ORTOTO Mata sensoryczna ortopedyczna - Pierwsze kroki, 8 el. 30x30cm

 • Obserwuj produkt:
 • Producent: ORTOTO
 • Kod producenta: 701919858620

 • Historia ceny
 • Czas realizacji: Wysyłka w 24 godziny
 • 425,00 zł z VAT

 • Cena produktu z transportem od: 425,00 zł z VAT – Paczkomat InPost (transport gratis)

  Cena produktu z transportem od:
  425,00 zł z VAT – Paczkomat InPost (transport gratis)

Dla kogo?

ORTOTO Mata sensoryczna ortopedyczna – Pierwsze kroki, 8 el. 30x30 cm dla dzieci 2 lata+

Wspomagaj naukę chodzenia swojego maluszka z Matą sensoryczną ORTOTO. Ten wspaniały zestaw ośmiu puzzli o różnorodnej fakturze i w bogatej kolorystyce zachęci Twoją pociechę do stawiania pierwszych kroków oraz poznawania świata.

Eksplorowanie paneli z trawą, kamieniami czy szczęśliwymi łapami dostarczy małym odkrywcom impulsów dotykowych, uaktywni proprioceptory oraz wzmocni odbiór bodźców wizualnych. Dzięki temu dziecko ma szansę na harmonijny rozwój sensoryczny, emocjonalny i psychomotoryczny.

Zabawa na ciekawej powierzchni to również relaks dla całego ciała. Wypustki na panelach Pierwsze kroki rozluźniają mięśnie i niwelują ich napięcie. Dziecko staje spokojniejsze i odprężone. Ponadto, gdy maluch uczy się chodzić, miękka przestrzeń wokół daje mu poczucie bezpieczeństwa i amortyzuje upadki

Ponadto Mata ORTOTO zapobiega wadom postury. Niweluje płaskostopie i koślawość a także wzmacnia mięśnie i utrwala właściwą postawę.

Wymienione właściwości powodują, że Mata ortopedyczna Pierwsze kroki jest idealnym narzędziem terapeutycznym oraz profilaktycznym. Posłuży w prowadzeniu terapii SI, gimnastyki korekcyjno-kompensacyjnej oraz przy wielu zabawach ruchowych w przedszkolu.

 

42-od-1-roku-zycia-2- Od 2 lat

Zabawy na macie sensorycznej to idealny sposób na spędzanie czasu z dzieckiem

11-edukacja-emocjonalna-emocje2 Emocje

Mata działa jak masażer, relaksuje i odpręża

78-zmysl-dotyku3 Dotyk

Chodząc po panelach i dotykając ich dłońmi, dziecko stymuluje czucie

27-motoryka-duza-koordynacja-ruchowa2 Motoryka duża

Zabawy ruchowe na macie to świetny sposób na rozwijanie zdolności motorycznych dziecka

28-motoryka-mala-terapia-reki Motoryka mała

Czynność układania puzzli usprawnia ruch dłoni i palców

 

 

 

Dlaczego warto?

 • Zapewnia delikatny masaż i poprawia krążenie krwi

Mata ORTOTO Pierwsze kroki wykonana jest z pianki o różnych stopniach twardości. Znajdziesz tu puzzle z wypustkami w kształcie kamieni, trawy i zwierzęcych łapek. Są one przyjemne w dotyku, zachęcają do eksplorowania ich dłońmi, gołymi stopami, ale także kładzenia się na nie, siadania, skakania po nich lub turlania się.
Powyższe ćwiczenia przypominają delikatny masaż i stymulują receptory dotyku na skórze dziecka. Poprawiają przy tym krążenie krwi oraz ogólne samopoczucie małego odkrywcy.

 

ORTOTO Mata sensoryczna ortopedyczna - Pierwsze kroki, 8 el. 30x30cm

 

 • Zapobiega płaskostopiu

Mata ORTOTO Pierwsze kroki jest miękka i przyjemna w dotyku, ale jednocześnie stabilna. To oznacza, że stopy dziecka nie zapadają się w nią ani nie spadają z paneli w trakcie chodzenia i biegania. Takie właściwe wsparcie dla kończyn pomaga w kształtowaniu ich prawidłowej postawy.
Zabawy ruchowe na puzzlach Pierwsze kroki działają jak naturalny masaż oraz trening dla mięśni stóp i łydek. Wzmacniają również ścięgna i stawy, co jest niezwykle istotne dla zachowania prawidłowej postawy.
W trakcie eksplorowania struktury paneli bosymi nóżkami, maluch stymuluje kształtowanie się łuków stóp i zapobiega płaskostopiu.

