Obrotowe dyski - ćwiczenie równowagi (zestaw 10 szt.)

 • Obserwuj produkt:
 • Producent: BELEDUC
 • Kod producenta: 4014888671708

 • Historia ceny
  Najniższa cena 30 dni przed obniżką: 519,00 zł brutto
 • Czas realizacji: Wysyłka w 24 godziny
 • 699,00 zł

  493,05 zł z VAT

  CENA KATALOGOWA: 699,00 zł
  OSZCZĘDZASZ: 205,95 zł !

 • Cena produktu z transportem od: 493,05 zł z VAT – Paczkomat InPost (transport gratis)

  Cena produktu z transportem od:
  493,05 zł z VAT – Paczkomat InPost (transport gratis)

Dla kogo?

Obrotowe dyski – ćwiczenie równowagi (zestaw 10 szt.) dla dzieci 3 lata+

Zestaw dziesięciu Obrotowych dysków to świetna zabawka rozwojowa zarówno dla młodszych, jak i starszych dzieci czy młodzieży. Można ją wykorzystać jako pomoc terapeutyczną do stymulowania zmysłów, trenowania koordynacji ciała i równowagi oraz do gimnastyki korekcyjnej. Posłuży jako ścieżka sensoryczna, tor przeszkód, gra ruchowa i zręcznościowa.

Obrotowe dyski nie tylko gwarantują użytkownikom wiele radości i nowych wyzwań zręcznościowych, ale także wzmacniają motorykę dużą, wspomagają mięśnie ciała i pozwalają kształtować pozytywne nawyki związane z aktywnością fizyczną.

Zestaw dziesięciu dysków nadaje się do rozłożenia w domu oraz na zewnątrz. Wykonany został z wysokiej jakości tworzywa sztucznego, które jest bezpieczne dla użytkowników i wytrzymałe. Łatwo utrzymać je w czystości, dzięki czemu Obrotowe dyski to zabawka na długie lata. Posłużą zarówno do użytku indywidualnego, jak i grupowego. Urozmaicą wyposażenie przedszkola czy sali gimnastycznej w szkole.

 

47-od-3-roku-zycia Od 3 lat

Dyski świetnie sprawdzą się w zabawie dla dzieci od 3. roku życia

27-motoryka-duza-koordynacja-ruchowa2 Motoryka duża

Zabawka pozwala na zorganizowanie ćwiczeń ruchowych, które wspierają rozwój motoryczny dziecka.

4-balansowanie-rownowaga2 Równowaga

Balansowanie na dyskach i obracanie się na nich to doskonałe ćwiczenie na równowagę.

77-zmysl-dotyku Dotyk

Zabawa dyskami z wypustkami stymuluje czucie dziecka

73-zabawy-na-zewnatrz-zabawki-na-podworko-plac-zabaw-zabawy-na-swiezym-powietrzu2 Zabawka na świeżym powietrzu

Dyski mogą posłużyć do zabaw ruchowych na tarasie i w ogrodzie

 

 

 

Dlaczego warto?

 • Wspomagają rozwój motoryczny dziecka

Obrotowe dyski dostarczają dziecku wiele możliwości aktywności ruchowej. Nadają się do balansowania, układania ścieżki sensorycznej, przechodzenia po nich jak po kamieniach, przeskakiwania czy wirowania. Wymienione czynności doskonalą zwinność oraz motorykę dużą.

Ponadto kolorowe dyski od Beleduc świetnie posłużą do ćwiczenia równowagi. Użytkownicy mogą przechodzić po nich i jednocześnie kręcić się wokół własnej osi, dzięki czemu uczą się koordynacji ciała i utrzymania właściwej postawy. Wskutek takiej aktywności są sprawniejsi fizycznie, szybciej opanowują jazdę na rowerze, rolkach i łyżwach.

Mały użytkownik może chodzić po kolorowych elementach według własnego pomysłu, przeskakiwać z dysku na dysk lub angażować do zabawy dłonie i chodzić na czworaka. W ten sposób doskonali współpracę ręka-oko i usprawnia kontrolę nad ciałem. Kształtuje się ona wraz z jego rozwojem i ułatwia radzenie sobie z niespodziewanymi sytuacjami ruchowymi, m.in. przy potknięciu lub upadku. Chroni przed urazami, gdyż dzięki niej maluch wie, jak ułożyć poszczególne części ciała, by nie nabawić się kontuzji.  

 

 

Obrotowe dyski to zestaw świetnych narzędzi do terapii SI oraz samodzielnego wspomagania czucia głębokiego i powierzchownego. Jego wirujące elementy pokryte są wypustkami, które uruchamiają receptory dotyku na stopach i dłoniach.

