Playfoam, Piaskowy sensoryczny zestaw

 • 119,00 zł z VAT

 • Cena produktu z transportem od: 134,90 zł z VAT – Paczkomat InPost<br/>Bezpłatny transport już od 200,00 zł

  Cena produktu z transportem od:
  134,90 zł z VAT – Paczkomat InPost
  Bezpłatny transport już od 200,00 zł

Dla kogo?

Piaskowy sensoryczny zestaw Playfoam to wielofunkcyjny komplet przeznaczony dla przedszkolaków od 3 roku życia. Zabawy z wykorzystaniem piaskowej masy plastycznej, stempli i innych narzędzi to pomysł na ćwiczenia motoryki małej. W zabawie doskonalona jest także siła palców i mięśni ręki, co może być włączone również do terapii rehabilitacyjnej.

Z zestawem można bawić się na różne sposoby, rozwijając przy tym m.in. koordynację oko-ręka i kreatywność. Oddziaływanie zagniatanej masy piaskowej na receptory dotyku może być użyte także podczas terapii Integracji Sensorycznej.

Zestaw może służyć do domowych zabaw pod nadzorem rodziców, a także do wyposażenia przedszkoli, gabinetów pedagogicznych i poradni psychologiczno-pedagogicznych.

 

 

 

28-motoryka-mala-terapia-reki Motoryka mała

Piaskowy zestaw sensoryczny pozwala ćwiczyć motorykę małą na wiele różnych sposobów. Zagniatanie masy plastycznej i używanie dołączonych do kompletu narzędzi może być także elementem terapii ręki.

85-edukacja-przedszkolna2 Edukacja przedszkolna

Zestaw jest przeznaczony dla przedszkolaków, aby kształtować umiejętności ważne przed pójściem do szkoły.

47-od-3-roku-zycia Od 3 roku życia

Ze względu na wielkość elementów i strukturę masy piaskowej produkt może być używany przez dzieci od 3 roku życia.

78-zmysl-dotyku3 Terapia SI: zmysł dotyku

Piaskowy zestaw sensoryczny może w ciekawy sposób wzbogacić terapię SI. Plastyczna masa piaskowa dostarcza bodźców dotykowych dla rąk.

106-kreatywnosc2 Kreatywne zabawy

Zestaw można wykorzystać na wiele sposobów, a lepienie i tworzenie obrazów z masy piaskowej rozwija kreatywność.

52-percepcja-wzrokowa-zmysl-wzroku Koordynacja oko-ręka

Zabawy z Piaskowym sensorycznym zestawem, dzięki dołączonym do kompletu narzędziom pozwalają ćwiczyć koordynację wzrokowo-ruchową.

36-nauka-mieszania-sie-barw-nauka-kolorow Rozróżnianie barw

W zestawie znajduje się masa piaskowa w 3 kolorach: różowym, zielonym i niebieskim. Może to służyć do nauki rozpoznawania tych barw i poszukiwania w otoczeniu przedmiotów o tym samym kolorze.

 

Dlaczego warto?

 • Ćwiczenia motoryki małej w urozmaiconej formie

Motorykę małą można ćwiczyć także w lubianych przez dzieci zabawach z masą piaskową! Zagniatanie masy, formowanie z niej kształtów, wyciskanie kształtów specjalnymi nożycami, a także wałkowanie, pieczętowanie i rzeźbienie w masie to czynności, dzięki którym doskonalona jest czynność ręki. Dołączone do kompletu nożyce, uchwyt z łopatką i wałkiem oraz radełko pozwolą ćwiczyć różne rodzaje chwytu i angażować rękę na wiele sposobów.

Elementy tych czynności będą przydatne na dalszych etapach rozwoju, gdyż przygotują rękę do nauki pisania, do prac plastycznych i innych czynności szkolnych.

