MUFFIK Mata Sensoryczna - 11 Elementów + KARTY PRACY

 • Obserwuj produkt:
 • Producent: MUFFIK
 • Kod producenta: 8594201040023

 • Historia ceny
  Najniższa cena 30 dni przed obniżką: 275,00 zł brutto
 • Czas realizacji: Wysyłka w 24 godziny
 • 275,00 zł

  254,00 zł z VAT

  CENA KATALOGOWA: 275,00 zł
  OSZCZĘDZASZ: 21,00 zł !

 • Cena produktu z transportem od: 254,00 zł z VAT – Paczkomat InPost (transport gratis)

  Cena produktu z transportem od:
  254,00 zł z VAT – Paczkomat InPost (transport gratis)

Dla kogo?

Kolorowe sensoryczne maty ortopedyczne to zestaw 11 różnorodnych mat (7 dużych oraz 4 małe), które powstały w celu poprawienia koordynacji ruchowej twojego dziecka. Każda z nich ma inna strukturę oraz miękkość co odpowiednio wzmacnia stopy. Sensoryczne maty to idealne rozwiązanie dla terapeutów oraz rodziców. Ćwiczenia wzmacniające mogą być wykonywane zarówno w domu jak i w gabinetach terapeutycznych. Zestaw może być również wykorzystywany przez osoby w trakcie rehabilitacji płaskostopia oraz przez starsze osoby.

 

 

 

 

MUFFIK Mata Sensoryczna - 11 Elementów

 

 

Dlaczego warto?

 • Poprawia funkcjonowanie zmysłów dziecka

Zajęcia z wykorzystaniem naszych mat pomagają użytkownikowi usprawnić jego motorykę małą jak i dużą. Dodatkowo poprawiają zdolność koordynacji wzrokowo-ruchowej oraz uczą dziecka orientacji przestrzennej. Na macie można wykonywać wiele ćwiczeń jak i gier typu twister, które wykorzystują ruch całego ciała.

 

 • Buduje nowe połączenia nerwowe

Aktywność fizyczna, która łączy ze sobą kilka zmysłów przyczynia się do budowania nowych połączeń neuronowych, co znacząco wpływa na efektywność ćwiczeń i terapii.

 

 • Idealne rozwiązanie dla terapeutów

Produkt nadaje się zarówno dla osób starszych mających problemy z koordynacją ruchową, jak i dla dzieci z niepełnosprawnościami bądź zaburzeniami. Odpowiednie treningi dopasowane do potrzeb danej osoby będą stanowić swego rodzaju wyzwania w utrzymaniu równowagi ciała i koordynacji.

 

 • Doskonały pomysł do zabawy na świeżym powietrzu

Poszczególne maty łączą się ze sobą jak puzzle tworząc jedna ścieżkę sensoryczną. Elementy zestawu są odpowiednio wytrzymałe. Na otwartej przestrzeni dzieci z łatwością mogą bawić się w grupie co dodatkowo przyczyni się do uspołecznienia dziecka.

 

 • Różne miękkości mat oraz struktury

Pozwalają na stworzenie różnego rodzaju ścieżek, które będą dopasowane do potrzeb użytkownika. W taki sposób, aby bodźce nie były zbyt mocne ani zbyt słabe, zapewniając zróżnicowane doznania sensoryczne. 

 

 • Wzmacnia stopy oraz nadaje się do leczenia płaskostopia

Poprzez wiele wypustek, które umieszczone są na matach masowane są punkty reflektoryczne. Odpowiadają za samoleczenie w postaci nacisku na określone miejsce. Znajdują się one nie tylko na stopach, ale i na dłoniach.

 

 • Dzięki takim doznaniom wzmacniają się łuk stopy i mięśnie stopy. Dodatkowymi korzyściami jest także zmniejszenie zmęczenia i podniesienie odporności organizmu.

 

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Cezary (@_czarusiowo_mniejsze_)

 

Co zawiera?

