Pakiet Zajęcia rewalidacyjne - poziom 3

 • Obserwuj produkt:
 • Producent: PWN

 • Historia ceny
 • Czas realizacji: Wysyłka w 24 godziny
 • 486,00 zł

  455,00 zł z VAT

  CENA KATALOGOWA: 486,00 zł
  OSZCZĘDZASZ: 31,00 zł !

 • Cena produktu z transportem od: 455,00 zł z VAT – Paczkomat InPost (transport gratis)

  Cena produktu z transportem od:
  455,00 zł z VAT – Paczkomat InPost (transport gratis)
 • Warunki i koszty dostawy
  Cena z transportem:
  455,00 zł Paczkomat InPost (bezpłatnie)
  478,00 zł Kurier - DPD (+23,00 zł)
  478,00 zł Kurier - InPost (+23,00 zł)
  478,00 zł Kurier - DHL24 (+23,00 zł)
 • Kod: ne_ks_pak_rewalida_poz3

Dla kogo?

Pakiet Zajęcia rewalidacyjne poziom 3 to ciekawa pomoc specjalistyczna przeznaczona do pracy z uczniami w wieku szkolnym (klasy 7-8) oraz młodzieżą placówek przysposabiających do pracy. Składa się z 6 części oferujących zadania z zakresu czytania i pisania, stymulowania wzroku i słuchu oraz orientacji przestrzennej. Zawiera zadania o różnym poziomie trudności i bogatej tematyce. Z pewnością będzie doskonałym wsparciem dla nauczycieli, terapeutów, pedagogów i innych specjalistów prowadzących zajęcia rewalidacyjne dla uczniów ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi.  

Głównym celem zestawu Zajęcia rewalidacyjne poziom 3 jest wzmacnianie zdolności poznawczych starszych dzieci i młodzieży oraz stymulowanie postępów w zakresie rozwoju percepcyjno-motorycznego i emocjonalnego.

Ponadto publikacje z serii Funkcje psychofizyczne poziom 3 zajęcia rewalidacyjne poszerzają słownictwo czynne i bierne, ćwiczą umiejętności wypowiedzi ustnych i pisemnych. Uczeń potrafi w precyzyjny sposób wyrażać myśli i uczucia a przez to efektywniej komunikować się z otoczeniem.

 

96-kompatybilny-z-tablica-interaktywna Pomoc dydaktyczna dla klas 7-8

Karty mogą być wykorzystywane w starszych klasach szkoły podstawowej lub szkołach przysposabiających do zawodu

53-percepcja-wzrokowa-zmysl-wzroku2 Percepcja wzrokowa

Zadania z kart pracy doskonalą spostrzeganie i stymulują zmysł wzroku

51-percepcja-sluchowa-zmysl-sluchu2 Percepcja słuchowa

karty wzmacniają zdolność analizy i syntezy sylabowej oraz głoskowej

106-kreatywnosc2 Inteligencja przestrzenna

Karty z zadaniami doskonalą umiejętność określania stosunków przestrzennych między przedmiotami i kierunków ruchu

75-zabkowanie-gryzak Kompetencje językowe

Karty pracy zawierają ćwiczenia w tworzenie własnych treści, np. postu do mediów społecznościowych czy instrukcji obsługi

 

 

 

Dlaczego warto?

 • Uczy samodzielnego pisania wypowiedzi

Zadania w części Wypowiedzi ustne i pisemne zawierają ćwiczenia doskonalące sprawności językowe i umiejętności wysławiania się i werbalizowania myśli czy uczuć. Uczniowie wzbogacają swoje doświadczenia językowe, poszerzają zasób słownictwa czynnego i biernego oraz sprawdzają zastosowanie go w nowych sytuacjach.

Karty pracy dają okazję do przypomnienia wiadomości na temat części mowy, ich odmiany i poprawnego użycia. Zachęcają do budowania prostych zdań a także tworzenia swoich wypowiedzi, np. instrukcji obsługi  czy postu w social mediach.

Dzięki kartom pracy uczeń poznaje zasady komponowania treści o różnym poziomie trudności, doskonali ortografię i organizację wypowiedzi.

