ORTOTO Mata sensoryczna ortopedyczna - Lodowa planeta, 6 el. 30x30cm

 • Obserwuj produkt:
 • Producent: ORTOTO
 • Kod producenta: 701919860142

 • Historia ceny
 • Czas realizacji: Wysyłka w 24 godziny
 • 289,00 zł z VAT

 • Cena produktu z transportem od: 289,00 zł z VAT – Paczkomat InPost (transport gratis)

  Cena produktu z transportem od:
  289,00 zł z VAT – Paczkomat InPost (transport gratis)

Dla kogo?

ORTOTO Mata sensoryczna ortopedyczna – Lodowa planeta, 6 el. 30x30 cm dla dzieci 2 lata+

Przenieś dziecko w świat zimowej krainy dzięki Macie ortopedycznej Lodowa planeta. Ta wersja paneli ORTOTO wygląda jak bajkowa powierzchnia zmrożonej przyrody. Znajdziesz tu puzzle w jednakowym kolorze, ale o odmiennej strukturze. Zabawa nimi stymuluje zmysły i wpływa na integrację sensoryczną.

Chodzenie po ścieżce sensorycznej oraz balansowanie na niej z zamkniętymi oczami stymuluje proprioceptory, a dzięki temu poprawia świadomość ciała w przestrzeni, równowagę i koordynację.

Zabawa na Macie Lodowa planeta pozwala na odprężenie i rozluźnienie mięśni. Wspiera ich rozwój oraz utrzymywanie właściwej postawy. Korzystanie z paneli jako masażerów koi ból stóp i pleców.

Wskutek wymienionych właściwości Lodowa planeta to niezastąpione narzędzie terapeutyczne w każdym domu, gabinecie do prowadzenia terapii SI oraz gimnastyki korekcyjno-kompensacyjnej. Świetnie sprawdzi się w przedszkolach i żłobkach jako przyjazna przestrzeń do ćwiczeń oraz relaksu.

 

42-od-1-roku-zycia-2- Od 2 roku życia

Panele pomogą stworzyć bezpieczną przestrzeń dla dzieci od drugiego roku życia

78-zmysl-dotyku3 Dotyk

Eksplorowanie paneli wpływa na receptory czucia

3-balansowanie-rownowaga Równowaga

Koordynacja: zabawy ruchowe na ścieżce sensorycznej dają okazję do trenowania koordynacji ciała i równowagi

26-motoryka-duza-koordynacja-ruchowa Motoryka duża

Ćwiczenia ruchowe wspomagają rozwój motoryczny dziecka

11-edukacja-emocjonalna-emocje2 Emocje

Łagodne wypustki działają jak masażery i wpływają na rozluźnienie użytkownika

 

 

 

Dlaczego warto?

 • Łagodzi ból i zapewnia stopom wypoczynek

Mata ORTOTO Lodowa planeta składa się z sześciu miękkich puzzli. W zestawie znajdziesz kolce, piramidy oraz piaskowe fale. Powierzchnia każdego z nich zawiera liczne wypustki i nierówności, które po nadepnięciu, działają jak delikatny masaż stóp.
Puzzli możesz używać osobno lub razem jako ścieżkę sensoryczną. Chodzenie po panelach boso stymuluje receptory czucia, dostarczając im bodźców dotykowych. Zróżnicowana faktura maty wpływa na poprawę krążenia krwi. Działa też relaksująco i odprężająco.
Dzięki powyższym ćwiczeniom użytkownik ma okazję zmniejszyć napięcie w stopach oraz przynosić im ulgę w bólu.

 

ORTOTO Mata sensoryczna ortopedyczna - Lodowa planeta, 6 el. 30x30cm

 

 • Łagodzi napięcie i stres

W zestawie Lodowa planeta znajduje się sześć puzzli w kojącej zmysły miękkiej powierzchni. Panele są przezroczyste i mają 3 wzory. Każdy z nich posiada delikatne wypustki, które działają jak lekki masaż. Pomagają się rozluźnić i ukoić emocje.
Wszystkie puzzle są przyjemne w dotyku. Można się na nich położyć, dotykać dłońmi lub bosymi stopami. Zabawa na takiej powierzchni wpływa uspokajająco na dzieci i redukuje stres. Poprzez przyjemne dla ciała bodźce, maluch ma okazję skupić się na pozytywnych doznaniach, wzmacniać je oraz utrwalać.

