Balansujący Koń

 • Obserwuj produkt:
 • Producent: Small Foot
 • Kod producenta: 4020972122360

 • Historia ceny
  Najniższa cena 30 dni przed obniżką: 55,00 zł brutto
 • Czas realizacji: Wysyłka w 24 godziny
 • 65,00 zł

  49,90 zł z VAT

  CENA KATALOGOWA: 65,00 zł
  OSZCZĘDZASZ: 15,10 zł !

 • Cena produktu z transportem od: 65,80 zł z VAT – Paczkomat InPost<br/>Bezpłatny transport już od 200,00 zł

  Cena produktu z transportem od:
  65,80 zł z VAT – Paczkomat InPost
  Bezpłatny transport już od 200,00 zł

Dla kogo?

Small Foot Drewniana Gra Zręcznościowa - Balansujący Koń pozwala na dobrą zabawę nawet najmłodszym, którzy dzięki drewnianym elementom ćwiczą zręczność i koncentrację uwagi. Balansujący koń to gra dla całej rodziny. Dzięki walorom edukacyjnym pobawią się nim również starsze dzieci. Przeznaczona jest do indywidualnej zabawy lub dla maksymalnie trojga uczestników.

Wykorzystaj tę pomoc terapeutyczną do układania na niej jabłek i robaków, by wytłumaczyć dziecku prawa fizyki, pojęcie ciężaru i równowagi. Dzięki kolorowej kostce nauczysz je kolorów oraz utrwalisz ich nazwy. Drewniany koń z akcesoriami komponuje się z innymi zabawkami serii 4 Friends, więc możesz rozszerzać jej zastosowanie, wyzwalając w dziecku kreatywność i pobudzając wyobraźnię. Wysokiej jakości opakowanie umożliwia bezpieczne przechowywanie wszystkich akcesoriów bez obawy o ich zagubienie czy zniszczenie.

Drewniana zabawka Koń Small Foot to doskonały pomysł na prezent dla dzieci powyżej 3 roku życia.

 

 

 

Dlaczego warto?

 • Pomaga w rozpoznawaniu kolorów

W układanie jabłek i robaków możesz zagrać z dzieckiem z kostką lub bez niej. Obie wersje pozwalają na efektywną naukę kolorów oraz utrwalanie ich nazw. Młodsze dziecko, które dopiero wkracza w świat barw i pojęć, szybciej opanuje ich rozpoznawanie, a także pobudzi percepcję wzrokową i pamięć krótkotrwałą – niezbędne w procesie uczenia. Rozwinie również spostrzegawczość. Starsze utrwali sobie poszczególne nazwy kolorów, będzie je powtarzało, a z czasem samo określało wyrzucone na kostce barwy. Użycie kostki podnosi trudność gry, ale również dodaje jej emocji. Wykorzystaj ją w zabawie ze starszym dzieckiem, które dzięki temu będzie miało okazję do porównywania kolorów i samodzielnego podejmowania decyzji o dołożeniu konkretnego jabłka czy robaka.

 

 

 • Uczy poprzez zabawę

Gra balansująca w prosty i przystępny dla dziecka sposób ukazuje zagadnienia związane z ciężarem i równowagą. Wyjaśnia, jak działa świat i jakim podlega prawom. Pokaż dziecku, jak układać elementy na koniu, by się nie przewrócił. Wytłumacz zagadnienie równowagi. Pozwól dziecku wykorzystać wiedzę w praktyce i doświadczyć jej w zabawie. Dzięki temu nauka będzie mu się kojarzyła z przyjemnością. Poprzez zabawę w balansowanie, dziecko uczy się logicznego myślenia, przewiduje i szacuje. Są to umiejętności rozwijające mózg dziecka i pozytywnie wpływają na inteligencję.

 

Small Foot Drewniana Gra Zręcznościowa - Balansujący Koń

 

 • Usprawnia zręczność

Układaj z dzieckiem jabłka i robaki na dwa sposoby: z kostką lub bez niej. Rób to tak, by żadna ze stron drewnianego konika nie przeważyła go. Gracz, który przewróci konia lub spowoduje upadek jakiegoś elementu, przegrywa i zabawa może toczyć się na nowo. Dzięki układaniu na balansującym koniu drewnianych akcesoriów dziecko ćwiczy zręczność oraz refleks. W tej grze edukacyjnej każdy uczestnik doskonali również opanowanie, gdyż dokładanie elementów do balansujące konia wymaga pewnej ręki i dokładnych ruchów.