 

 • Rozwija zdolności motoryczne

W skład zestawu Pierwsze kroki wchodzi osiem paneli. Ułożysz z nich tor przeszkód, ścieżkę sensoryczną lub stymulującą zmysły bezpieczną przestrzeń do gimnastyki.
Dziecko może stać, chodzić lub biegać po macie, co rozwija jego zdolności motoryczne. Ruch na wypukłej powierzchni wymaga angażowania różnych grup mięśni, co w korzystny sposób wpływa na ogólną sprawność fizyczną malucha, umiejętność koordynacji oraz równowagi.
Ponadto sama czynność układania dużych puzzli, manipulowania nimi i przekładania ich, to świetny sposób na wzmacnianie motoryki małej. Przedszkolak trenuje ruch dłoni po łuku oraz prawidłowy chwyt i napięcie mięśni w kończynach górnych, przygotowując rękę do pisania.

 

ORTOTO Mata sensoryczna ortopedyczna - Pierwsze kroki, 8 el. 30x30cm

 

 • Rozwija zdolności sensoryczne

Mata ORTOTO składa się z ośmiu paneli sensorycznych o różnorodnej fakturze. Dziecko może siadać na nich, kłaść się, dotykać dłońmi lub bosymi stópkami. Taka eksploracja pomaga w rozwijaniu zmysłu dotyku.
Puzzle występują w wesołych i wyrazistych barwach. Mają też inne wypustki. Przyciągają więc uwagę małego odkrywcy i wspierają zmysł wzroku. Dzięki temu maluch uczy się rozpoznawać kształty i kolory.
Mata Pierwsze kroki posłuży jako ścieżka sensoryczna. Zapewnia ciekawe podłoże do chodzenia i balansowania. Bawiąc się w ten sposób, dziecko musi utrzymywać równowagę, co rozwija jego propriocepcję (zmysł położenia ciała) i kinestezję (zmysł ruchu).

 


Pomysły na zabawę


Dzieci mogą układać i rozkładać puzzle według własnego pomysłu, tworzyć z nich ścieżki sensoryczne oraz labirynty, co rozwija umiejętności rozwiązywania problemów oraz wspomaga czucie.

 

Co zawiera?

Zestaw zawiera 8 puzzli:

 • 2x trawa | miękkie

 • 2x kamienie | sztywne

 • 4x szczęśliwe łapy | sztywne

 

ORTOTO Mata sensoryczna ortopedyczna - Pierwsze kroki, 8 el. 30x30cm

 

Główne informacje

 • Wiek: 2 lata+

 • Materiał wykonania: certyfikowane materiały wysokiej jakości (bez BPA i ftalanów)

 • Wymiary: 30 x 30 cm

 • Produkt odpowiada Europejskim Normom Bezpieczeństwa EN 71

Błyskawiczna dostawa

Błyskawiczna dostawa

Kupujesz bezpiecznie w sprawdzonym sklepie

Kupujesz bezpiecznie w sprawdzonym sklepie
Mimo dołożenia wszelkich możliwych starań nie możemy zagwarantować, że publikowane opisy nie zawierają uchybień lub błędów. W przypadku jakichkolwiek wątpliwości prosimy przed podjęciem decyzji o kontakt z handlowcem.
Niniejszy opis podlega ochronie w myśl Ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Zabrania się kopiowania, rozpowszechniania, publikowania bez zgody właściciela.
Ikony pochodzą ze strony https://www.flaticon.com/

Na blogu

Blog

Jak uzyskać dofinansowanie z PFRON na zakup oprogramowania i sprzętu dla niepełnosprawnych w 2024?

Jak uzyskać dofinansowanie z PFRON na zakup oprogramowania i sprzętu dla niepełnosprawnych w 2024?

23-02-2024
W dzisiejszych czasach dostęp do nowoczesnych technologii i możliwość swobodnego poruszania się stanowią fundament uczestnictwa w życiu społecznym. Dla osób niepełnosprawnych te aspekty mogą jednak stanowić znaczące bariery, ograniczając ich aktywność zawodową, edukacyjną oraz... Więcej
Jak wyciszyć dziecko - 9 sposobów na wyciszenie dziecka, gdy jest przebodźcowane

Jak wyciszyć dziecko - 9 sposobów na wyciszenie dziecka, gdy jest przebodźcowane

20-12-2023
Żłóbki, przedszkola, ale i dom to miejsca: gdzie dzieci edukują się, rozwijają swoją kreatywność, poznają siebie, ale i mają styczność z innymi osobami, często dla nich początkowo obcymi. To miejsca, w których ciągle coś się dzieje, które dostarczają dzieciom różnych... Więcej
Zabawki terapeutyczne i edukacyjne – mądry pomysł na prezent dla trzylatka, dwulatka i niemowlaka. Co wybrać? Sprawdź 33 pomysły na prezent dla dziecka.

Zabawki terapeutyczne i edukacyjne – mądry pomysł na prezent dla trzylatka, dwulatka i niemowlaka. Co wybrać? Sprawdź 33 pomysły na prezent dla dziecka.

21-11-2023
Wybór zabawki dla dziecka nie jest prostą sprawą. Wie o tym każdy, kto chociaż raz zmierzył się z tym zadaniem. Trudności może przysporzyć już sam pomysł na prezent. Jeśli dodamy do tego ograniczony budżet lub specjalne potrzeby edukacyjne i rozwojowe dziecka, to stajemy przed... Więcej