Pomarańczowa KodujMata - mata do nauki kodowania dla przedszkoli i szkół

 • Obserwuj produkt:
 • Producent: KODUJMATA

 • Historia ceny
  Najniższa cena 30 dni przed zmianą: 505,00 zł brutto
 • Czas realizacji: 1-3 dni
 • 589,00 zł z VAT

 • Cena produktu z transportem od: 612,00 zł z VAT – Kurier - DPD<br/>Bezpłatny transport już od 700,00 zł

  Cena produktu z transportem od:
  612,00 zł z VAT – Kurier - DPD
  Bezpłatny transport już od 700,00 zł

Dla kogo?

Pomarańczowa KodujMata – mata dla przedszkoli i szkół to produkt przeznaczony do nauki i zabawy dla dzieci w wieku przedszkolnym oraz młodszym wieku szkolnym. KodujMatę można wykorzystać podczas zajęć z różnych edukacji oraz do zabaw wspierających ogólny rozwój dziecka. KodujMata będzie przydatna podczas zajęć terapeutycznych, korekcyjno-kompensacyjnych i wyrównawczych.

Pomarańczowa KodujMata przeznaczona jest przede wszystkim do nauki podstaw kodowania. Wykorzystać ją można również do zabaw rozwijających percepcję wzrokową, słuchową, motorykę małą oraz koordynację wzrokowo-ruchową. Mata może być pomocna podczas nauki czytania i pisania. Dziecko może układać na niej wyrazy, dzielić je na sylaby i litery oraz głoski, wskazywać samogłoski i spółgłoski, odczytywać pełne wyrazy. Mata znajdzie zastosowanie również podczas zajęć matematycznych. Można ją wykorzystać do ćwiczeń orientacji przestrzennej, tworzenia i porównywania zbiorów, nauki dodawania i odejmowania, wprowadzania mnożenia i dzielenia, przeliczania przedmiotów oraz wprowadzenia pojęcia symetrii.

Matę można wykorzystać także do różnego rodzaju układanek, tworzenia figur oraz dyktand graficznych. Korzystając z maty, dziecko może ćwiczyć spostrzegawczość, logiczne myślenie oraz myślenie przez analogię. Matę można wykorzystać podczas pracy z dziećmi o specjalnych potrzebach edukacyjnych oraz dziećmi niepełnosprawnymi intelektualnie. Sprawdzi się podczas terapii ręki, korygowania trudności związanych z zaburzoną lateralizacją czy w terapii zaburzeń mowy. Mata może być ciekawym elementem uzupełniającym wyposażenie różnego rodzaju placówek terapeutycznych, poradni psychologiczno-pedagogicznych, placówek dziennego pobytu dla osób niepełnosprawnych umysłowo, a przede wszystkim różnego typu szkół i przedszkoli.

Produkt przeznaczony jest dla dzieci od 3 roku życia.

 

 

 

8-certyfikat-bezpieczenstwa-dobra-jakosc-bezpieczny-produkt Dobra jakość

Produkt jest trwały, wykonany z tworzywa PCV wysokiej jakości.

85-edukacja-przedszkolna2 Przedszkole

Pomarańczowa KodujMata może być przydatnym elementem wyposażenia sal przedszkolnych.

86-edukacja-wczesnoszkolna-klasa-1-3-szkola-podstawowa Klasy 1-3 SP

Pomarańczowa KodujMata może być przydatnym narzędziem podczas zajęć dla klas 1-3 szkoły podstawowej.

91-ekologiczny3 Ekologiczny

Do wykonania nadruku na macie wykorzystane zostały ekologiczne farby, mata nie wydziela szkodliwych zapachów.

19-koncentracja-pamiec-skupienie4 Koncentracja, pamięć, skupienie

Układanie elementów na macie i kodowanie ich według określonego wzoru wspomaga pamięć, koncentrację i skupienie u dziecka.

28-motoryka-mala-terapia-reki Motoryka mała i terapia ręki

Układanie na macie obrazków, figur, symetrii, wież oraz dyktanda graficzne rozwijają u dziecka motorykę małą i są przydatne podczas terapii ręki.

35-Nauka-liczenia-liczby-cyfry-123-3 Nauka liczenia

Z pomocą maty dziecko może nauczyć się rozpoznawać cyfry i liczby, przeliczać przedmioty.

47-od-3-roku-zycia Od 3 roku życia

Produkt przeznaczony jest dla dzieci powyżej 3 lat.

 

Dlaczego warto?

Aktualne metody terapii zaburzeń mowy i ćwiczeń wspierających prawidłowy rozwój mowy połączone są z ćwiczeniami wpływającymi na ogólny rozwój dziecka, np. ćwiczeniami motoryki małej, motoryki dużej, percepcji wzrokowej lub słuchowej. Aby dziecko chętnie uczestniczyło w zajęciach, terapia powinna odbywać się poprzez zabawę. Mata świetnie się tu sprawdzi. Dziecko może m.in. przesuwać po kratkach maty małe przedmioty, dmuchając w nie bezpośrednio lub z pomocą słomki do napojów, a także wykonywać ćwiczenia słuchu fonemowego, jednocześnie układając wyrazy na macie i wskazując litery, którymi różnią się wyrazy.