 

 

 • Doskonalenie koordynacji oko-ręka

Kolejną umiejętnością, którą za pomocą zestawu można ćwiczyć w przygotowaniu do nauki szkolnej, jest koordynacja wzrokowo-ruchowa. To również jest ważne w pisaniu i przepisywaniu tekstu z tablicy. Współpracę ręki z bodźcami odbieranymi przez narząd wzroku można ćwiczyć, m.in. próbując zmieścić jak najwięcej pieczątek na rozwałkowanej masie piaskowej. Podobnie jest w zabawach z użyciem radełka i specjalnych nożyc. Wszystkie te czynności, wykonywane rękami odbywają się przy kontroli wzroku, dzięki czemu dziecko uczy się synchronizować to w zabawie.

 

 • Zabawy sensoryczne z masą piaskową

Masa piaskowa może być wykorzystywana również do ćwiczeń sensorycznych. Jej struktura dostarcza bodźców dotykowych, co może być przydatne w terapii SI, a także podczas wspierania prawidłowego rozwoju dziecka.

 

Playfoam, Piaskowy sensoryczny zestaw

 

 • Ćwiczenia mięśni dłoni i palców podczas rehabilitacji

Masa piaskowa to nie tylko tworzywo wykorzystywane podczas zajęć z pedagogiem i w czasie terapii ręki. Sprawdza się także w terapii rehabilitacyjnej. Zagniatanie masy piaskowej można włączyć w usprawnianie dzieci z obniżonym napięciem mięśni rąk. Wybrane czynności z wykorzystaniem Piaskowego sensorycznego zestawu mogą być przydatne także w rehabilitacji przedszkolaków po złamaniach w obrębie dłoni, na etapie pracy nad powrotem funkcji ręki po zdjęciu unieruchomienia (np. gipsu/ortezy).

 

 • Rozwój kreatywności

Tworzenie obrazka na rozwałkowanej masie piaskowej, wykorzystując do tego fale rysowane radełkiem i wzory odbijane pieczątką to pole do rozwoju kreatywności u przedszkolaka. Kreatywnym zabawom sprzyjają narzędzia dołączone do zestawu, dzięki którym za każdym razem można stworzyć inne dzieło.

 

Masa piaskowa może być wykorzystywana również do ćwiczeń sensorycznych

 

 • Piaskowy sensoryczny zestaw produktem nagradzanym

 Piaskowy sensoryczny zestaw został doceniony przez Good Toy Guide (produkt otrzymał rekomendację) oraz Bizzie Baby (złota nagroda w kategorii zabawek dla przedszkolaków i zabawek specjalnych).

Tworzenie obrazka na rozwałkowanej masie piaskowej, wykorzystując do tego fale rysowane radełkiem i wzory odbijane pieczątką to pole do rozwoju kreatywności u przedszkolaka.


Pomysły na zabawę


 • „Piekarz/cukiernik” – ćwiczenia motoryki małej, koordynacji wzrokowo-ruchowej, elementy nauki o zawodach

 W zabawie dziecko przyjmuje rolę piekarza lub cukiernika. Zadaniem będzie zrobienie np. ciasteczek, ciasta lub ozdobionego mazurka wielkanocnego. Za pomocą radełka można przygotowywać też „ciasto” na faworki lub rogaliki. Można pokazać wcześniej dziecku na ilustracjach (lub podczas wspólnej zabawy w kuchni), jak wygląda tworzenie takich wypieków i jakie czynności wykonuje się po kolei, począwszy od zagniatania składników, przez wałkowanie ciasta, aż po zdobienie. Ciasteczka z masy piaskowej mogą mieć różne kształty, wzory i kolory (w zestawie dostępne są 3 kolory plastycznej masy: różowy, zielony i niebieski).

Równocześnie warto włączyć element edukacji dla bezpieczeństwa tłumacząc, że substancje używane w zabawach są niejadalne. Następnie, w ramach poszerzania wiedzy o zawodach, można wytłumaczyć dziecku, na czym polega praca piekarza i cukiernika.

