Sensoryczna taca - kreatywne zabawy

 • Obserwuj produkt:
 • Producent: LEARNING RESOURCES
 • Kod producenta: 848850119486

 • Historia ceny
  Najniższa cena 30 dni przed zmianą: 129,00 zł brutto
 • Czas realizacji: Wysyłka w 24 godziny
 • 134,00 zł z VAT

 • Cena produktu z transportem od: 149,90 zł z VAT – Paczkomat InPost<br/>Bezpłatny transport już od 200,00 zł

  Cena produktu z transportem od:
  149,90 zł z VAT – Paczkomat InPost
  Bezpłatny transport już od 200,00 zł

Dla kogo?

Sensoryczna taca - kreatywne zabawy to zestaw przeznaczony dla przedszkolaków oraz uczniów klas 1-3 szkoły podstawowej.

Przydatny będzie przede wszystkim w domu i przedszkolu, a także na zajęciach terapeutycznych oraz zajęciach integracji sensorycznej. Zestaw rozwija percepcję wzrokową i koordynację wzrokowo-ruchową. Wpływa pozytywnie na motorykę małą i może być przydatny podczas terapii ręki.

Ze względu na możliwość wykorzystania do zabawy różnorodnych materiałów, taca sensomotoryczna rozwija u dziecka zmysł wzroku, słuchu i dotyku. Jest to środek pomocny podczas kształtowania pojęć matematycznych w przedszkolu. Zawartość kubeczków można porównywać i przeliczać, zabawka wspiera też umiejętność rozpoznawania kształtów. Przydatna będzie również podczas wprowadzania pojęcia zbioru.

Zestaw zawiera karty aktywności mające wpływ na rozwój kreatywności dziecka. Ze względu na różnorodność aktywności, można go wykorzystać również podczas testu na lateralizację.

Produkt przeznaczony jest dla dzieci powyżej 3 roku życia.

Zdjęcia są poglądowe i przedstawiają przykładowe wykorzystanie tacy, zawartość zestawu została opisana w sekcji CO ZAWIERA? 

 

 

 

85-edukacja-przedszkolna2 Edukacja przedszkolna

Zestaw przeznaczony jest przede wszystkim dla przedszkolaków.

87-edukacja-wczesnoszkolna-klasa-1-3-szkola-podstawowa2 Edukacja wczesnoszkolna

Zestaw może być wykorzystywany przez uczniów klas 1-3 szkoły podstawowej.

19-koncentracja-pamiec-skupienie4 Koncentracja i skupienie

Przenoszenie elementów we właściwe miejsce z wykorzystaniem narzędzi dołączonych do zestawu rozwija u dziecka koncentrację i skupienie uwagi.

106-kreatywnosc2 Kreatywność

Karty aktywności znajdujące się w zestawie rozwijają kreatywność dziecka.

29-motoryka-mala-terapia-reki2 Motoryka mała oraz terapia ręki

Manipulowanie kubeczkami oraz zabawy z wykorzystaniem narzędzi znajdujących się w zestawie rozwijają u dziecka motorykę małą, mogą być także wykorzystane podczas terapii ręki.

47-od-3-roku-zycia Od 3 roku życia

Ze względu na małe elementy zestaw przeznaczony jest dla dzieci powyżej 3 roku życia.

52-percepcja-wzrokowa-zmysl-wzroku Percepcja wzrokowa

Zabawy z wykorzystaniem kubeczków oraz narzędzi manipulacyjnych rozwijają percepcję wzrokową dziecka.

68-umiejetnosci-matematyczne-dodawanie-liczenie-tworzenie-wzorow-i-sekwencji-kategoryzowanie3 Rozwój umiejętności matematycznych

Zestaw może być wykorzystywany podczas kształcenia pojęć matematycznych, takich jak: podział na zbiory, dodawanie i odejmowanie, rozróżnianie kształtów oraz ćwiczeń orientacji przestrzennej.

77-zmysl-dotyku Dotyk

Zawartość sensorycznej tacy stymuluje u dziecka zmysł dotyku.

34-Nauka-liczenia-liczby-cyfry-123 Nauka liczenia

Przy pomocy zestawu dziecko może przeliczać przedmioty, a także ćwiczyć dodawanie i odejmowanie.

 

Dlaczego warto?

 • Rozwój motoryki małej i koordynacji wzrokowo-ruchowej

W skład zestawu wchodzą m.in. małe kubeczki oraz trzy narzędzia do zabaw motorycznych. Dziecko musi ustawić kubeczki w odpowiednim miejscu, a następnie wypełnić je różnorodnymi materiałami przy pomocy narzędzi manipulacyjnych. Kubeczki są ustawione na planszy bardzo blisko siebie i dziecko musi tak pokierować narzędzie, aby trzymany nim przedmiot wpadł do odpowiedniego kubeczka. Dziecko może również przy pomocy narzędzi wyciągać przedmioty z kubeczków. Narzędzia wyrabiają u dziecka prawidłowy chwyt, co jest niezbędne przy wykonywaniu prac manualnych oraz podczas nauki pisania.

