Ścieżka sensoryczna KWADRATY 24 cm. - 6 elementów + skrzynia

 • Obserwuj produkt:
 • Producent: FABRYKA MAŁEGO ODKRYWCY
 • Kod producenta: 5905600938485

 • Historia ceny
  Najniższa cena 30 dni przed zmianą: 699,00 zł brutto
 • Czas realizacji: Wysyłka w 24 godziny
 • 739,00 zł z VAT

 • Cena produktu z transportem od: 739,00 zł z VAT – Kurier - DPD (transport gratis)

  Cena produktu z transportem od:
  739,00 zł z VAT – Kurier - DPD (transport gratis)

Dla kogo?

Wspieranie niedojrzałych zmysłów dziecka powinno odbywać się w formie harmonijnego, zaplanowanego i celowego procesu. Właśnie w ten sposób możesz stymulować dziecko z użyciem Ścieżki sensorycznej KWADRATY 6 szt.  Dzięki tej pomocy terapeutycznej rozwiniesz samoświadomość maluszka, nauczysz go odbierać i utrwalać bodźce oraz wzmocnisz pamięć sensoryczną.

Mały odkrywca może eksplorować panele na siedząco, chodząc po nich bosymi stopami, ugniatając je czy po prostu dotykając ich wypełnienia. W trakcie zabawy rozwija motorykę dużą i pozytywnie wpływa na zdolność utrzymania równowagi czy koordynację ciała. 

Zestaw sześciu kwadratów wzbogacono o drewnianą skrzynię. To pudełko pozwala bezpiecznie przechowywać panele i utrzymać porządek w pomieszczeniu. Ułatwia też przenoszenie Ścieżki, co jest szczególnie istotne, jeśli używa się jej w kilku miejscach.

Panele sensoryczne wykorzystasz do zabaw indywidualnych i grupowych: w domu, żłobku, przedszkolu, gabinecie czy w sali do terapii SI. Wzbogacisz je o inne elementy (np. zestawy z serii KWADRATY 8 i 10 sztuk), które również umieścisz w drewnianej skrzyni. To nie tylko profesjonalne narzędzie, ale też źródło zmysłowej uczty dla małych użytkowników!

 

 

 

Dlaczego warto?

 • Wspomaga integrację sensoryczną

Ścieżka sensoryczna KWADRATY składa się z sześciu paneli z odmiennym wypełnieniem. Znajdziesz tu m.in. otoczaki, sznurek, korek czy ziarna kawy. Ta różnorodność powoduje, że zabawa nią może mieć wiele wariantów.
Zestaw KWADRATY 6 szt. wykorzystasz głównie do stymulowaniu czucia głębokiego. Twój maluch z chęcią pokona panele na boso lub pozna ich strukturę dłońmi. Będzie mógł po nich chodzić lub je ugniatać. Pobudzane w ten sposób receptory czucia mają wpływ na poznawanie swojego ciała, rozpoznawanie przedmiotów bez patrzenia na nie, prawidłowe odbieranie wrażeń dotykowych oraz emocje.

Ponadto kolorowe KWADRATY dostarczają bodźców receptorom wzroku, a na przykład wsłuchiwanie się w odgłos ugniatanego wypełnienia to fantastyczne ćwiczenie na percepcję słuchową.

Warto pamiętać, że takie pomoce terapeutyczne to niezastąpione narzędzia rozwijające i pobudzające zmysły we właściwy sposób. Pracując z profesjonalnymi produktami, masz pewność, że Twoje oddziaływania odniosą pożądany skutek i przyczynią się do harmonijnego rozwoju sensorycznego Twojej pociechy.

 

Ścieżka sensoryczna KWADRATY 24 cm. - 6 elementów + skrzynia

 

 • Rozwija słownictwo sensoryczne

KWADRATY sensoryczne 6 sztuk to pomoc terapeutyczna dla starszych i młodszych dzieci. Różnorodne wypełnienie i odmienna kolorystyka wpływają na zmysły maluszka a zabawa nimi rozwija słownictwo sensoryczne użytkownika. Dziecko poznaje twarde, miękkie, szorstkie czy gładkie powierzchnie. Rozpoznaje kolory i kształty, nawet te nieregularne i trudniejsze do określenia.

Dzięki eksplorowaniu KWADRATÓW przedszkolak ma okazję nazywać swoje wrażenia i opisywać je. Taka aktywność wspiera jego samoświadomość i pozwala na precyzyjne określanie swoich doznań.

 

Ścieżka sensoryczna KWADRATY 24 cm. - 6 elementów + skrzynia

 

 • Profesjonalne narzędzie terapeutyczne dla każdego

Ścieżka KWADRATY 6 szt. to zbiór paneli o optymalnych wymiarach 24 centymetrów. Ich wielkość i kształt pozwalają na zorganizowanie terapii SI zarówno w gabinecie specjalisty, jak i w sali w żłobku czy w przedszkolu.

