Nawlekanka kolorowa - nawlecz mnie

 • Obserwuj produkt:
 • Producent: FABRYKA MAŁEGO ODKRYWCY
 • Kod producenta: 5905600938065

 • Historia ceny
  Najniższa cena 30 dni przed zmianą: 89,00 zł brutto
 • Czas realizacji: Wysyłka w 24 godziny
 • 105,00 zł z VAT

 • Cena produktu z transportem od: 120,90 zł z VAT – Paczkomat InPost<br/>Bezpłatny transport już od 200,00 zł

  Cena produktu z transportem od:
  120,90 zł z VAT – Paczkomat InPost
  Bezpłatny transport już od 200,00 zł

Dla kogo?

Zestaw Nawlekanka kolorowa – nawlecz mnie składa się z 10 połówek koralików. Można z nich tworzyć dowolne wzory i nawlekać na sznurek za pomocą bukowej igły. Wszystkie elementy znajdują się w lnianym woreczku ułatwiającym ich przechowywanie.

Nawlekanka kolorowa to doskonała pomoc terapeutyczna dla rodziców, nauczycieli w przedszkolu oraz terapeutów. Dzięki niej można usprawniać motorykę małą, szczególnie zręczność, precyzję, prawidłowy chwyt i ruchy nadgarstka po ruchu.

Dużym atutem układanki jest wspomaganie logicznego myślenia, rozumowania i koncentracji uwagi. Dzięki temu, że zabawka w nawlekanie stymuluje pracę lewej półkuli, dziecko doskonali swój intelekt, potrafi planować i wyciągać wnioski.

Co więcej, nie musisz się głowić, jak wykorzystać tę świetną pomoc edukacyjną, bo w zestawie znajduje się 6 laminowanych kart pracy z gotowymi propozycjami zabawy. Z tego względu zestaw Nawlekanka kolorowa – nawlecz mnie sprawdzi się w indywidualnej pracy z każdym maluszkiem.

 

99-wykonany-z-drewna-drewniany2 Zabawka drewniana

Koraliki zostały wykonane z drewna i pokryte specjalnym woskiem, dzięki czemu są bezpieczne i trwałe.

28-motoryka-mala-terapia-reki Motoryka mała

Nawlekanie koralików usprawnia ruch palców i nadgarstka, wspomaga rozwój zdolności manualnych dziecka.

35-Nauka-liczenia-liczby-cyfry-123-3 Liczenie

Przewlekając koraliki, dziecko uczy się liczenia 1 do 10.

36-nauka-mieszania-sie-barw-nauka-kolorow Nauka kolorów

Zabawa kolorowymi koralikami to doskonała okazja do wprowadzania maluszka w świat barw i ich nazw.

63-sortowanie-dopasowywanie Segregowanie

Koraliki występują w różnych kolorach, można je segregować i dobierać w pary.

107-kreatywnosc Kreatywność

Zabawa w nawlekanie wzorów pobudza wyobraźnię i wpływa na kreatywność.

18-koncentracja-pamiec-skupienie3 Koncentracja, pamięć

Nawlekanie koralików na sznurek wspomaga koncentrację uwagi i doskonali pamięć roboczą.

 

 

 

Dlaczego warto?

 • Doskonalą zdolności manualne

Czynność nawlekania koralików to jedno z ciekawszych ćwiczeń motorycznych. Wpływa pozytywnie na rozwój mięśni dłoni, pozwala trenować chwyt pęsetowy (palec wskazujący - kciuk) oraz zręczność i precyzję. Ponadto zabawa w tworzenie wzorów lub ich odtwarzanie z kart pracy koordynuje ruch gałki ocznej z ruchem ręki, co wpływa na ogólną sprawność fizyczną maluszka.

Dodatkowo zabawa koralikami i sznurkiem to przygotowanie dziecka do samoobsługi, np. ubierania się, zawiązywania sznurowadeł oraz zapinania guzików.

 

Nawlekanka kolorowa - nawlecz mnie

 

 • Łączą naukę i zabawę

Ćwiczenia manualne z zestawem Nawlekanka kolorowa – nawlecz mnie pozwalają na połączenie nauki i zabawy. W trakcie tworzenia ciekawych kompozycji z połówek koralików wprowadzisz dziecko w świat kolorów. Utrwalisz słownictwo związane z barwami oraz dostarczysz bodźców wzrokowych i pozytywnie wpłyniesz na jego spostrzegawczość.

Ponadto nawlekanie koralików to świetny moment na zapoznanie najmłodszych z podstawowymi zagadnieniami matematycznymi. 10 połówek pozwala na wprowadzenie prostszych rachunków i zobrazowanie abstrakcyjnego pojęcia liczby. Dziecko może liczyć i przyjemnie spędzać czas na kreatywnej zabawie.

