Motoryczny jeżyk "Spike"

 • Obserwuj produkt:
 • Producent: LEARNING RESOURCES
 • Kod producenta: 765023889048

 • Historia ceny
  Najniższa cena 30 dni przed zmianą: 67,50 zł brutto
 • Czas realizacji: Wysyłka w 24 godziny
 • 119,00 zł

  75,00 zł z VAT

  CENA KATALOGOWA: 119,00 zł
  OSZCZĘDZASZ: 44,00 zł !

 • Cena produktu z transportem od: 90,90 zł z VAT – Paczkomat InPost<br/>Bezpłatny transport już od 200,00 zł

  Cena produktu z transportem od:
  90,90 zł z VAT – Paczkomat InPost
  Bezpłatny transport już od 200,00 zł

Dla kogo?

Motoryczny jeżyk „Spike” to produkt przeznaczony dla dzieci powyżej 1,5 roku życia. Jest to zabawka rozwojowa, która pozytywnie wpływa na kształtowanie nowych umiejętności dziecka. Zachęca go do manipulowania przedmiotami, rozwija jego ciekawość i pobudza go do kreatywnych zabaw.

Jeżyk stworzony został przede wszystkim do ćwiczenia motoryki małej. Umieszczając igły na grzbiecie jeżyka, dziecko ćwiczy prawidłowy chwyt, a także sprawność nadgarstków i całych dłoni. Wielkość igieł sprawia, że maluch bez trudności chwyci je małą rączką. Umieszczanie elementów w otworach pomaga także budować siłę mięśni dziecka. Dopasowywanie elementów do otworów na grzbiecie jeża rozwija percepcję wzrokową oraz koordynację wzrokowo-ruchową.

Zabawka wykonana jest z twardego, wytrzymałego plastiku, dzięki czemu sprawdzi się u dzieci ze wzmożonym napięciem mięśniowym. Kolorowe elementy zabawki sprawiają, że dziecku łatwiej będzie nauczyć się nazywać i rozpoznawać kolory. Produkt można wykorzystać także do nauki i zabawy u dzieci w wieku przedszkolnym. Przy pomocy jeżyka dziecko może kształtować orientację w schemacie ciała. Kolorowe igły będą przydatne do nauki przeliczania, prostych obliczeń matematycznych oraz tworzenia zbiorów.

Jeżyka można wykorzystać także na lekcjach przyrody jako wprowadzenie do zajęć na temat zwierząt leśnych, przygotowań zwierząt do zimy, ekosystemów. Zabawkę znajdzie zastosowanie także na zajęciach terapeutycznych z zakresu motoryki małej. Produkt przeznaczony jest dla dzieci powyżej 18 miesięcy.

 

 

 

85-edukacja-przedszkolna2 Edukacja przedszkolna

Jeżyk znajdzie zastosowanie podczas zajęć dzieci w wieku przedszkolnym.

87-edukacja-wczesnoszkolna-klasa-1-3-szkola-podstawowa2 Edukacja wczesnoszkolna

Zabawkę wykorzystać można jako wprowadzenie do zajęć przyrodniczych w klasach 1-3.

28-motoryka-mala-terapia-reki Motoryka mała

Chwytanie kolców całą dłonią oraz umieszczanie ich na grzbiecie jeża jest ćwiczeniem rozwijającym motorykę małą.

36-nauka-mieszania-sie-barw-nauka-kolorow Nauka kolorów

Jeżyk oraz kolce mają różne kolory, mogą więc posłużyć do nauki nazywania i rozróżniania barw.

46-od-1-roku-zycia Powyżej 1 roku życia

Zabawka przeznaczona jest dla dziecka powyżej 18 miesiąca życia.

53-percepcja-wzrokowa-zmysl-wzroku2 Percepcja wzrokowa

Umieszczanie igieł w otworach na grzbiecie jeża jest ćwiczeniem rozwijającym percepcję wzrokową.

66-umiejetnosci-matematyczne-dodawanie-liczenie-tworzenie-wzorow-i-sekwencji-kategoryzowanie Rozwój umiejętności matematycznych

Jeżyk posłużyć może do nauki przeliczania, dodawania i odejmowania, tworzenia zbiorów oraz kształtowania orientacji w schemacie ciała.

 

Dlaczego warto?