 

Small Foot Drewniana Gra Zręcznościowa - Balansujący Koń

 

 • Ma właściwości terapeutyczne

Gry balansujące mają właściwości terapeutyczne, gdyż stymulują różne zmysły i wspierają dziecko na poszczególnych etapach rozwoju. Pozwól dziecku manipulować przedmiotami, układać je w wybrany przez siebie sposób, a usprawni w ten sposób mięśnie ręki. Ćwiczenia motoryczne przydają się w terapii dziecka już piszącego, by popracować nad jakością zapisu. Mogą być stosowane u młodszych dzieci w celu rozwinięcia prawidłowych ruchów nadgarstka oraz koordynacji wzrokowo-ruchowej odpowiedzialnej za sam proces pisania. Wykorzystaj w zabawie kostkę i daj dziecku szansę samodzielnego wybrania wylosowanego koloru jabłka czy robaka. Dzięki temu dziecko będzie bardziej spostrzegawcze oraz szybciej nauczy się pisać i czytać.

 

Co zawiera?

W skład zestawu wchodzi:

 • Drewniany koń,

 • 5 jabłek,

 • robak,

 • kostka.

Small Foot Drewniana Gra Zręcznościowa - Balansujący Koń

 

Główne informacje

Wiek: 3+

Materiał wykonania: drewno

Waga z opakowaniem: 0,60 kg

Wymiary:

 • balansujący koń: 19x2x13 cm
 • jabłko: 3,5x2x3,5 cm

Produkt odpowiada Europejskim Normom Bezpieczeństwa EN 71

Small Foot Drewniana Gra Zręcznościowa - Balansujący Koń

Błyskawiczna dostawa

Błyskawiczna dostawa

Kupujesz bezpiecznie w sprawdzonym sklepie

Kupujesz bezpiecznie w sprawdzonym sklepie
Mimo dołożenia wszelkich możliwych starań nie możemy zagwarantować, że publikowane opisy nie zawierają uchybień lub błędów. W przypadku jakichkolwiek wątpliwości prosimy przed podjęciem decyzji o kontakt z handlowcem.
Niniejszy opis podlega ochronie w myśl Ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Zabrania się kopiowania, rozpowszechniania, publikowania bez zgody właściciela.
Ikony pochodzą ze strony https://www.flaticon.com/

Na blogu

Blog

Jak uzyskać dofinansowanie z PFRON na zakup oprogramowania i sprzętu dla niepełnosprawnych w 2024?

Jak uzyskać dofinansowanie z PFRON na zakup oprogramowania i sprzętu dla niepełnosprawnych w 2024?

23-02-2024
W dzisiejszych czasach dostęp do nowoczesnych technologii i możliwość swobodnego poruszania się stanowią fundament uczestnictwa w życiu społecznym. Dla osób niepełnosprawnych te aspekty mogą jednak stanowić znaczące bariery, ograniczając ich aktywność zawodową, edukacyjną oraz... Więcej
Jak wyciszyć dziecko - 9 sposobów na wyciszenie dziecka, gdy jest przebodźcowane

Jak wyciszyć dziecko - 9 sposobów na wyciszenie dziecka, gdy jest przebodźcowane

20-12-2023
Żłóbki, przedszkola, ale i dom to miejsca: gdzie dzieci edukują się, rozwijają swoją kreatywność, poznają siebie, ale i mają styczność z innymi osobami, często dla nich początkowo obcymi. To miejsca, w których ciągle coś się dzieje, które dostarczają dzieciom różnych... Więcej
Zabawki terapeutyczne i edukacyjne – mądry pomysł na prezent dla trzylatka, dwulatka i niemowlaka. Co wybrać? Sprawdź 33 pomysły na prezent dla dziecka.

Zabawki terapeutyczne i edukacyjne – mądry pomysł na prezent dla trzylatka, dwulatka i niemowlaka. Co wybrać? Sprawdź 33 pomysły na prezent dla dziecka.

21-11-2023
Wybór zabawki dla dziecka nie jest prostą sprawą. Wie o tym każdy, kto chociaż raz zmierzył się z tym zadaniem. Trudności może przysporzyć już sam pomysł na prezent. Jeśli dodamy do tego ograniczony budżet lub specjalne potrzeby edukacyjne i rozwojowe dziecka, to stajemy przed... Więcej