Puzzle warstwowe - Dinozaury

 • Obserwuj produkt:
 • Producent: BELEDUC
 • Kod producenta: 4014888170621

 • Historia ceny
  Najniższa cena 30 dni przed obniżką: 165,00 zł brutto
 • Czas realizacji: Wysyłka w 24 godziny
 • 215,00 zł

  156,75 zł z VAT

  CENA KATALOGOWA: 215,00 zł
  OSZCZĘDZASZ: 58,25 zł !

 • Cena produktu z transportem od: 172,65 zł z VAT – Paczkomat InPost<br/>Bezpłatny transport już od 200,00 zł

  Cena produktu z transportem od:
  172,65 zł z VAT – Paczkomat InPost
  Bezpłatny transport już od 200,00 zł

Dla kogo?

Puzzle warstwowe – Dinozaury dla dzieci 4 lata+

Zdobywanie wiedzy o świecie jest dla najmłodszych fantastyczną przygodą. Dzięki zestawowi Puzzle warstwowe – Dinozaury najmłodsi otrzymują niesamowitą dawkę nowych wiadomości podanych w przyjemnej formie. Ponadto mają okazję trenować swoje zdolności manualne i przygotowywać rękę do wykonywania bardziej skomplikowanych ruchów przy nauce pisania.

Drewniane Puzzle warstwowe – Dinozaury to jednocześnie rozwijająca zmysły łamigłówka dla małych odkrywców. Składa się z różnorodnych elementów, które dziecko musi ułożyć we właściwych miejscach i odpowiednich poziomach warstw na dołączonej tablicy. Może też obserwować, jak wybrane elementy święcą w ciemności! Zabawa Puzzlami – Dinozaury wspomaga percepcję wzrokową oraz myślenie przestrzenne

Ta świetna pomoc edukacyjna uczy logicznego myślenia i rozumowania. Daje okazję do stymulowania wczesnych funkcji poznawczych, koncentracji uwagi i doskonalenia pamięci operacyjnej oraz trwałej

Doskonale sprawdzi się do poszerzania zainteresowań maluszków w trakcie zabawy w domu lub przedszkolu. Z pewnością będzie doskonałym prezentem dla każdego kilkulatka! 

 

48-od-4-roku-zycia Wiek 4+

Czterowarstwowa układanka świetnie sprawdzi się w rozwoju funkcji poznawczych u dzieci od 4. roku życia

99-wykonany-z-drewna-drewniany2 Zabawka z drewna

Puzzle wykonane są z certyfikowanej sklejki, a dzięki temu bezpieczne dla dzieci i trwałe

18-koncentracja-pamiec-skupienie3 Koncentracja, pamięć

Zabawa w układanie puzzli o dinozaurach doskonali umiejętność skupienia się oraz pamięć operacyjną

52-percepcja-wzrokowa-zmysl-wzroku Koordynacja wzrokowo-ruchowa

Układając puzzle i odtwarzając warstwy ilustracji, dziecko rozwija zdolności motoryczne i koordynuje ruch ręki z okiem

107-kreatywnosc Wyobraźnia

Dzięki ilustracjom dziecko może wyobrazić sobie, jak kiedyś żyły dinozaury

 

 

 

Dlaczego warto?

 • Wzbogacają wiedzę o świecie

Nauka o dinozaurach to dla najmłodszych ciekawe doświadczenie. Dzieci są zafascynowane tymi wyjątkowymi stworzeniami i chętnie zgłębiają ich tajemnice. Dlatego też Puzzle warstwowe – Dinozaury to świetne narzędzie do wzbogacania wiedzy małych odkrywców i poszerzanie ich zainteresowań.

Puzzle warstwowe od Beleduc zawierają 4 warstwy, które prezentują wybrane wiadomości na temat dinozaurów. Mali uczniowie mogą zobaczyć, jak się wykluwają, co jedzą i jak wyglądają kości wybranych gatunków i dzięki temu zrozumieć np. ich styl poruszania się.

Ponadto dołączone folie z ilustracjami dają okazję do porównania wybranego dinozaura z człowiekiem, autobusem czy znanymi dziecku zwierzętami. Dzięki takim doświadczeniom Twoja pociecha staje się bardziej świadoma otaczającego ją świata a także poszerza wiadomości o przyrodzie. 

 

Puzzle warstwowe - Dinozaury

 

 • Rozwijają funkcje poznawcze 

Układanie czterech warstw Puzzli – Dinozaury, porównywanie wielkości tych fantastycznych stworzeń ze wzrostem dorosłego człowieka czy wreszcie obserwowanie, jak wybrane elementy świecą w ciemności to świetny trening funkcji poznawczych. Dzięki takiej zabawie mały użytkownik doskonali spostrzegawczość, pamięć operacyjną i koncentrację uwagi.