 • Rozwój motoryki małej

Bardzo ważne jest rozwijanie motoryki małej już u najmłodszych dzieci. Manipulowanie przedmiotami wpływa nie tylko na ich zdolności manualne, ale pobudza też ciekawość świata i chęć poznawania nowych rzeczy. Najmłodsze dzieci poznają otaczający go świat przede wszystkim za pomocą dotyku. Jeżyk jest więc świetną zabawką wspierającą rozwój dziecka i oddziałującą na jego małą motorykę. Pomaga ona w kształtowaniu sprawności dłoni i siły mięśni. Jeżyk uczy dziecko także prawidłowego chwytu. Zwiększanie sprawności rąk oddziałuje z kolei na nabywanie nowych umiejętności.

 

 

 • Nazywanie i rozróżnianie kolorów

Zabawka posłużyć może do nauki rozróżniania barw. Igły jeża są w kolorze pomarańczowym, fioletowym, czerwonym i zielonym. Dodatkowe kolory znajdują się na jeżu: brązowy, biały i czarny.

 

Zabawka posłużyć może do nauki rozróżniania barw.

 

 • Kształtowanie orientacji w schemacie ciała

Jeżyk może posłużyć dzieciom w wieku przedszkolnym do nauki części ciała. Dziecko może wskazywać i nazywać części ciała na jeżu, a następnie na własnym ciele. Naukę nazywania części ciała można połączyć z podawaniem czynności, jakie mogą być przez nie wykonywane.

 

Jeżyka można wykorzystać także na lekcjach przyrody jako wprowadzenie do zajęć na temat zwierząt leśnych, przygotowań zwierząt do zimy, ekosystemów.

 

 • Gromadzenie wiadomości przyrodniczych

Zabawa motorycznym jeżykiem może być wprowadzeniem do różnego rodzaju zajęć z zakresu przyrody. Lekcje te mogą dotyczyć np. zwierząt leśnych, przygotowań zwierząt do zimy, zachowania w lesie oraz lasu jako ekosystemu. Dzieci mogą także porównywać ze sobą zwierzęta, wskazywać podobieństwa i różnice, gromadzić wiadomości na temat domów i pożywienia zwierząt.

 

Jeżyk wykonany jest z twardego, wytrzymałego plastiku, dzięki czemu dziecko może się swobodnie bawić bez obawy o zniszczenie zabawki.

 

 • Dla dzieci ze wzmożonym napięciem mięśniowym

Motoryczny jeżyk rozwija motorykę małą i buduje siłę mięśni. Jest też zabawką, która sprawdzi się u dzieci, których napięcie mięśniowe jest zbyt duże. Jeżyk wykonany jest z twardego, wytrzymałego plastiku, dzięki czemu dziecko może się swobodnie bawić bez obawy o zniszczenie zabawki.

 

Jeżyk może posłużyć dzieciom w wieku przedszkolnym do nauki części ciała.

 


Pomysły na zabawę


 • Pomóż jeżykowi znaleźć igły – rozwój motoryki małej, percepcji wzrokowej, koordynacji wzrokowo-ruchowej, spostrzegawczości, przeliczanie przedmiotów

Jeżyk podczas spaceru pogubił wszystkie igły. Dziecko musi pomóc jeżykowi je odnaleźć i umieścić z powrotem na grzbiecie. Igły pochowane są po całej sali. W zależności od wieku i możliwości dziecka mogą być one schowane w bardziej lub mniej widocznym miejscu. W przypadku ukrycia igieł w niewidocznych miejscach można zastosować reguły takie jak przy zabawie w „ciepło-zimno”. Młodsze dziecko może od razu umieścić znalezioną igłę na grzbiecie jeża. W wersji dla starszych dzieci należy najpierw przeliczyć ilość otworów na grzbiecie jeżyka, następnie odszukać wszystkie igły, a na koniec umieścić wszystkie elementy na grzbiecie zwierzątka.

 

 • Dopasuj czynność do części ciała – kształtowanie orientacji w schemacie ciała, rozwój logicznego myślenia

Przed dzieckiem leżą ilustracje przedstawiające różne czynności. Dziecko wybiera jeden obrazek, mówi, jaka czynność została na nim przedstawiona, a następnie określa, którą częścią ciała została dana czynność wykonana. Następnie pokazuje tę część ciała na jeżu oraz na własnym ciele. Zabawa kończy się, gdy wszystkie obrazki zostaną omówione.

 

Motoryczny jeżyk rozwija motorykę małą i buduje siłę mięśni.