 

Kubeczki są ustawione na planszy bardzo blisko siebie i dziecko musi tak pokierować narzędzie, aby trzymany nim przedmiot wpadł do odpowiedniego kubeczka

 

 • Rozwijanie zmysłu wzroku, słuchu i dotyku

Sensoryczna taca- kreatywne zabawy to zestaw oddziałujący na dziecko wielozmysłowo. Rozwija u dziecka zmysł wzroku, poprzez możliwość ustawiania kubeczków na odpowiednim kształcie oraz wypełniania ich różnymi przedmiotami. Dziecko musi dokładnie przyjrzeć się rozmieszczeniu kubeczków, aby włożyć przedmiot w odpowiednie miejsce. Kubeczki wypełnione różnymi materiałami, np. piaskiem, kamyczkami, koralikami czy ziarenkami mogą oddziaływać również na percepcję słuchową. Potrząsając nimi, dziecko może słuchać, jakie odgłosy wydaje znajdujące się w środku wypełnienie i porównywać, które wypełnienie wydaje mocniejszy dźwięk. Możliwość wyboru wypełnienia oddziałuje również na zmysł dotyku. Kubeczki dołączone do zestawu są wielokrotnego użytku, można je też myć w zmywarce. Dzięki temu zwiększa się możliwość wyboru wypełnienia. Mogą to być koraliki, piasek czy ziarna, ale także woda, koraliki wodne, plastelina czy masa solna.

 

Kubeczki dołączone do zestawu są wielokrotnego użytku, można je też myć w zmywarce.

 

 • Narzędzie przydatne podczas wykonywania testu na lateralizację

Gdy u dziecka pojawiają się trudności manualne, trudności w orientacji w schemacie ciała i przestrzeni czy problemy z grafomotoryką, warto wykonać test na lateralizację. Jest to przewaga jednej strony ciała nad drugą i dotyczy parzystych części ciała: oka, ucha, ręki i nogi. Jeśli tej przewagi nie ma, to lateralizacja jest zaburzona i konieczne jest zastosowanie działań terapeutycznych. Sensoryczna taca umożliwia różne rodzaje aktywności, więc większa część testu na lateralizację może być przeprowadzona przy użyciu elementów z tego zestawu.

 

Sensoryczna taca umożliwia różne rodzaje aktywności, więc większa część testu na lateralizację może być przeprowadzona przy użyciu elementów z tego zestawu.

 

 • Kształtowanie pojęć matematycznych w przedszkolu

Sensoryczna taca- kreatywne zabawy jest zestawem zachęcającym do wielu aktywności. Doskonale się sprawdzi podczas wprowadzania pojęć matematycznych w przedszkolu. Będzie pomocny podczas wprowadzania pojęcia zbioru, tworzenia zbiorów, kategoryzowania, rozróżniania kształtów, przeliczania przedmiotów czy porównywania. Można go wykorzystać również do ćwiczeń z zakresu orientacji przestrzennej oraz podczas nauki dodawania i odejmowania.

 

Doskonale się sprawdzi podczas wprowadzania pojęć matematycznych w przedszkolu.

 

 • Rozwój kreatywności i logicznego myślenia

W skład zestawu wchodzi m.in. osiem dwustronnych kart aktywności. Mogą być one wykorzystane do tworzenia historyjek czy tworzenia zbiorów według określonej kategorii.

 


Pomysły na zabawę


 • Stwórz historyjkę- rozwijanie motoryki małej, percepcji wzrokowej, koordynacji wzrokowo-ruchowej, rozwijanie logicznego myślenia i kreatywności, kategoryzowanie

Dziecko wybiera jedną z kart aktywności i ustawia na niej kubeczki. Następnie z pomocą narzędzi motorycznych uzupełnia kubeczki przedmiotami, które jego zdaniem pasują do karty. Przykładowo: dziecko wybiera kartę z żółwiem i do kubeczków wkłada elementy, które kojarzą mu się z morzem: muszelki, piasek, bursztyny itp. Następnie dziecko tworzy krótką historię zawierającą elementy znajdujące się na wybranej przez niego karcie oraz w kubeczkach.

 

W skład zestawu wchodzi m.in. osiem dwustronnych kart aktywności.

 

 • Co nie pasuje?- rozwijanie percepcji wzrokowej, koordynacji wzrokowo-ruchowej, motoryki małej oraz umiejętności logicznego myślenia

Dziecko przygląda się uważnie zawartości każdego kubeczka. Następnie za pomocą narzędzi wyciąga z kubeczków to, co nie pasuje do reszty i uzasadnia swój wybór. Przykładowo: jeśli w kubeczkach znajduje się kilka rodzajów ziaren, koralik i muszelka, dziecko wyciąga z kubeczków muszelkę i koralik.

