Sensoryczne puzzle z teksturami

 • Obserwuj produkt:
 • Producent: ANDREU TOYS
 • Kod producenta: 8416040161359

 • Historia ceny
 • Czas realizacji: Wysyłka w 24 godziny
 • 199,00 zł z VAT

 • Cena produktu z transportem od: 214,90 zł z VAT – Paczkomat InPost<br/>Bezpłatny transport już od 200,00 zł

  Cena produktu z transportem od:
  214,90 zł z VAT – Paczkomat InPost
  Bezpłatny transport już od 200,00 zł

Dla kogo?

Sensoryczne puzzle z teksturami dla dzieci 4 lata+

Poznaj puzzle sensoryczne z teksturami: grę logiczną stymulującą zmysły. Ta niezwykła zabawka to idealny materiał dydaktyczny do rozwijania rozpoznawania dotykowego. Układając klocki na dwóch planszach, dziecko dostarcza bodźców receptorom czucia powierzchownego oraz usprawnia ruch gałki ocznej. Ponadto wzbogaca słownictwo sensoryczne dotyczące wrażeń dotykowych i wzrokowych.

Zabawa logicznymi układankami wspomaga koncentrację uwagi oraz rozumowanie i pamięć operacyjną niezbędną do dalszej nauki. Dzięki tym funkcjom Twoja pociecha pojmie zależność przyczynowo-skutkową między wydarzeniami oraz szybciej przyswoi nowe wiadomości.

Sensoryczne puzzle z teksturami to także świetne narzędzie do rozwijania wyobraźni przestrzennej. W trakcie układania puzzli przedszkolak szybciej zrozumie ułożenie przedmiotów względem siebie, a tym samym swojego ciała w przestrzeni.

Oprócz tego zabawa w układanki logiczne pozwala na stymulowanie zdolności motorycznych i koordynacji ręka-oko. Te z kolei są niezbędne do nauki czytania i pisania i usprawniają ten proces w przyszłości.

Chcesz dostarczyć ciekawej zabawy i stymulacji zmysłów? Nic prostszego – skorzystaj z Sensorycznych puzzli z teksturami już dziś!

 

48-od-4-roku-zycia 4 lata+

Sensoryczne puzzle doskonale sprawdzą się w zabawie z przedszkolakami od 4. roku życia

78-zmysl-dotyku3 Dotyk

Puzzle z różnymi teksturami mogą posłużyć jako panele sensoryczne i stymulować dotyk

52-percepcja-wzrokowa-zmysl-wzroku Wzrok

Grę można wykorzystać jako tradycyjne memory lub układankę, dzięki czemu zaangażuje percepcję wzrokową i rozwinie spostrzegawczość

28-motoryka-mala-terapia-reki Rozwój motoryki

Układanie puzzli to fantastyczny trening ręki piszącej dziecka

19-koncentracja-pamiec-skupienie4 Koncentracja uwagi

Grę wykorzystasz do zabaw pamięciowych, dzięki którym rozwiniesz zdolność koncentracji dziecka

99-wykonany-z-drewna-drewniany2 Zabawka drewniana

Puzzle z teksturami to gra wykonana z drewna, dzięki czemu jest bezpieczna, trwała i łatwa w utrzymaniu czystości

 

 

 

Dlaczego warto wybrać puzzle sensoryczne?

Drewniane elementy z teksturami można wykorzystać jako małe panele sensoryczne do stymulowania czucia powierzchownego. Dzięki prawidłowemu odbiorowi bodźców, dziecko uczy się rozróżniać temperaturę czy określać natężenie bólu.

Sensoryczne puzzle z teksturami mają różne kolory, dostarczają wrażeń percepcji wzrokowej i wpływają na jej rozwój.
Właściwe bodźcowanie dziecka jest niezwykle istotne przy nawiązywaniu i pogłębianiu relacji z innymi ludźmi oraz wpływa na emocje małego użytkownika puzzli.

 

 

Drewniane Puzzle z teksturami to wielofunkcyjna gra logiczna. Wykorzystasz ją do tradycyjnego układania, zagadek pamięciowych i dotykowych, zabaw w naśladowanie, klasyfikowanie czy segregowanie. Taka aktywność rozwija motorykę małą i koordynację wzrokowo-ruchową, wpływa na zręczność dziecka oraz stymuluje mięśnie.

Przedszkolak ma okazję doskonalić swoje zdolności manualne, trenować dominującą rękę i przygotować ją do pisania.

 

 • Wspomaga rozwój kompetencji społecznych: komunikacja, respektowanie zasad

Puzzle sensoryczne z teksturą wykorzystasz jako zabawkę dla jednego lub dwóch uczestników. Można grać w tradycyjne memory, naśladowanie drugiego uczestnika lub zadawać zgadywanki na pamięć, dotyk i spostrzegawczość.

Na skutek takiej aktywności dzieci uczą się komunikacji między sobą, wypracowują zasady i wdrażają do ich przestrzegania, np. respektują wymóg czekania na swoją kolej.