 

 • Zmniejsza bóle pleców i wzmacnia mięśnie

Wypustki na każdym puzzlu to ukojenie dla pleców, nóg oraz stóp dziecka. Maluch może się kłaść na Macie ORTOTO, turlać po niej, czołgać się, skakać i eksplorować jej powierzchnię całym ciałem. Wskutek takiej aktywności poszczególne panele zadziałają jak masaż i pomogą w łagodzeniu bólu pleców różnego pochodzenia.
Zabawa na panelach i używanie ich jako maty do ćwiczeń lub ścieżki sensorycznej wpływa na rozwój motoryczny dziecka. W trakcie wykonywania treningu mały użytkownik wzmacnia mięśnie, dzięki czemu łatwiej zachować mu prawidłową postawę ciała, co również niweluje ból pleców i kręgosłupa.
Powyższe właściwości maty czynią ją doskonałym narzędziem terapeutycznym oraz rehabilitacyjnym dla dzieci i dorosłych.

 


Pomysły na zabawę


Wykładamy po jednym puzzlu z każdego rodzaju na podłodze, a po drugim z pary na stoliku. Zadanie dziecka polega na stawaniu na puzzlach i eksplorowaniu ich bosymi stopami, a następnie na dopasowywaniu takiego samego panelu ze znajdujących się na stoliku. Te dziecko dotyka dłonią. Zabawa odbywa się z zamkniętymi oczami, by stymulować sam układ czucia.

 

Co zawiera?

 • 2 x kolce | miękkie

 • 2 x małe piramidy | miękkie

 • 2 x piaskowe fale | miękkie

 

ORTOTO Mata sensoryczna ortopedyczna - Lodowa planeta, 6 el. 30x30cm

 

Główne informacje

 • Wiek: 2 lata+

 • Materiał wykonania: certyfikowane materiały wysokiej jakości (bez BPA i ftalanów)

 • Wymiary: 30 x 30 cm

Produkt odpowiada Europejskim Normom Bezpieczeństwa EN 71

Błyskawiczna dostawa

Błyskawiczna dostawa

Kupujesz bezpiecznie w sprawdzonym sklepie

Kupujesz bezpiecznie w sprawdzonym sklepie
Mimo dołożenia wszelkich możliwych starań nie możemy zagwarantować, że publikowane opisy nie zawierają uchybień lub błędów. W przypadku jakichkolwiek wątpliwości prosimy przed podjęciem decyzji o kontakt z handlowcem.
Niniejszy opis podlega ochronie w myśl Ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Zabrania się kopiowania, rozpowszechniania, publikowania bez zgody właściciela.
Ikony pochodzą ze strony https://www.flaticon.com/

Na blogu

Blog

Jak uzyskać dofinansowanie z PFRON na zakup oprogramowania i sprzętu dla niepełnosprawnych w 2024?

Jak uzyskać dofinansowanie z PFRON na zakup oprogramowania i sprzętu dla niepełnosprawnych w 2024?

23-02-2024
W dzisiejszych czasach dostęp do nowoczesnych technologii i możliwość swobodnego poruszania się stanowią fundament uczestnictwa w życiu społecznym. Dla osób niepełnosprawnych te aspekty mogą jednak stanowić znaczące bariery, ograniczając ich aktywność zawodową, edukacyjną oraz... Więcej
Jak wyciszyć dziecko - 9 sposobów na wyciszenie dziecka, gdy jest przebodźcowane

Jak wyciszyć dziecko - 9 sposobów na wyciszenie dziecka, gdy jest przebodźcowane

20-12-2023
Żłóbki, przedszkola, ale i dom to miejsca: gdzie dzieci edukują się, rozwijają swoją kreatywność, poznają siebie, ale i mają styczność z innymi osobami, często dla nich początkowo obcymi. To miejsca, w których ciągle coś się dzieje, które dostarczają dzieciom różnych... Więcej
Zabawki terapeutyczne i edukacyjne – mądry pomysł na prezent dla trzylatka, dwulatka i niemowlaka. Co wybrać? Sprawdź 33 pomysły na prezent dla dziecka.

Zabawki terapeutyczne i edukacyjne – mądry pomysł na prezent dla trzylatka, dwulatka i niemowlaka. Co wybrać? Sprawdź 33 pomysły na prezent dla dziecka.

21-11-2023
Wybór zabawki dla dziecka nie jest prostą sprawą. Wie o tym każdy, kto chociaż raz zmierzył się z tym zadaniem. Trudności może przysporzyć już sam pomysł na prezent. Jeśli dodamy do tego ograniczony budżet lub specjalne potrzeby edukacyjne i rozwojowe dziecka, to stajemy przed... Więcej