 

 • Dyktando graficzne – rozwój percepcji wzrokowej, koordynacji wzrokowo-ruchowej, grafomotoryki, orientacji przestrzennej, nazywanie i rozróżnianie kolorów

Zadaniem dziecka jest narysowanie jeża według instrukcji nauczyciela. Dla ułatwienia przed dzieckiem może stać motoryczny jeżyk. Nauczyciel podaje po kolei części ciała jeża. Następnie poleca dziecku narysować inne elementy obrazka, np. trawa, drzewo, słońce, chmury, kwiatki. Stosuje przy tym określenia związane z położeniem przedmiotów: „nad”, „pod”, „obok”, „pomiędzy”, „przy”, „po prawej stronie”, „po lewej stronie”. Narysowaną ilustrację dziecko koloruje również według instrukcji nauczyciela.

 

 • Matematyka z jeżem – utrwalanie dodawania i odejmowania w zakresie 10, rozwój logicznego myślenia

Dziecko losuje 2 kartoniki z obrazkami w tematyce lasu oraz 2 kartoniki z liczbami. Zadaniem dziecka jest stworzenie zadania tekstowego oraz działania do niego. Treść zadania musi dotyczyć wylosowanych elementów. Jeśli dziecku obliczenia sprawiają trudność, może do liczenia wykorzystać igły jeża.

 

 • Leśne historie – rozwój słownictwa, kreatywności, logicznego myślenia

Dziecko losuje kilka kartoników w tematyce leśnej. Układa je w rzędzie w dowolnej kolejności, a następnie tworzy krótką historyjkę, w której muszą znaleźć się wszystkie wylosowane elementy. Głównym bohaterem historii jest jeż.

 

Motoryczny jeżyk rozwija motorykę małą i buduje siłę mięśni.

 

Co zawiera?

 • Dwuczęściowy jeż,

 • 12 kołków (igieł) w różnych kolorach,
 • przewodnik po aktywnościach.

 

Główne informacje

Ilość elementów: 14.

Materiał: plastik.

Wielkość jeża: 15 cm.

Jeż jest rozkładany, igły można przechowywać wewnątrz jeża.

Wiek: produkt przeznaczony jest dla dzieci powyżej 18 miesiąca życia.

Błyskawiczna dostawa

Błyskawiczna dostawa

Kupujesz bezpiecznie w sprawdzonym sklepie

Kupujesz bezpiecznie w sprawdzonym sklepie
Mimo dołożenia wszelkich możliwych starań nie możemy zagwarantować, że publikowane opisy nie zawierają uchybień lub błędów. W przypadku jakichkolwiek wątpliwości prosimy przed podjęciem decyzji o kontakt z handlowcem.
Niniejszy opis podlega ochronie w myśl Ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Zabrania się kopiowania, rozpowszechniania, publikowania bez zgody właściciela.
Ikony pochodzą ze strony https://www.flaticon.com/

Na blogu

Blog

Jak uzyskać dofinansowanie z PFRON na zakup oprogramowania i sprzętu dla niepełnosprawnych w 2024?

Jak uzyskać dofinansowanie z PFRON na zakup oprogramowania i sprzętu dla niepełnosprawnych w 2024?

23-02-2024
W dzisiejszych czasach dostęp do nowoczesnych technologii i możliwość swobodnego poruszania się stanowią fundament uczestnictwa w życiu społecznym. Dla osób niepełnosprawnych te aspekty mogą jednak stanowić znaczące bariery, ograniczając ich aktywność zawodową, edukacyjną oraz... Więcej
Jak wyciszyć dziecko - 9 sposobów na wyciszenie dziecka, gdy jest przebodźcowane

Jak wyciszyć dziecko - 9 sposobów na wyciszenie dziecka, gdy jest przebodźcowane

20-12-2023
Żłóbki, przedszkola, ale i dom to miejsca: gdzie dzieci edukują się, rozwijają swoją kreatywność, poznają siebie, ale i mają styczność z innymi osobami, często dla nich początkowo obcymi. To miejsca, w których ciągle coś się dzieje, które dostarczają dzieciom różnych... Więcej
Zabawki terapeutyczne i edukacyjne – mądry pomysł na prezent dla trzylatka, dwulatka i niemowlaka. Co wybrać? Sprawdź 33 pomysły na prezent dla dziecka.

Zabawki terapeutyczne i edukacyjne – mądry pomysł na prezent dla trzylatka, dwulatka i niemowlaka. Co wybrać? Sprawdź 33 pomysły na prezent dla dziecka.

21-11-2023
Wybór zabawki dla dziecka nie jest prostą sprawą. Wie o tym każdy, kto chociaż raz zmierzył się z tym zadaniem. Trudności może przysporzyć już sam pomysł na prezent. Jeśli dodamy do tego ograniczony budżet lub specjalne potrzeby edukacyjne i rozwojowe dziecka, to stajemy przed... Więcej