 

Dziecko może układać na macie wyrazy, odczytywać wyrazy z maty, porównywać wyrazy ułożone na macie ze słowem wypowiadanym na głos, wskazywać, jakimi literami różnią się wyrazy znajdujące się obok siebie (np. bąk – pąk), dzielić wyrazy na litery, sylaby i głoski.

 

 • Wprowadzenie tabliczki mnożenia

Wiadomości z zakresu matematyki są dla dzieci abstrakcyjne, dlatego nowe pojęcia wprowadza się z wykorzystaniem konkretów. KodujMata może więc być narzędziem pomocnym we wprowadzaniu pojęcia mnożenia. Dziecko może przeliczyć wszystkie elementy na macie, policzyć ile elementów jest w każdym rzędzie, dodać do siebie elementy z każdego rzędu, policzyć ilość rzędów. Np. mając na macie ułożone 15 elementów, dziecko wskazuje, że w każdym rzędzie jest 5 elementów, a rzędy są 3, a więc jest to 5 + 5 + 5 = 15, czyli 3 rzędy po 5 elementów = 5 x 3.

 

Pomarańczowa KodujMata - mata dla przedszkoli i szkół

 

 • Nauka kodowania

Z pomarańczową KodujMatą dziecko może się uczyć prostego kodowania na wiele sposobów. Może układać na macie obrazki według określonej kategorii lub kodu, tworzyć kolejne rzędy elementów przy użyciu kodu zmieniającego np. kolor wskazanych elementów w rzędzie oraz tworzyć trasy do przejścia dla robotów i odczytywać trasy.

 

 • Terapia zaburzeń lateralizacji

Lateralizacja to przewaga jednej strony ciała nad drugą i dotyczy parzystych części ciała: ucha, oka, ręki i nogi. Jeśli lateralizacja nie zostanie prawidłowo ukształtowana, mogą pojawić się u dziecka różnego rodzaju trudności, typu: obniżona sprawność manualna, zaburzenia orientacji przestrzennej, trudności w nauce czytania i pisania. Mata może posłużyć do korygowania pojawiających się trudności. Z wykorzystaniem maty dziecko może wykonywać ćwiczenia orientacji przestrzennej, układać figury, tworzyć obrazki symetryczne względem siebie oraz dyktanda graficzne.

 

Pomarańczowa KodujMata - mata dla przedszkoli i szkół

 

 • Rozróżnianie samogłosek i spółgłosek w wyrazie

Podczas nauki czytania i pisania samogłoski i spółgłoski rozróżniane są za pomocą kolorów. Samogłoski oznaczane są kolorem czerwonym, natomiast spółgłoski kolorem niebieskim. Dziecko może na ułożonych na macie wyrazach wskazywać samogłoski i spółgłoski oraz tworzyć pod nimi modele wyrazów z czerwonych i niebieskich kartoników.

 


Pomysły na zabawę


 • Zaprowadź piłeczkę do mety – terapia zaburzeń mowy, kształtowanie prawidłowego rozwoju mowy, rozwój percepcji wzrokowej i koordynacji wzrokowo-ruchowej

Na macie ustawione są różne przedmioty. Zadaniem dziecka jest dmuchanie przez słomkę do napojów tak, aby piłeczka przesuwała się po macie. Jednocześnie piłeczka musi okrążyć każdą z przeszkód, zanim dojdzie do mety. Przeszkód znajdujących się na macie nie może być zbyt dużo, aby piłeczka mogła swobodnie się poruszać.

 

 • Ułóż ilustrację do działania – kształtowanie umiejętności matematycznych, utrwalanie tabliczki mnożenia, kształtowanie percepcji wzrokowej i logicznego myślenia

Na macie przed dzieckiem leży działanie z zakresu tabliczki mnożenia. Zadaniem dziecka jest stworzenie odpowiedniego obrazka do działania oraz uzasadnienie go poprzez wskazanie ilości elementów w każdym rzędzie, wskazanie ilości rzędów oraz stworzenie odpowiedniego działania na dodawanie.

 

 • Ułóż obrazek tak, aby pasował do działania – kształtowanie umiejętności matematycznych, utrwalanie tabliczki mnożenia, kształtowanie percepcji wzrokowej, logicznego myślenia i spostrzegawczości

Na macie przed dzieckiem leży działanie z zakresu tabliczki mnożenia oraz ilustracja do niego (przedstawiona za pomocą kartoników lub kubeczków). Ilustracja jednak nie jest zgodna z działaniem. Zadaniem dziecka jest dokładne przyjrzenie się ilustracji oraz poprawienie jej tak, aby pasowała do działania oraz uzasadnienie, dlaczego wcześniej była błędna.

