Nanoemo - Magnesy o tematyce emocji + KARTY PRACY

 • Obserwuj produkt:
 • Producent: WODIBOW
 • Kod producenta: 8436561490325

 • Historia ceny
 • Czas realizacji: Wysyłka w 24 godziny
 • 115,00 zł z VAT

 • Cena produktu z transportem od: 130,90 zł z VAT – Paczkomat InPost<br/>Bezpłatny transport już od 200,00 zł

  Cena produktu z transportem od:
  130,90 zł z VAT – Paczkomat InPost
  Bezpłatny transport już od 200,00 zł

Dla kogo?

Nanoemo – Magnesy o tematyce emocji to narzędzie, które pomaga dzieciom w wyrażaniu i rozpoznawaniu różnych aspektów samopoczucia swojego i innych osób, rozwijając tym samym inteligencję emocjonalną.

Komplet stanowi 20 magnesów (10 z oczami i 10 z ustami), z których można układać różne wyrazy twarzy. Zestaw ten został zaprojektowany z myślą o szerokim spektrum użytkowników. Jest skierowany zarówno dla specjalistów pracujących z dziećmi, takich jak terapeuci, pedagodzy czy psycholodzy, jak i dla rodziców, którzy pragną wspierać rozwój emocjonalny swoich pociech.

Dla specjalistów Nanoemo – Magnesy o tematyce emocji stanowią cenne narzędzie terapeutyczne. W takim zastosowaniu magnesy mogą służyć do inicjowania rozmów na temat emocji, uczenia się ich rozpoznawania i nazywania oraz rozwijania umiejętności radzenia sobie z nimi.

W warunkach domowych zestaw ten stwarza okazję do wspólnej zabawy, podczas której rodzice i dzieci mogą eksplorować różne kombinacje emocji i wymyślać historie związane z danymi wyrazami twarzy. W ten sposób można doskonalić umiejętności emocjonalne i budować więzi rodzinne.

W ten sposób magnesy pomagają dzieciom rozwijać świadomość siebie, umiejętność komunikacji emocjonalnej oraz zdolność do radzenia sobie z różnymi emocjami w zdrowy sposób.

 

11-edukacja-emocjonalna-emocje2 Edukacja emocjonalna

Zestaw Nanoemo rozwija umiejętność rozpoznawania i nazywania emocji u dzieci.

106-kreatywnosc2 Kreatywna zabawa

Zestaw Nanoemo inspiruje dzieci do kreatywnej zabawy, dając im możliwość tworzenia różnych wyrazów emocji i historii za pomocą magnesów.

28-motoryka-mala-terapia-reki Motoryka mała

Nanoemo wspiera rozwój motoryki małej poprzez manipulację magnesami. Dzieci muszą umieszczać i przesuwać magnesy na powierzchni, co wymaga precyzji ruchów palców i całej dłoni.

99-wykonany-z-drewna-drewniany2 Z drewna

Zestaw Nanoemo został wykonany z drewna, co dodaje mu trwałości, a także estetycznego i naturalnego wyglądu.

 

 

 

Dlaczego warto?

 • Nauka rozpoznawania emocji

Poprzez łączenie magnesów w wybranych kombinacjach, dzieci mają możliwość wyrażenia i ukazania różnych emocji. Przykładowym zadaniem dziecka jest znalezienie magnesu, który najlepiej opisuje to, jak się czuje w danym momencie. Taka zabawa rozwija zdolność do rozpoznawania i nazywania emocji oraz świadomość swojego nastroju.

 

Poprzez łączenie magnesów w wybranych kombinacjach, dzieci mają możliwość wyrażenia i ukazania różnych emocji.

 

 • Komunikacja i empatia

Zestaw Nanoemo ułatwia dzieciom nawiązywanie kontaktu emocjonalnego i słuchanie siebie nawzajem. W nauce komunikowania swoich emocji można umieścić odpowiednie magnesy na lodówce, gdzie są zawsze w zasięgu ręki, lub bawić się nimi na stole. To prosta metoda, która pozwala odkrywać wnioski i rozmawiać o emocjach, troskach, marzeniach i lękach.

 

Magnesy drewniane służą także do tworzenia opowieści, których bohaterowie prezentują różne stany emocjonalne. Zadaniem dzieci może być wymyślenie historii dla postaci o przedstawionych emocjach i zastanowienie się, co wpływa na ich samopoczucie.

 

Zabawa magnesami Nanoemo wymaga precyzyjnych ruchów palców, co pomaga rozwijać zdolności motoryczne całej dłoni. Dzieci muszą umiejętnie chwytać i przemieszczać magnesy, co angażuje ich palce, nadgarstki i koordynację ruchową.

Doskonalenie motoryki małej ma szerokie znaczenie dla rozwoju dziecka, wpływając na umiejętności pisania, rysowania, manipulacji przedmiotami i na wiele innych czynności codziennych.

 

Zabawa magnesami Nanoemo wymaga precyzyjnych ruchów palców, co pomaga rozwijać zdolności motoryczne całej dłoni.

 


Pomysły na zabawę


 • „Odzwierciedlanie emocji” – rozwijanie umiejętności rozpoznawania i wyrażania emocji, budowanie świadomości emocjonalnej i umiejętności komunikowania się na temat emocji, tworzenie okazji do rozmów i wspólnego dzielenia się emocjami z innymi

Poproś dziecko, aby spojrzało na zestaw magnesów i wybrało te elementy, które najlepiej odzwierciedlają jego aktualne emocje. Następnie maluch umieszcza złożony z nich wyraz twarzy w widocznym miejscu, np. na lodówce. Dziecko może zmieniać magnesy w zależności od nastroju i rozmawiać o emocjach z innymi osobami.