 

Nawlekanka kolorowa - nawlecz mnie

 

Zabawa zestawem Nawlekanka kolorowa – nawlecz mnie wymaga skupienia i pełnego zaangażowania dziecka. Aby mogło odwzorować sekwencję z karty pracy lub samo wymyślić nowe rozwiązanie, musi pomyśleć i skoncentrować się na zadaniu.

Dzięki takiej aktywności mały użytkownik trenuje pamięć roboczą, rozumowanie oraz wnioskowanie. Potrafi rozwiązywać problemy i znajdować logiczne połączenie między wydarzeniami.

 

Nawlekanka kolorowa - nawlecz mnie

 

 • Pobudzają wyobraźnię

Zestaw drewnianych koralików z układanki Nawlekanka kolorowa – nawlecz mnie pozwala na tworzenie całych kompozycji, barwnych par i różnorodnych sekwencji. Samodzielne wymyślanie wzorów to ćwiczenie wspomagające kreatywność dziecka oraz pobudzające jego wyobraźnię.

Pobudzanie wyobraźni u przedszkolaków to nie tylko źródło radości i zabawy, ale także ważny element ich rozwoju. Dzięki temu mogą odkrywać świat i rozwijać liczne umiejętności, które są niezbędne w ich przyszłym życiu.

 

Nawlekanka kolorowa - nawlecz mnie

 


Pomysły na zabawę


 • Dokańczanie: spostrzegawczość, koordynacja wzrokowo-ruchowa, motoryka mała

Osoba dorosła zaczyna układać koraliki według jakiegoś klucza, np. połówki w kolorach: żółty, czerwony, niebieski. Dziecko dokańcza zgodnie ze wzorem.

 

Co zawiera?

10 półkul (po złączeniu powstaną kule o średnicy 4 cm), igła z nitką do nawlekania, 6 zalaminowanych kart pracy, lniany worek

 

Główne informacje

Materiał wykonania: drewno pokryte lakierowoskiem, drewno bukowe

Wymiary klocków: 2 cm

Wersja kolorowa

Produkt odpowiada Europejskim Normom Bezpieczeństwa EN 71, EN 73

Błyskawiczna dostawa

Błyskawiczna dostawa

Kupujesz bezpiecznie w sprawdzonym sklepie

Kupujesz bezpiecznie w sprawdzonym sklepie
Mimo dołożenia wszelkich możliwych starań nie możemy zagwarantować, że publikowane opisy nie zawierają uchybień lub błędów. W przypadku jakichkolwiek wątpliwości prosimy przed podjęciem decyzji o kontakt z handlowcem.
Niniejszy opis podlega ochronie w myśl Ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Zabrania się kopiowania, rozpowszechniania, publikowania bez zgody właściciela.
Ikony pochodzą ze strony https://www.flaticon.com/

Na blogu

Blog

Jak uzyskać dofinansowanie z PFRON na zakup oprogramowania i sprzętu dla niepełnosprawnych w 2024?

Jak uzyskać dofinansowanie z PFRON na zakup oprogramowania i sprzętu dla niepełnosprawnych w 2024?

23-02-2024
W dzisiejszych czasach dostęp do nowoczesnych technologii i możliwość swobodnego poruszania się stanowią fundament uczestnictwa w życiu społecznym. Dla osób niepełnosprawnych te aspekty mogą jednak stanowić znaczące bariery, ograniczając ich aktywność zawodową, edukacyjną oraz... Więcej
Jak wyciszyć dziecko - 9 sposobów na wyciszenie dziecka, gdy jest przebodźcowane

Jak wyciszyć dziecko - 9 sposobów na wyciszenie dziecka, gdy jest przebodźcowane

20-12-2023
Żłóbki, przedszkola, ale i dom to miejsca: gdzie dzieci edukują się, rozwijają swoją kreatywność, poznają siebie, ale i mają styczność z innymi osobami, często dla nich początkowo obcymi. To miejsca, w których ciągle coś się dzieje, które dostarczają dzieciom różnych... Więcej
Zabawki terapeutyczne i edukacyjne – mądry pomysł na prezent dla trzylatka, dwulatka i niemowlaka. Co wybrać? Sprawdź 33 pomysły na prezent dla dziecka.

Zabawki terapeutyczne i edukacyjne – mądry pomysł na prezent dla trzylatka, dwulatka i niemowlaka. Co wybrać? Sprawdź 33 pomysły na prezent dla dziecka.

21-11-2023
Wybór zabawki dla dziecka nie jest prostą sprawą. Wie o tym każdy, kto chociaż raz zmierzył się z tym zadaniem. Trudności może przysporzyć już sam pomysł na prezent. Jeśli dodamy do tego ograniczony budżet lub specjalne potrzeby edukacyjne i rozwojowe dziecka, to stajemy przed... Więcej