Sensoryczne puzzle z teksturą wykorzystasz jako zabawkę dla jednego lub dwóch uczestników. Można grać w tradycyjne memory, naśladowanie drugiego uczestnika lub zadawać zgadywanki na pamięć, dotyk i spostrzegawczość.

 • Poprawia koncentrację uwagi

Zabawa puzzlami sensorycznymi z teksturą wpływa na skupienie uwagi i koncentrację. By odnaleźć takie same wzory i kolory oraz dopasować je do siebie, najmłodsi muszą się skupić. Taka czynność wzmaga aktywność lewej półkuli i usprawnia logiczne myślenie. Dziecko potrafi lepiej wiązać fakty i rozumieć ciąg przyczynowo-skutkowy wydarzeń. Wdraża się także do rozwiązywania problemów.

 


Pomysły na zabawę


 • Naśladowanie – spostrzegawczość, dotyk, koncentracja

Gra dla 2 uczestników. Podziel puzzle po równo na graczy. Pierwszy gracz układa puzzle, a drugi naśladuje go i odtwarza ten sam wzór na swojej planszy.

Sensoryczne puzzle z teksturami mają różne kolory, dostarczają wrażeń percepcji wzrokowej i wpływają na jej rozwój.

 

 • Odwzorowywanie – percepcja dotykowa, koncentracja uwagi

Wyłóż na pierwszą podstawkę puzzle (po jednym z pary). Pozostałe ułóż obok. Zadanie dziecka polega na dokładnym odwzorowaniu sekwencji na drugiej tabliczce, ale z zamkniętymi oczami, za pomocą samego dotyku.

 

 • Brakujący element – spostrzegawczość, obserwacja, koncentracja

Na jednej planszy montujemy puzzle teksturami do góry. To samo robimy na drugiej planszy, ale wykładamy 7 puzzli. Dziecko samym dotykiem zgaduje, którego puzzla brakuje.

Dla utrudnienia na drugiej planszy można ułożyć puzzle w innej kolejności.

 

Co zawiera?

Zestaw zawiera: 2 plansze i 16 puzzli z 8 teksturami

Zabawa Sensorycznymi puzzlami z teksturą wpływa na skupienie uwagi i koncentrację.

Główne informacje

Wiek: 4 lata+

Materiał wykonania: drewno

Wymiary: 30 x 22,5 x 1,5 cm

Produkt posiada certyfikat CE

Błyskawiczna dostawa

Błyskawiczna dostawa

Kupujesz bezpiecznie w sprawdzonym sklepie

Kupujesz bezpiecznie w sprawdzonym sklepie
Mimo dołożenia wszelkich możliwych starań nie możemy zagwarantować, że publikowane opisy nie zawierają uchybień lub błędów. W przypadku jakichkolwiek wątpliwości prosimy przed podjęciem decyzji o kontakt z handlowcem.
Niniejszy opis podlega ochronie w myśl Ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Zabrania się kopiowania, rozpowszechniania, publikowania bez zgody właściciela.
Ikony pochodzą ze strony https://www.flaticon.com/

Na blogu

Blog

Jak uzyskać dofinansowanie z PFRON na zakup oprogramowania i sprzętu dla niepełnosprawnych w 2024?

Jak uzyskać dofinansowanie z PFRON na zakup oprogramowania i sprzętu dla niepełnosprawnych w 2024?

23-02-2024
W dzisiejszych czasach dostęp do nowoczesnych technologii i możliwość swobodnego poruszania się stanowią fundament uczestnictwa w życiu społecznym. Dla osób niepełnosprawnych te aspekty mogą jednak stanowić znaczące bariery, ograniczając ich aktywność zawodową, edukacyjną oraz... Więcej
Jak wyciszyć dziecko - 9 sposobów na wyciszenie dziecka, gdy jest przebodźcowane

Jak wyciszyć dziecko - 9 sposobów na wyciszenie dziecka, gdy jest przebodźcowane

20-12-2023
Żłóbki, przedszkola, ale i dom to miejsca: gdzie dzieci edukują się, rozwijają swoją kreatywność, poznają siebie, ale i mają styczność z innymi osobami, często dla nich początkowo obcymi. To miejsca, w których ciągle coś się dzieje, które dostarczają dzieciom różnych... Więcej
Zabawki terapeutyczne i edukacyjne – mądry pomysł na prezent dla trzylatka, dwulatka i niemowlaka. Co wybrać? Sprawdź 33 pomysły na prezent dla dziecka.

Zabawki terapeutyczne i edukacyjne – mądry pomysł na prezent dla trzylatka, dwulatka i niemowlaka. Co wybrać? Sprawdź 33 pomysły na prezent dla dziecka.

21-11-2023
Wybór zabawki dla dziecka nie jest prostą sprawą. Wie o tym każdy, kto chociaż raz zmierzył się z tym zadaniem. Trudności może przysporzyć już sam pomysł na prezent. Jeśli dodamy do tego ograniczony budżet lub specjalne potrzeby edukacyjne i rozwojowe dziecka, to stajemy przed... Więcej