Ta zabawa pomaga dzieciom w rozpoznawaniu i nazewnictwie emocji oraz w budowaniu świadomości emocjonalnej. Wspiera również komunikację i otwartość w rozmowie na temat emocji, co może pomóc w radzeniu sobie z nimi i budowaniu więzi emocjonalnych z innymi.

 

 • „Emocjonalne historie” – nauka rozpoznawania i wyrażania emocji, rozwijanie umiejętności narracyjnych i empatii (gdyż dzieci starają się zrozumieć, jakie sytuacje i wydarzenia mogą wywoływać różne emocje u innych osób)

Dzieci wybierają kilka magnesów reprezentujących różne emocje i układają je w dowolnej kolejności. Następnie opowiadają historię, wykorzystując magnesy jako bohaterów. Można zachęcić dzieci do wymyślania różnorodnych wątków, dialogów i zdarzeń związanych z danymi emocjami.

 

Zestaw Nanoemo ułatwia dzieciom nawiązywanie kontaktu emocjonalnego i słuchanie siebie nawzajem.

 

Co zawiera?

Zestaw Nanoemo zawiera łącznie 20 magnesów, w tym:

 • 10 magnesów z oczami

 • 10 magnesów z ustami o różnych wyrazach emocji.

Elementy te mają magnetyczne powierzchnie, które umożliwiają ich łączenie i tworzenie różnorodnych kombinacji emocji.

 

Co otrzymujesz w prezencie, kupując na Arante.pl?

 • KARTY PRACY: Emocje - nauka nazywania i rozpoznawania emocji

W prezencie do produktu otrzymasz karty pracy dotyczące edukacji emocjonalnej. Znajdziesz w nich m.in:

 • emocjonującą kostkę do gry,
 • zabawę "Znajdź emocje",
 • zabawę "Memory emocje" w 2 wersjach,
 • kartę pracy "Dopasowanie nastroju",
 • termometr emocji,
 • kartę pracy "Mój tydzień emocji",
 • kartę pracy "Moje emocje - jak sobie z nimi radzę",
 • kartę pracy z dziennikiem emocji.

 

 

 • KARTY PRACY: Co czuję, gdy... - rozpoznawanie emocji

Drugi zestaw kart pracy, jaki otrzymasz dotyczy umiejętności rozpoznawania emocji. Zawiera kilkanaście zdjęć wraz z prostymi opisami i kartami przedstawiającymi cztery podstawowe emocje: radość, smutek, strach i gniew. Te karty pracy przeznaczone są dla dzieci, którym trudność sprawia rozpoznawanie, nazywanie emocji. Doskonale sprawdzą się także w pracy z dziećmi z autyzmem.

 

 

Karty pracy otrzymasz w formacie .pdf do samodzielnego wydrukowania na podany w zamówieniu adres e-mail.

 

Główne informacje

Wiek: od 2 roku życia

Materiał: drewno

Błyskawiczna dostawa

Błyskawiczna dostawa

Kupujesz bezpiecznie w sprawdzonym sklepie

Kupujesz bezpiecznie w sprawdzonym sklepie
Mimo dołożenia wszelkich możliwych starań nie możemy zagwarantować, że publikowane opisy nie zawierają uchybień lub błędów. W przypadku jakichkolwiek wątpliwości prosimy przed podjęciem decyzji o kontakt z handlowcem.
Niniejszy opis podlega ochronie w myśl Ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Zabrania się kopiowania, rozpowszechniania, publikowania bez zgody właściciela.
Ikony pochodzą ze strony https://www.flaticon.com/

Na blogu

Blog

Jak uzyskać dofinansowanie z PFRON na zakup oprogramowania i sprzętu dla niepełnosprawnych w 2024?

Jak uzyskać dofinansowanie z PFRON na zakup oprogramowania i sprzętu dla niepełnosprawnych w 2024?

23-02-2024
W dzisiejszych czasach dostęp do nowoczesnych technologii i możliwość swobodnego poruszania się stanowią fundament uczestnictwa w życiu społecznym. Dla osób niepełnosprawnych te aspekty mogą jednak stanowić znaczące bariery, ograniczając ich aktywność zawodową, edukacyjną oraz... Więcej
Jak wyciszyć dziecko - 9 sposobów na wyciszenie dziecka, gdy jest przebodźcowane

Jak wyciszyć dziecko - 9 sposobów na wyciszenie dziecka, gdy jest przebodźcowane

20-12-2023
Żłóbki, przedszkola, ale i dom to miejsca: gdzie dzieci edukują się, rozwijają swoją kreatywność, poznają siebie, ale i mają styczność z innymi osobami, często dla nich początkowo obcymi. To miejsca, w których ciągle coś się dzieje, które dostarczają dzieciom różnych... Więcej
Zabawki terapeutyczne i edukacyjne – mądry pomysł na prezent dla trzylatka, dwulatka i niemowlaka. Co wybrać? Sprawdź 33 pomysły na prezent dla dziecka.

Zabawki terapeutyczne i edukacyjne – mądry pomysł na prezent dla trzylatka, dwulatka i niemowlaka. Co wybrać? Sprawdź 33 pomysły na prezent dla dziecka.

21-11-2023
Wybór zabawki dla dziecka nie jest prostą sprawą. Wie o tym każdy, kto chociaż raz zmierzył się z tym zadaniem. Trudności może przysporzyć już sam pomysł na prezent. Jeśli dodamy do tego ograniczony budżet lub specjalne potrzeby edukacyjne i rozwojowe dziecka, to stajemy przed... Więcej