Mamba Zamba, domino - nauka kolorów

 • Obserwuj produkt:
 • Producent: BELEDUC
 • Kod producenta: 4014888226212

 • Historia ceny
  Najniższa cena 30 dni przed obniżką: 129,00 zł brutto
 • Czas realizacji: Wysyłka w 24 godziny
 • 185,00 zł

  122,55 zł z VAT

  CENA KATALOGOWA: 185,00 zł
  OSZCZĘDZASZ: 62,45 zł !

 • Cena produktu z transportem od: 138,45 zł z VAT – Paczkomat InPost<br/>Bezpłatny transport już od 200,00 zł

  Cena produktu z transportem od:
  138,45 zł z VAT – Paczkomat InPost
  Bezpłatny transport już od 200,00 zł

Dla kogo?

Mamba Zamba, domino –  nauka kolorów dla dzieci 3 lata+

Mamba Zamba to fantastyczne domino, które można używać na wiele sposobów. Drewniane klocki posłużą do tradycyjnej gry w dopasowywanie takich samych elementów lub jako narzędzie edukacyjne rozwijające funkcje poznawcze dziecka.

Układanie barwnych węży, manipulowanie klockami i dobieranie ich do siebie to doskonałe ćwiczenia wzmacniające zdolności motoryczne małych użytkowników. Pomagają w skoordynowaniu ruchów ręki z gałką oczną, jednocześnie wpływając na percepcję wzrokową i spostrzegawczość.

Bawiąc się klockami Mamba Zamba ze swoją pociechą, pozytywnie wpływasz na jej kreatywność oraz stymulujesz integrację między prawą i lewą półkulą mózgu. Dzięki temu powstaje więcej połączeń neuronowych, co zwiększa sprawność umysłową maluszka.

Mamba Zamba, domino –  nauka kolorów to zabawka wykonana z certyfikowanego drewna. Elementy zestawu są lekkie i przyjemne w dotyku, a ponadto idealnie pasują do małych rączek dzieci.

 

99-wykonany-z-drewna-drewniany2 Zabawka z drewna

Kostki domina wykonano ze sklejki, są trwałe i bezpieczne dla dzieci

91-ekologiczny3 Zabawka ekologiczna

Sklejka, z której wykonano klocki, pozyskiwana jest w zrównoważony sposób i całkowicie biodegradowalna

105-kreatywnosc3 Nauka kolorów

Klocki domina występują w różnych kolorach, dziecko uczy się je rozpoznawać i nazywać

29-motoryka-mala-terapia-reki2 Motoryka mała

Zabawa w układanie węży z klocków domina to doskonały trening precyzji i zręczności

63-sortowanie-dopasowywanie Segregowanie, klasyfikowanie

Zabawa kolorowymi elementami polega na jednoczesnym segregowaniu i grupowaniu elementów

106-kreatywnosc2 Rozumowanie

Układanie klocków domina zgodnie z zasadami rozwija zdolność logicznego myślenia i planowania

 

 

 

 

Dlaczego warto?

 • Wspomaga rozwój motoryczny dziecka

Zabawa zestawem Mamba Zamba, domino –  nauka kolorów polega na ułożeniu trzech barwnych węży. Dziecko musi posegregować klocki i dopasować je według kolorów.

Manipulując drewnianymi elementami, ustalając ich kolejność, obracając je w dłoniach, mały użytkownik doskonali prawidłowy chwyt, siłę nacisku i mięśnie rąk. Rozwija przy tym swoje zdolności motoryczne.

Ponadto podczas gry dziecko dokłada swoje klocki do istniejących kompozycji. Wzmacnia przy tym koordynację wzrokowo-ruchową. Powyższe umiejętności są niezbędne w nauce pisania i czytania.

 

Zestaw 45 wielobarwnych klocków Mamba Zamba, domino –  nauka kolorów pozwala na zorganizowanie indywidualnych lub grupowych rozgrywek logicznych o różnym poziomie trudności. Mali użytkownicy mogą tworzyć barwne kompozycje, wymyślone przez siebie kolorystyczne węże lub używać klocków jako liczmanów do obrazowania prostszych rachunków matematycznych.

Dzięki takiej aktywności Twoja pociecha rozwija wyobraźnię i wzmacnia kreatywność. Są to funkcje niezbędne do twórczego rozwiązywania problemów.