 

Pakiet Zajęcia rewalidacyjne - poziom 3

 

 • Zawiera treści dostosowane do wieku uczniów

Pakiet Zajęcia rewalidacyjne poziom 3 to zestaw ćwiczeń doskonalących różne umiejętności. Karty prezentują materiał obrazowy, słowny i liczbowy. Atutem tej pomocy dydaktycznej jest zatem możliwość dostosowania treści do potrzeb użytkowników oraz stopniowanie trudności zadań.
Terapeuta czy inny specjalista mogą sami wybrać tematy ćwiczeń, np. zgodnie z porą roku lub zainteresowaniami uczniów oraz dopasować je do ich indywidualnych potrzeb i możliwości swoich podopiecznych. Mogą też wybrać obszary, które wymagają pomocy, np. dotyczące orientacji przestrzennej, liczenia, pisania. Dzięki temu to narzędzie wspiera różne osoby o specjalnych potrzebach i pozwala im doskonalić się w sprzyjającej temu procesowi atmosferze.

 

Pakiet Zajęcia rewalidacyjne - poziom 3

 

 


Pomysły na zabawę


 • Ludzie posty piszą – powtórzenie zasad pisania postu do social mediów, wzbogacenie słownictwa

Po omówieniu kart pracy dotyczących pisania własnych form wypowiedzi, zachęcamy uczniów do napisania postu na zadany temat (np. wakacje, książka) a następnie samoocenę pod względem zachowania warunków formalnych: organizacja tekstu, słownictwo itp.

 

Co zawiera?

 • PWN PEWNY START. ZAJĘCIA REWALIDACYJNE Karty pracy. Koncentracja uwagi. Poziom 3

 • PWN PEWNY START. ZAJĘCIA REWALIDACYJNE Karty pracy. Orientacja przestrzenna. Poziom 3

 • PWN PEWNY START. ZAJĘCIA REWALIDACYJNE Karty pracy. Percepcja słuchowa. Poziom 3

 • PWN PEWNY START. ZAJĘCIA REWALIDACYJNE Karty pracy. Percepcja wzrokowa. Poziom 3

 • PWN PEWNY START. ZAJĘCIA REWALIDACYJNE Karty pracy. Wypowiedzi ustne i pisemne. Poziom 3

 

Pakiet Zajęcia rewalidacyjne - poziom 3

 

Główne informacje

Praca zbiorowa

Błyskawiczna dostawa

Błyskawiczna dostawa

Kupujesz bezpiecznie w sprawdzonym sklepie

Kupujesz bezpiecznie w sprawdzonym sklepie
Mimo dołożenia wszelkich możliwych starań nie możemy zagwarantować, że publikowane opisy nie zawierają uchybień lub błędów. W przypadku jakichkolwiek wątpliwości prosimy przed podjęciem decyzji o kontakt z handlowcem.
Niniejszy opis podlega ochronie w myśl Ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Zabrania się kopiowania, rozpowszechniania, publikowania bez zgody właściciela.
Ikony pochodzą ze strony https://www.flaticon.com/

Na blogu

Blog

Jak uzyskać dofinansowanie z PFRON na zakup oprogramowania i sprzętu dla niepełnosprawnych w 2024?

Jak uzyskać dofinansowanie z PFRON na zakup oprogramowania i sprzętu dla niepełnosprawnych w 2024?

23-02-2024
W dzisiejszych czasach dostęp do nowoczesnych technologii i możliwość swobodnego poruszania się stanowią fundament uczestnictwa w życiu społecznym. Dla osób niepełnosprawnych te aspekty mogą jednak stanowić znaczące bariery, ograniczając ich aktywność zawodową, edukacyjną oraz... Więcej
Jak wyciszyć dziecko - 9 sposobów na wyciszenie dziecka, gdy jest przebodźcowane

Jak wyciszyć dziecko - 9 sposobów na wyciszenie dziecka, gdy jest przebodźcowane

20-12-2023
Żłóbki, przedszkola, ale i dom to miejsca: gdzie dzieci edukują się, rozwijają swoją kreatywność, poznają siebie, ale i mają styczność z innymi osobami, często dla nich początkowo obcymi. To miejsca, w których ciągle coś się dzieje, które dostarczają dzieciom różnych... Więcej
Zabawki terapeutyczne i edukacyjne – mądry pomysł na prezent dla trzylatka, dwulatka i niemowlaka. Co wybrać? Sprawdź 33 pomysły na prezent dla dziecka.

Zabawki terapeutyczne i edukacyjne – mądry pomysł na prezent dla trzylatka, dwulatka i niemowlaka. Co wybrać? Sprawdź 33 pomysły na prezent dla dziecka.

21-11-2023
Wybór zabawki dla dziecka nie jest prostą sprawą. Wie o tym każdy, kto chociaż raz zmierzył się z tym zadaniem. Trudności może przysporzyć już sam pomysł na prezent. Jeśli dodamy do tego ograniczony budżet lub specjalne potrzeby edukacyjne i rozwojowe dziecka, to stajemy przed... Więcej