Dziecko może chodzić po dyskach na boso, dotykać je i układać według potrzeb. Dzięki takiej stymulacji maluch usprawnia proprioceptory, lepiej odbiera informację o położeniu, ruchu i działaniu części ciała w przestrzeni, co poprawia jego ogólną kondycję fizyczną.
Dostarczając wrażeń zmysłowych receptorom dotyku powierzchownego znajdujących się w tym wypadku na stopach i dłoniach, dziecko uczy się właściwie reagować na zimno, ciepło lub ból. Układ ten ma wpływ na poznawanie swojego ciała, różnicowanie bodźców zmysłowych oraz rozwój emocjonalny.

 

 • Wspomaga rehabilitację i profilaktykę w zakresie prawidłowej postawy ciała

Z kolorowych i wirujących dysków można układać ścieżki sensoryczne i ćwiczyć równowagę oraz koordynację ciała. Chodzenie po tych małych panelach z wypustkami wymaga od malucha skupienia uwagi oraz dokładnych ruchów. Szczególnie gdy dziecko dotyka ich bosymi stopami.
Oddziaływania sensoryczne na stopy mają właściwości zdrowotne. Jeśli chcesz, by Twoja pociecha trenowała przyjmowanie właściwej pozycji ciała, nie miała wad postawy oraz płaskostopia, zachęcaj ją do zabawy na ścieżce sensorycznej, którą możesz stworzyć z elementów zestawu Obrotowe dyski.

 

Obrotowe dyski - ćwiczenie równowagi (zestaw 10 szt.)

 


Pomysły na zabawę


 • Ścieżka sensoryczna ze wskazówkami: układ proprioceptywny, koncentracja uwagi, motoryka duża

Zabawa polega na stworzeniu z dysków ścieżki. Jedna osoba wchodzi na pierwszy panel, a druga wskazuje, jak ma się poruszać, np. dwa dyski do przodu, obrót i jeden dysk do tyłu. Pierwszy gracz wydaje trzy komendy, a drugi je wykonuje tak, by nie spaść z dysku.
Po wykonaniu ćwiczenia zamieniamy się rolami.

 

Obrotowe dyski - ćwiczenie równowagi (zestaw 10 szt.)

 

Co zawiera?

 • 10 sztuk

 

Główne informacje

 • Wiek: 3 lata+

 • Materiał wykonania: tworzywo sztuczne

 • Wielkość: ∅ 24 cm

Produkt odpowiada Europejskim Normom Bezpieczeństwa EN 71

Błyskawiczna dostawa

Błyskawiczna dostawa

Kupujesz bezpiecznie w sprawdzonym sklepie

Kupujesz bezpiecznie w sprawdzonym sklepie
Mimo dołożenia wszelkich możliwych starań nie możemy zagwarantować, że publikowane opisy nie zawierają uchybień lub błędów. W przypadku jakichkolwiek wątpliwości prosimy przed podjęciem decyzji o kontakt z handlowcem.
Niniejszy opis podlega ochronie w myśl Ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Zabrania się kopiowania, rozpowszechniania, publikowania bez zgody właściciela.
Ikony pochodzą ze strony https://www.flaticon.com/

Na blogu

Blog

Jak uzyskać dofinansowanie z PFRON na zakup oprogramowania i sprzętu dla niepełnosprawnych w 2024?

Jak uzyskać dofinansowanie z PFRON na zakup oprogramowania i sprzętu dla niepełnosprawnych w 2024?

23-02-2024
W dzisiejszych czasach dostęp do nowoczesnych technologii i możliwość swobodnego poruszania się stanowią fundament uczestnictwa w życiu społecznym. Dla osób niepełnosprawnych te aspekty mogą jednak stanowić znaczące bariery, ograniczając ich aktywność zawodową, edukacyjną oraz... Więcej
Jak wyciszyć dziecko - 9 sposobów na wyciszenie dziecka, gdy jest przebodźcowane

Jak wyciszyć dziecko - 9 sposobów na wyciszenie dziecka, gdy jest przebodźcowane

20-12-2023
Żłóbki, przedszkola, ale i dom to miejsca: gdzie dzieci edukują się, rozwijają swoją kreatywność, poznają siebie, ale i mają styczność z innymi osobami, często dla nich początkowo obcymi. To miejsca, w których ciągle coś się dzieje, które dostarczają dzieciom różnych... Więcej
Zabawki terapeutyczne i edukacyjne – mądry pomysł na prezent dla trzylatka, dwulatka i niemowlaka. Co wybrać? Sprawdź 33 pomysły na prezent dla dziecka.

Zabawki terapeutyczne i edukacyjne – mądry pomysł na prezent dla trzylatka, dwulatka i niemowlaka. Co wybrać? Sprawdź 33 pomysły na prezent dla dziecka.

21-11-2023
Wybór zabawki dla dziecka nie jest prostą sprawą. Wie o tym każdy, kto chociaż raz zmierzył się z tym zadaniem. Trudności może przysporzyć już sam pomysł na prezent. Jeśli dodamy do tego ograniczony budżet lub specjalne potrzeby edukacyjne i rozwojowe dziecka, to stajemy przed... Więcej