 

Zawartość kubeczków można porównywać i przeliczać, zabawka wspiera też umiejętność rozpoznawania kształtów.

 

 • Przelicz i porównaj- rozwijanie percepcji wzrokowej, koordynacji wzrokowo-ruchowej, motoryki małej, kształtowanie pojęć matematycznych

Przed dzieckiem leży tacka, kubeczki wypełnione są różnymi przedmiotami (w każdym kubeczku są przedmioty tego samego rodzaju, np. w pierwszym same kamyczki, w drugim- ziarenka itd.). Przy pomocy dowolnego narzędzia dziecko wyjmuje po kolei wszystkie elementy z każdego kubeczka. Następnie przelicza, ile elementów znajdowało się w każdym kubeczku. Po przeliczeniu zawartości każdego kubeczka dziecko porównuje, w którym kubeczku było mniej elementów, a w którym więcej.

 

Gdy u dziecka pojawiają się trudności manualne, trudności w orientacji w schemacie ciała i przestrzeni czy problemy z grafomotoryką,

 

 • Zgadnij, co to?- stymulowanie zmysłu słuchu i dotyku, rozwijanie motoryki małej

Przed dzieckiem stoi taca z kubeczkami. Dziecko ma oczy zasłonięte chustką. Wyciąga z tacy po jednym kubeczku, potrząsa nim, a następnie palcami wyciąga zawartość każdego z kubeczków. Za pomocą zmysłu słuchu i dotyku próbuje określić, co znajduje się w każdym kubeczku. Po sprawdzeniu wszystkich pojemniczków dziecko zdejmuje chustkę i sprawdza, czy jego odpowiedzi były prawidłowe.

 

 

Sensoryczna taca- kreatywne zabawy jest zestawem zachęcającym do wielu aktywności.

 

Co zawiera?

 • 3-częściowa taca,
 • 3 narzędzia do zabaw motorycznych,
 • 8 dwustronnych kart aktywności,
 • 14 kubków wielokrotnego użytku.

 

Główne informacje

Ilość elementów: 28.

Kubki, narzędzia i tacę można myć w zmywarce.

Produkt przeznaczony dla dzieci powyżej 3 roku życia.

Błyskawiczna dostawa

Błyskawiczna dostawa

Kupujesz bezpiecznie w sprawdzonym sklepie

Kupujesz bezpiecznie w sprawdzonym sklepie
Mimo dołożenia wszelkich możliwych starań nie możemy zagwarantować, że publikowane opisy nie zawierają uchybień lub błędów. W przypadku jakichkolwiek wątpliwości prosimy przed podjęciem decyzji o kontakt z handlowcem.
Niniejszy opis podlega ochronie w myśl Ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Zabrania się kopiowania, rozpowszechniania, publikowania bez zgody właściciela.
Ikony pochodzą ze strony https://www.flaticon.com/

Na blogu

Blog

Jak uzyskać dofinansowanie z PFRON na zakup oprogramowania i sprzętu dla niepełnosprawnych w 2024?

Jak uzyskać dofinansowanie z PFRON na zakup oprogramowania i sprzętu dla niepełnosprawnych w 2024?

23-02-2024
W dzisiejszych czasach dostęp do nowoczesnych technologii i możliwość swobodnego poruszania się stanowią fundament uczestnictwa w życiu społecznym. Dla osób niepełnosprawnych te aspekty mogą jednak stanowić znaczące bariery, ograniczając ich aktywność zawodową, edukacyjną oraz... Więcej
Jak wyciszyć dziecko - 9 sposobów na wyciszenie dziecka, gdy jest przebodźcowane

Jak wyciszyć dziecko - 9 sposobów na wyciszenie dziecka, gdy jest przebodźcowane

20-12-2023
Żłóbki, przedszkola, ale i dom to miejsca: gdzie dzieci edukują się, rozwijają swoją kreatywność, poznają siebie, ale i mają styczność z innymi osobami, często dla nich początkowo obcymi. To miejsca, w których ciągle coś się dzieje, które dostarczają dzieciom różnych... Więcej
Zabawki terapeutyczne i edukacyjne – mądry pomysł na prezent dla trzylatka, dwulatka i niemowlaka. Co wybrać? Sprawdź 33 pomysły na prezent dla dziecka.

Zabawki terapeutyczne i edukacyjne – mądry pomysł na prezent dla trzylatka, dwulatka i niemowlaka. Co wybrać? Sprawdź 33 pomysły na prezent dla dziecka.

21-11-2023
Wybór zabawki dla dziecka nie jest prostą sprawą. Wie o tym każdy, kto chociaż raz zmierzył się z tym zadaniem. Trudności może przysporzyć już sam pomysł na prezent. Jeśli dodamy do tego ograniczony budżet lub specjalne potrzeby edukacyjne i rozwojowe dziecka, to stajemy przed... Więcej