Analizując wygląd dinozaurów oraz zaprezentowany na przezroczystych slajdach układ kostny, Twoja pociecha uczy się obserwacji, porównywania i rozumowania. Doskonali także przetwarzanie informacji i ich wykorzystywanie, co jest niezbędne do efektywnej nauki w szkole.

 

 • Wspomagają rozwój koordynacji wzrokowo-ruchowej 

Zabawa zestawem Puzzle warstwowe – Dinozaury polega na sortowaniu klocków i układanie ich zgodnie ze wskazaną kolejnością. Dziecko może też bawić się samymi dinozaurami, porównywać ich wielkość, nakładać na nie slajdy ze szkieletami lub oglądać je w ciemności. Taka aktywność wspomaga rozwój koordynacji wzrokowo-ruchowej, która jest złożoną zdolnością poznawczą niezbędną na każdym etapie życia. Dzięki właściwemu skoordynowaniu ruchu rąk z gałką oczną, dziecko łatwiej uczy się pisać i czytać.

 

Puzzle warstwowe - Dinozaury

 


Pomysły na zabawę


 • Zgadywanki – logiczne myślenie, rozumienie pojęć: większy - mniejszy, koordynacja ręka-oko, język opisowy

Zadanie polega na układaniu dowolnych zgadywanek do puzzli. Jeden uczestnik zadaje pytanie, drugi odpowiada, wykorzystując obrazy z puzzli i ze slajdów.

Przykładowe zagadki:

 1. Kto jest większy? Człowiek czy dinozaur?

 2. Co jadły dinozaury?

 3. Jak się rodziły dinozaury?

 

Puzzle warstwowe - Dinozaury

 

Co zawiera?

 • 45 elementów układanki

 

Główne informacje

 • Wiek: 4 lata+

 • Materiał: PET / ekologiczna sklejka / świetlisty atrament

 • Wymiary: 29 x 20 x 1,50 cm

 • Certyfikat FSC

Błyskawiczna dostawa

Błyskawiczna dostawa

Kupujesz bezpiecznie w sprawdzonym sklepie

Kupujesz bezpiecznie w sprawdzonym sklepie
Mimo dołożenia wszelkich możliwych starań nie możemy zagwarantować, że publikowane opisy nie zawierają uchybień lub błędów. W przypadku jakichkolwiek wątpliwości prosimy przed podjęciem decyzji o kontakt z handlowcem.
Niniejszy opis podlega ochronie w myśl Ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Zabrania się kopiowania, rozpowszechniania, publikowania bez zgody właściciela.
Ikony pochodzą ze strony https://www.flaticon.com/

Na blogu

Blog

Jak uzyskać dofinansowanie z PFRON na zakup oprogramowania i sprzętu dla niepełnosprawnych w 2024?

Jak uzyskać dofinansowanie z PFRON na zakup oprogramowania i sprzętu dla niepełnosprawnych w 2024?

23-02-2024
W dzisiejszych czasach dostęp do nowoczesnych technologii i możliwość swobodnego poruszania się stanowią fundament uczestnictwa w życiu społecznym. Dla osób niepełnosprawnych te aspekty mogą jednak stanowić znaczące bariery, ograniczając ich aktywność zawodową, edukacyjną oraz... Więcej
Jak wyciszyć dziecko - 9 sposobów na wyciszenie dziecka, gdy jest przebodźcowane

Jak wyciszyć dziecko - 9 sposobów na wyciszenie dziecka, gdy jest przebodźcowane

20-12-2023
Żłóbki, przedszkola, ale i dom to miejsca: gdzie dzieci edukują się, rozwijają swoją kreatywność, poznają siebie, ale i mają styczność z innymi osobami, często dla nich początkowo obcymi. To miejsca, w których ciągle coś się dzieje, które dostarczają dzieciom różnych... Więcej
Zabawki terapeutyczne i edukacyjne – mądry pomysł na prezent dla trzylatka, dwulatka i niemowlaka. Co wybrać? Sprawdź 33 pomysły na prezent dla dziecka.

Zabawki terapeutyczne i edukacyjne – mądry pomysł na prezent dla trzylatka, dwulatka i niemowlaka. Co wybrać? Sprawdź 33 pomysły na prezent dla dziecka.

21-11-2023
Wybór zabawki dla dziecka nie jest prostą sprawą. Wie o tym każdy, kto chociaż raz zmierzył się z tym zadaniem. Trudności może przysporzyć już sam pomysł na prezent. Jeśli dodamy do tego ograniczony budżet lub specjalne potrzeby edukacyjne i rozwojowe dziecka, to stajemy przed... Więcej