 

 • Tworzenie obrazu – rozwój kreatywności, koordynacji oko-ręka i motoryki małej oraz stymulacja receptorów dotykowych w obrębie rąk

 Dziecko początkowo rozwałkowuje masę piaskową, a następnie, za pomocą pieczątek i innych narzędzi tworzy obraz. Przykładowo, można podać motyw przewodni, np. „plaża”, gdzie dziecko będzie mogło wyrysować fale, lub „łąka” – gdzie masę można zapełnić motywem kwiatów.

Innym pomysłem jest lepienie z masy plastycznej. Warto także pozwolić dziecku na dowolność wyboru techniki, przedstawiając temat pracy i dostarczając materiały. Dzięki temu przedszkolak rozwija swoją kreatywność, a przy tym ćwiczy motorykę małą i koordynację.

Masa piaskowa to nie tylko tworzywo wykorzystywane podczas zajęć z pedagogiem i w czasie terapii ręki.

Co zawiera?

 • Plastyczną masę piaskową w 3 kolorach (różowym, zielonym i niebieskim)

 • 2 stemple

 • 1 nożyce do wyciskania kształtów

 • 1 narzędzie dwustronne: wałek/łopata

 • 1 radełko mające na uchwycie kształty do odciskania

 

Główne informacje

Wiek: od 3 roku życia

Uwaga: masa piaskowa może barwić powierzchnie, dlatego należy zabezpieczyć je przed rozpoczęciem zabawy

Błyskawiczna dostawa

Błyskawiczna dostawa

Kupujesz bezpiecznie w sprawdzonym sklepie

Kupujesz bezpiecznie w sprawdzonym sklepie
Mimo dołożenia wszelkich możliwych starań nie możemy zagwarantować, że publikowane opisy nie zawierają uchybień lub błędów. W przypadku jakichkolwiek wątpliwości prosimy przed podjęciem decyzji o kontakt z handlowcem.
Niniejszy opis podlega ochronie w myśl Ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Zabrania się kopiowania, rozpowszechniania, publikowania bez zgody właściciela.
Ikony pochodzą ze strony https://www.flaticon.com/

Na blogu

Blog

Jak uzyskać dofinansowanie z PFRON na zakup oprogramowania i sprzętu dla niepełnosprawnych w 2024?

Jak uzyskać dofinansowanie z PFRON na zakup oprogramowania i sprzętu dla niepełnosprawnych w 2024?

23-02-2024
W dzisiejszych czasach dostęp do nowoczesnych technologii i możliwość swobodnego poruszania się stanowią fundament uczestnictwa w życiu społecznym. Dla osób niepełnosprawnych te aspekty mogą jednak stanowić znaczące bariery, ograniczając ich aktywność zawodową, edukacyjną oraz... Więcej
Jak wyciszyć dziecko - 9 sposobów na wyciszenie dziecka, gdy jest przebodźcowane

Jak wyciszyć dziecko - 9 sposobów na wyciszenie dziecka, gdy jest przebodźcowane

20-12-2023
Żłóbki, przedszkola, ale i dom to miejsca: gdzie dzieci edukują się, rozwijają swoją kreatywność, poznają siebie, ale i mają styczność z innymi osobami, często dla nich początkowo obcymi. To miejsca, w których ciągle coś się dzieje, które dostarczają dzieciom różnych... Więcej
Zabawki terapeutyczne i edukacyjne – mądry pomysł na prezent dla trzylatka, dwulatka i niemowlaka. Co wybrać? Sprawdź 33 pomysły na prezent dla dziecka.

Zabawki terapeutyczne i edukacyjne – mądry pomysł na prezent dla trzylatka, dwulatka i niemowlaka. Co wybrać? Sprawdź 33 pomysły na prezent dla dziecka.

21-11-2023
Wybór zabawki dla dziecka nie jest prostą sprawą. Wie o tym każdy, kto chociaż raz zmierzył się z tym zadaniem. Trudności może przysporzyć już sam pomysł na prezent. Jeśli dodamy do tego ograniczony budżet lub specjalne potrzeby edukacyjne i rozwojowe dziecka, to stajemy przed... Więcej