Ponadto ta ciekawa pomoc sensoryczna może być z powodzeniem wykorzystywana w warunkach domowych do stymulowania dziecka i do zabawy. Rodzic ma pewność, że jego pociecha obcuje z bezpiecznymi materiałami, które dostarczają harmonijnych wrażeń niedojrzałym zmysłom dziecka.

6 sztuk paneli można pokonywać na boso, eksplorować dłońmi lub na nich siadać. Taka aktywność gwarantuje świetną zabawę i stymulację każdemu użytkownikowi!

Co więcej, poręczna skrzynka zapewni porządek w pomieszczeniu. Po zabawie po prostu schowasz w niej swoje panele i wygodnie przechowasz do następnego razu.

 

Ścieżka sensoryczna KWADRATY 24 cm. - 6 elementów + skrzynia

 


Pomysły na zabawę


 • Dotknij panelu, który...: czucie, spostrzegawczość, samoświadomość

Osoba dorosła wydaje dziecku polecenia: Dotknij, panelu, który... Dokańczamy różnymi wariantami, np. który jest najbardziej kolorowy, który cię najbardziej zaciekawił, który jest twardy itp.

 

 • Co czuję: czucie głębokie, język opisowy

Dziecko chodzi po ścieżce z zamkniętymi oczami (może też dotykać paneli dłońmi). Opisuje wrażenia, których doznaje w trakcie zabawy.

 

Co zawiera?

 • Ścieżka składa się z 6 sensorycznych kwadratów i skrzynię

 

Ścieżka sensoryczna KWADRATY 24 cm. - 6 elementów + skrzynia

 

Główne informacje

 • Wymiary: każdy kwadrat ma wymiar 24 cm x 24 cm.

 • Skrzynia pomieści kwadraty 24 cm x 24 cm, ale także 30 cm x 30 cm

 • Materiał wykonania: drewno

 • Wypełnienie: korek pionowy, sól himalajska, kawa, sznurek jutowy, otoczaki, ziarna

 • Do produkcji paneli użyto bezpiecznej dla śliny ludzkiej żywicy oraz oleju jadalnego, ze specjalnym przeznaczeniem dla niemowląt

Błyskawiczna dostawa

Błyskawiczna dostawa

Kupujesz bezpiecznie w sprawdzonym sklepie

Kupujesz bezpiecznie w sprawdzonym sklepie
Mimo dołożenia wszelkich możliwych starań nie możemy zagwarantować, że publikowane opisy nie zawierają uchybień lub błędów. W przypadku jakichkolwiek wątpliwości prosimy przed podjęciem decyzji o kontakt z handlowcem.
Niniejszy opis podlega ochronie w myśl Ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Zabrania się kopiowania, rozpowszechniania, publikowania bez zgody właściciela.
Ikony pochodzą ze strony https://www.flaticon.com/

Na blogu

Blog

Jak uzyskać dofinansowanie z PFRON na zakup oprogramowania i sprzętu dla niepełnosprawnych w 2024?

Jak uzyskać dofinansowanie z PFRON na zakup oprogramowania i sprzętu dla niepełnosprawnych w 2024?

23-02-2024
W dzisiejszych czasach dostęp do nowoczesnych technologii i możliwość swobodnego poruszania się stanowią fundament uczestnictwa w życiu społecznym. Dla osób niepełnosprawnych te aspekty mogą jednak stanowić znaczące bariery, ograniczając ich aktywność zawodową, edukacyjną oraz... Więcej
Jak wyciszyć dziecko - 9 sposobów na wyciszenie dziecka, gdy jest przebodźcowane

Jak wyciszyć dziecko - 9 sposobów na wyciszenie dziecka, gdy jest przebodźcowane

20-12-2023
Żłóbki, przedszkola, ale i dom to miejsca: gdzie dzieci edukują się, rozwijają swoją kreatywność, poznają siebie, ale i mają styczność z innymi osobami, często dla nich początkowo obcymi. To miejsca, w których ciągle coś się dzieje, które dostarczają dzieciom różnych... Więcej
Zabawki terapeutyczne i edukacyjne – mądry pomysł na prezent dla trzylatka, dwulatka i niemowlaka. Co wybrać? Sprawdź 33 pomysły na prezent dla dziecka.

Zabawki terapeutyczne i edukacyjne – mądry pomysł na prezent dla trzylatka, dwulatka i niemowlaka. Co wybrać? Sprawdź 33 pomysły na prezent dla dziecka.

21-11-2023
Wybór zabawki dla dziecka nie jest prostą sprawą. Wie o tym każdy, kto chociaż raz zmierzył się z tym zadaniem. Trudności może przysporzyć już sam pomysł na prezent. Jeśli dodamy do tego ograniczony budżet lub specjalne potrzeby edukacyjne i rozwojowe dziecka, to stajemy przed... Więcej