 

Mamba Zamba, domino - nauka kolorów

 

 • Wzmacnia funkcje poznawcze

Mamba Zamba, domino –  nauka kolorów dostarcza wiele możliwości zabawy. Można grać według zasad, co uczy dziecko logicznego myślenia i planowania. Dzięki takiej aktywności maluch rozumie ciąg przyczynowo-skutkowy obserwowanych zdarzeń.

Ponadto granie w domino lub układanie go według własnego pomysłu pozwala na trenowanie dłuższego koncentrowania uwagi na zadaniu. Jest to niezwykle ważna umiejętność, która pomaga w uczeniu się.

 

 • Zabawka ekologiczna

Mamba Zamba, domino –  nauka kolorów to zabawka, której elementy zostały wykonane z certyfikowanej sklejki. Oznacza to, że drewno potrzebne do wytworzenia klocków pozyskuje się w zrównoważony sposób.

Kupując drewniane zabawki, wspierasz ochronę środowiska. Kolorowe domino Mamba Zamba jest bowiem trwałe i w pełni biodegradowalne.

 


Pomysły na zabawę


 

 • Początek i koniec: spostrzegawczość, motoryka mała, percepcja wzrokowa, logiczne myślenie

Gra dla dwóch osób: pierwszy gracz wybiera dwa klocki: głowę węża i jego ogon. Drugi z reszty klocków (z wyłączeniem dwóch pozostałych głów i ogonów)  układa tułów tak, by dopasować kolory do siebie oraz do głowy i ogona.

 

Mamba Zamba, domino - nauka kolorów

 

Co zawiera?

 • Zestaw zawiera 45 klocków

 

Mamba Zamba, domino - nauka kolorów

 

Główne informacje

 • Wiek: 3 lata+

 • Materiał wykonania: sklejka ekologiczna

 • Wymiary opakowania: 24 x 19,5 x 6 cm

 • Liczba graczy: 2-5

 • Produkt posiada certyfikaty CE, FSC

Błyskawiczna dostawa

Błyskawiczna dostawa

Kupujesz bezpiecznie w sprawdzonym sklepie

Kupujesz bezpiecznie w sprawdzonym sklepie
Mimo dołożenia wszelkich możliwych starań nie możemy zagwarantować, że publikowane opisy nie zawierają uchybień lub błędów. W przypadku jakichkolwiek wątpliwości prosimy przed podjęciem decyzji o kontakt z handlowcem.
Niniejszy opis podlega ochronie w myśl Ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Zabrania się kopiowania, rozpowszechniania, publikowania bez zgody właściciela.
Ikony pochodzą ze strony https://www.flaticon.com/

Na blogu

Blog

Jak uzyskać dofinansowanie z PFRON na zakup oprogramowania i sprzętu dla niepełnosprawnych w 2024?

Jak uzyskać dofinansowanie z PFRON na zakup oprogramowania i sprzętu dla niepełnosprawnych w 2024?

23-02-2024
W dzisiejszych czasach dostęp do nowoczesnych technologii i możliwość swobodnego poruszania się stanowią fundament uczestnictwa w życiu społecznym. Dla osób niepełnosprawnych te aspekty mogą jednak stanowić znaczące bariery, ograniczając ich aktywność zawodową, edukacyjną oraz... Więcej
Jak wyciszyć dziecko - 9 sposobów na wyciszenie dziecka, gdy jest przebodźcowane

Jak wyciszyć dziecko - 9 sposobów na wyciszenie dziecka, gdy jest przebodźcowane

20-12-2023
Żłóbki, przedszkola, ale i dom to miejsca: gdzie dzieci edukują się, rozwijają swoją kreatywność, poznają siebie, ale i mają styczność z innymi osobami, często dla nich początkowo obcymi. To miejsca, w których ciągle coś się dzieje, które dostarczają dzieciom różnych... Więcej
Zabawki terapeutyczne i edukacyjne – mądry pomysł na prezent dla trzylatka, dwulatka i niemowlaka. Co wybrać? Sprawdź 33 pomysły na prezent dla dziecka.

Zabawki terapeutyczne i edukacyjne – mądry pomysł na prezent dla trzylatka, dwulatka i niemowlaka. Co wybrać? Sprawdź 33 pomysły na prezent dla dziecka.

21-11-2023
Wybór zabawki dla dziecka nie jest prostą sprawą. Wie o tym każdy, kto chociaż raz zmierzył się z tym zadaniem. Trudności może przysporzyć już sam pomysł na prezent. Jeśli dodamy do tego ograniczony budżet lub specjalne potrzeby edukacyjne i rozwojowe dziecka, to stajemy przed... Więcej