 

Pomarańczowa KodujMata - mata dla przedszkoli i szkół

 

 • Dopasuj model do wyrazu – podział wyrazów na samogłoski i spółgłoski, kształtowanie percepcji wzrokowej i spostrzegawczości

Na macie przed dzieckiem leżą ułożone wyrazy oraz modele wyrazów przedstawione za pomocą czerwonych i niebieskich kartoników lub kubeczków. Czerwone kartoniki oznaczają samogłoski, a niebieskie spółgłoski. Zadaniem dziecka jest analiza wyglądu modeli oraz dopasowanie ich do odpowiednich wyrazów. Aby nie trzeba było przenosić i układać modeli obok wyrazów, dziecko może je ze sobą połączyć np. za pomocą sznurka.

 

 • Ułóż symetryczną figurę – rozwijanie percepcji wzrokowej, koordynacji wzrokowo-ruchowej, motoryki małej, spostrzegawczości, utrwalenie wyglądu figur geometrycznych, utrwalenie pojęcia symetrii

Mata podzielona jest na dwie równe części. Po lewej stronie maty ułożona jest figura. Zadaniem dziecka jest ułożenie po prawej stronie maty figury, która jest lustrzanym odbiciem figury znajdującej się po lewej stronie.

 

 • Dyktando graficzne – rozwijanie percepcji wzrokowej i spostrzegawczości, kształtowanie orientacji przestrzennej

Na macie leżą kolorowe kubeczki ułatwiające orientację na macie. Przed dzieckiem leżą kartoniki przedstawiające różne przedmioty. Zadaniem dziecka jest ułożenie kartoników według instrukcji nauczyciela, np. połóż kartonik z motylem na trzecie pole pod żółtym kubeczkiem, połóż kartonik z parasolem pomiędzy zielonym a czerwonym kubeczkiem, połóż kartonik z kwiatkiem w rzędzie, w którym nie ma niebieskiego kubeczka.

 

Główne informacje

Wielkość maty: 180 cm x 180 cm.

Wielkość kratki: 13 x 13 cm.

Materiał: tworzywo PCV, wysokiej jakości.

 • 10 x 10 pól = 100 pól.

 • Nadruk na macie: wykonany metodą UV, przy użyciu ekologicznych farb.

 • Po macie można chodzić w skarpetkach.

 • Mata nie faluje się, nie ściera, nie wydziela szkodliwych zapachów.

 • Produkt trwały i bezpieczny w użyciu.

 • Mata nadaje się do czyszczenia ściereczką.

 • Produkt może być wykorzystany na sali, jak również na boisku czy placu zabaw (konieczna jest płaska, równa powierzchnia).

Błyskawiczna dostawa

Błyskawiczna dostawa

Kupujesz bezpiecznie w sprawdzonym sklepie

Kupujesz bezpiecznie w sprawdzonym sklepie
Mimo dołożenia wszelkich możliwych starań nie możemy zagwarantować, że publikowane opisy nie zawierają uchybień lub błędów. W przypadku jakichkolwiek wątpliwości prosimy przed podjęciem decyzji o kontakt z handlowcem.
Niniejszy opis podlega ochronie w myśl Ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Zabrania się kopiowania, rozpowszechniania, publikowania bez zgody właściciela.
Ikony pochodzą ze strony https://www.flaticon.com/

Na blogu

Blog

Jak uzyskać dofinansowanie z PFRON na zakup oprogramowania i sprzętu dla niepełnosprawnych w 2024?

Jak uzyskać dofinansowanie z PFRON na zakup oprogramowania i sprzętu dla niepełnosprawnych w 2024?

23-02-2024
W dzisiejszych czasach dostęp do nowoczesnych technologii i możliwość swobodnego poruszania się stanowią fundament uczestnictwa w życiu społecznym. Dla osób niepełnosprawnych te aspekty mogą jednak stanowić znaczące bariery, ograniczając ich aktywność zawodową, edukacyjną oraz... Więcej
Jak wyciszyć dziecko - 9 sposobów na wyciszenie dziecka, gdy jest przebodźcowane

Jak wyciszyć dziecko - 9 sposobów na wyciszenie dziecka, gdy jest przebodźcowane

20-12-2023
Żłóbki, przedszkola, ale i dom to miejsca: gdzie dzieci edukują się, rozwijają swoją kreatywność, poznają siebie, ale i mają styczność z innymi osobami, często dla nich początkowo obcymi. To miejsca, w których ciągle coś się dzieje, które dostarczają dzieciom różnych... Więcej
Zabawki terapeutyczne i edukacyjne – mądry pomysł na prezent dla trzylatka, dwulatka i niemowlaka. Co wybrać? Sprawdź 33 pomysły na prezent dla dziecka.

Zabawki terapeutyczne i edukacyjne – mądry pomysł na prezent dla trzylatka, dwulatka i niemowlaka. Co wybrać? Sprawdź 33 pomysły na prezent dla dziecka.

21-11-2023
Wybór zabawki dla dziecka nie jest prostą sprawą. Wie o tym każdy, kto chociaż raz zmierzył się z tym zadaniem. Trudności może przysporzyć już sam pomysł na prezent. Jeśli dodamy do tego ograniczony budżet lub specjalne potrzeby edukacyjne i rozwojowe dziecka, to stajemy przed... Więcej