W zestawie znajdziemy 11 mat ortopedycznych, 7 dużych oraz 4 małe.

 

Co otrzymujesz w prezencie, kupując na Arante.pl?

Tylko u nas, kupując produkt, otrzymasz dodatkowe 60 plansz dotyczących zabaw ruchowych.

Plansze przedstawiają różne pozycje. Karty można wykorzystać w formie wzorcowych plansz, gdzie dziecko ma odwzorować najlepiej jak potrafi pozycję. Można także stworzyć z nich ciekawe zabawy ruchowe jak te poniżej:

 1. Memo ruchowe: Wyginam śmiało ciało – wydrukuj  x2 karty. Odkrywaj karty. Wykonuj pozę, gdy znajdziesz parę.
 2. Ciepło zimno – schowaj karty, zapamiętaj gdzie. Pomóż dziecku znaleźć kartę przez podpowiedź ciepło lub zimno. Po odnalezieniu karty wykonaj z dzieckiem pozę.
 3. Zabawa w stop klatkę – prowadzący pokazuje kartę z pozą, odwraca się plecami do dziecka. Dziecko idzie w jego kierunku. Gdy prowadzący odwraca się, dziecko zastyga we wskazanej na początku pozycji.

Ruch to zdrowie, dlatego baw się! Ćwicz! Wyginaj śmiało ciało!

 

Błyskawiczna dostawa

Błyskawiczna dostawa

Kupujesz bezpiecznie w sprawdzonym sklepie

Kupujesz bezpiecznie w sprawdzonym sklepie
Mimo dołożenia wszelkich możliwych starań nie możemy zagwarantować, że publikowane opisy nie zawierają uchybień lub błędów. W przypadku jakichkolwiek wątpliwości prosimy przed podjęciem decyzji o kontakt z handlowcem.
Niniejszy opis podlega ochronie w myśl Ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Zabrania się kopiowania, rozpowszechniania, publikowania bez zgody właściciela.
Ikony pochodzą ze strony https://www.flaticon.com/

Na blogu

Blog

Jak uzyskać dofinansowanie z PFRON na zakup oprogramowania i sprzętu dla niepełnosprawnych w 2024?

Jak uzyskać dofinansowanie z PFRON na zakup oprogramowania i sprzętu dla niepełnosprawnych w 2024?

23-02-2024
W dzisiejszych czasach dostęp do nowoczesnych technologii i możliwość swobodnego poruszania się stanowią fundament uczestnictwa w życiu społecznym. Dla osób niepełnosprawnych te aspekty mogą jednak stanowić znaczące bariery, ograniczając ich aktywność zawodową, edukacyjną oraz... Więcej
Jak wyciszyć dziecko - 9 sposobów na wyciszenie dziecka, gdy jest przebodźcowane

Jak wyciszyć dziecko - 9 sposobów na wyciszenie dziecka, gdy jest przebodźcowane

20-12-2023
Żłóbki, przedszkola, ale i dom to miejsca: gdzie dzieci edukują się, rozwijają swoją kreatywność, poznają siebie, ale i mają styczność z innymi osobami, często dla nich początkowo obcymi. To miejsca, w których ciągle coś się dzieje, które dostarczają dzieciom różnych... Więcej
Zabawki terapeutyczne i edukacyjne – mądry pomysł na prezent dla trzylatka, dwulatka i niemowlaka. Co wybrać? Sprawdź 33 pomysły na prezent dla dziecka.

Zabawki terapeutyczne i edukacyjne – mądry pomysł na prezent dla trzylatka, dwulatka i niemowlaka. Co wybrać? Sprawdź 33 pomysły na prezent dla dziecka.

21-11-2023
Wybór zabawki dla dziecka nie jest prostą sprawą. Wie o tym każdy, kto chociaż raz zmierzył się z tym zadaniem. Trudności może przysporzyć już sam pomysł na prezent. Jeśli dodamy do tego ograniczony budżet lub specjalne potrzeby edukacyjne i rozwojowe dziecka, to stajemy przed... Więcej